Krvarenje posle porođaja

odgovora

Objavljeno

Prvi put mesec dana, drugi nesto vise od 6 nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put uredno 40dana,drugi put oko 2 nedelje i to kad sam izasla iz bolnice 2-3 dana nista pa se nacedi jedan dan i tako,posle treceg puta u bolnici 8dana a onda kuci nista skoro nedelju dana,ja se uplasim,onda posle tih nedelju nicega jedan dan onako,posle opet pauza pa jos 2-3 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prvog porodjaja, 3-4 dana. A posle drugog koji je bio carski rez, puna dva meseca (zajedno sa zavrsnicom-sekretom :SSSSSSS).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 30-ak dana... a posle nekoliko dana i dobila... -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nekih 20ak dana i nekako, posle je bilo nešto periodično (porođaj na CR), dva dana ima, pa jedan dan jedva da ide, i tako do 40 dana. Posle toga odma došla i meca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja 40 dana, s tim da sam prvih 20 koristila i dalje one mrezaste uloske kao u porodilistu posto je bas bilo dosta krvi, a nakon toga sam presla na obicne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam imala pojma da se tako dugo krvari posle porođaja.... ajme meni :rolleyes:

a kako razlikujete to krvarenje i menstruaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo krvarenje je svetlije od menstruacije...i nema simptoma menstruacije

Jana33 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas 24.dan od porodjaja i prestalo je,curka samo sekret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4 nedelje sam krvarila, a posle je to bio neki smrdljiv smedji iscedak zbog kojeg sam isla kod dr i radila briseve, ali je sve bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek pomalo - a prodje 2 meseca! :lol: Tako da, opustite se zene ima neko i gori od vas! Doduse sve vreme je malo obilno, al' bre sto je dosta - dosta je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je danas 39 dan od porodjaja i opet sam prokvarila...a taman je prestalo, i sad se pitam da nije odliv posto sam prehladjena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je danas 39 dan od porodjaja i opet sam prokvarila...a taman je prestalo, i sad se pitam da nije odliv posto sam prehladjena....

Možda je i 1. menstruacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

al ne osecam nikakve bolove...menstruacije su mi izuzetno bolne i obavezno mi je muka...plus dojim bebu...jel ima neko iskustva s ovakvim obrtom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milice mislim da ste bile u pravu danas vec imam osecaj kao da je menstruacija :(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

al ne osecam nikakve bolove...menstruacije su mi izuzetno bolne i obavezno mi je muka...plus dojim bebu...jel ima neko iskustva s ovakvim obrtom?

sa tim sto dojis nemam..nisam dojila, i dobila sam..a bolne sam imala i sa tablom brufena 3 dana sam pila tablete svaku mestr.posle porodjaja stomak mene vise ni trun ne boli ne pijem a vec sam 5 mestr.imala do sad ..e jedino to za dojenje ne znam bas..

Wida, ja sam ti milica* slučaj, meni se dešavalo da povraćam od bolova - ranije pre trudnoće. Posle - totalni obrt - ne osetim kad dobijem. Posle porođaja su mi prve 3-4 bile baš obilne, posle se vratila u normalu.

Da kucnem u drvo, trudnoća me spasila bolova i muka - znaš kako je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam tacno 40-ti dan dobila menstr.tako da je vrlo moguce da je menstruacija..

I ja :angry:

al ne osecam nikakve bolove...menstruacije su mi izuzetno bolne i obavezno mi je muka...plus dojim bebu...jel ima neko iskustva s ovakvim obrtom?

meni su pre porodjaja bile bolne, sad ih skoro ni ne osetim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti slučaj kao kod Milice* I B.mame :(

Dobila sam odmah posle 40 dana za tu "prvu" sam pomislila da mi je "ostatak" krvarenja jer je trajalo svega 2-3 dana. Ali zato posle 32 dana etoooo veštice :( Skoro do pola godine je bila obilna i bolna ali sada je sve kao i pre porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

al ne osecam nikakve bolove...menstruacije su mi izuzetno bolne i obavezno mi je muka...plus dojim bebu...jel ima neko iskustva s ovakvim obrtom?

milice mislim da ste bile u pravu danas vec imam osecaj kao da je menstruacija :(((

Isti slučaj kao kod Milice* I B.mame :(

Dobila sam odmah posle 40 dana za tu "prvu" sam pomislila da mi je "ostatak" krvarenja jer je trajalo svega 2-3 dana. Ali zato posle 32 dana etoooo veštice :( Skoro do pola godine je bila obilna i bolna ali sada je sve kao i pre porođaja.

