III krajnik

odgovora

Objavljeno

Počeli su nam krajnici opet "raditi", mislim ova dva preostala, timpanometrija nam je i dalje u desnom uvetu ravna crta tako da smo zakazali operaciju krajnika i stavljanje cevčice u uvo za kraj maja.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počeli su nam krajnici opet "raditi", mislim ova dva preostala, timpanometrija nam je i dalje u desnom uvetu ravna crta tako da smo zakazali operaciju krajnika i stavljanje cevčice u uvo za kraj maja.... <_<

:(

Mi cekamo da vidimo sta ce se desavati u narednih godinu, dve...za sad nije strasno, ali evidentno je da kad god joj nesto fali, u pitanju bude treci krajnik. Ja se ipak nadam da nece morati da operise. Timpanometrija nije losa, nalaz na levom uvetu je malo losiji, ali kaze dr da je ok za sad. Ali je napomenuo da joj bas ne bi prijala opet neka jaca upala! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

Mi cekamo da vidimo sta ce se desavati u narednih godinu, dve...za sad nije strasno, ali evidentno je da kad god joj nesto fali, u pitanju bude treci krajnik. Ja se ipak nadam da nece morati da operise. Timpanometrija nije losa, nalaz na levom uvetu je malo losiji, ali kaze dr da je ok za sad. Ali je napomenuo da joj bas ne bi prijala opet neka jaca upala! :(

Mi smo morali čekati na operaciju trećeg jer je bio mali, pa su nam ovo sad sve posledice tog čekanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počeli su nam krajnici opet "raditi", mislim ova dva preostala, timpanometrija nam je i dalje u desnom uvetu ravna crta tako da smo zakazali operaciju krajnika i stavljanje cevčice u uvo za kraj maja.... <_<

Obicno tako ide ako ne izvade sva tri odjednom. A i treci krajnik ponekaa zna da se regenerise, ne znam jesi li to znala. Jako retko, ali desava se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obicno tako ide ako ne izvade sva tri odjednom. A i treci krajnik ponekaa zna da se regenerise, ne znam jesi li to znala. Jako retko, ali desava se.

Nisu mogli sva tri jer to rade tek sa tri ipo a on nije ni dve imao kad je vadio treći :)

Što se tiče vraćanja, znam da se kod nekih desi, mi smo redovno na kontrolama i nije se vratio, ali mu dr u utorak opet nije video grlo od ova dva... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu mogli sva tri jer to rade tek sa tri ipo a on nije ni dve imao kad je vadio treći :)

Što se tiče vraćanja, znam da se kod nekih desi, mi smo redovno na kontrolama i nije se vratio, ali mu dr u utorak opet nije video grlo od ova dva... <_<

Joj, mukica mala :( Bas mi ga je zao, ja se odmah setim kako se moja Marija napatila sa tim i koliko se preporodila kad smo se te muke resili. Srecno, nadam se da cete biti dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiD, kakvo je tvoje misljenje o alternativnoj medicini?

Znam da ima neki covek u okolini Uba koji resava probleme sa krajicima, tacnije on a tri-cetiri mesta povuce kosu na glavi, tad nesto pukne i navodno prestanu problemi sa krajnicima. Cula sam da su mnogi isli kod njega i da su bas zadovoljni, posebno jer deca vise nemaju problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, mukica mala :( Bas mi ga je zao, ja se odmah setim kako se moja Marija napatila sa tim i koliko se preporodila kad smo se te muke resili. Srecno, nadam se da cete biti dobro.

Ma ja htela da to rešimo u januaru, ali ne može... sve je zauzeto do maja...

MakiD, kakvo je tvoje misljenje o alternativnoj medicini?

Znam da ima neki covek u okolini Uba koji resava probleme sa krajicima, tacnije on a tri-cetiri mesta povuce kosu na glavi, tad nesto pukne i navodno prestanu problemi sa krajnicima. Cula sam da su mnogi isli kod njega i da su bas zadovoljni, posebno jer deca vise nemaju problema.

Nekoliko njih mi je pričalo o tome, ali .... ja ne verujem u to... vodila sam ga kod jednog za koga su mi pričali sve najbolje, ali nije imalo nikakvog efekta....a vodila sam ga da bi babe i komšije skinula sa "dnevnog reda", ja ipak više verujem u našeg dr. Komazeca, tako da čekamo maj i vadimo krajnike napolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja htela da to rešimo u januaru, ali ne može... sve je zauzeto do maja...

