III krajnik

odgovora

Objavljeno

Mi sutra idemo na operaciju,na poliklinici kod dr.Komazeca,drzite nam fige,javljam rezultate,uplasena sam do neba :(

Nemoj se plašiti, samo možeš preneti strah i nervozu na dete.... dr Komazec je izvrstan lekar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko informaciju da li dr Komazec operiše treći krajnik negde privatno, i ako da, koliko to košta?

vjelenkovic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko informaciju da li dr Komazec operiše treći krajnik negde privatno, i ako da, koliko to košta?

Koliko ja znam on privatno samo preglede radi, a ako je potrebna operacija šalje na Polikliniku... barem je tako bilo u našem slučaju... Čeka se po 5-6 meseci, ali ako je hitno znaju oni da ubace i ranije jer ima dosta dece kojima se otkaže termin ili pomeri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko može da mi kaže kako doći do dr Komazeca iz N.S-a na poliklinici? Pošto mi je doktorka pedijatar preporučila njega jer je moj sin od 16 meseci stalno bolestan i popili smo već brdo antibiotika i sve ide u krug. Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ja :) uzmes uput od pedijatra, vidis na poliklinici kad je zakazivanje za ORL, uglavnom bude utorkom pred kraj meseca, znaci oko 21. i tad odes na PK i zakazes za jun... ili ako ti je hitno dr radi u AudioMed ili tako nesto, u Vuka Karadzica 7, pa se tamo raspitaj za privatni pregled, al znaj da je i privatno kod njega guzva tako da ti je moj savet poliklinika... mi smo kod njega vec 4 godine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U dilemi sam,pa vam zato pisem. Lenkica ima uvecan treci krajnik:( I sada dok vam pisem ona kaslje neprestano jer joj se sliva sekret kad spava,otvorena usta,hrce....muke.Od jula je bolesna svaki mesec po  dve nedelje, Sada smo na Panklavu,pre toga ispijali Cefizil vise puta. Bili smo kod Orl specijaliste i on rece da je ozbiljni kandidat za operaciju treceg krajnika. Dao joj Imunotrofina sirup i Bronhamil mesec dana pa kontrola. I videla sam da je on bas za operaciju,kaze kratko traje,brz oporavak. I da moze i sada sa njenih 27 meseci. Doktor je sa IMD i jedan od boljih.  E sada odemo mi ovde kod nasih u Pancevo,jelte problem nam je uput jer se i ovde radi operacija. Ali ovde doktori nece da cuju pre trece godine,nikako. U ponedeljak zovem IMD da odemo na kontrolu. Da li neko zna zasto se ceka treca godina,zbog anestezije ili zbog toga sto je manja mogucnost recidiva? Kad pomislim da do jula treba ovako da se mucimo muka me hvata. Ja bih sto pre da ga se otarasimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nora, i moje dete ima uvećan treći krajnik. Isto smo bili na IMD, ali nama nisu predlagali operaciju. Kod koga ste vi išli, da li je moguće da je to do stava lekara, ili su nam deca zaista različite "težine" slučajevi? Juče baš sretnem komšinicu, njen sin ima 5 godina i pre neki dan je operisao treći krajnik. Kaže da su na odeljenju s njim mahom ležala deca koja su treći izvadila pre treće godine, pa su sad sa 5 morala vaditi i druga dva... Ne znam, nisam pametna. 

Imunotrofina sam čula da je odličan sirup, daj mu malo vremena, mnogima je baš pomogao, pa deca nisu ni morala da vade. 

Znam kako vam je, ja sam letos htela da svisnem. Kada smo ga povukli iz kolektiva i odveli na more, preporodilo mi se dete. Sad je opet pun sekreta i baš strahujem šta ćemo ako krene jovo nanovo.

A jeste li pričali, razmišljali o onim cevčicama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marge, niko nece dete ispod 3g bez velike nuzde uvoditi u opstu anesteziju.

A neka deca te adenoidne vegetacije "prerastu".

Moja preporuka je Dragisa Misovic, sjajni orl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz draga, uf sta da ti kazem u velikoj sam dilemi,strahu...

