Sredstva za čišćenje

odgovora

Objavljeno

uglavnom je to cif ili pronto i naravno neizbezno za slavine voda i sirce....domestos izbegavam i da gledam u radnji.

Cula sam da u dm prodavnicama ima sredstva za odrzavanje cistoce na prirodnoj bazi, nisam probala aali planiram...proizodi ga Dm

A meni je domestos najbolji drugar :D Pa kad zavrsim sa njim, poprskam asepsol i stan mirise na bolnicu, svi lude zbog toga! Od kada sam trudna , mm mi vise ne da da cistim, pa sve on zavrsi, ali ja ipak "doradim" kada on izadje, jer niko to ne zna kao ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni je domestos najbolji drugar :D Pa kad zavrsim sa njim, poprskam asepsol i stan mirise na bolnicu, svi lude zbog toga! Od kada sam trudna , mm mi vise ne da da cistim, pa sve on zavrsi, ali ja ipak "doradim" kada on izadje, jer niko to ne zna kao ja.

i kod mene je Asepsol :lol: glavni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koristila sam i taj ali ovaj je verde chiaro, jos cuvam praznu ambalazu hihihhih mozda negde i kod nas nadjem, ovaj Axal nije los bar nema muzgi i pokreta od krpe kad se osusi

I ja cuvam, zato sam i znala kako se zove :D Inace sam fanatik za hemijska sredstva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cuvam, zato sam i znala kako se zove :D Inace sam fanatik za hemijska sredstva!

Ja bi isla u italiju samo zbog hemikalija, sta god sam probala njihove sve je fantasticno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj da organizujemo jednu shoping turu! Nekada su isli za kafu, a mi cemo za hemikalije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristila sam Mr Muscolo proizvode, pa sam presla na Domestos za kupatilo, Arf za kuhinju, a Muscolo je ostao za prozore.

Za laminat koristim pretezno cistu vodu, ponekad samo dodam malo Arfa... Ja obozavam ovo sredstvo, jer je blag i ima prijatan miris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve više počinjem da korstitim prirodna sredstva, a manje hemiju: sirće, sodu bikarbonu i alkohol.

Kupatilo još uvek tretiram hemijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve više počinjem da korstitim prirodna sredstva, a manje hemiju: sirće, sodu bikarbonu i alkohol.

Kupatilo još uvek tretiram hemijom.

Mi koristimo prirodna sredstva i sredstva za dezinfekciju. Od kad se Petar rodio, pocela sam da kupujem ove proizvode i sasvim sam zadovoljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene preovladava CIF i sirće...Domestos koristim samo za terasu i stepenište...

Za prozore Mer...on se pokazao kao dobar, u odnosu na ostale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pocetku sam Asepsolom prskala sve redom, samo sto nisam i grlo ispirla njime. A sada, kuhinj-plocice Mer za staklo sa alkoholom, pod Ajaksom, kupatilo ubijam Brefom, ali tamo inace imam problema sa jednim coskom. Ivicu kade perem obicnom vodom ili Merom za staklo, jer se dete tu naslanja dok peremo ruke i ne zelim da upija hemiju. Negde sam citala da Japanci u svojim hotelima smanjuju kolicinu potrosene hemije jer se ona danima zadrzava iako je miris ispario. A s pocetka price se vidi da sam paranoid kad je dete u pitanju..te vam je jasno za ivicu kade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li mi neko reci cime je najbolje ocistiti staklokeramicku plocu od sporeta, svasta sam probala, ali bas nikada ne sija, uvek ima neki trag. A i ja sam malo smotana, pa mi je nesto iskipelo i to nema sanse da se skine, a ne smem da ribam ni sa cim.

moja se cakli uvek. nekada sam koristila preparate koji su samo za plocu, ali sada sve sodom ikarbonom. sundjer i soda bikarbona.skida sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve više počinjem da korstitim prirodna sredstva, a manje hemiju: sirće, sodu bikarbonu i alkohol.

Kupatilo još uvek tretiram hemijom.

Ista prica. mada i tu hemiju koju koristim u kupatilu je bio, tj mnogo mu je slabiji i miris i sadrzaj. dosta smo se trovali hemijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve više počinjem da korstitim prirodna sredstva, a manje hemiju: sirće, sodu bikarbonu i alkohol.

Kupatilo još uvek tretiram hemijom.

Ista prica. mada i tu hemiju koju koristim u kupatilu je bio, tj mnogo mu je slabiji i miris i sadrzaj. dosta smo se trovali hemijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo prirodna sredstva i sredstva za dezinfekciju. Od kad se Petar rodio, pocela sam da kupujem ove proizvode i sasvim sam zadovoljna.

E i ja ovu pastu za domaćinstvo koristim već godina. Za ribanje svega! Odlična je, zaista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja ovu pastu za domaćinstvo koristim već godina. Za ribanje svega! Odlična je, zaista!

Jeste. Cak su napisali da mogu i zubi da se poliraju sa njom. Meni je to dovoljno neotrovno :) U sustini, sa 3 njihova proizvoda resava se sva higijena u stanu/kuci. Malo me nervira samo sto ima prenaglasen miris, ali brzo ispari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste. Cak su napisali da mogu i zubi da se poliraju sa njom. Meni je to dovoljno neotrovno :) U sustini, sa 3 njihova proizvoda resava se sva higijena u stanu/kuci. Malo me nervira samo sto ima prenaglasen miris, ali brzo ispari.

Meni je taj miris svakako prijatniji od nekog Brefa ili već kog sredstva.

Da, znam za to za zube, mada ja nikad nisam probala. :D

Šta još koristiš osim te paste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajmo domacice dajte savet cime da skinem lepak sa stakla od slicica,

samo je lepak nije ono varijanta obicnih slicica pa pola papir pola lepak, nego ukrasne slicice koje smo lepili imaju malo jaci lepak, lepo su se skinule ali je ceo otisak ostao ,

dajte savet sa cime prvo da krenem , ne bih da potrosim celi dan na to, :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš benzin za zip upaljače, ja sa njim čistim sve od lepla i po prozorima i po tkanini. Malo smrdi, al nije strašno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaa od njega mi je muka samo tako , ja ni na pumpi ne izlazim da tocim gorivo, ubije me glava posle

a alkohol , ili onaj mer za staklo sta misllis ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj acetonom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam mogla ni akloholom ni merom da ga skinem, a aceton nisam probala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde jos neko sa idejom pleaseeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj acetonom

jesi probala , nemoj da zaglavim celi dan sa krpom u ruci :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e dostra stvari s njim skidam..nemoj po plasticnim elementima jer ih topi ali staklo moze

pre ce njime nego merom, mer je odlican ali dugo traje...a i mislim da smo posle bombardovanja svi skidali one glupe siroke trajke sa prozora koje smo lepili preventivno da ne izginemo od sopstvenog stakla..bas acetonom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odoh da kupim pa javljam jesam li uspela

a ti budi tu da se prihvatis krpe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.