šta vam bebe čavrljaju

odgovora

Objavljeno

Moj Vukasin nasumicno izgovara tata, deda, dada, dede, da, ne...Ali mama i baba nikako da izgovori... :unsure:

Slicna situacija.

ajde, tata, deda, uko (bar lici na to, cesto mu pricam o ujki), ne, dada, ali mama i baba, ni u snu. A svaki dan smo sa babom bar na minut, i nista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAo divna tema! Nasa malena je toliko aktivna u prici na nekom svom jeziku, da po ceo dn imam utisak da ne prestaje. Ali najvise koristi tata ( i to je prva rec!), baba, deda, daj, ajde, mama, uuh, bla bla, bljak- ak- (i isplazi jezik :) ) , nje ne , kada nesto ne sme da dodirne i sto joj je zabranjeno :)

Svaki dan nesto novo !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja je sa 6meseci zvala baba,dede,ma je izgovorila mama da bi sutradan pocela da zove tatu i mama je ponovila tek sa 9 meseci,saa vice da,ne,necem,ajde,mama,tata,daj,dp(jos nisam provalila sta je dp) i cp (sa c kao cuti i to i znaci :) to izgovara samo kad je grdim a cp ;))

smejali smo se pre neko jutro probudila se i sela u krevecu i kaze aaaaa dp i baci se na drugu stranu i nastavi da spava :)

sa njom je pis po ceo dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa mi smo od pre par dana poceli da koristimo i "slozenice" odnosno da "izgovaramo" i druga slova osim aaaaaaaaaaaaa i mmmmmm. To sad lici na neko bljuuuuuu, tatatata, dadadada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vici se oglasila u cetvrtom mesecu sa jednim HALLO i od tada ne zeli da razgovara. Pokaazala mala da moze,pa joj je mozda dosadno da govori :lol: .

Inace brblja nesto kao AO,EEE...vristi na igracke,pa i na mene. Zna kada treba da povisi,a kada da snizi ton :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije 10-ak dana smo poceli da cavrljamooo....te-te,da-da,ta-ta,uuuuuuuuu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije 10-ak dana smo poceli da cavrljamooo....te-te,da-da,ta-ta,uuuuuuuuu...

Super! Ja jedva cekam kada ce i moj cupavko poceti da cavrlja. Za sada ispusta neke jako glasne krike i uzdahe, pa je cijela frka oko toga kako uhvatiti i snimiti taj momenat! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! Ja jedva cekam kada ce i moj cupavko poceti da cavrlja. Za sada ispusta neke jako glasne krike i uzdahe, pa je cijela frka oko toga kako uhvatiti i snimiti taj momenat! :lol:
Savrseno,vidjeces!Tako sam se raznjezila kad je prvu rijec izgovorio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj maleni je poceo sa 4 i po meseca da besmisleno izgovara bababababa... Jos uvek cekam kada ce smisleno izgovoriti prvu rec. Bilo je momenata da je izgovorio i mama ali to je bilo u nekom placu i to mu se ne racuna :P

Sada ima 7 meseci i brblja nesto po ceo dan. A sta? Boga pitaj!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima šest meseci. Od svega što izbrblja na svom bebećem jeziku, najsmešnije mi je ono što viče kad odluči da se svađa - a-nja-nja-nja-nja, a pri tom se tako strašno namršti, baš ume da se ljuti! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da je sve individualno kada je u pitanju govor,ali me interesuje do kada dijete treba da progovori,naravno ne da formira citavu recenicu,vec cisto da izgovara neke rijeci?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da je sve individualno kada je u pitanju govor,ali me interesuje do kada dijete treba da progovori,naravno ne da formira citavu recenicu,vec cisto da izgovara neke rijeci?!

Slažem se da je sve individualno. Ćerkica od moje drugarice ima 13 meseci, tek je pre neki dan svesno izgovorila svoju prvu reč. S druge strane, jedan mali iz komšiluka je svoju prvu reč izgovorio sa 8 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"bla,blaaaa,blaa"

"va,va,vaaaaa"

i neke zvukove koje je nemoguce pretociti u slova :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 9,5 meseci umemo da kazemo baba.deda,tata,de (kao gde je),da (kad radi nesto sto joj nije dozvoljeno),vau vau... Ali dosta toga razume kad joj kazem,kad joj trazim nesto ona mi doda.I po ceo dan blebece neke reci koje ne mogu da razumem. :D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da je sve individualno kada je u pitanju govor,ali me interesuje do kada dijete treba da progovori,naravno ne da formira citavu recenicu,vec cisto da izgovara neke rijeci?!

