Slatka moja jetrva,zaova,dever...

odgovora

Objavljeno

Ma ovo je covece da poludis,kao kad se udas ides u svoju kucu,ma da,kako da ne...Kad dodjes,malo se svi prave fini,a posle,jos ako vide da si dobar i da hoces da im ucinis nesto,ma na glavu ti se popnu...

upravo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li je u naslovu trebalo da se kaže "jel ima neko problem sa MUŽEVLJEVOM SESTROM" umesto "jel ima neko problem sa BRATOVLJEVOM SESTROM"pozdravčić!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam ja rekla.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam ja rekla.....

ups ja sam pogresila,sad cu to da prepravim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li je u naslovu trebalo da se kaže "jel ima neko problem sa MUŽEVLJEVOM SESTROM" umesto "jel ima neko problem sa BRATOVLJEVOM SESTROM"pozdravčić!!!!!!!!!

U pravu si,ali kako sad to da promenim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moraš ništa da menjaš, sve smo shvatile o čemu tj. o kome se radi ;):lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ups ja sam pogresila,sad cu to da prepravim

Bookica netreba ništa da menjaš,onako kažem,simpatičan lapsus :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja zaova i ja se ne volimo i to je svima jasno. Nikad ništa loše nismo rekle jedna o drugoj, niti uvredile jedna drugu. Ali jednostavno, to svi osećaju. Posećujemo se (ne tako često), fine smo jedna prema drugoj, osmeh (bez suvišnih emocija) i to je to !

Ja sam za: svako ima svoju porodicu i nema šta da traži u tuđoj!

Stvarno svi imamo slicne probleme.MM i ja smo prvo odlucili da zivimo blize njegovima tj u stanu koji je preko puta njegove sesetre i majke,ali se ubrzo meni sve smucilo.Nismo imali mira ni jednog trenutka ...kod nas u stanu je bilo gore nego na nekoj stanici stalno je neko ulazio i izlazio.U pocetku mi to nije smetalo ali kad su pocele mucnine u trudnoci vise nisam mogla da izdrzim.Najgore je to sto dodju kao da vide sta radim pa onda hajde kafa pa onda zapuse da posle njih tri sata ne mozes da izluftiras i tako svaka dva tri sata.A ekstra sto sesetra ima i cerku od 17 god.koja ne zna ni sta je red ni poredak.....tako npr.ume da zvoni nocu u dva sata jer je njoj dosadno i ne spava joj se pa je dosla malo da vidi sta mi radimo.

E onda je meni pukao film nisam se svadjala ni sa kim jedan dan sam pokupila stvari i otisla svojoj kuci a muzu sam rekla ili ces samnom ili ces da resis to sa njima .Znate sta je uradio dosao je kod mene...hehe.Oni nekad stvarno nemaju snage da se za takve stvari izbore.I sada zivimo kod mene mada to nema nikakve veze posto imamo kucu samo za nas jer sam ja i pre nego sto sam se udala zivela sama, i super nam je.Doduse niko od njegovih ne razgovara samnom i ljuti su ali ne govore meni nista vec njemu ali mene nije briga jer vise ne mogu da me uznemiravaju.Sta ja mogu mojoj zaovi sto je njen brat ipak tako odlucio sam niko ga nista nije terao.Tako sam ja resila svoj problem za sada a za kasnije cemo da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemojte da dozvoljavate da svako radi sta mu se prohte...sasecite to jednom....ok je da vi popijete kafu jednom dnevno...sve ostalo je po meni tortura... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jà sa mojom zaovom ni ne pijem kafu vise! Ni muz ni jà! Otpisali smo je za sva vremena! Ta devojka je obican parazit i ne treba Nam njeno drustvo ni preko puta stola!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jà sa mojom zaovom ni ne pijem kafu vise! Ni muz ni jà! Otpisali smo je za sva vremena! Ta devojka je obican parazit i ne treba Nam njeno drustvo ni preko puta stola!

Blago tebi kad te bar muz razume,moj nista....To je njegova mezimica.....