Bila je kod dr. Subarevica i on je predlagao operaciju. E sada u Pancevu ne rade pre trece sto zbog anesetzije,a i mogucnosti recidiva . Tako sam pre dva dana cula dobre preporuke za dr. Zutica, Juce smo je vodili kod njega. Prvo moram da naglasim da je Lenka bila toliko mirna ,dobra,nije se opirala ni kada je radio timpanometriju  a sama sedela u stolici. Mogu reci da je bila takva najvise zbog pristupa doktora,on je bio tako fin i dobar prema njoj,ima onako prijatan glas. Ovo napominjem jer su svi pre njega kad ona pocne da place,jer se uplasi,bili a bu dzu...Ona ima udruzen i alergijski rinitis,to sada saniramo. Cekamo tri dana od Panklava pa da radi bris ako sve bude ok,vadimo krv i pripremamo se za operaciju kod dr. Zutica. Jer ja nemam sanse da dobijem uput za Instit jer se to i ovde radi.

E sada mi smo se sve lepo dogovorili,doktor kaze male su verovatnoce da se vrati a ne moze niko da garantuje to je normalno. Da napomem njoj su usi ok.,hocu reci nema sekreta. Tako da cevcice ne trebaju. Ali je ubi to slivanje,i slajm,evo krklja samo tako.Prekunula sam pisanje,da je namestim na bok jer joj se tako manje sliva ili sta vec,manje kaslje. 

Sto se tice Imunotrofine cula sam da je i dobra da se daje i nakon operacije treceg krajnika da se ne vrati.

Ne znam,ni sam pametna ali vidim da ona pati. Kada bi da rucka, okice joj gladne pojede par zalogaja i stane i kaze "imam slajm". Kada trci,skace,pocne da place kad se on pokrene pa joj smeta. Nocu se budi,place,kuvamo cajeve onda je i stomak boli od toliko progutanog sekreta.  I onda pomislim da ga mi sklonimo,pa sta bude bude,ako se vrati ili budu pravili muke i ova dva druga,oslobodicemo se i njih jednog dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, duša draga, baš se muči... 

Ako ti je lakše, i ja sam čula odlične preporuke za dr Žutića, čak znam i jednu devojčicu koja je sa dve godine operisana kod njega i sada je sve ok. Ako i Šubarević i Žutić smatraju da je za operaciju, nemojte se mučiti bez veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, dr. Zutic kod Arene. Hvala Vam drage moje. To mi znaci kad cujem iskrene preporuke. Ne znam ni ja zasto sam se toliko uplasila,znam da je operacija vise rutinska. Ali eto sama pomisao na anesteziju i hvata me neki strah,majka sta ces. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Zutic je super doktor, kako sam cula na vise strana,

Mardz, je l dajes Duletu Imunotrofinu? Ja se kunem u nju.

Ja sam Ukicu vodila kod dr Petra Vasiljevica na Zvezdari, fantastican doktor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pesmice, ne dajem mu, niko nam je nije savetovao a ja ne volim to na svoju ruku. Ali sam cula s vise strana da je dobar sirup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo kupili sprej za nos po preporuci orl lekara. Narivent sprej,protiv otoka nosne sluznice. Ona je dobila to da bi prodisala jer je konstantno zapusen nosic a ima i taj alergijski rinitis. Uz to pije i Aeris sirup.  Nije kortikosteroid poput Nasoneksa i sl. Nego otc preparat.

E sada izmedju ostalog pise da je i za tretman otoka koji nastaje kao posledica zapaljenskog procesa kod hronicno uvecanog treceg krajnika. Pa zato pisem mozda nekom pomogne, Ako neko ima problem da mu Operil i ostali dekongestivi ne pomazu a i oni ne mogu dugo da se koriste.

