Zapušen nosić

odgovora

Objavljeno

Da li vase bebe cesto pate od zapuseno nosica i kao resate problem....Nama doktor stalno prepise Tetrisal kapi ali nisu od pomoci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristim samo fizioloski rastvor (bebisol), a sada po preporuci pedijatra physiomer rastvor morske soli sa rasprsivacem na vrhu i bas sam zadovoljna rezultatima. Ako ikako mozes izbegni bilo kakvu hemiju, jer u kapima za nos ima kojekakvih supstanci koje mogu naskoditi bebi ako kapnes i samo jednu kap vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i moja beba ima problem sa zapusenim nosicem,koristim fizoloski rastvor,savijem bebu i u nosic spricem ubrizgam rastvor,okrenem bebu i tapsem po ledjima,uvek joj se tako otpusi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja koristim fizoloski rastvor,jeste da mi je pomalo zao bebca jer mora da mu nije bas prijatno to ubrzgavanje,ali posle mu bude mnogo bolje,uglavnom 2-3 sprica u jedan nosic i isto toliko u drugi,tako nam je rekla pedijatar..pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KOristimo fizioloski rastvor i obavezno joj sve izvucem sa pumpicom. Pumpica je cudo jedno! Nije mi jasno odakle joj sve to bude u nosicu? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KOristimo fizioloski rastvor i obavezno joj sve izvucem sa pumpicom. Pumpica je cudo jedno! Nije mi jasno odakle joj sve to bude u nosicu? :huh:

Koliko kosta ta pumpica...Jel ima u apoteci da se nabavi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj pedijatar je protiv pumpice,inace je od 400 do 500 din

zavisi od modela,mi je imamo ali je ne koristimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li taj fiziološki rastvor mogu dati i bebi od tri mjeseca? Mojoj bebi je često začepljen nosić, a sa pumpicom ili nisam vješta ili ona ne pomaže

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kad ubrizgamo sa spricem taj rastvor,sve mu izadje sto ima,uglavnom ne koristimo nikakvu pumpicu posle ispiranja sa rastvorom..

Lena:Pitala si odakle im sve to u nosicu,nama je pedijatra rekla da je to kada povraca i bljuca dok spava pa moze da se desi da mu ode u nosic..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko kosta ta pumpica...Jel ima u apoteci da se nabavi?

Ima u svim apotekama. Kosta oko 600-700 din. Pise na njoj Belvital. Ima jedan kraj koji stavis u usta a drugi u bebin nosic i onda vuces vazduh i sve izadje. Jedino sto se ''malo'' bune kada im to radis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li taj fiziološki rastvor mogu dati i bebi od tri mjeseca? Mojoj bebi je često začepljen nosić, a sa pumpicom ili nisam vješta ili ona ne pomaže

Bebisol treba da koristis od prvog dana. To je jedna od retkih stvari koja moze da se koristi od rodjenja. Mom bebcu sam cistila nosic svako jutro sa bebisolom i ponekad sam izvacila pumpicom, zavisi. To radim i sad, kad ima 8 meseci, samo sa uzela sprej Marisol, rastvor morske soli (sto mu dodje isto samo malo jaci koncentrat) jer je lakse ubrizgati i efektnije je. Mislim da sam pocela sa sprejom kad je imao 3 meseca jer je bio jako slinav u nekom periodu.

Fizioloski rastvor ne moze da skodi, cak sta vise.

69306_1445263564 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj pedijatar je protiv pumpice,inace je od 400 do 500 din

zavisi od modela,mi je imamo ali je ne koristimo

A zasto je protiv pumpice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da vas plasim ali.... Danas sam u parku videla jednu majku sa cerkom koja ima 2 god i mala ima konjuktivitis jer joj je majka bila protiv pumpice pa joj se sav sekret skupio i udario na oci. Taj sekret negde mora da izadje. Da li je bolje da se ne cisti pa da se dobije usna infekcija ili konjuktivitis ili sve to lepo izvuci pumpicom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala da to moze da bude tako opasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima u svim apotekama. Kosta oko 600-700 din. Pise na njoj Belvital. Ima jedan kraj koji stavis u usta a drugi u bebin nosic i onda vuces vazduh i sve izadje. Jedino sto se ''malo'' bune kada im to radis!