I moja zaova je parazit,a ja u njenim godinama sam sve radila.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam devera koji mi je pravio probleme u pocetku. Odvojila sam ga jednom prilikom sa strane i objasnila neke stvari, i sad je nas odnos vise kao brat i setra. Npr: posvadjamo se i ne pricamo po tri dana, pa se i "pobijemo" pa se onda ismejemo i odemo na sladoled... To je bilo dok smo bili sa njima, sad smo na podkrovlju te kuce, znaci iznad njih. Do skora smo mucili drugu vrstu muke, svekrva postavlja, mi smo gore, kod nas, mazimo se i pocne da zvoni telefon... I zvoni, i zvoni, i zvoni... Na kraju kazem muzu da prekinemo, da se javi, mozda se nesto desilo, kad ono ona ljuta kao ris i dere se sto niko ne podize slusalicu kad ona zove da nas pita hocemo li da jedemo sa njima... I tako neka sitnice koje stvarno umeju da isteraju iz takta. Sve dok jednom (kad smo narucivali vrata, dobili smo duplikat kljuca koji je, neznam kako, dospeo u ruke moje svekrve) mi nismo otisli u inotranstvo na 6 meseci, i kad smo se vratili imala sam sta da vidim. Moje odelo, cak i carape su ispeturani, Moje sminke pola fali, Pegla mi je sa necim ulpljena i servis solja razbijen. Ja se zgranula. Muz je do tad i govorio "necemo da se svadjamo sa njima, pusti ih, procice ih" i sl. al' to je bila kap koja je i njemu prelila casu. Tad smo saznali sa se njegova rodjena rodjaka i to njegove mame sestricina oblacila gore, koristila moju kozmetiku, sluzila se mojim carapama kad je bilo hladno i mokro, i da je peglala kosu mojom peglom za ves posto je na nju namazala moj vosak... I da stvar bude joj veca, cujem da je dovodila drugarice gore, i da su mi one razbile servis, i to ga samo, kako je puko, vidno sastavile i vratile... Tad smo pukli skroz i dever je jedini koji nam sam od sebe dolazi na kafu,naravno, najavi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi kad te bar muz razume,moj nista....To je njegova mezimica.....

I moja zaova je parazit,a ja u njenim godinama sam sve radila.....

Zelim ti da se desi nesto slicno kao meni, da bi mu otvorilo oci ko je ko i sta je ko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz nema sestru, ali ima dva brata- mladjeg i starijeg. Sa njima nikada nisam imala problema, mozda i zato sto ne zivimo zajedno, cak ni u istom gradu.

Ali, ja sam zaova, a snajka i brat zive nedaleko od nas. Trudim se da se druzimo i vidjamo sto cesce, ali nikada nismo otisli do njih nenajavljeni, niti oni kod nas.

Nas dvije smo i isto godiste, pa zbog toga imamo puno zajednickih tema (cak i kada ogovaramo moju mamu, a njenu svekrvu). :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mm ima dvije starije sestre, OK odnos imamo, ali uvijek tu ono nešto postoji...

Mentalitet je čudna stvar...

To prije nisam uzimala za ozbiljno tek sad...Teško se priviknuti.

Ruskinjo, jel znaš o čemu pričam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ima različitih mentaliteta, razumem te, a ljudi nisu spremni da se menjaju i prilagođavaju, već teraju svoje...ja sa mentalitetom nemam problema, prilagodljiva sam vrlo, a mm nema sestru, ima brata, koji kao da je nevidljiv, iako živimo u istoj kući, ne viđam ga, dobro i meni i njemu, valjda...kavih priča ima ovde, ne verujem da ovako nešto može da se dešava, i sa svekrvama, što se to trpi, ne znam, nemam uopšte tih međuljudskih problema, pa ne mogu o tome suditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da u startu treba da se postavi gde je kome mesto :D

Iskreno, ja nemam ni priblizno problema kao vi. Zaova mi je super. Mislim da za to ima dva razloda, zivimo u razlicitim gradovima pa se vidjamo skoro jednom u dva meseca (mada mozemo i cesce ali obaveze nam ne dozvoljavaju) i to sto je ona totalno super lika i sto sama u startu zaspe svakom u lice sta misli (nema skrivenih misli i strasno je direktna osoba) a ja obozavam takve osobe.

Sa druge strane ja sam zaova (naravno zeni mog rodjenog brata :D ) Takodje zivimo u razlicitim gradovima. Trudim se da postujem njihovu privatnost i uvek se medjusobno pomazemo. E, sad... Sta ona misli o meni :rolleyes: .... Moracu da joj kazem da ostavi ovde komentar :lol:

Sto se tice mog muza takodje sam super prosla (kada sam ga birala :D ). On je mnogo pre mene bio svestan da smo sada mi jedna nova i samostalna porodica i da treba da zivimo odvojeno od svih. Jeste malko teze (nema ko da vam pritekne u pomoc kada vam je bas...bas potrebna) ali sve se da izdrzati i pregurati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima 15 godina i non-stop dolazi kod nas,ulazi gde hoce i kad hoce....Otvara frizider....A li to je mezimica moga muza,ma ne smem rec jdnu da kazem,za sve je ok,ali ona da se pipne,strasno....Ma poludecu...Dajte neki savet...

E pa,to je prevazislo svaku mjeru!Mislim da sa njim treba da otvoreno porazgovaras o tome i decidno mu stavis do znanja neke stvari,jer definitivno nije u redu upadanje u spavacu sobu i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam cutala i trpela, iz kuce mi nisu izbijali svekrva i dever! Kada sam lupila rukom o sto i pokazala zube, svekrva vise ne sme da me pozove a dever zove jednom u 10 dana!

