Jednom nasilnik-uvek nasilnik?

odgovora

Objavljeno

Da li mislite da ko jednom udari nikad ne prestaje?

Pa zavisi dal' nogom il' rukom........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da da. Mene je majka učila da muškarac može da me udari samo jednom...posle toga se ta vrata zatvaraju, bez obzira na bračni staž i decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom nasilnik uvek nasilnik, makar i samo jedan udarac, makar i šamar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da definitivno, ko jednom udar udarice opet... i ubedjena sam da kada bi me muz samo jednom udario da bih ga ostavila jer znam kako je ziveti sa takvim covekom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zavisi dal' nogom il' rukom........

Pravi odgovor !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravi odgovor !!!!

Slazem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom nasilnik-uvek nasilnik i za to nema oprostaja i nema razumevanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom nasilnik-uvek nasilnik i za to nema oprostaja i nema razumevanja...

upravo tako...svi ti izgovori da mu se omaklo,da je taj dan nervozan itd NE PIJU VODU.uradio je to jednom-opet ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tu je stvar do psihe tih muskaraca.smatraju da su potcenjeni u svom okruzenju,isfrustrirani su time sto su drugi uspesniji od njih,osecaju se da su nepravedno zaobidjeni kada se dodeljuju priznanja i hvale,u svakom smislu misle da okolina nije u stanju da vidi njihov potencijal,smatraju da nema pravde,onda im je bitno da se fizicki ili psihicki dokazuju nad nekim nemocnijim od sebe .

u stvari to su ljudi koji nemaju nikakve vrednosti,nisu ni po cemu posebni,vredni paznje,neuspesni su itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u stvari to su ljudi koji nemaju nikakve vrednosti,nisu ni po cemu posebni,vredni paznje,neuspesni su itd...

Sa ovim se slazem i jos cu biti iskljucivija i reci da je to najgori olos! Takve spodobe nisu ljudi, uvreda su za covecanstvo i ljudski rod.

Nemam licnog iskustva, al znam jednu pricu na ovu temu. U pitanju je sestra mog skolskog i komsinica u to vreme najbolje drugarice, mada i da nije puno je ljudi znalo.

Prva devojka- tukao ju je, maltretirao javno, cepao joj odecu nasred grada kada bi, po njemu, bila previse provokativna. Sledeca cura- susta suprotnost, drzala ga je "na kratko", vodu joj je iz ruke pio, sve je po njenom bilo.

Prica prve cure: nasla je novog decka, normalnog do nje, cim su poceli da budu ozbiljniji u vezi i on je poceo da je maltretira.

Ne znam sta da kazem na sve to, ljudska psiha je komplikovana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa ovim se slazem i jos cu biti iskljucivija i reci da je to najgori olos! Takve spodobe nisu ljudi, uvreda su za covecanstvo i ljudski rod.

Nemam iskustvo i konkretan stav, al znam jednu pricu na ovu temu. U pitanju je sestra mog skolskog i komsinica u to vreme najbolje drugarice, mada i da nije puno je ljudi znalo.

Prva devojka- tukao ju je, maltretirao javno, cepao joj odecu nasred grada kada bi, po njemu, bila previse provokativna. Sledeca cura- susta suprotnost, drzala ga je "na kratko", vodu joj je iz ruke pio, sve je po njenom bilo.

Prica prve cure: nasla je novog decka, normalnog do nje, cim su poceli da budu ozbiljniji u vezi i on je poceo da je maltretira.

Ne znam sta da kazem na sve to, ljudska psiha je komplikovana...

Micilici, potpuno se slažem sa tobom. Evo još jedne priče koja potvrđuje koliko je ljudska psiha komplikovana! Moj drug se umešao u "svađu" jednog para na ulici (dečko je tukao svoju curu). I tako je on njega odgurnuo, lupio par šamara, a kada se okrenuo, devojka stoji i dalje tu i plače. Kad joj je rekao da briše kući, ona je rekla "ali ja njega volim"!

Ali da se vratim na temu - ako je neko u stanju da udari jednom, svakako će biti u stanju da to uradi opet. Mislim da se agresivnost teško iskorenjuje, ako je uopšte i moguće iskoreniti je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici, potpuno se slažem sa tobom. Evo još jedne priče koja potvrđuje koliko je ljudska psiha komplikovana! Moj drug se umešao u "svađu" jednog para na ulici (dečko je tukao svoju curu). I tako je on njega odgurnuo, lupio par šamara, a kada se okrenuo, devojka stoji i dalje tu i plače. Kad joj je rekao da briše kući, ona je rekla "ali ja njega volim"!

Ali da se vratim na temu - ako je neko u stanju da udari jednom, svakako će biti u stanju da to uradi opet. Mislim da se agresivnost teško iskorenjuje, ako je uopšte i moguće iskoreniti je!

Joj strasno, ne znam sta reci o toj slepoj ljubavi...

