Slatka moja jetrva,zaova,dever...

odgovora

Objavljeno

Ima 15 godina i non-stop dolazi kod nas,ulazi gde hoce i kad hoce....Otvara frizider....A li to je mezimica moga muza,ma ne smem rec jdnu da kazem,za sve je ok,ali ona da se pipne,strasno....Ma poludecu...Dajte neki savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima 15 godina i non-stop dolazi kod nas,ulazi gde hoce i kad hoce....Otvara frizider....A li to je mezimica moga muza,ma ne smem rec jdnu da kazem,za sve je ok,ali ona da se pipne,strasno....Ma poludecu...Dajte neki savet...

POKUSAJ NA FINJAKA DA JOJ OJASNIS DA NE SME DA ULAZI TAKO SLOBODNO ILI URADI NESTO DRASTICNO STO JE URADILA MOJA DRUGARICA.KAD MISLIS DA CE ONA DOCI SVUCI SE ALI NE SKROZ I AKO TI JE MUZ TU,LJUBI TE SE ONDA NEK BUDE KAO DA VAS JE PREKINUAL I POSLE TOGA CE JOJ MOZDA BITI NEPRIJATNO DA ULAZI KAD ONA HOCE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POKUSAJ NA FINJAKA DA JOJ OJASNIS DA NE SME DA ULAZI TAKO SLOBODNO ILI URADI NESTO DRASTICNO STO JE URADILA MOJA DRUGARICA.KAD MISLIS DA CE ONA DOCI SVUCI SE ALI NE SKROZ I AKO TI JE MUZ TU,LJUBI TE SE ONDA NEK BUDE KAO DA VAS JE PREKINUAL I POSLE TOGA CE JOJ MOZDA BITI NEPRIJATNO DA ULAZI KAD ONA HOCE

Ma pokusala sam nesto slicno,ali nista od toga,pre nam je usla u spavacu sobu,da pita mog muza da je negde odveze,ma nema ta srama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma pokusala sam nesto slicno,ali nista od toga,pre nam je usla u spavacu sobu,da pita mog muza da je negde odveze,ma nema ta srama...

ti joj onda reci direktno sta ti smete i njo i tvome muzu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boookice, znaj da niko nema idealan zivot i da svako ima neke prb, ma koliko ih krio. Jenodstavno shvati da ce taj dosadni devojcurak uvek da ti dosadjuje, potrudi se da se ne nerviras (mada znam da je nemoguce) i to je to. Nesto mora da tisti u zivotu. Ne mozes nista da promenis (jer je tvoj muz bas dosta vezan za sestru) i sta da drugo da ti kazem. Kad je neko nerazuman ne mozes nista da promenis. A to sa skidanjem, jednom mi se desilo kod svekrve i ona me je pitala Jel znam gde sam, na sta sam joj ja rekla Znam, kuci sam. I to se nisam skinula namerno, nego smo dosli iz grada, a bila je katastrofalna vrucina i svi smo se skinuli. Suprug i ja u vesu (mada je on brzo navuko sorc kad je naisla), a beba samo u pampersu.

Kad je neko nerazuman, kazem ti, ne mozes nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boookice,ne nerviraj se ;),to je jos klinka i delimicno (naglasavam ''delimicno'') je normalno sto je svojeglava...Pravi problem su one koje su sprcale u dupe (da prostite) preko 30,a jos se drsko ponasaju ;)

ivanicamamica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno na savetima...Mozda ste i upravu,mozda jednovstavno moram to da prihvatim tako i to je to...Ali sto se tice Draganice Bobice,stvarno je bezveze sto ti je to svekrva rekla,ja bih se osecala strasno...Ma ovo je covece da poludis,kao kad se udas ides u svoju kucu,ma da,kako da ne...Kad dodjes,malo se svi prave fini,a posle,jos ako vide da si dobar i da hoces da im ucinis nesto,ma na glavu ti se popnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmmm... mozda da natempiras da vas uhvati na delu (znas nasta mislim) pa joj onda ocitate lekciju kako ne moze da upada kada joj se cefne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmmm... mozda da natempiras da vas uhvati na delu (znas nasta mislim) pa joj onda ocitate lekciju kako ne moze da upada kada joj se cefne?

