Zapušen nosić

odgovora

Objavljeno

Mi obavezno (kada je prehladjena) uz fizioloski rastvor koristimo i pumpicu, ali onu gde ja jedan deo stavim u usta pa uvlacim, ta nam je uvek dobro dosla, one pumpice na gumu mogu da urade "medvedji" posao, tj da uvuku sekret jos vise kada pustite gumu. Pumpice obavezno trebaju da se koriste jer bebe ne znaju da izduvaju nos a sekret ne sme da ostaje u kanalima jer moze da ode u usi ili sinuse, e onda je strasno!

Mina mi je od rodjenja dva puta bila bolesna, i to samo jednom imala temperaturicu, da kucnem u drvo. Naravno ne voli pumpicu i to je rat bio kada ju vidi ali znam da je bolje za nju pa izdrzim taj plac i ja :( A fizioloski rastvor znam s vremena na vreme da joj stavim posle kupanja, preventive radi i ako su mi rekli da bih trebala svaki dan :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebi od rodjenja cistim nosic fizioloskim rastvorom(bebi sol).Pumpicu sam mozda samo jednom-dva puta koristila.Patronazna sestra mi je rekla da slobodno mogu stapicima za usi (oni sa granicnikom) da cistim nosic.Samo malo prstom izvucem vaticu sa stapica i time cistim nosic.Stvarno izvuce sve.To radim par puta dnevno,po potrebi.Vidim da li se nakupilo sekreta,pa onda ocistim.Vrlo je efikasno.A sada vec imam problem,jer moj bebac pocne da se vrti i place kad god mu pridjem sa stapicem ili fizioloskim rastvorom.

I ja radim bukvalno isto.

Mada, moja bebana nema zapusen noosic, vec neko "krcanje" (ili kao kad maca prede :rolleyes: ), koje nastaje od jos nerazvijene hrskavice pa nema potrebe stavljati nista drugo do fizioloski rastvor dok se ta hrskavica ne postavi na svoje mesto i kada prestaje taj zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke, a da li je neka od vas imala iskustva sa pojavom da bebac kao da ima nesto u nosicu (cuje se dok dise) a kada krenete da ispumpavate nema nista?!... Mojoj Emici se to pojavilo i evo vec 15 dana smrcka (a nema nista u nosicu). Neki su mi pominjali da je to od hrskavece u njihovom nosicu koja tek treba da se formira. Da li su u pravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mojoj deci se to desi svremena na vreme, iako mi ispiramo nosic pod punim pritiskom po 2 sprica fizioloskog u svaku nozdrvu svako vece

pa opet po nekad krklja kad dise kao da ima slince u nosicu

ja isperem nista ne izlazi ni vizuelno nema nista u nosu

da li je to od hrskavice il nije ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je na kraju pedijatar "umirio" sa tim da je suva "slinica" koja se malo vise "zakacila" i to je sve. E sad... U svakom slucaju i nama je proslo mada znam da Legedna ima i dalje problema sa sincicem sa tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je na kraju pedijatar "umirio" sa tim da je suva "slinica" koja se malo vise "zakacila" i to je sve. E sad... U svakom slucaju i nama je proslo mada znam da Legedna ima i dalje problema sa sincicem sa tim

jedino stomogu da preporucim da trazi pregled kod ORL specijaliste, nista je ne kosta

mi nismo ni znali da nam sin ima problema sa III krajnikom to nam orl dr rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam je dobro razumela, prvo ce da idu na more da vide da li ce to imati efekta. By the way Legendo, javi ako ima kakvih infomracija na ovu temu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

more ce prijati u svakom slucaju jos ako malo plivajuci ispere nosic morskom vodom super

meni je dr za alergijiu rekao da kupim morsku so i napravim rastvor za ispiranje nosa da olaksam disanje

