Mama bojanina prica

odgovora

Objavljeno

Lilika sta je hellp sindrom?

I mene interesuje. Nisam čula za ovo.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilika sta je hellp sindrom?

Mislim da je varijacija preklamsije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Cuftici na informacijama...bas sam iscekivala,kao i ostali..da saznam sta se desilo...uf...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije o Bojani bila rec...Jos jedna porodilja je umrla...

:angry: PA NE MOGU DA VERUJEM!!!!!!STA IM JE TO BIO,,CRNI VIKEND``???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultati obdukcije bice gotovi krajem Januara a mozda i posle toga kalkulise se sa datumima mozda cak i krajem februara, tako nam je receno u zavodu za sudsku medicinu u Nisu, zasto tako dugo stvarno ne znamo (mozda zbog praznika).

Inace Bojana nije umrla od sepse kako smo procitali da je neko prokomentarisao.

Problem je nastao 4 sata posle porodjaja, doslo je do zastoja u radu bubrega, trosila je dosta plazme, misili su da ima unutrasnje krvarenje medjutim posle hiruske intervencije utvrdjeno je da nema krvarenja ali ima dosta tecnosti u predelu abdomena a posto nije mogla da izbaci svu tu tecnost onda su otkazivali i drugi organi jetra, srce joj je stalo u jednom trenutku i radili su reanimaciju citavih 40 minuta .....

Medjutim najbolje da sacekamo rezultate obdukcije kako ne bi prejudicirali u zakljuccima.

:(:(:( ovo uzasno zvuci...hvala za info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu reci samo STRASNOOOO!!!

Cuftice, hvala na informaciji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je varijacija preklamsije.

moze da bude ali i nemora..upravo zbog njega je jako bitno da porodilja bude u bolnici bar 48 h jer moze da se javi ne najavljen bez ikakvih tegoba...porodilja uglavnom gubi svest,trese se pada u hipoksiju i krece otkazivanje organa....na svu srecu jako je redak ali i zato jako tesko prepoznatljiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze da bude ali i nemora..upravo zbog njega je jako bitno da porodilja bude u bolnici bar 48 h jer moze da se javi ne najavljen bez ikakvih tegoba...porodilja uglavnom gubi svest,trese se pada u hipoksiju i krece otkazivanje organa....na svu srecu jako je redak ali i zato jako tesko prepoznatljiv...

Strasno, ne daj Boze nikome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je strasno!!! Ne mogu da poverujem! Bila sam na putu pa nisam imala pristup netu i sad umesto da se obradujem novim trudnicama docekala me je sokantna vest. NAJISKRENIJE SAOCESCE BOJANINOJ PORODICI I PRIJATELJIMA!!!

Nema reci kojima bih opisala kako se osecam. Suze mi teko niz lice i hiljadu zasto prolazi mojom glavom. A nisam je ni poznavala, nisam je videla nikada u zivotu, a ta divna mlada zena je ostavila takav pecat na mene...

Jos jedna tragedija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(:(:( ovo uzasno zvuci...hvala za info

Ja sam imala visok pritisak u trudnoci,pred kraj trudnoce ni lekovi vise nisu mogli da ga regulisu,beba mi je nalegla na bubreg ali je sve proslo na kraju ok.rodila sam decaka,pre dva dana je napunio osam meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuftice, lepo je sto nam se povremeno javis sa svezim informacijama. I sama vidis koliko nam je svima znacila mama Bojana i koliko zalimo za njom.Bilo bi lepo kada bi imala volje da ostanes i druzis se sa nama na forumu. Mislim da bi nam svima to bas znacilo.Pozdrav za tebe i tvog deliju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

Slazem se sa Bacom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuftice, lepo je sto nam se povremeno javis sa svezim informacijama. I sama vidis koliko nam je svima znacila mama Bojana i koliko zalimo za njom.Bilo bi lepo kada bi imala volje da ostanes i druzis se sa nama na forumu. Mislim da bi nam svima to bas znacilo.Pozdrav za tebe i tvog deliju.

Slazem se i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se i ja.

Zaista je tuga pregolema. Zašto se takve stvari dešavaju tako dobrim ljudima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najiskrenije saucesce porodici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tragedija... Najsvetlija zvezda na ovom forumu se ugasila na najgori moguci nacin..

Najiskrenije saucesce porodici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tragedija... Najsvetlija zvezda na ovom forumu se ugasila na najgori moguci nacin..

Najiskrenije saucesce porodici...

Hvala Vam svima na podrsci,mnogo znaci.Redovno pratim forum nego mi je i bebac ovih dana bolestan.Ima temperaturu/do 39/a nema nikakvih tegoba osim sto su mu danas izasla dva gornja zubica,i stolica mu je bila zelenkasta u poslednje vreme.Vodila sam ga kod pedijatra ona misli da je mozda inficirao stomacic pa odatle i temperaturica.

Bojanini bebci su dobro,trebalo bi da sledece nedelje izadju iz bolnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vam svima na podrsci,mnogo znaci.Redovno pratim forum nego mi je i bebac ovih dana bolestan.Ima temperaturu/do 39/a nema nikakvih tegoba osim sto su mu danas izasla dva gornja zubica,i stolica mu je bila zelenkasta u poslednje vreme.Vodila sam ga kod pedijatra ona misli da je mozda inficirao stomacic pa odatle i temperaturica.

Bojanini bebci su dobro,trebalo bi da sledece nedelje izadju iz bolnice.

nadamo se da ce tvoj bebac uskoro ozdraviti....i drago nam je da si nam se pridruzila na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuftice, hvala ti sto si sa nama i dolazes nam kako je i sta je, jer smo se u ovoj tragediji svi spojili i zelimo sto vise da pomognemo i ucinimo za ta mala bespomocna bica... A sa bebicom ce sve biti u redu, samo prati kako je, sledi savete pedijatra, sve je to normalno i sve se to desava :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cuftice hvala ti sto pored svojih problema i tugom za svoju drugaricu ipak mislis na nas i obavestavas nas. Tvom bebironu zelim brz oporavak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vam svima na podrsci,mnogo znaci.Redovno pratim forum nego mi je i bebac ovih dana bolestan.Ima temperaturu/do 39/a nema nikakvih tegoba osim sto su mu danas izasla dva gornja zubica,i stolica mu je bila zelenkasta u poslednje vreme.Vodila sam ga kod pedijatra ona misli da je mozda inficirao stomacic pa odatle i temperaturica.

Bojanini bebci su dobro,trebalo bi da sledece nedelje izadju iz bolnice.

I ja ti se, Cuftice, zahvaljujem!

Mazi svoju bebicu i za nas. Pre ce da ozdravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gospode Boze,pa zar je ovo moguce??????Jedno vreme nisam imala mogucnosti da posecujem forum,i sada vidim ovako tuznu vest....Moje iskreno saucesce!!! U ovom teskom trenutku postoji i jedna ohrabrujuca vest,a to je de je mama Bojana donela na svet dva predivna andjela....i kroz njih ce ona vecno da zivi....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ova tema je zatvorena za odgovore.

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.