Sredstva za čišćenje

odgovora

Objavljeno

Ti što se plaziš, ja ne ulazim u DM prodavnice :P

Ni ja...ali zbog ovog sredstva ću da "uletim" još danas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja...ali zbog ovog sredstva ću da "uletim" još danas....

DM ima dobre stvari, počevši od pelena i vl.maramica pa sve do hemije :) i povoljniji je od Lili drogerija :)

Mi koristimo dosta njihovih proizvoda i zadovoljni smo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je DM daleko....tako da ga retko kada posećujem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uk_mrmuscle_ovencleaner.jpg

Za rernu ovaj , cisti kao lud, ama bas sve!

Iako izbeavam hemiju, ovo je jedino od te jace hemije sto koristim, ali koristim ga jednom u 3 meseca tako da nije strasno.I to sa sve maskom na licu da se ne ugusim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ste cule za firmu ,,ELISA,,? Prave proizvode na bazi biljaka..najvise kopriva, bosiljak, nana. Koriste se za ciscenje bukvalno svakog dela kuce..i nemaju nikakve hemikalije u sebi. Stvaraju zastitnu floru posle ciscenja. A skoro su poceli da prave i kozmetiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DM vlažne maramice za prašinu, kuhinju, za šta god trebe pošto mrzim krpe a naročito ispiranje istih :rolleyes:

Takođe, DM vlažne maramice za parket. One su doduše malo skupe, pakovanje od 15 komada je oko 300 dinara, a posluže mi za dva do tri čišćenja.

Za kupatilo šta mi se nađe pri ruci, Cif i tako te kremaste varijante, a Domestos ni u ludilu. Jednom sam ga uzela i slučajno isprskala tuniku, u roku od 10 sekundi je izvuklo svu boju (crna tunika) a ja sam mislila da ću da se onesvestim od mirisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ste cule za firmu ,,ELISA,,? Prave proizvode na bazi biljaka..najvise kopriva, bosiljak, nana. Koriste se za ciscenje bukvalno svakog dela kuce..i nemaju nikakve hemikalije u sebi. Stvaraju zastitnu floru posle ciscenja. A skoro su poceli da prave i kozmetiku.

Gde može da se kupi? Nisam čula...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde može da se kupi? Nisam čula...

Moze da se naruci..ali mislim da u svakom gradu postoji njihova radnja. Zaista su savrseni... A sad kad si pomenula Domestos..od njega bezi, ja sam imala trovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stan spremam tri puta nedeljno, to podrazumeva usisavanje, brisanje podova i sredjivanje kupatila. Jednom mesecno perem prozore i zavese. A svakodnevno mi je mer u ruci i krpa za prasinu. Obozavam da mi je kuca sredjena, i da je sve na svom mestu, ja sam jedna devica u horoskopu. Sredjivanje mi ne pada tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i ja sam devica u horoskopu, užasna čistunica i perfekcionista ali me zadnje vreme pored dvoje dece to jaaako iscrpljuje....

Pokušavam da nekako odradim sve ali je nemoguće....pa onda ipak pokušavam da neke stvari ne radim prečesto već da to vreme posvetim deci :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i ja sam devica u horoskopu, užasna čistunica i perfekcionista ali me zadnje vreme pored dvoje dece to jaaako iscrpljuje....

Pokušavam da nekako odradim sve ali je nemoguće....pa onda ipak pokušavam da neke stvari ne radim prečesto već da to vreme posvetim deci :-)

i ja sam isto tako da imamo isti problem,desi se da ostanem budna do 2 da bi sve bilo ujutru cakum-pakum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se sjetim samo tih divnih dana u maminom domu kada se nije trebalo cistiti vise od jedan put sedmicno jer stvarno nije bilo potrebe, nekako se nije ni prljalo, bili su tepisi svuda i nije se ulazilo u kucu u cipelama.