[/quote

To i nije tako losa ideja,i mislim da je najbolje uujutru...

Ma sta sve nisam radila,a sad mi dosli kumovi i ona dosla da vidi sta su kupili....Ma strasno,ne volim kad mi bilo ko cacka po stvarima,ni moja majka nije mogla,pa nece ni ona....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: najolje je biti otvoren i postaviti svakog na svoje mesto,moja snajka je bial u situaciji da kaze mom bratu naravno ne rodjenom ili sestra ili ja,da vidis kako se sve promeni i svako dodje na svoje mesto.A i moja zava nije cvecka,kada odemo u kucu mog muza gde inace i ona dolazi kao gost ona je gazdarice ja sam gost koji nema prava jednu casu da uzme,na pocetku mi je smetaloa sada vise ne hoces da budes gazdarice izvoli,sklonim se po strani i cekam da me usluzi......sta da vam kazem kada nesmem usisivac da uzmem,ali lakse je mene vise sedim svojoj kuci i svojim roditeljima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja srecom nemam tih problema!Imam dve zaove i uvek me ispostuju maksimalno.S njima mogu da pricam o bilo cemu i cak mi drze stranu kad se posvadjam sa muzem!A jos kad se prikljuci i svekrva-sta ces bolje!

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja srecom nemam tih problema!Imam dve zaove i uvek me ispostuju maksimalno.S njima mogu da pricam o bilo cemu i cak mi drze stranu kad se posvadjam sa muzem!A jos kad se prikljuci i svekrva-sta ces bolje!

:D

He, he, he.... Nije ni ovo tako lose! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jà imam nadrndanu zaovu i ona ima tacno 30!eh, da je neka klinka- lako bih jà Ali ova moja drzi sve konce u rukama. Ne znam da li samnprevise naivna da bih joj uzvracala istom merom Ali nekako se bolje osecam kada se isplacem zbog svoje sudbine nego li zbog njenih teskih reci. A jos Sam daleko od roditelja,brata- nikoga svog nemam osim tog muza koji ipak mora Malo da bude neutralan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja zaova je fenomenalna... obožavam je... s njom mogu da pričam o svemu... baš je volim kao sestru rođenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja zaova je super,kao drugarice smo,mada smo i isto godiste.

Ali zato moja kuma ima zlo od zaove....

Ja sam imala srece,hvala Bogu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima 15 godina i non-stop dolazi kod nas,ulazi gde hoce i kad hoce....Otvara frizider....A li to je mezimica moga muza,ma ne smem rec jdnu da kazem,za sve je ok,ali ona da se pipne,strasno....Ma poludecu...Dajte neki savet...

mislim da je mala i da ne konta sta radi i da to sto radi je pogresno...sigurno kad malo odraste ce i sama shvatiti da to tako ne treba..ali do tada bi trebao tvoj muz da joj samo nagovesti nesto, nista strasno....