Ja sam jednom s prozora videla kako decko bije curu ispred moje zgrade. 3 izjutra je bilo, nikog na ulici, ja krenula da zovem policiju kad ovaj prvi ode, ostavi je onakvu u suzama na ulici, a dodje odmah za njim neki drugi kolima. Na kraju ispada da mu je ovaj drugi drug, a cura kuka i zali se sta joj sve radi :blink: Jaaaaaaao!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko jenom udari, udarice opet! A to sto je neko napisao za ono omaklo mi se itd, potpuno se slazem! Sta ako se ponovo iznervira pa mu se omakne, ali ovaj put jace? Ma mene moj kad bi udario, to bi mu bio i prvi i zadnji put, ne bi me vise vidio! Znam kakav je zivot sa takvom osobom i ne dam na sebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako za tim posegne u bilo kom trenutku, bez obzira ko je kriv sto je do toga doslo, nema nazad. Drugu priliku ne bi dobio, nikada. To i prevaru ne bih nikada oprostila. I jedno i drugo znaci nepostovanje, najmanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mislite da ko jednom udari nikad ne prestaje?

Nikada...samo biva jos gore i jace!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada...samo biva jos gore i jace!!!

Slazem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad, nikad ne prestaje. Bežati iz takve veze. Bez izgovora. Tačka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je malo sramota jer znam da cete me smatrati jednom od onih glupaca sto oprastaju....mene je jednom osamario muskarac. Ni kriva ni duzna, njegova cista ljubomorna agresija, stvar koju inace ne bih nikada oprostila , niti dozvolila da se ponovi. Ipak, ni sama ne znam zasto, videvsi da njega boli vise nego mene, presla sam preko toga. I posle 7 godina od tada, jos nisam pozalila, njegovo kajanje je jace od toga da ikada ponovo bude grub sa mnom. Ni na koji nacin.

Ni jedno od nas ne razume zasto sam tada davno oprostila, i to odmah. On je mene jedva okrznuo, jer je vec u tom afektu shvatio grozotu onoga sto cini, i povukao ruku, sa ogromnim bolom i strahom u svojim ocima....mislim da mi je njegov pogled rekao da kazem, U redu je....

Ali i pored tog svog cudnog iskustva, mislim da neko ko jednom pokaze agresivnost, taj ce 99,9% biti samo jos gori.

Smatram da zena ne treba da dozvoli sebi da se tako nesto ikada ponovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, upravo sam shvatila da ovo nisam jos nikada, nikome ispricala...

Mislim da mi se kompletan Bebac uvukao u zivot kao nezaboravna vazna stvar.

t9005.gif

Hvala vam sto ste tu!

t0810.gif

In-Greed i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je u redu, po vama da zena udari muskarca? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je u redu, po vama da zena udari muskarca? :)

Naravno da nije, nasilje nikada ne moze biti u redu. No, zene se redje na to odlucuju, a i posledice bi bile manje strasne zbog razlike u fizickoj snazi, tako da, globalno gledano, rekla bih da je to manji problem nego obratno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da nije, nasilje nikada ne moze biti u redu. No, zene se redje na to odlucuju, a i posledice bi bile manje strasne zbog razlike u fizickoj snazi, tako da, globalno gledano, rekla bih da je to manji problem nego obratno.

Da li ja gresim ili ne, ali mi se cini da su ljudi sa nasih prostora malo skloniji fizickom okrsaju, kao da je normalno decu mlatiti, i zenu kao da je rob....ili je to tako u siromasnim drzavama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ja gresim ili ne, ali mi se cini da su ljudi sa nasih prostora malo skloniji fizickom okrsaju, kao da je normalno decu mlatiti, i zenu kao da je rob....ili je to tako u siromasnim drzavama?

Nemam pojma, mislim da je to svuda u svetu tako u odredjenim slojevima drustva. Mene niko ne mlati ( da li sto nece ili sto sam jaca pa ga strah :D :D :D ), Mariju otac za deset godina takao nikada nije, pa ne verujem ni da ce nadalje, Andjelu i Saru njihov otac takodje ne bije, a od mene dobiju cusku kada bas zasluze, ali to ne smatram nasiljem jer ta cuska vise boli ponos nego guzu, i uvek je udeljena sa debelim razlogom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma, mislim da je to svuda u svetu tako u odredjenim slojevima drustva. Mene niko ne mlati ( da li sto nece ili sto sam jaca pa ga strah :D :D :D ), Mariju otac za deset godina takao nikada nije, pa ne verujem ni da ce nadalje, Andjelu i Saru njihov otac takodje ne bije, a od mene dobiju cusku kada bas zasluze, ali to ne smatram nasiljem jer ta cuska vise boli ponos nego guzu, i uvek je udeljena sa debelim razlogom.

Mislim da i nema efekta, bar ne pozitivnog, kada se deca stalno tuku. Mene jos boli jedan jedini davni samar koji sam od svoga oca dobila....zato mi je mama bila bog i batina, ali sam vremenom oguglala na nju, vise me boli kada me recima povredi. Ova recenica zvuci kao da me mama jos tuce :D Pisala sam u vezi detinjstva :)

A ovo za drustvene slojeve...sad razmisljam, mislim da toga ima i medju finim, kuturnim i obrazovanom l;judima, to nema veze ni sa cim drugim nego sa njihovom unutrasnjoscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.