Javljam vam impresije vezano za ovaj sprej. Sada smo pred spavanje sprcnuli jedan u nosic.Vidim da radi ista kuca sto proizvodi i Imunotrofinu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari,

 juce je otisao nas treci krajnik. Kaze dr bio je uvecan ali je i pustio neka tri kraka,poceo da se grana. Vec smo poslednjih dana znali da nema vise dvoumljenja i da moramo na operaciju. Nismo nocima spavali,ona je svaki dan bila sve bledja,podocnjaci sve veci.

Lepo je podnela anesteziju,kratko je trajalo. Malo je kenkala kada se probudila,nije znala sta je snaslo,opijena od anestetika. Posle pola sata sam je smirila,legla sa njom u krevet i zabica moja je zaspala. Kada je ustala bila je superiska. U toku dana pokrivala sam je brufenom jer se zalila na bol jezika i grla.  Vesela skace,igra se,sve normalno.

Juce je posle operacije prvi put disala na nos,neverovatan osecaj i njoj i nama. E sada desi se u toku dana da se malo zapusi,zakaslje,jos ima sekreta,jer je bas otisla puna puna slajma. Kapiram da to mora tako,dok se iscisti. 

Inace odusevjena sam timom,sestrama,anesteziolog i dr Zutic,pravi profesionalci,a pre svega ljudi koji znaju sa decom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila je i tema operacija sva 3 krajnika, ali ne mogu da je nadjem...

Mi smo se upisali ovde pre 2,5 godine i bili mirni jedno vreme, ali izgleda se 3 krajnik opet spustio...

To nam je potvrdjeno jos prosle godine, medjutim lepo vreme i more su mu malo pomogli. Sad, posle duge zime, pune virusa cesto mu se oseca iz usta, ponekad hrce, a i bas slabo jede:(

Juce smo fasovali upalu, mm je uverenja da ih se treba resiti sto pre, jer mu smetaju u svakom pogledu...

Ako neko ima iskustva, molim da podeli! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila je i tema operacija sva 3 krajnika, ali ne mogu da je nadjem...

Mi smo se upisali ovde pre 2,5 godine i bili mirni jedno vreme, ali izgleda se 3 krajnik opet spustio...

To nam je potvrdjeno jos prosle godine, medjutim lepo vreme i more su mu malo pomogli. Sad, posle duge zime, pune virusa cesto mu se oseca iz usta, ponekad hrce, a i bas slabo jede:(

Juce smo fasovali upalu, mm je uverenja da ih se treba resiti sto pre, jer mu smetaju u svakom pogledu...

Ako neko ima iskustva, molim da podeli! 

Meni S ima problem sa čestim upalama ušiju,i to se pojavilo oko njene 4 i po godine.Bukvalno se izleči ab-om,i vrati se posle mesec dana.I sve tako u krug..Bila sam u nedoumici i za operaciju trećeg krajnika,i stavljanje cevčica ali sve sam nekako odlagala u nadi da će to nekako doći na svoje.Baš zbog toga što se opet spušta,i što sam upoznata sa primerima gde su operisana sva tri krajnika,ugrađivane cevčice a upala ušiju se vraća..

Ja ne znam ništa pametno da kažem na temu,i sami smo u problemu.Trudim se što više da ispiram fiziološkim jer je to zaista bitno.Uključim i Operil P nakon ispiranja.Ali,desi se da se pretvori u upalu i onda bez ab-a nema šanse da izgura.

 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila je i tema operacija sva 3 krajnika, ali ne mogu da je nadjem...

Mi smo se upisali ovde pre 2,5 godine i bili mirni jedno vreme, ali izgleda se 3 krajnik opet spustio...

To nam je potvrdjeno jos prosle godine, medjutim lepo vreme i more su mu malo pomogli. Sad, posle duge zime, pune virusa cesto mu se oseca iz usta, ponekad hrce, a i bas slabo jede:(

Juce smo fasovali upalu, mm je uverenja da ih se treba resiti sto pre, jer mu smetaju u svakom pogledu...

Ako neko ima iskustva, molim da podeli! 

Broc, moje su cere operisale prvo treci a onda, posle dve godine, i preostala dva. Sta te tacno zanima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broc, moje su cere operisale prvo treci a onda, posle dve godine, i preostala dva. Sta te tacno zanima?

