III krajnik

odgovora

Objavljeno

Mi smo danas zakazali operaciju 3.krajnika za sledeći utorak. Već dosta dugo vuče upale grla, puno popijenih antibiotika, fluimucila i defrinola od novembra do danas. Ove nedelje prikupljamo rezultate, briseve, krv i urin. U ponedeljak prijem u bolnicu, utorak operacija, sreda kući.

Doktor na pregledu nije ništa komentarisao, samo nam je odmah zakazao operaciju.

Malo se brinem, lažem, mnogo se brinem, ali se i nadam da će posle ovoga biti preporodjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas zakazali operaciju 3.krajnika za sledeći utorak. Već dosta dugo vuče upale grla, puno popijenih antibiotika, fluimucila i defrinola od novembra do danas. Ove nedelje prikupljamo rezultate, briseve, krv i urin. U ponedeljak prijem u bolnicu, utorak operacija, sreda kući.

Doktor na pregledu nije ništa komentarisao, samo nam je odmah zakazao operaciju.

Malo se brinem, lažem, mnogo se brinem, ali se i nadam da će posle ovoga biti preporodjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sasvim je normalno da se brineš...iskreno mislim da će sve proći u najboljem redu i da će sve to vrlo brzo ostati samo u sjećanju... :)

I rješićete se problema koje su krajnici donosili....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da se brines, mislim da je to normalno stanje za svaku mamu. ;) Peki je operisao sva tri krajnika, od tada, evo vec preko 10 godina, retko kad mu zapusi nos i par puta ako je popio sirup. Ako te nesto zanima pitaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ptičice, jasno da brineš, ali operacija će doneti samo pozitivan ishod i tako razmišljaj... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas zakazali operaciju 3.krajnika za sledeći utorak. Već dosta dugo vuče upale grla, puno popijenih antibiotika, fluimucila i defrinola od novembra do danas. Ove nedelje prikupljamo rezultate, briseve, krv i urin. U ponedeljak prijem u bolnicu, utorak operacija, sreda kući.

Doktor na pregledu nije ništa komentarisao, samo nam je odmah zakazao operaciju.

Malo se brinem, lažem, mnogo se brinem, ali se i nadam da će posle ovoga biti preporodjena.

Ptičice, biće sve dobro!!! Poljubac za malu Isidoru!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu, najviše me brine onaj prvi dan u bolnici. Nisam baš sigurna kako da joj objasnim zašto smo nas dve tamo, bez tate i zašto moramo tu da spavamo, a ne kući. I brine me njena reakcija na taj ambijent.

Što se tiče operacije podrobno sam se raspitala, a i sama sam prošla kroz to, tako da se ne brinem previše.

Ipak, nadam se da će sve biti OK.

Hvala vam na podršci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ptičice biće to sve ok, kupi joj neku novu igračkicu i neku novu knjigu, pa će se ona zabaviti :)

Iskreno će ti biti veći problem obijasniti joj zašto od ponoći neće smeti ništa da jede i pije nego što ćete spavati u bolnici.... Moj Aki je bio malo mlađi kad je operisao krajnik, on se ni ne seća toga, čim se probudio iz anestezije trčao je po hodnicima, galamio i igrao se :)

Uostalom biće tamo još dece u sobi tako da ćete imati društvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ptičice biće to sve ok, kupi joj neku novu igračkicu i neku novu knjigu, pa će se ona zabaviti :)

Iskreno će ti biti veći problem obijasniti joj zašto od ponoći neće smeti ništa da jede i pije nego što ćete spavati u bolnici.... Moj Aki je bio malo mlađi kad je operisao krajnik, on se ni ne seća toga, čim se probudio iz anestezije trčao je po hodnicima, galamio i igrao se :)

Uostalom biće tamo još dece u sobi tako da ćete imati društvo :)

Mislim da hrana neće biti toliki problem, pošto i ovako muku mučimo da pojede po tri zalogaja bilo čega. Teško disanje i česte upale grla joj onemogućavaju da guta lepo, tako da je na hrani baš teška. Dodatno me brine, to što joj je danas opet procureo nos. Izvadili smo briseve, KKS, glikemiju i ureu. Brisevi i KKS su odlični, urea i šećer nešto niži, ali kao što rekoh slabo jede. Sutra radimo koagulaciju i vreme krvarenja. Svaki dan je po malo bockaju. Sinoć mi je rekla:''Mama, Isidora često ide kod lekara!''