moja ima 35 godina, prema meni je ok, mozda sto zivimo u razlicitim zemljama, ali je generalno drkos , mada ja sto se takvih stvari tice ne j.... zivu silu.......ne trpim nicije gluposti....i roditelji moraju da znaju kako i sta i dokle mogu da se mesaju, a ne da mi jos tamo neka zaova ili svekrva vodi politiku.....ne smatram da ljudi treba da cute i vec da se bore za svoju privatnost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,i ja imam problem sa zaovom...ona ima nepunih 12 godina...u pocetku smo bile ok,ali stvar je u tome sto je ona u pocetku sa svima takva-samo cuti i smeska se,kao mala dobra devojcica,a posle kad je upoznas,postane bezobrazna. Meni je stvarno tesko jer su moji dobri ljudi,pa mi ne daju da joj bilo sta kazem,a kamoli njenima. Moj muz je dobar,potpuno drugaciji od nje,ali je problem sto je razlika medju njima 13 godina,pa je ova mala jako razmazena. Mi radimo u istoj - nasoj firmi i tu smo nas dvoje,njegovi i jos neki radnici. Radimo po ceo dan,od 8 do 18,nekad i duze,iako je radno vreme od 8:30 do 16:30...a njegovi odu kuci jos oko 15h,kao zbog nje...ajde ok,nije to problem,ali ona je po ceo dan kod nas kuci,umesto sa roditeljima. Nije mi tesko,volim je na neki nacin,ali nije u redu,nama nikad ne mogu da dodju prijatelji zato sto se ona u sve mesa,ako slucajno napravim neke kolace,tortu,predjelo... ili kupim sok jer znam da cemo narednog dana imati goste,desi se da ona to pojede i popije i da se osramotim...tortu izbrlja...A kad su tu i njeni,onda pita: jel smem da uzmem casu soka? sitnim glasom kao bukvalno da joj branim,a nikad joj nisam nista rekla... Ne znam,stvarno mi je tesko. Nije to sve...sakrivam svu sminku,nakit,parfeme,sve zivo mi uzima,cak i sal od najbolje drugarice je uzela kao jednom za disko i nikad ga vise nije ni vratila. A zao mi je mog muza,nije bio deset godina na moru,nikad sebi nista veliko ne kupuje,a radi po ceo dan. Tek kad smo se uzeli,par puta smo isli kod mojih u inostranstvo,i to jedva na vikend,zbog obaveza,a ona stalno ide po gostima,kupuju joj sve original stvari,patike,garderobu... Znam ja da je problem i u mom muzu i u njegovim roditeljima,ali stvarno joj dopustaju previse. Ja sam sad trudna,pa opet i radim i cesto kuvam za sve (njegova mama jako retko kuva),i kad god pravim neke kolace ili mesim nesto,uvek dodju,prosto me sramota kad nam dodju prijatelji a oni svrate pa vide da ima neceg a da nismo odneli njima.. Glupo je,zar ne? Ajde da smo jos uvek u istoj kuci,ali nismo. Ovo mi je jos gore,kao odvojeni smo a neprestano su nam za vratom,ne mogu da se opustim... U prvom tromesecju sam bila jako umorna,jer mi se spavalo,ali retko sam to mogla sebi da dozvolim,da odem ranije sa posla i odspavam... Ja jako volim svoga muza i oboje smo mladi,mislim da ce se neke stvari malo promeniti kad dodje beba,ali samo da ne bude jos gore. I necu nista da kazem njegovima,jer oni meni nista ne kazu,ali posle sve ali bas sve prigovore mom muzu. Jako mi je tesko da to razumem,jer iako su moji patrijarhalni i ziveli smo skromnije nego njegovi,moji su duhom bogatiji,veseli ljudi kod kojih se i mm i ja osecamo lepo uprkos problemima i kod kojih vlada jedna potpuno drugacija atmosfera. Ovo je vise kao prica,izvinite ako sam vam dosadila,ali zaista mi je tesko,moram nekome da kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz ovoga sto si napisala vidm da ce ti biti samo gore. Postoji nesto sto se zove sebicluk i bezobrazluk. Mislim da bi trebala da se ispravis i kazes sta te sve muci, da neke stvari postavis na svoje mesto sada, dok jos nije dosla beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Cherry Lady

Da ti kazem nesto,ja sam bila trudna kada mi se sve to desavalo,i dan danas mi se desava,a postalo je jos gore kada sam dosla iz bolnice....Moji mi takodje nisu dali jednu rec da kazem nikom sto se toga tice.

Upadal je u sobu,gde se beba nalazi,ma ja sam ludela,ali to je mezimica moga muza,tako da nema nista od toga da popravim stvari,ali sam joj rekla da moje stvari ne dira,jer to ne podnosim,i da ne upada u sobu gde je moje dete jer ono spava i necu da ga budi....Ona je plakala ali sta je tu je.....Rekla sam joj da je volim i da zelim da imam sa njom lep odnos,pa je zato molim da to ne radi vise...Medjutim,sto je josgore,ona je kao prestala,a onda samo eto je pored frizidera,kao slucajno i pita me:A jel imate nesto za jelo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima 15 godina i non-stop dolazi kod nas,ulazi gde hoce i kad hoce....Otvara frizider....A li to je mezimica moga muza,ma ne smem rec jdnu da kazem,za sve je ok,ali ona da se pipne,strasno....Ma poludecu...Dajte neki savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima 15 godina i non-stop dolazi kod nas,ulazi gde hoce i kad hoce....Otvara frizider....A li to je mezimica moga muza,ma ne smem rec jdnu da kazem,za sve je ok,ali ona da se pipne,strasno....Ma poludecu...Dajte neki savet...