Isto sam i ja imala problema sa svekrom i deverom, ali je situacija mnoooooooogo dobra sada. Svekar je otisao u selo da zivi, a dever pokusava da spletkari kao zenetina neka, ali nema pristupa nasem zivotu i sada je lepo. Braca se vidjaju i ja ga primim ponekad ali zna da kodmene nema puno opustanja, jer sam pakao prosla sa tom budalom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam devera koji mi je pravio probleme u pocetku. Odvojila sam ga jednom prilikom sa strane i objasnila neke stvari, i sad je nas odnos vise kao brat i setra. Npr: posvadjamo se i ne pricamo po tri dana, pa se i "pobijemo" pa se onda ismejemo i odemo na sladoled... To je bilo dok smo bili sa njima, sad smo na podkrovlju te kuce, znaci iznad njih. Do skora smo mucili drugu vrstu muke, svekrva postavlja, mi smo gore, kod nas, mazimo se i pocne da zvoni telefon... I zvoni, i zvoni, i zvoni... Na kraju kazem muzu da prekinemo, da se javi, mozda se nesto desilo, kad ono ona ljuta kao ris i dere se sto niko ne podize slusalicu kad ona zove da nas pita hocemo li da jedemo sa njima... I tako neka sitnice koje stvarno umeju da isteraju iz takta. Sve dok jednom (kad smo narucivali vrata, dobili smo duplikat kljuca koji je, neznam kako, dospeo u ruke moje svekrve) mi nismo otisli u inotranstvo na 6 meseci, i kad smo se vratili imala sam sta da vidim. Moje odelo, cak i carape su ispeturani, Moje sminke pola fali, Pegla mi je sa necim ulpljena i servis solja razbijen. Ja se zgranula. Muz je do tad i govorio "necemo da se svadjamo sa njima, pusti ih, procice ih" i sl. al' to je bila kap koja je i njemu prelila casu. Tad smo saznali sa se njegova rodjena rodjaka i to njegove mame sestricina oblacila gore, koristila moju kozmetiku, sluzila se mojim carapama kad je bilo hladno i mokro, i da je peglala kosu mojom peglom za ves posto je na nju namazala moj vosak... I da stvar bude joj veca, cujem da je dovodila drugarice gore, i da su mi one razbile servis, i to ga samo, kako je puko, vidno sastavile i vratile... Tad smo pukli skroz i dever je jedini koji nam sam od sebe dolazi na kafu,naravno, najavi se.

 

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 2 devera. Oba su mlađi od mm. Srednji ne održava higijenu redovno (kulturno rečeno) i počeo je redovno da dolazi kod nas jer mu je trebao internet a kod njih je pokvaren kompjuter. Prvi put sam mu dala mm čarape i gaće i oterala u kupatilo, učimo ga još da kada dolazi treba da kuca, i da posle ručka stvari odnese u sudoperu i sredi tacnu. A mladji je dever iz pakla, mene ne podnosi i pokusava da odvuče svog brata iz porodice. Ali sva sreća pa živimo odvojeno , tako da ne dam da mi se popnu na glavu. Mada bude mi žao mm, koji mora da sluša o tome kako njegov brat ne zna da se ponaša, a o drugom i ne pričam. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače oni imaju 25 i 26 godina!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam super devera i to je obostrano,ali zato moja rodjena sestra ima dve zaove i njihovu decu 5 komada neka su zivi ii zdravi ali kada su oni svi u pitanju moja sestra je u desetom planu.To je strasno nervira i ja sam na njenoj strani jer sam bila i videla kako se on ophodi prema njoj kada su svi zajedno.Po mom misljenju mislim da bi moja sestra trebalo sa njim to da ispravi ali koliko sam videla kada zapocnemo pricu na tu temu moj zet pocinje da histerise i ja poludim.Volela bih da imam da vam kazem neko resenje ali nemam pojma koje bi to bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvek nisam resila ovaj proclem sa zaovom i ne znam dal' cu ikada...Znaci ja imam dete od godinu dana,trudna sam 4 mesec,nije mi tesko da skuvam hranu za sve,da im odnesem na sprat nize,nego jos moja zaova dodje kod nas da ide na net i kao slucajno,bas dok ja jedem(a ja naravno nisam ne vaspitana) i ponudim je da jede.Znaci nju mrzi da stavi sebi u tanjir,nego dodje kod mene na sprat da joj ja stavim,podgrejem...Eeee,sad ima skoro 17,a ona dodje kod mene,ja em trudna em imamo malo dete..Za dosta stvari sam joj rekla da to ne moze tako,ali ne mogu bre ja da je vaspitavam.....

Stvarno ne znam kako vise,i kako da pomognem svima vama koji imate slicno resenje..Izgleda jedino da se posvadjas sa svima i toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boookice, vreme je da povučeš crtu. Jer ti nisi ničiji rob. Imaš dovoljno svog posla preko glave. Zaista ti se divim. Pa ti njima još i ručak odnosiš!!!!!! Predlog: od sada kada ti zaova dođe "na net" ti je zamoli ako može da dođe malo kasnije jer vi sad hoćete da ručate i da budete "sami" i tako SVAKI put. Pa čim završite ručak ti je zovi da dođe na net ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.