Sad kada sam se udala i zivimo u stanu gdje su plocice u svakoj sobi osim spavace i djecije, gdje imamo psa i ulazi se u cipelama ( to je ovdje sasvim normalno, vjerovatno zbog plocica), i uuuviiijek, ali uuuuviijek ima toiliko prasine da je to nevjerovatno, kao da zivimo u pjescanoj sahari! Ovdje duva vjetar po citav dan i samo donosi prljavstinu i prasinu, uzas zivi, pa mi ne preostaje nista drugo nego da cistim ili svaki drugi ili svaki dan. Ali vremenom se naviknes, jedino sto ne usisavam velikim usisivacem svaki dan, imam jedan manji, skoro rucni pa njime uspijevam da odrzim tepihe cistim svaki dan. Olaksanje je posle zime kada se sklanjaju tepisi pa samo ides brises podove i gotovo.

Kako nije dobro koristiti ove komercijalne otrovne preparate za odrzavanje cistoce malo sam guglala i nasla svoja tri od skoro najbolja prijatelja: soda bikarbona, limun i sirce, samo to koristim za ciscenje i mogu reci da ciste bolje od vecine ovih komercijalnih a i nisu stetni. Tako da cu i posle trudnoce nastaviti da koristim samo njih. Preporucujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam izbacila svu hemiju iz kuće. Koristim elisine proizvode - pastu za domaćinstvo i sanitar gel za kupatilo. Ostalo što koristim je alkohol (96% - njega sama razređujem), sodu bikarbonu. Jedino što je od "hemije" ostalo je asepsol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prozori - Ajax (za prozore, naravno)

Kupatilo - Ajax (bathroom naravno)

Za kuhinju - Smac i ne menjam ga za sve pare ovoga sveta

Pločice - Ajax (za pločice ili ono all surfaces)

Parket - uglavnom čista voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, posto nisam nasla adekvatnu temu, ajde da pitam ovde. Iznela sam napolje onaj cupavi tepih da ga izlupam jer u njemu ima sve i svasta (sto je moje dete jelo i pojelo pa pljunulo i namrvilo :lol: ) pa me zanima posle ovog cina, kako da ga operem? Tj cime? Ostale tepihe perem cetkom na dvoristu, al posto je ovaj bas cupav, ne verujem da bi se oprao detaljno tako.

Pa ako neko ima neki savet, rado prihvatam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, posto nisam nasla adekvatnu temu, ajde da pitam ovde. Iznela sam napolje onaj cupavi tepih da ga izlupam jer u njemu ima sve i svasta (sto je moje dete jelo i pojelo pa pljunulo i namrvilo :lol: ) pa me zanima posle ovog cina, kako da ga operem? Tj cime? Ostale tepihe perem cetkom na dvoristu, al posto je ovaj bas cupav, ne verujem da bi se oprao detaljno tako.

Pa ako neko ima neki savet, rado prihvatam :)

Kojih je dimenzija...ako staje u veš mašinu slobodno ga peri na 40stepeni ili napolju sa onim džakom crvene boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DM vlažne maramice za prašinu, kuhinju, za šta god trebe pošto mrzim krpe a naročito ispiranje istih :rolleyes:

Takođe, DM vlažne maramice za parket. One su doduše malo skupe, pakovanje od 15 komada je oko 300 dinara, a posluže mi za dva do tri čišćenja.

Za kupatilo šta mi se nađe pri ruci, Cif i tako te kremaste varijante, a Domestos ni u ludilu. Jednom sam ga uzela i slučajno isprskala tuniku, u roku od 10 sekundi je izvuklo svu boju (crna tunika) a ja sam mislila da ću da se onesvestim od mirisa.

Nemoj da ga eliminises, samo oblaci pokucne krpe kad brises ;)

Ja sam se zeznula par puta, i isto prosla, jeste, to nagriza u roku od 5 sekundi, i od tad znam sta mi je ciniti...presvlacenje, rukavice.

Ja imam te vlazne maramice za kupatilo, ali one ne mogu da ciste, suvise je to slabo. Valjda mogu samo da dezinfikuju, pa njima brisem dasku za solju ono na brzaka kad nemam vremena da je cistim, i tako, jos ponesto (vodokotlic, ves masinu, police, kvake....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Domsetos je varikina samo u gelu. Hlorovodonicna kiselina koja sluzi da izbeljivanje stvari i dezfinfekciju upravo kuhinjskih krpa najpre. Niko izgleda ne cita uputstvo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kojih je dimenzija...ako staje u veš mašinu slobodno ga peri na 40stepeni ili napolju sa onim džakom crvene boje.