Moja zaova ima 17 godina,i isto imam problem sa njom.Mislim da ,kad je tako velika razlika u godinama izmedju brata i sestre,najveci problem ljubomora.Moja zaova ne moze da se pomiri sa tim da vise nije centar sveta.Imam dve devojcice,jedna je 21 mesec a druga 6 meseci.Jako je ljubomorna i na mene i na decu,i na sve moguce nacine pokusava da privuce paznju na sebe.Doduse,ona retko dolazi,ali kad god dodje,obavezno se naljuti i rasplace,sta god da joj kazem! Poslednji put sam imala srece,pa mi je i muz bio kuci,pa je i sam video da je nisam nicim uvredila.Ali mislim da se to nikad nece popraviti.Kad je velika razlika u godinama,mladje dete navikne da je u centru paznje i jako se tesko pomiri sa promenama. Moj savet je samo hrabro.A sto se tice nenajavljenih dolazaka i sl. nekim ljudima se mora direktno reci,jer drugacije ne shvataju.Ja sam imala taj problem sa svekrom i svekrvom i na kraju kad su nas zatekli u krevetu,onda su poceli da se najavljuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam problema sa zaovom...ona je jedna divna mlada zena koja moze samo da mi je od pomoci. U braku sam vec trinaestu godinu i samo jednom smo se posvadjale. Inace, godinu dana je starija od mene (mozda zbog toga i nemam problema jer smo skoro vrsnjakinje), udala se pre 5 godina i zaista, imam samo reci hvale za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najgore od svega je sto sam ja zaista energicna,sve u kuci drzim pod konac,trudim se da uvek za mog muza i mene ima skuvano,da je sve cisto,ispeglano,da u kuci uvek ima svega...a ona kad dodje samo lezi na nasem krevetu i gleda tv,ni ne zategne carsav kad ode u skolu. Ok,ne mora ona da sklanja,usisava,siri ves ili bilo sta,ali bar za sobom moze da pokupi,ja joj to cesto kazem ali to na jedno uvo udje,na drugo izadje...jednostavno je bezobrazna i razmazena i moze joj se. Ja jos manje razumem njene roditelje,a pogotovo tu majku koju kao da nije briga sta ce i da li ce to dete rucati,gde ce biti,da li ce uraditi domaci. Npr kad zovemo profesora za privatne casove,njena mama mu kaze da dodje kod nas. Pomognem joj ja cesto i oko engleskog i oko neceg sto zaista ne moze sama,ali ona je do pre godinu dana svaki domaci radila sa mamom i nista nije mogla bez mame...ali nije vise mala. Kada ja skrenem paznju da bi i mogla nesto da uradi i da nije u redu da se tako ponasa,odgovor njenih roditelje je: A sta joj mogu? Sta cu kad je takva? Ne zelim ni da kazem,ali mislim da je strasno nevaspitana i zna se ko je tome kriv. Moj muz kad je bio mali,vaspitali su ga drugi ljudi-tetke,strine,baka,jer su roditelji po ceo dan radili i nikad nisu ni provodili vreme sa njim. Njih dvoje kao dva sveta. A rodjak mog muza je skoro dobio blizance,decaka i devojcicu,rodjeni su pre vremena,i mi uopste nismo hteli da idemo da ih vidimo dok ne napune bar mesec-dva jer je jos uvek hladno i svi smo prehladjeni. Ona je naravno od prvog dana isla tamo iako ide u skolu i bila je bolesna,cak je snajka od nje dobila virozu i imala visoku temperaturu. Nemojte da mislite da ja ne znam sta govorim,po struci sam med.sestra i obozavala sam pedijatriju i neonatologiju i kada pokusam da joj objasnim da su bebice jos uvek male i osetljive i da jedan obican bacil iz nosa koji nama ne smeta moze da im skodi,ona me kulira,a kad kazem da nema potrebe da svakodnevno ide tamo,ta zena treba i da se odmori,smak sveta. Ja samo zelim da je usmerim,da joj lepo skrenem paznju,da shvati neke stvari jer nije vise mala,ali ni ja ne mogu (niti hocu) da provodim sa