Leni, sve me zanima.:)

Da li je operacija sva tri krajnika pomogla?

Da li im se generalno zdravstveno stanje popravilo? 

Neko kaze da posle skidanja krajnika sve infekcije idu na pluca, da li je to istina? 

V je stvatno posle operacije 3. sa 2,5 godine bilo vidno bolje. Znam je operacija i ostala 2 malo komplikovanija. Kako je tekao oporavak? 

mm je definitivno za, njegova sestra muku muci i sad sa 30 godina, jer je sveki izbegavala operaciju kad je bila mala... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni S ima problem sa čestim upalama ušiju,i to se pojavilo oko njene 4 i po godine.Bukvalno se izleči ab-om,i vrati se posle mesec dana.I sve tako u krug..Bila sam u nedoumici i za operaciju trećeg krajnika,i stavljanje cevčica ali sve sam nekako odlagala u nadi da će to nekako doći na svoje.Baš zbog toga što se opet spušta,i što sam upoznata sa primerima gde su operisana sva tri krajnika,ugrađivane cevčice a upala ušiju se vraća.

 

Mi nismo imali upale usiju, verovatno one tihe koje su ostale "nezabelezene" i nismo stavljali cevcice. A ab, svaki put, nema sanse da se izvuce bez njega:(

A posle operacije treceg, godinu i po bez ab, dete mi procvetalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, sve me zanima.:)

Da li je operacija sva tri krajnika pomogla?

Da li im se generalno zdravstveno stanje popravilo? 

Neko kaze da posle skidanja krajnika sve infekcije idu na pluca, da li je to istina? 

V je stvatno posle operacije 3. sa 2,5 godine bilo vidno bolje. Znam je operacija i ostala 2 malo komplikovanija. Kako je tekao oporavak? 

mm je definitivno za, njegova sestra muku muci i sad sa 30 godina, jer je sveki izbegavala operaciju kad je bila mala... 

Ovakocke:

Starijoj ceri nije bila potrebna operacija druga dva, nisu joj vise pravili probleme kao sto su gnojne angine, ali su angine ostavile traga u vidu rupa u krajnicima, u kojima se zadrzavala hrana. Ogromni, izbrazdani krajnici. Doca rekao da postoji sansa da u zrelim godinama ima zadah i da ce to tako lepoj devojci sigurno da smeta :D Nisu joj zaista vise bili potrebni a samo su je mucili. Nikakve infekcije od tada nije bilo.

Mladja cera je imala ozbiljan problem, ona je i cevcice nosila, mislili smo da ce op treceg krajnika pomoci, ali nije. Hrkanje i slip apneje, lose napredovanje...uzas. Operisala se i za 6 meseci dobila 6 kg. Od tad-ni jedna prehlada, ni jedna infekcija.

Kazu da je ta prica za pluca samo mit :) Verujem da postoje vece sanse ali ne znam nikog ko je imao problema sa tim. 

Oporavsk je duzi nego kod treceg ali nista strasno. Mislim da smo doneli dobru odluku i opet bih isto uradila.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, nije se vratio treci, doca ga je dobro secnuo :)

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Leni na pozitivnom iskustvu:)

V se cesto oseca iz usta, evo sad trenutno uz upalu haos:huh: cim se malo prehladi, a nema bakterije to cesto proveravamo.

Nama je operacija treceg dugo trajala, tj rekose 15 min, a oni se zadrzali bogami mnogo duze... Rece dr da je strugao i strugao ( njegove reci:huh:) i da je bio ogroman... Tad je bio suvise mali za sva 3. 

A apetit, joj, evo ga jutros vice mogu li ja kobajagi da jedem:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, on ima povremeno problem sa kolenom, to mu se ponovilo 3-4 puta do sad i zadnji put smo radili sve analize i snimak, sve je bilo ok. Znaci nije utvrdjen uzrok, iako su gledala dva hirurga i ortoped. 

Mi sumnjamo da je povezano sa krajnicima, da li neko ima to iskustvo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.