Draga moja to bi bio san snova :) al je veliki, iz dnevne.. ne znam dimenzije.. mozda 3 sa 2.5 :unsure:

Snasli smo se nekako mm i ja :rolleyes:

Izvukli smo ga na terasu od kucice iznad garaze i tamo izlupala (Gospode Boze sta je sve poispadalo :o ) i onda taj deo koji je bio na terasi oprala obicnim praskom i nekom tvrdjom cetkom (da bi oprala i unutrasnjost jer mislim da bi dzakom bilo samo povrsinski. Inace ostale tepihe perem tim dzakom, samo je ovaj cupav), pa okrenula i ponovila postupak i isprala. Nije opran 100% kako treba al sta cu.. dobro je valjda i ovako. Preko leta cu ga prati cesce a zimi ce ovako da se skuplja sve i svasta pa u prolece opet jovo nanovo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ste cule za firmu ,,ELISA,,? Prave proizvode na bazi biljaka..najvise kopriva, bosiljak, nana. Koriste se za ciscenje bukvalno svakog dela kuce..i nemaju nikakve hemikalije u sebi. Stvaraju zastitnu floru posle ciscenja. A skoro su poceli da prave i kozmetiku.

Cula i koristim proizvodi su im odlicni pasta za ribanje svega savrsena a prirodna. Njihova porodicna krema i antibakterijski losion idealni su za lice moj brat se godinama lecio po raznim bolnicama i nije bilo uspeha od kako koristi kremu i losion nema problema . Koristim njihove proizvode sigurno 5 godina i odlicni su i naj vaznije prirodni ne sadrze hemiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I JA IH KORISTIM I ODLICNI SU. BEZ PASTE ZA DOMACINSTVO NIKAD NISAM OSTALA, A IZVRSNI SU I SAMPONI ZA MASNU KOSU I PROTIV PERUTI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro sve sto je FROSCH napravio ja koristim: deterdzent za sudje, sredstva za ciscenje na bazi sode(odlican za komplet kuhinju) i na bazi sirceta(efikasan protiv kamenca), tecni abraziv, WC gel, tecni sapun. Jos mi je ostalo da probam omeksivac i tecni deterdzent ali to ce pricekati dok ne istrosim zalihe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro sve sto je FROSCH napravio ja koristim: deterdzent za sudje, sredstva za ciscenje na bazi sode(odlican za komplet kuhinju) i na bazi sirceta(efikasan protiv kamenca), tecni abraziv, WC gel, tecni sapun. Jos mi je ostalo da probam omeksivac i tecni deterdzent ali to ce pricekati dok ne istrosim zalihe.

Ja sam prvo od njih uzela za kuhinju abrazivno sredstvo koje može da se koristi i za kupatilo i prezadovoljna sam. Između ostalog počela sam da koristim i gel za wc. Nisam znala da imaju i ostale proizvode (tečnost za sudove, omekšivač i sl.).

Cela linija mi se sviđa jer je na eco bazi, nema jak miris a odlično čisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvo od njih uzela za kuhinju abrazivno sredstvo koje može da se koristi i za kupatilo i prezadovoljna sam. Između ostalog počela sam da koristim i gel za wc. Nisam znala da imaju i ostale proizvode (tečnost za sudove, omekšivač i sl.).

Cela linija mi se sviđa jer je na eco bazi, nema jak miris a odlično čisti.

Potrazi, imaju dobre proizvode. Tecni sapun je odlican a nema prejak miris. Jedino to sredstvo na bazi sirceta zna malo da udavi ali je odlicno protiv kamenca a i sirce je dobro za dezinfekciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sporet FROSHom,parket prontom,staklo MERom,prasinu asepsolom.Kupatilo sa praskom,cifom,domestosom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.