njom sve slobono vreme. A ne znam,kad dodje beba,mislim da ce biti drugacije,bice malo i starija,valjda ce se urazumiti. Lena i Bookice,hvala na savetu i podrsci ali ne vredi nista ciniti,razgovor ne pomaze,a zbog muza ne zelim da se posvadjamo... Veruj mi,ostrog sam jezika i lako bih ja svasta rekla,ali nije ni to resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ljudi sta vam je, pa to ne treba vi da resavate, samo ce jos gore ispasti, vec muzevi! To je iskljucivo do njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najgore od svega je sto sam ja zaista energicna,sve u kuci drzim pod konac,trudim se da uvek za mog muza i mene ima skuvano,da je sve cisto,ispeglano,da u kuci uvek ima svega...a ona kad dodje samo lezi na nasem krevetu i gleda tv,ni ne zategne carsav kad ode u skolu. Ok,ne mora ona da sklanja,usisava,siri ves ili bilo sta,ali bar za sobom moze da pokupi,ja joj to cesto kazem ali to na jedno uvo udje,na drugo izadje...jednostavno je bezobrazna i razmazena i moze joj se. Ja jos manje razumem njene roditelje,a pogotovo tu majku koju kao da nije briga sta ce i da li ce to dete rucati,gde ce biti,da li ce uraditi domaci. Npr kad zovemo profesora za privatne casove,njena mama mu kaze da dodje kod nas. Pomognem joj ja cesto i oko engleskog i oko neceg sto zaista ne moze sama,ali ona je do pre godinu dana svaki domaci radila sa mamom i nista nije mogla bez mame...ali nije vise mala. Kada ja skrenem paznju da bi i mogla nesto da uradi i da nije u redu da se tako ponasa,odgovor njenih roditelje je: A sta joj mogu? Sta cu kad je takva? Ne zelim ni da kazem,ali mislim da je strasno nevaspitana i zna se ko je tome kriv. Moj muz kad je bio mali,vaspitali su ga drugi ljudi-tetke,strine,baka,jer su roditelji po ceo dan radili i nikad nisu ni provodili vreme sa njim. Njih dvoje kao dva sveta. A rodjak mog muza je skoro dobio blizance,decaka i devojcicu,rodjeni su pre vremena,i mi uopste nismo hteli da idemo da ih vidimo dok ne napune bar mesec-dva jer je jos uvek hladno i svi smo prehladjeni. Ona je naravno od prvog dana isla tamo iako ide u skolu i bila je bolesna,cak je snajka od nje dobila virozu i imala visoku temperaturu. Nemojte da mislite da ja ne znam sta govorim,po struci sam med.sestra i obozavala sam pedijatriju i neonatologiju i kada pokusam da joj objasnim da su bebice jos uvek male i osetljive i da jedan obican bacil iz nosa koji nama ne smeta moze da im skodi,ona me kulira,a kad kazem da nema potrebe da svakodnevno ide tamo,ta zena treba i da se odmori,smak sveta. Ja samo zelim da je usmerim,da joj lepo skrenem paznju,da shvati neke stvari jer nije vise mala,ali ni ja ne mogu (niti hocu) da provodim sa njom sve slobono vreme. A ne znam,kad dodje beba,mislim da ce biti drugacije,bice malo i starija,valjda ce se urazumiti. Lena i Bookice,hvala na savetu i podrsci ali ne vredi nista ciniti,razgovor ne pomaze,a zbog muza ne zelim da se posvadjamo... Veruj mi,ostrog sam jezika i lako bih ja svasta rekla,ali nije ni to resenje.

Neces verovati,ali kod mene je potpuno ista situacija,ja ne podnosim nered,i sve mi je u kuci pod konac,iako imam bebu,postizem sve....Ona dodje i uvek jel imate nesto za jelo,a ja naravno uvek imam skuvano,ma i ne pita samo gleda po frizideru.....Ma ne znam sta vise da kazem,a sto se tice kompjutera,ja ne mogu da dodjem na red od nje...Ova mala je cak ljubila mog sina,a bila bolesna,kad sam to videla,am siznula sam....Hej,bebu da poljubis bolestan,ma strasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.