Nekoliko njih mi je pričalo o tome, ali .... ja ne verujem u to... vodila sam ga kod jednog za koga su mi pričali sve najbolje, ali nije imalo nikakvog efekta....a vodila sam ga da bi babe i komšije skinula sa "dnevnog reda", ja ipak više verujem u našeg dr. Komazeca, tako da čekamo maj i vadimo krajnike napolje :)

Mozete li doci u Bgd i uraditi to?

I meni su pricali za to cupkanje, samo je neki covek iz Kragujevca bio, samo sto ja na to nisam nikada gledala kao na jednu od mogucnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja htela da to rešimo u januaru, ali ne može... sve je zauzeto do maja...

Nekoliko njih mi je pričalo o tome, ali .... ja ne verujem u to... vodila sam ga kod jednog za koga su mi pričali sve najbolje, ali nije imalo nikakvog efekta....a vodila sam ga da bi babe i komšije skinula sa "dnevnog reda", ja ipak više verujem u našeg dr. Komazeca, tako da čekamo maj i vadimo krajnike napolje :)

Ne verujem ni ja, iskreno, ali mi je toliko njih pricalo o tome i njihovim pozitivnim iskustvima, da ne poverujes. Mada, opet idem logikom da ne moze da mu bude gore od posete "takvim doktorima". Ko zna sta tu sve ima...

Ipak su doktori provereni i imaju diplome. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozete li doci u Bgd i uraditi to?

I meni su pricali za to cupkanje, samo je neki covek iz Kragujevca bio, samo sto ja na to nisam nikada gledala kao na jednu od mogucnosti.

Ne želim da menjam lekara, a i maj je blizu :)

Biće mm sa njim u bolnici ta dva dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se milion puta zapitala jesam li pogresila sto je nisam odvela. Tacno je da doktori imaju diplome, medjutim od tog cupkanja joj bas nista lose nije moglo biti. Dok smo cekale operaciju, mogle smo sto puta to da uradimo i mozda i da je izbegnemo. Sad, da mi Andjela ili Sara pocnu muciti muku sa krajnicima, sigurno bih otisla...ne bih im davala kojekakve gluposti da mazu i piju, ali to bih probala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kao dete operisala krajnike...nemam pojma da li je to III ili ova druga dva...ali to je bila rutinska operacija u totalnoj anesteziji (imala sam 5 godina), nikakve cevčice mi nisu stavljali, nisam imala upalu ušiju nikada...i sama sam bila u bolnici 4 dana (hoću reći bez roditelja). U kraju odakle ja potičem na operaciju krajnika su lekari često slali decu koja se prehlade 2-3x...i ja zaista od tada nisam bila bolesna...ovde u Srbiji je baš nekako komplikovana ta operacija i naša doktorka je uvek strogo bila protiv te operacije, smatrajući je nepotrebnom...a mene izluđuju te dečije prehlade...1 nedelju u vrtić, pa 2 nedelje kod kuće zbog prehlade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petar je sa cetiri godine operisao sva tri krajnika. Do tada je imao ceste upale i gnojne angine, posle toga, preporodjen. Bili smo u bolnici sest dana, operisan u totalnoj anesteziji, samo sto je on krvario puno pa su mu zasili neke gaze na rane do sutradan kad su mu skinuli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam sa 3,5 izvadila sva tri i znam koliko to znači... ja sam još ranije htela dete da oslobodim muke, ali ne može... :) moramo čekati maj. Inače kod nas se ostaje tri dana ali oni nakon prijema puste kući i da se vrate do 20h, a sutradan je operacija, i treći dan do 10h je otpust...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako, ja sam operisala sva tri krajnika isto sa 5 godina, i bila sam sama u bolnici jer tada u Sarajevu nije postojala mogucnost da neko bude sa detetom, odnosno, preko dana je moja mama bila sa mnom, a nocu sam bila sama. Operisana sam jer su mi krajnici bili unisteni od cestih prehlada (niko ih nece vaditi bz razloga.