Po nekim pravilima dete bi trebalo do 15 meseci cisto da izgovara neke reci znajuci znacenje tih reci.Neki tolerisu i do 18 meseci.Sve preko toga,dete treba odvesti kod logopeda

.Najcesce kasnije progovaraju blizanci zbog njihove povezanosti,medjusobno prepoznaju osecanja i zato nemaju potrebe da komuniciraju sa okolinom.

Ali kada odvedete dete kod dr oni najcesce kazu sve je to u redu.

I po meni je sve to normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ga ga ga ga ga ge ge ge jako smesno zvuci :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva smislena stvar koju je moja sedmomesecna beba izgovorila je tata. Kad se tata pojavi u sobi, kad joj pridje, kad je uzme. I nikada kad to neko drugi uradi. Sad je opticaju i daj. Kad hoce nesto pruzi rucicu i kaze daj. I kad pevamo tasi tasi tanana, lupka rucicom o rucicu i vice taaaaaaa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaKK, super... I mi cemo uskoro napuniti sedam mjeseci, ali jos nije izgovorio tata, iako se mm svojski trudi! :lol:

Kada je raspolozen govori ba-ba-ba-ba-ba, aaaaaa (pjeva) i brmmmm (kao da vozi, sav se ukoci i gleda napred, kao da je na motoru :lol: ).

"Mama" govori kada je nervozan, gladan, ili mu nesto smeta...

Inace, cim neko pocne da pjeva, i on se prikljuci. :)

Stvarno su djeca cudo! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sincic je prije par dana (ima 7 mjeseci i nedjelju dana) izgovorio ba-ba i od tada ne prestaje, stalno to ponavlja :rolleyes:

Cerkica je prvi put sa nekih 6 mjeseci takodje izgovorila rijec ba-ba :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete vice ta-ta na sav glas, i kolko god se ja trudila mama nece pa nece, cak smo u nedelju bili kod mojih i rekla je baba <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mam,mam,i stalno tako kad nesto hoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao i sva deca nesvesno da to "govori" kaze "mama, tta,baba, deda" s tim da ona neeema poojma da je to "rekla". haha jako mi je simpaticna

ima skoro 9 meseci i nestrpljivo cekam da kaze nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od prije par dana je poceo da govori "Ta to?" (sta je to), i pokazuje prsticem, za bilo sta sto vidi.

Posto ja imam naviku da kada kazem "ne znam", slegnem ramenima, poceo je da me oponasa, pa cesto slijeze ramenima i govori "ta" (sta). :D

Juce smo bili kod mm-ovih, a on je cijeli dan samo onaj prstic upirao u sve oko sebe, i probio nam glavu sa svojim "Ta to". :lol:

Vidim da me razumije kada pricam- kazem "Daj mami dudu", i on mi je pruzi, ili kazem da donese loptu, on je donese... Pitam ga kako kaze maca, a on pocne da mjauce (odn. nesto slicno tome), a kada ga pitam kako kaze kuca, razmase se rucicama, i pocne da galami, jer se jednom uplasio kuce... :(

Naucili smo da dok sjedi na nosi, i kada ga pitam kako beba kaki, da se kao napinje i govori "a...a...a..a" Danas, kada smo bili u setnji, iz cista mira je poceo tako da se "napinje", namjerno praveci te zvuke. Pitala sam ga hoce li da kaki, a on "da... da...daaa... neee" :lol: . Kada smo dosli kuci, odmah sam ga stavila na nosu, i za pet minuta je posao bio obavljen. :D Slucajnost ili ne- ne znam, ali sam sva u oblacima! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Mihu veliki momak :wub::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Mihu veliki momak :wub::D

Hvala.. :wub:

Vrijeme odmice munjevitom brzinom... Kako prodje skoro godinica??? :o:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.