Nadam se da ćemo ovo curenje zaustaviti do ponedeljka i da nam neće odložiti operaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se javimo. Sve smo završili. Danas smo izašle kući. Operacija je prošla u najboljem redu. Trajala je 7 minuta. Nisam verovala da se to tako brzo radi. Duže je bilo uvodjenje u anesteziju i budjenje iz nje.

Isidora je super podnela, juče je bila malo pospana od toliko sedativa i anestezije, ali danas kao da ništa nije bilo.

Učimo da dišemo na nos, jer ona od rodjenja diše na usta, pa joj je ovo novina. Ali se trudi. Zatvori usta, pa udahne, pa izdahne, a onda kaže: ''Bravo, doktori''

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se javimo. Sve smo završili. Danas smo izašle kući. Operacija je prošla u najboljem redu. Trajala je 7 minuta. Nisam verovala da se to tako brzo radi. Duže je bilo uvodjenje u anesteziju i budjenje iz nje.

Isidora je super podnela, juče je bila malo pospana od toliko sedativa i anestezije, ali danas kao da ništa nije bilo.

Učimo da dišemo na nos, jer ona od rodjenja diše na usta, pa joj je ovo novina. Ali se trudi. Zatvori usta, pa udahne, pa izdahne, a onda kaže: ''Bravo, doktori''

Bravo,baš mi je drago da je sve prošlo dobro :rolleyes:..poljubi tvog ptića :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa bravo za našu drugaricu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se javimo. Sve smo završili. Danas smo izašle kući. Operacija je prošla u najboljem redu. Trajala je 7 minuta. Nisam verovala da se to tako brzo radi. Duže je bilo uvodjenje u anesteziju i budjenje iz nje.

Isidora je super podnela, juče je bila malo pospana od toliko sedativa i anestezije, ali danas kao da ništa nije bilo.

Učimo da dišemo na nos, jer ona od rodjenja diše na usta, pa joj je ovo novina. Ali se trudi. Zatvori usta, pa udahne, pa izdahne, a onda kaže: ''Bravo, doktori''

Bravo za dete :) Sad sme i sladoled malo da ručka, jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za dete :) Sad sme i sladoled malo da ručka, jel tako?

I sladoled, naravno. Sme sve jer je samo 3. krajnik, nisu sva tri. Danas je ćopala super, to se takodje, nije desilo od kako je počela da ručka čvrstu hranu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubim snajkicu najsnaznije :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram i ja da se ubacim kad je vec rec o tim dosadnim krajnicima.Vikiju su krajnici kao fudbalske lopte :P grozno izgledaju,skroz su mu slepljeni sa resicom,ponekad se pitam kako se jadno dete ne ugusi.Bili smo i kod doticne gospodje Erike u Liparu kod Apatina i to dva puta.Prvi put je bio zdrav,uslovno receno,malo ga je cupnula,kako je neko vec opisao pukne kao kada se prelomi sargarepa,medjutim nakon mesec dana je opet dobio jaku upalu i pod temperaturom smo ga vodili opet,kazu da je bolji rezultat kada je upaljeno.Naravno nije nam pomoglo i sada smo opet bolesni,pa to prenese i na cerkicu i tako u krug,od septembra od kada su krenuli u vrtic nisu bili zdravi nedelju dana :(

Nema za sada treci krajnik,ali ja bih volela da mu se izvade ova dva i da se resim vise bolestina,jadni nagutali su se lekova za opremanje cele apoteke.Doktorka nam je predlozila imunotrofinu,ali ja sam vrlo protiv bilo kakvih lekova posto radim sa istim,dovoljno zlo su mi antibiotici koje gutaju non stop.