Koliko znam, cevcice se stavljaju kada krajnici vec postanu problem koji nije resen na vreme, jer oni luce sekret koji dolazi u usne kanale i vremenom postaje sve gusci i tvrdji (sto registruje timpanogram) i ostecuje sluh, rizikujuci da to stanje postane trajno, tako da se tim cevcicama taj sekret ustvari drenira ako ga uopste i ima. Mojoj Mariji nisu bile potrebne, ali kcerki mm jesu i stavili su joj te cevcice. Operacija je skroz ista, tok, trajanje, oporavak, sve, a cevcice se ne osecaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče "čupanja" krajnika, moja drugarica je vodila sina kod nekog dede u Železnik i nije mu pomoglo, morao je na operaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A na kojem principu to navodno deluje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam krajnike "iskusila" preko sestre koja je mladja od mene 7 godina. Ona je prvo operisala treci, pa je opet izrastao (nije preporucljivo vaditi ga pre trece god. upravo zbog toga), pa je sa 3.5god izvadjeno sve, i treci i ova dva.

A bila je ona na tom cupanju, negde blizu Apatina, kod nekog Roma, on joj je napipao na glavi koji pramen kose treba da povuce, i to je prslo kao kada prepolovis sargarepu! Rekao je: " Ne brinite, kada dodje kuci, ogladnece, jesce puno i ispovracace se da bi izbacila svu sluz koja se slivala". I tako i bi. Godinu dana je bila mirna, do sledece prehlade...onda je operisana i zivot joj se promenio na bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počeli su nam krajnici opet "raditi", mislim ova dva preostala, timpanometrija nam je i dalje u desnom uvetu ravna crta tako da smo zakazali operaciju krajnika i stavljanje cevčice u uvo za kraj maja.... <_<

:( :( :(

Mi vucemo upalu usiju od sept meseca, nakon povratka sa mora,

timpanogram je stalno ravna linija,

i po preporuci odemo kod dr Cikarica u ZA,

vrlo vrlo prijatan, strucan, miran ...ma nemam reci za coveka , kako nas je primio, pregledao dete, objasnio, ...svaka mu cast ,

uglavnom savet je da sto pre stavimo cevcicu, kako ne bi doslo do ostecenja sluha,

jer se dugo mucimo sa tim upalama i losom timpanometrijom,

u toku operacije opet ce skinuti III krajnik ako bude narastao,

ova dva druga su zdrava nikada nam i ne prave problem,

tako da za sada ih necemo dirati.

I tako sada sedimo kuci, nista od vrtica, i nekog veceg druzenja, kako bi bili zdravi, da to odmah posle Bozica odradimo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovo ne verujem nikako,

"Metodom akupresure, nerv se čupanjem kose odvaja od krajnika, tako da se oni posle toga postepeno vraćaju na svoje mesto, jer su se zbog brojnih upala uvećali i pomerili. Ovom metodom oni se ne čupaju niti suše, kako se to obično misli, već nastavljaju da funkcionišu kao da su zdravi", objašnjava Erika.

kako misli oni se vracaju na svoje mesto, i nastavljaju da funkcionisu kao da su zdravi ????

Joci su krajnici zdravi, ali su toliko uvecani da on skoro suska kada prica , ali nikada nije imao upalu krajnika, i bris grla je uvek bio sterilan, za razliku od nosa gde ima streptokoku pneumoniu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da i kakve veze ima nerv sa tim uopste? Nerv valjda uzrokuje upalu krajnika? :D

Dobro je sto sam ovo videla, da se vise ne mucim pitanjem jesam li trebala da vodim Mariju na ovo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovo ne verujem nikako,

"Metodom akupresure, nerv se čupanjem kose odvaja od krajnika, tako da se oni posle toga postepeno vraćaju na svoje mesto, jer su se zbog brojnih upala uvećali i pomerili. Ovom metodom oni se ne čupaju niti suše, kako se to obično misli, već nastavljaju da funkcionišu kao da su zdravi", objašnjava Erika.

kako misli oni se vracaju na svoje mesto, i nastavljaju da funkcionisu kao da su zdravi ????

Joci su krajnici zdravi, ali su toliko uvecani da on skoro suska kada prica , ali nikada nije imao upalu krajnika, i bris grla je uvek bio sterilan, za razliku od nosa gde ima streptokoku pneumoniu ....

Nensi a jel znaš da streptokoka pravi te česte upale ušiju.... jeste razmišljali o vakcinaciji pneumo vakcinom?

Ma da i kakve veze ima nerv sa tim uopste? Nerv valjda uzrokuje upalu krajnika? :D

Dobro je sto sam ovo videla, da se vise ne mucim pitanjem jesam li trebala da vodim Mariju na ovo :D

Zato ja kažem da više verujem stručnom doktoru nego nekom tamo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.