šta vam bebe čavrljaju

odgovora

Objavljeno

moja bas dosta prica, al mislim da slabo sta od toga svesno koristi, naravno ima stvari koje razume..zna ko je tata, mama, baba, deda, zna ljude po komsiluku...sto nemsilim da nije nemoguce, prosto kada ti neko po hiljadu puta ponovi nesto logicno je da dete krene da brblja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje mace vec neko vreme "govori" ta-ta, ba-ba, dE-da... nismo sigurni da se to odnosi na konkretne osobe, ali u poslednjih nedelju-dve je poceo da ponavlja i da zaista, cini mi se, uci. poceo je sa "taa-pa-pa" (cao pa-pa) i mahanjem, ali to nece uvek (singing frog sindrom - posebno nece pred drugima). zatim, peva i pokusava da skine melodiju. "mama" uglavnom ne govori. cak smo mm i ja imali teoriju da sam ja "ta-ta". :D uopste, jako mnogo brblja, i u tom brbljanju svasta kaze, ili mi tripujemo da kaze. :) u svakom slucaju, jako je zabavno. uzivamo u njemu i njegovom napretku, sve je zabavniji i konkretniji. postaje i zahtevniji, trazi vise angazmana, ali je sve to jako ispunjujuce i "rewarding" kako kazu englezi, vraca se zadovoljstvom ogromnim... divan mi je! :wub:

Mejja, paper_moon, Hellen i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O.zna ko je ko,vice sve kao i pre,zna da imitira zivotinje-sovu,kucu,konja,patku. Zna da pokaze nogu,pametnu glavu,gde zeka pije vodu , gde kaki...

Imitira sve sta stigne, svaki dan nesto novo nauci! :wub:

Hellen, andisam i Megi. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sara je prvo govorila ta-ta-ta, da-da-da, tad su krenuli slogovi..pa onda ma-ma, am-am-am, ija-ija-ija, sad kaze i baba, ne, da, ja..i tako, i dalje slogovi..

Za mene zna da sam mama jer vice kad me trazi, za tatu isto, ostalo mislim da je samo nabubala napamet bez razumevanja (recimo baba :D posto je baba to ucila i ponavljala, jelte) i kad peva ija-ija uz pesmicu..

Nekad nam se ucini da kaze ajde! ili cak ajde bre :D al ko zna sta ona cavrlja..

andisam i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je danas ponavljalo ajde ( kroz kenjkanje) i to dok sam joj spremala klopu. Znam da je slucajno ali je bilo jako simpaticno jer kao da me gleda i kaze pozuri mama bre :D :D

Hellen i Megi. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi i nemamo baš bogat rečnik :-D

Baba, tata, deda, daj i to je to. Kad hoće nešto pokazuje prstom i viče eeeej (jako glasno), mmm ili daj, ali sve razume, kad joj kažemo donesi nam, npr, daljinski, ona lepo odvrcka do njega i donese nam, zna svaku igračku koju joj tražim da mi pokaže, zna ono što sve bebe prvo nauče a to je pametna glava i gde zeka pije vodu, i još par tih pitanja :)

Cipelic i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iz nekog razloga "cao pa-pa" vise nije "taa pa-pa" vec "pa-pa baa". sve je pretumbao. :D on je komican potpuno, neprestano melje. u tom brbljanju stalno tripujemo da je rekao nesto sto zaista ima znacenje. :D fuuuuuuun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vucko je od pre deset dana poceo da prica baba a sada pokusava ta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kazemo kako kaze krava,maca i kazemo cao-tao,palo,bata,pa pa, ade,! Pokazuje kako mama jede,kako pucka prsticima,kako Indijanci rade, brm,brm. La,la,la kad pevamo.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sari je najcesca rec u recniku povik - EEEEEJ!

Sad je nedavno pocela i av-av kad vidi kucu..al osim toga, nista specijalno novo, vrti ono mama, tata, deda, baba i nekad gaga i tako neke jos nevezane reci..

Mada, moram priznati nesto je i ne ucimo mnogo mm i ja..stalno je sama sa nama, pa nekako ponestane nam maste (ili vremena uopste :ph34r: ), ali zato kad odemo kod mojih recimo, cujem kevicu moju kako je svasta uci, pa mi zao bude kako se ne setim i ja toga svega..al sta da radim, radimo oboje, nismo ceo dan tu za nju..naucilo je ona da se zanima sama, zato je akrobata sto se tice fizickih sposobnosti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo primetili kako O jako puno razume. Sve što joj je mm rekao da radi,uradila je,a nikad nije niko sa njom to učio! Upija sve kao sunđer,ali zato na noge lagane nikako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda je to i normalno. U ovom uzrastu uvek nešto "pretegne" - ili su spretniji fizički, ili puno blebeću i pokazuju kako kapiraju smisao reči...

pedagog i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

N kad place kao da brblja mama, e sad ako se u fond reci ubraja ej i 'ajde, onda izgleda da joj je prva rec bila 'ajde, izgleda da naslucuje da dobije seku :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo bese mama, pa tata a sad uglavnom ajde dadu, te, ku, au, pa onda ko majmunce uuuu :lol::D tototo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 8.5 meseci i neprestano se čuje mama,baba,paa-pa...dok su ujka i seka khhhh, hahaha

Jeca&Nani voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo 9 meseci i 2 dana :D prva rec joj je bila tata ,sada "prica" tata ,mama,baba ,dada,ata ,ama...i dosta nekih cudnih reci sa simpaticnim izgovorima slova c,s ,z i non stop radi brm brm kao da vozi nesto pri tom balavi kao luda kada to radi :D a kada vidi da joj spremam da klopa bukvalno se dere njam njam :) i kada jede nesto sto joj se bas svidja prica njam njam onako socno i tiho :D 

Avri i crnobelamama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sad samo slonovi, mamama, tata, dada, baba. Uf, jedva čekam da se raspriča.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.