wido, žao mi je što si odmah dobila,ali i ja se ubrajam u tu grupu...posle 40 dana sam dobila 1. menstruaciju, i iako sam kao devojka imala vrlo bolne menstruacije, posle dva porođaja više i ne osećam da imam menstruaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam drage moje, ja se uplasila da nije odliv zbog prehlade i temperature...ja sam pre trudnoce bila prvog dana neupotrebljiva, imala sam grozne bolove, povracala i nisam se odvajala od raptena,...sad me samo bolucka stomak i ima onaj miris menstruacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram malo da se zalim... porodila sam se 13.septembra (carskim rezom), i jos uvek krvarenje nije prestalo. Krvarenje traje vec 54 dana... pored toga na svaka 2-3 dana imam strasne odlice, dok otrcim do kupatila desi mi se da mi scuri niz nogavicu po parketu... posle porodjaja mi se to desavalo nekoliko puta dnevno, sada mogu da budem srecna jer je SAMO jednom u 2-3 dana. Jos uvek koristim i mrezaste uloske preko libres ulozaka, jer je krvarenje mnogo jako. Na porodjaju sam puno iskrvarila i dobila transfuziju, a posle sam primala vakcine za koagulaciju i zgrusavanje. Moj doktor kaze da je sve ok, i ako ne prestane do sledece kontrole (za nedelju dana), onda ce me pregledati i ginekoloski, ne samo ultrazvukom.

Inace, dve nedelje posle porodjaja dobila sam upalu trbusnog zida od neizvadjenog konca, ali doktor kaze da je to sada vec proslo.

Ja sam pocela da se gadim nenormalno, ne samo na krv, nego na meso i na sve sto asocira na krv, mislim da cu ponovo preci u vegetarijance... posebno se osecam malaksalom i hroncno umornom i neispavanom, iako me beba pusti da nocu sklopim i po 5 sati spavanja.

Ne znam zasto mi ne daju neke lekove za zaustavljanje krvarenja (ako to uopste postoji?!) i da li je ovo stvarno normalno kao sto moj doktor kaze, ili je ipak noralno samo tih famoznih 40dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam krvarila svega 10 dana nakon porođaja.Danas sam išla na pregled,dr kaže da je materica prazna a rana savršena.Tako sam srećna,kad vidim koliko žene imaju problem sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam krvarila svega 10 dana nakon porođaja.Danas sam išla na pregled,dr kaže da je materica prazna a rana savršena.Tako sam srećna,kad vidim koliko žene imaju problem sa tim.

E stvarno si rođena pod srećnom zvezdom... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam krvarila 40 dana,s tim sto sam posle nedelju dana dobila mecu... :angry:

A inace dojim bebu,a taman sam mislila da necu da imam dok je dojim :)

Ranije su mi bile bas bolne,evo vec dva puta sam dobila odkada sam se porodila,sada ih ne osecam nimalo... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram malo da se zalim... porodila sam se 13.septembra (carskim rezom), i jos uvek krvarenje nije prestalo. Krvarenje traje vec 54 dana... pored toga na svaka 2-3 dana imam strasne odlice, dok otrcim do kupatila desi mi se da mi scuri niz nogavicu po parketu... posle porodjaja mi se to desavalo nekoliko puta dnevno, sada mogu da budem srecna jer je SAMO jednom u 2-3 dana. Jos uvek koristim i mrezaste uloske preko libres ulozaka, jer je krvarenje mnogo jako. Na porodjaju sam puno iskrvarila i dobila transfuziju, a posle sam primala vakcine za koagulaciju i zgrusavanje. Moj doktor kaze da je sve ok, i ako ne prestane do sledece kontrole (za nedelju dana), onda ce me pregledati i ginekoloski, ne samo ultrazvukom.

Inace, dve nedelje posle porodjaja dobila sam upalu trbusnog zida od neizvadjenog konca, ali doktor kaze da je to sada vec proslo.

Ja sam pocela da se gadim nenormalno, ne samo na krv, nego na meso i na sve sto asocira na krv, mislim da cu ponovo preci u vegetarijance... posebno se osecam malaksalom i hroncno umornom i neispavanom, iako me beba pusti da nocu sklopim i po 5 sati spavanja.

Ne znam zasto mi ne daju neke lekove za zaustavljanje krvarenja (ako to uopste postoji?!) i da li je ovo stvarno normalno kao sto moj doktor kaze, ili je ipak noralno samo tih famoznih 40dana?

Najiskrenije mislim da trebas da potrazis drugog ginekologa. Ne mogu da verujem da ti krvarenje traje 54 dana a da tvoj ginekolog jos uvek nije uradio ginekoloski pregled, ili ti dao nesto da zaustavi krvarenje. Jos uvek imas odliv a da on na to ne reaguje... Umorna si i gadis se zato sto si slaba i gubis krv kad ti prestane sve ce biti ok. Moj ti je savet da se raspitas i odes kod nekog proverenog ginekologa koji ce ti prepisati tablete i prekinuti krvarenje sto je naravno moguce, ili prepisati odredjenu terapiju ako ustanovi da treba nesto drugo. Javi sta i kako je kad saznas. Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.