tako da prava morska voda/so jos bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alergiju....rece alergiju... vidis treba da proverim da li ima tema a ako nema da je otvorim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da more je nekad jedino resenje sto se tice bronhitisa i razno raznih poremecaja sluznice kod dece,kaslja itd.....ali nista ne vredi otici na par dana vec recimo kad bi mogli,a vecina nas ne moze da provede s detetom mesec dana na moru......eeeeeeeee gde su ona lepa vremena kad se to moglo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da more je nekad jedino resenje sto se tice bronhitisa i razno raznih poremecaja sluznice kod dece,kaslja itd.....ali nista ne vredi otici na par dana vec recimo kad bi mogli,a vecina nas ne moze da provede s detetom mesec dana na moru......eeeeeeeee gde su ona lepa vremena kad se to moglo. :(

jedino ako imas kumu udatu negde na moru eee mozes i godinu tamo da provedes :lol:

ja sam moju skoro udomila u Opatiju boze zdravlja odoh celi septembar kod nje k005.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedino ako imas kumu udatu negde na moru eee mozes i godinu tamo da provedes :lol:

ja sam moju skoro udomila u Opatiju boze zdravlja odoh celi septembar kod nje k005.gif

blago tebi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima jedva mesec i po, pomalo joj je zapusen nosic, nije nista strasno ali se ponekad cuje da ima nesto unutra, posebno posle kupanja.

da li je rano da ista preduzimam po tom pitanju, i drugo - da li se moze ista uraditi i bez te pumpice? ja sam po instrukcijama patronazne sestre kupila bebisol ampule al sad ne znam sta bih s njima?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako, i mi smo imali to famozno skripanje u nosicu (a pri tome nije joj cureo nosic) pa sam se ja uplasila da nije neka "devijacija" ili sl. Doktorka kada je pogledala kaze, nema nista. Ja sam cisto radi preventive ubacivala par kapi belog sleza u nos. E sad da li je od toga ili od neceg drugog u medjuvremenu to je proslo samo od sebe. Ali evo pre par dana se ponovo pojavilo i ja ponovo pitala doktorku a ona i dalje da je sve u redu i da nije nista (verovatno slinci koji su se bas "zavukli").

Elem, Ljubichice, ukoliko bebica nema temperaturu i ne curka joj sekret iz nosica sve je ok a umesto bebisol bolje stavi par kapljica belog sleza i to je ok a sto se tice pumpice, zaobidji je jer je bebica jos mala (ona se poreporucuje tek sa punih 3 meseca bebe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako, i mi smo imali to famozno skripanje u nosicu (a pri tome nije joj cureo nosic) pa sam se ja uplasila da nije neka "devijacija" ili sl. Doktorka kada je pogledala kaze, nema nista. Ja sam cisto radi preventive ubacivala par kapi belog sleza u nos. E sad da li je od toga ili od neceg drugog u medjuvremenu to je proslo samo od sebe. Ali evo pre par dana se ponovo pojavilo i ja ponovo pitala doktorku a ona i dalje da je sve u redu i da nije nista (verovatno slinci koji su se bas "zavukli").

Elem, Ljubichice, ukoliko bebica nema temperaturu i ne curka joj sekret iz nosica sve je ok a umesto bebisol bolje stavi par kapljica belog sleza i to je ok a sto se tice pumpice, zaobidji je jer je bebica jos mala (ona se poreporucuje tek sa punih 3 meseca bebe)

Evo, sad čitam ovo i prepoznajem situaciju. I kod nas je bilo to škripanje, a naročito je bilo izraženo kad zaspi. Isto dr nije ništa naročito primetila. Neko vreme ga nije bilo (ali kratko), a sad opet :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zapušen nosić može biti baš problem, naročito kod jako male bebice..ne znam šta je kod Veljka to uzrokovalo, možda mu je bata preneo, možda od pretople sobe u kojoj boravi, možda i od samog čišćenja nakon 9 meseci provedenih u maminom stomaku, tek od noćas muku mučimo sa začepljenim nosićem..pomaž samo onaj postupak koji je Oti opisala..valjda će biti bolje :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina ,kada je imala 15dana ,nosic joj je bas bio \zapusen,nije mogla da dise uopste.Problrm jr bio stafilokok.Dr mi je savetovao hloramfrnikol mast za oci,pa na stapic,pa u nosic-2x dnevno,5 dana.Proslo je za dva dana kao rukom odneseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam je dobro razumela, prvo ce da idu na more da vide da li ce to imati efekta. By the way Legendo, javi ako ima kakvih infomracija na ovu temu!

