šta vam bebe čavrljaju

odgovora

Objavljeno

Baš me zanima kakva je situacija kod vas što se tiče govora Milica sa 7 m i 3 ned izgovara trenutno nasumično baba,mama i tata! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo i mene zanima! :) Moj sin je do skora brbljamo baba, deda, tata, ne, neee, a od skora je u repertoar ubacioi toliko čekao MAMA!!! i čini mi se da, sa 10 meseci, samo mama izgovara smisleno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Viktor ima 8 meseci.Do skoro je govorio nesumicno baba,a od skoro i tata.A sada cisto i smisleno me zove mama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i moj sin je poceo da brblja sa 7 meseci,a sada ima 9... prvo de-da, pa ade-de, pa ta-ta, pa ba-ba i na kraju ma-ma! :D uvek kazem da ne prica mama, jer nema potrebe da me zove kad sam stalno s njim :) :) zna li neko kada ce da zna daje mama-mama, tata-tata i tako redom, ako me razumete sta pitam?! sve mamite ljubim puno :) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reci koje 100% zna sta znace su mama, tata i DAJ hahaha....Ostalo sto brblja, baba, dede, didlll didlll i sl izogovara stalno ali samo on zna sta time zeli da kaze... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je prvu reč rekao sa 6 meseci i to "nam-nam", kada bi bio gladan ili žedan i hvala mu na tome. Nekada bi to bilo "njam-njam" ili "am-am". Sada mu je 10 meseci i 6 dana. Juče je izgovorio "bu, ma-ma!", dok smo se igrali skrivalice. Zaplakala sam od sreće, iako sam mislila da neću. Za tatu je tada rekao "da-da". Kada izađem iz sobe onda viče "ma-ma-ma-ma...", ali kada sam pored njega onda "zna" da nema potrebe pa ni ne izgovara. Kada ugleda tatu, sav se uzbudi i počne da izgovara nešto kao "ba-ba-ma-ma-ba-ba-da-da..." i da maše rukicama. Mnogo slatko za gledati, odmah zaboravim na umor. Inače je štedljiv na rečima i izgovara ih samo kada baš mora, tu je na tatu, he he :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo 8 meseci i 20 dana i jos srpski nismo naucili :rolleyes: :rolleyes: sas pricamo hm ma neki jezik :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja nina ima 10 meseci i 20 dana. prva sec joj je bila mam i to u petom mesecu. nismo mogli da verujemo da je tako rano progovorila. do danas je neucila da lepo kaze mama, tata, baba, dede, njam, daj... ali jos uvek nememo ni jedan zub i jaaaako smo nervozni... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je sa 6 meseci zvao babu, babababbababa, pa je posle presao na kombinaciju tate i dede i to je bilo DADA a posle je naucio lepo da kaze deda i tata.

Sad ima 10 meseci al mama jos nije izgovorio a ja to zeljno ocekujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj beban je prvo izgovorio e-gme i to vrlo rano sa nekih 4 meseca i to je terao jedno 2 meseca.Sada ce da napuni 8 meseci i nesto mi se raspricao ali ja to ne znam ni da ponovim!U sustini je to brrrrrrrr-kad mu se nesto ne dopada,ili izgovara brzo blam-blamaj-blem,kada place vice nenenene ili mema:)Nista slicno onom baba,deda mama.Jako smesno sve u svermu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Моја бебица је са 6 месеци чисто почела да изговара баба, деда, тата, мама. Сада каже њам њам, дај, оће ка-ка, ајде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin je sa cetiri mjeseca prvi put rekao ma ma mam nisam mogla da vjerujem nije me bilo u soboi i dozivao me je,sada ima 8 i govori mama,baba hajde,daj a danas je i prvi put reko tata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin je sa cetiri mjeseca prvi put rekao ma ma mam nisam mogla da vjerujem nije me bilo u soboi i dozivao me je,sada ima 8 i govori mama,baba hajde,daj a danas je i prvi put reko tata

moj sin ima 9,5 meseci i nista konkretno ne zna da kaze,najjasnije sto kaze je :eeeej i to samo kad je jako raspolozen i zanesen igrom.Pitanje za sve:da li ste i koliko stimulisali dete da prica kada je tako rano progovorilo?Unapred hvala!

Binela91 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve:da li ste i koliko stimulisali dete da prica kada je tako rano progovorilo?Unapred hvala!

Mi smo našj ćrkici stalno nešto pričali i dok jede i dok se igramo, presvlačimo, šetamo. Pevali smo joj dečije pesmice bukvalno od prvog dana. I naravno ponavljali smo joj ajde reci tata, baba, deda, mama. Ali je i ona jako rano počela da prati šta ko priča i da vrlo brzo ponavlja neke jednostavnije stvari. Iznenadila nas je kada je složila rečenicu "Ustaj tata ajde". A i to je slušala često puta pošto moj suprug ima problem sa ustajanjem ujutru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa Andrea je pocela da brblja jos sa 4 mes, a sada ima 6 mes. Prvo je rekla tata, i to je bilo odusevljenje!! A kada se opusti u igri, govori sve i svasta, mada reci kao bla bla, daaa, nje -kada nesto nece, da-da da joj damo nesto, baa-ba, su deo svakodnevnice! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mali David je progovorio sa 5.5 meseci i prva rec mu je bila Tata. Nekoliko dana posle je izgovorio ajde. Sledece reci su mu bile baba, deda, ne, da, gde i nedavno sa 8 meseci je izgovorio mama :rolleyes:

Mi smo mu cesto pricali, pevali mu. I gledali u njega i ucili ga da izgovara reci. I moj David je mnogo zainteresovan sta pricamo. Gleda u nas i kad vidi da je neki ozbiljniji razgovor, uvek posmatra sta se prica i cuti, kao da razume o cemu se radi. Kupili smo mu i medu sto mu prica bajke, pa cesto i to slusa...

Pozdrav svim mamama i njihovim malisanima :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Filip je juče cijeli dan brbljao nešto, ali jasno kaže baabaa...Svekrva se raznježila, a ja naježila(zašto nije rekao maamaa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva reč je bila MAMA sa 5 meseci i koji dan, zatim DEDA, pa BABA, pa TATA. Sa skoro 8 blebeće samo DEDA i TATA, nekad kaže BABA (poslednjih par dana) a MAMA ni da pisne! :D:angry: e jedino kad plače ''maaammmmm, maaaaa, mmmmaaammmaaa'' tako nešto promrlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatata......................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tačnije dadadadadadadadadadadadada.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 6 meseci bilo je prvo DEDA, pa sutradan TATA, pa sledece nedelje MAMA i BABA. U medjuvremenu svasta nesro sto ne mozemo da dokucimo, ali DAJ, AJDE, kompjuterski mis je MI, kad hoce da sisa trazi ME-ME... svasta nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac po ceo dan pevusi tatatatatatatata! Izbaci jezik, prica tata i smeje se.. t61018.gifPrica i gaga, a ponekad kaze i baba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Ema najvise voli da zove svoju mamu,ali baba i tata su nam podjednako interesantni. Da da, pa pa ili fa fa kada se bas raspricamo! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceo dan prica mamamamamamamamamama :) On prica a ja placem od srece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Vukasin nasumicno izgovara tata, deda, dada, dede, da, ne...Ali mama i baba nikako da izgovori... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.