Da li neko zna za neke alternativne metode,a da nije cupanje kose,tipa cajevi...bilo sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje mame, ja sam u velikom problemu, a i strahu. Imam cerkicu od 20 meseci koja je u toku svojih prvih 13 meseci zivota bila poneka slinava i malo kasljucala, ali je sve to trajalo po par dana... Uvek je bila dijagnoza malo crveno grlo, malo sekreta ili neki virus, ali uvek uz napomenu da ima uvecan treci krajnik... Ali problem je nastao u zadnjih 7 meseci od kako je krenula u jaslice.

Ona je od septembra konstantno slinava i stalno bolesna. Prvo je dobila neki virus pracen temperaturom koji je vladao u vrticu i dobila je da pije Cefzil, posle toga je nedelju dana bila zdrava, a onda je poceo da joj curi nos i da kaslje... I to curenje nosa i kasalj traju vec mesecima... Prvo pocne da curi nos, pa posle par dana pocne suvi kasalj samo nocu, onda nam kazu da uvedemo Aerius i beli slez ili sirup od islandskog lisaja, kapi Uniflox ili Gentakulin, onda se to smiri posle tri dana, uvedemo fluimucili kasalj prestane, ali nos ostane da curi... i tako 5,6 dana, pa onda opet kasalj, pa opet ista terapija, pa opet kasalj prestane, a nos i dalje curi i tako u krug... Vodili smo je kod njene dr u DZ na Karaburmi i privatno u ZVRK, i kod dr Jele Blagojevic na ORL... Sve vreme je dijagnoza "curenje nosa", ponekad pracena crvenim grlom, a nekada ni to... Pluca cista, nema temperature, svi brisevi konstantno uredni (a radimo ih i privatno za svaki slucaj), lepo napreduje, igra se, vesela je, ali nos konstantno curi i curi i curi i taj sekret zbog treceg krajnika ide na usi i ima konstantni sekretorni otit, tj. hronicnu upalu srednjeg uha kao stalnu dijagnozu... Dva puta smo isli na timpanometriju, oba puta rezultat "onako", nema ostecenja, ali su usi pune sekreta, pa slabije cuje... Sve tri doktorke su u fazonu, to je normalno, samo da se prati, sto manje antibiotika, odrzavacemo to Aeriusom i Imunotrofinom, a treci krajnik mora da se operise, ali ajde malo da odlozimo... Ja sam posle 100 dana konstantnog curenja nosa poludela i zaredjala po lekarima, jer cu vise da poludim... Stvarno mi nije normalno da detetu 100 i nesto dana bez prestanka curi nos... Svaku noc se budi po nekoliko puta, vristi kad vidi fizioloski i aspirator za nos... A mi neispavani, nervozni... Pre nekoliko dana je dobila virusni laringitis i kada smo je odveli u Deciju kucu, na hitan prijem, doktor Lekic je usao u ordinaciju i u prolazu rekao ovo dete ima uvecan treci krajnik... a nije je ni pregledao... A onda kad je pregledao pita "Sta cekate, sto ne operisete ovo dete?", ja mu kazem da sam ja za operaciju, ali da su tri lekara bila za to da se malo odlozi... a on mi kaze "Dok se vi smisljate osteticete detetu sluh"... Ja poludela! Kao da ja ne zelim da mom detetu bude bolje! Onda mi je rekao da je odvedemo na operaciju, bez obzira sto nema jos 3 godine, pa ako se krajnik vrati, odvescemo je opet!