Tek sad sam ovo procitala. Nazalost, Aleksa ima devijaciju nosa, kao nije puno hrskavica nagnjecena, a do 18te godine nista se ne moze uraditi. S obzirom da se sve razvija, ostaje nada da ce se ta hrskavica bar malo popraviti. On teze dise, dosta guta vazduha i bas ima problema sa izbacivanjem istog. Dakle, par puta u toku noci ga moram podici da podrigne jer ga to muci a ne moze sam :blink: . Koristimo akvamaris sprej, a samo ponekad operil sprej za nos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I opet začepljen nos..od kako smo ono bili bolešljivi pre neki dan, nosić moje bebice je zapušen, samo fiziološki i fiziološki..a počeo je baš zrelo i da kašlje, ono kao da iskašljava..joj kako je gadno slušati to hrapavo kašljanje..dajem mu još uvek onaj sirup belog sleza..ima li neko ideju šta bih mogla da uradim da mu pomognem da iskašlja to sve..strah me da mu se ne spusti na pluća, ne daj Bože :blink: inače, on se normalno ponaša, ručka, spavka, smeje se ali kad krene da kašlje..kao da su mu bronhije pune..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I opet začepljen nos..od kako smo ono bili bolešljivi pre neki dan, nosić moje bebice je zapušen, samo fiziološki i fiziološki..a počeo je baš zrelo i da kašlje, ono kao da iskašljava..joj kako je gadno slušati to hrapavo kašljanje..dajem mu još uvek onaj sirup belog sleza..ima li neko ideju šta bih mogla da uradim da mu pomognem da iskašlja to sve..strah me da mu se ne spusti na pluća, ne daj Bože :blink:

uhhhhhhhh pa ne znam da li bebe smeju fluimucil ili acc praskice..nisam sigurna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhhhhhhhh pa ne znam da li bebe smeju fluimucil ili acc praskice..nisam sigurna..

Ja mu ništa ne dajem sem onog sirupa Beli slez beba..ne znam ni do kada da mu ga dajem :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja joj stavljam phisiomer to mi je savžetovala pedijatrica, to je obican fizioloski rastvor samo sto ima super pumpicu pa se lako ubrizga u nosic, a mi smo joj kupili i inhalator, jest da je bio oko 6000 din ali kupis ga jednom i imas ga uvek za svaki slucaj. ja je cesto inhaliram ( stavim fizioloski unutra) i to joj taman ovlazi sluzokozu nosica, jer od grejanja je pocelo da joj se stvaraju slinice. to joj otpusi nosic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi imamo problema sa nosicem,stalno nam je zapusen,naspemo par kapi fizioloskog rastvora i to nam pomogne,tako nam je dr.rekla...mislim da je to sasvim normalno kod beba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj decak je sve do trceg meseca imao zapusen nosic. Ja licno, na pocetku nisam nista koristila, i onda sam nakon dva meseca pocela da mu stavljam samo fizioloski rastvor po 0,5 ml. ujutro kada se probudi i to nam je bas pomoglo. Isada tri puta u nedelji mu stavim u nosic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta radite kada bebama curi na nos...imal neka tajna kako sto prije da prodje???

Ja ako mu samo curi, nije zapušem trčkam i brišem, ne stavljam mu ništa u nosić.

Poslednji put je curio nos deset dana, izlazile gornje trojke.

Prošli samo bez ičega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.