Ovo je sjajna stvar! U kombinaciji sa fizioloskim bas se lepo ocisti bebin nosic. Naravno, ne treba vuci prejako, mozda su zbog toga neki predijatri protiv. Koristila sam je i sa starijom cerkom i sad sa bebicom i veoma sam zadovoljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila tu pumpicu, sto jedan kraj ide bebi u nosic a na drugi ja uvlacim. Taman pokupi ono sto je visak, cini mi se da je ok, samo ne treba u nosic staviti mnogo fizioloskog rastvora, previse se sekret razvodni pa samo krklja a pumpicom ne uspem nista da izvucem, zato mu stavim par kapi u nosic, taman da se razmeksa i onda super ide.

A cula sam i za neku pumpicu koja se prikljucuje na usisivac, nisam je koristila ali kazu da ni ona nije losa, tako da ako neko ne ume da rukuje ovom "usnom pumpicom" neka proba ovu drugu. Nemojte da vas plasi to sto je na usisivac, ne vuce tako jako, vuce taman koliko treba. Ali se ipak raspitajte u apoteci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta pumpa na usisivac je zakon.Radi posao za razliku od ovih drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam cula za tu pumpicu! Nama i ova resava stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima dva meseca, da li mozemo da koristimo pumpicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima dva meseca, da li mozemo da koristimo pumpicu?

mislim da možete... i ja sam nešto mnogo rano počela sa korišćenjem pumpice... meni je ok ova pumpica što ja uvlačim, uglavnom joj lepo očistim nosić... inače stvarno nisam čula za tu što se priključuje na usisivač...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

chicco pumpica za nos, isto radi na principu jedan kraj u nosic a jednim vucete... odlicna je. mi smo koristili i onu na usisivac i vrlo je dobra, ne treba da se plasite jer ona ima 3 difuzora i koliko god je jak usisivac ona vuce isto. nama je bila pegla da vadimo usisivac svako malo pa smo kupili ovu drugu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima dva meseca, da li mozemo da koristimo pumpicu?

Ovu pumpicu koristim jos kada je Lena imala mesec dana. Poptuno je bezopasna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebi od rodjenja cistim nosic fizioloskim rastvorom(bebi sol).Pumpicu sam mozda samo jednom-dva puta koristila.Patronazna sestra mi je rekla da slobodno mogu stapicima za usi (oni sa granicnikom) da cistim nosic.Samo malo prstom izvucem vaticu sa stapica i time cistim nosic.Stvarno izvuce sve.To radim par puta dnevno,po potrebi.Vidim da li se nakupilo sekreta,pa onda ocistim.Vrlo je efikasno.A sada vec imam problem,jer moj bebac pocne da se vrti i place kad god mu pridjem sa stapicem ili fizioloskim rastvorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Носић, носић...мој Филип одмах почне да плаче чим види да се приближавам са шприцом. Користим физиолошку отопину, шприцнем у носић па пумпицом вадим секрет. Али док то урадим презнојим се, а такође и он.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sekret izvlacimo pumpicom i koristimo fizioloski. Fizioloski rastvor sam joj stavljala u nosic svako vece posle kupanja do godine dana. Sada ga koristimo kada joj je zapusen nosic vise puta u toku dana. Adrianol kapi joj stavljam vrlo retko i to pred spavanje kada bas ne moze da dise da se ne bi budila.

Evo jedan babski recept koji bas pomaze kod zapusenog nosica,isprobala i to vise puta.Opere se mast iz devet voda i stapicem za usi se stavi bebi u nosic. Necu sad da objasnjavam celu proceduru da ne bih davila,ali ako nekog bude interesovalo tu sam. Usvakom slucaju sam pre za to nego za neke kapi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.