Ja sad ne znam ni gde da idem, ni gde da je operisem, ni koliko to traje, ni kako deca podnose, ni za koliko taj treci krajnik moze da se vrat... A bas me je strah jer je jako mala, a zelim svim silama da joj pomognem, jer ne mogu vise da je gledam kako ne spava, kako slini i kaslje i kako je kljukam lekovima i vucem po ordinacijama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srebrna moj sin je operisao treći krajnik sa 22 meseca, operacija je trajala 15 minuta, posle odspavana tri sata nakon anestezije on kao da nije ni operisan :rolleyes: kad vam je već takva situacija bolje je dok je mala da se to izvadi, nama su nakon operacije skoro svi problemi nestali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srebrna moj sin je operisao treći krajnik sa 22 meseca, operacija je trajala 15 minuta, posle odspavana tri sata nakon anestezije on kao da nije ni operisan :rolleyes: kad vam je već takva situacija bolje je dok je mala da se to izvadi, nama su nakon operacije skoro svi problemi nestali :)

Pa i ja tako razmisljam, ali neki kazu sacekaj, neki kazu odmah, ja stvarno ne znam sta da radim... Verovatno cemo cim ozdravi krenuti na sve analize, pa da ga uklonimo... Ako nije tajna, gde ste se vi operisali? Preporucujete li nekoga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki je iz Novog Sada,

a mi smo operaciju radili u lokalnoj anesteziji u Smederevu ,u privatnoj klinici, imas gore moj post pisala sam da se ne ponavljam,

inace i mog sina su skoro god dana vukli u decijoj kuci, bio je na nasonexy, aeriusu, i eventulno ab, kada bas dobije upalu usiju + T, strasno i ja sam ludela,

a sve kao cekamo do III god, ma kakvo cekanje ,

olaksaj detetu muke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :(

Mi vucemo upalu usiju od sept meseca, nakon povratka sa mora,

timpanogram je stalno ravna linija,

i po preporuci odemo kod dr Cikarica u ZA,

vrlo vrlo prijatan, strucan, miran ...ma nemam reci za coveka , kako nas je primio, pregledao dete, objasnio, ...svaka mu cast ,

uglavnom savet je da sto pre stavimo cevcicu, kako ne bi doslo do ostecenja sluha,

jer se dugo mucimo sa tim upalama i losom timpanometrijom,

u toku operacije opet ce skinuti III krajnik ako bude narastao,

ova dva druga su zdrava nikada nam i ne prave problem,

tako da za sada ih necemo dirati.

I tako sada sedimo kuci, nista od vrtica, i nekog veceg druzenja, kako bi bili zdravi, da to odmah posle Bozica odradimo .

Ja da se javim , bili smo 2.5mes pod stalnom terapijom dr Cikarica, nismo isli u vrtic skoro cele zime,

i kada smo otisli na kontrolu timpanometrija je bila odlicna na oba uveta, tako da za sada odustajemo od cevcice, dr je rekao jos jednom na kontrolu tamo negde u junu, ali on misli da definitivno prolazimo bez operacije.

Srecna sam do neba, koje olaksanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja tako razmisljam, ali neki kazu sacekaj, neki kazu odmah, ja stvarno ne znam sta da radim... Verovatno cemo cim ozdravi krenuti na sve analize, pa da ga uklonimo... Ako nije tajna, gde ste se vi operisali? Preporucujete li nekoga?

Nensi je već napisala da sam iz Novog Sada, operaciju smo radili na poliklinici kod dr. Komazeca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi je već napisala da sam iz Novog Sada, operaciju smo radili na poliklinici kod dr. Komazeca.

Hvala u svakom slucaju... Mi smo iz Bg-a, a ovde ima mnooooooooooooogo "dobrih" lekara, al ne znam nikoga ko moze provereno da mi potvrdi ko je dobar za to... Verovatno cemo se odluciti za VMA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sutra idemo na operaciju,na poliklinici kod dr.Komazeca,drzite nam fige,javljam rezultate,uplasena sam do neba :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sutra idemo na operaciju,na poliklinici kod dr.Komazeca,drzite nam fige,javljam rezultate,uplasena sam do neba :(

Držim fige, drž se, nije to ništa strašno... :rolleyes: :rolleyes:

Razumem tvoj strah, al preokupiraj se nečim drugim i ne misli na strah :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.