III krajnik

odgovora

Objavljeno

Bravo za našeg hrabrog dečaka Jocu. Drago mi je da je sve ok prošlo i da će sada mališa lakše da diše. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dr je napomenula da moze biti da se ne uplasimo , mada ne bi trebalo , stvarno nije ni krvario nista sve je super bilo dr je zadovoljna ...

Jako retko se pojavljuju postoperativne tegobe.... bitno je da je Joca dobro, bržo će on sve zaboraviti.

Nama je OPL u sredu saopštio da Aki čim napuni 3 god. ide na vađenje ostalih krajnika... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto jel mu prave problem ili kad je vec ovaj ajde i ostale da sredi ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto jel mu prave problem ili kad je vec ovaj ajde i ostale da sredi ???

Jako su mu veliki, i dva dr misle da ne vrše funkciju zbog koje su tu... :lol: :lol: :lol:

a i prave mu problem, ne toliko koliko je III, al opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako su mu veliki, i dva dr misle da ne vrše funkciju zbog koje su tu... :lol: :lol: :lol:

Pa da li krajnici uopšte i imaju neku pozitivnu funkciju...ja sam se svojih rešila sa 5 godina i divno se osećam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eee da su moji izvadjeni na vreme ne bih sad imala problema i pod "stare dane " isla da ih vadim .... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da li krajnici uopšte i imaju neku pozitivnu funkciju...ja sam se svojih rešila sa 5 godina i divno se osećam.

Ja sam moje sva tri izvadila sa 3.5 godine, i od tad nemam problema.... :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo imamo jedan veliki problem,

sin vec god dana muku muci sa uvecanim III krajnikom, sad kako je krenuo u vrtic ceste infekcije koje idu na usi, hrkanje nocu , budjenje, ...

juce smo isli privatno kod ORL specijaliste i na njenu preporuku razmisljamo o operaciji. Toliko mu je uvecan da je greota dete muciti i kljukati ab, njene reci.

Dr je veoma prijatna, vidi se i da je strucna, potrudila se da mi neke stavri oko lekova objasni , zasto se jedni koriste kod male dece drugi ne, a isti su kortikosteroidi..i tako zadovoljna sam,

jedino sto mi ne da mira jesu oni strasni slucajevi koje smo svi citali po novinama,

od neke bezazlene intervencije ljudi su umirali , mozda greskom dr. Pricam o onih nekoliko slucajeva u privatnim poliklinikama.

Pa vas molim da podelite vase iskustvo , ako ste ga imale, kako izgleda operacija , na sta da posebno obratim paznju.

Ja da se ubacim jedno pitanje kod kog ORl ste isli privatno meni hitno treba neki za cerkicu. unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo trenutno u Smederevu, ako ti znaci poslacu ti na pp sve podatke o dr,

mi smo stvarno prezadovoljni, suprug, ja i dete svi smo kod nje na lecenju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo izvadili treci krajnik sa 20 meseci,bas zbog ceste upale krajnika,curenja nosa,hrkanja ali moram da vas razocaram a po najvise sebe da se nista nije promenulo posle vadenja :wacko:

Opet nos curi,otvorena usta pri disanju,upale krajnika bla bla.

Operacija nije nista strasna,brzo se oporavio i sve normalno nastavio. E videcemo kad predjemo 3 godinu hocemo li vaditi i druga dva.

Sto se tice dr. kazu da je najbolji u NS za to pa ako nekog interesuje mogu reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član Lulica je napisao novu temu sa naslovom "Immunotrofina sirup"

Moj Luka u julu puni 3 godine i juče nam je ORL lekar rekao da bi trebalo da operise sva tri krajnika (treći obavezno, a ostala dva kako hoćemo). Ja nisam za tu opciju, jer nikada nije imao upalu uha, ne spava otvorenih usta, imao je do sada 4-5 upala grla što se smatram velikim brojem, obzirom da je od prve godine u vrticu. E sad, čula sam za ovaj sirup koji se pije 3 meseca i može da smanji krajnike. Da li je neko imao iskustva sa ovim ili nekim drugim sirupom?

Unapred zahvalna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pili taj sirup. On nije za smanjivanje krajnika već za poboljšanje imuniteta! Pije se dva puta godišnje po tri meseca sa istim tolikim razmakom se i pauzira.

Nakon njega smo izvadili treći krajnik i dete se preporodilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član saska87 je napisala temu sa naslovom "Problem sa sluhom!"

----------------------------------------------------------------------

Zdravo mame!!!!

Zelela bih da svoj problem iznesem i podelim sa vama, takodje volela bih da cujem jos necije misljenje i savet...

Imam cerkicu koja ce sada u septembru napuniti 4. godine. Tri, cetiri puta je imala upalu uveta i nazalost sada ima ostecenje sluha :( Doktori kazu da je svemu tome uzrok treci krajnik, a i ova dva su ogromna.. vec smo mesecima pod nekom terapijom i bilo je napredka ali sada je na snimku opet ravna crta :( Jedan dr.kaze da je jedino resenje da operise sva tri krajnika a drugi samo treci..i koga da poslusam ?!! Bojim se da ce se samo pogorsati dok se oni dogovore.. Cula sam da u NS-u ima dobar ORL DR. Radic pa bih i tamo probala.. da cujem njeno misljenje..

DA LI JE NEKO OPERISAO LASERSKI KRAJNIKE??? Bojim se da radimo redovno, znam da mnogi to podnesu ali ne znam kako bi to ona..

Molim vas da mi kazete vase iskustvo ako je neko imao takav problem!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li neko na forumu isma iskustva, ja ga nemam - ali je moja zaova odvela dete na operaciju čim je napunio 4 godine!

Sa trećim krajnikom je često bio sklon da se razboljeva i a sa krajnikom to nisu bila naivna šmrcanja, nego inekcije i inhalacije svaki put. Mali se operisao pre par meseci i super je sad!

A moj brat (blizanac) ih je operisao pre 25 godina, i celo detinjstvo ne pamtimo da smo bili bolesni, a ni posle...

Sada je malo drugačije vreme, a operacija nije bauk, izađe se iz bolnice odmah taj dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i kod nas je izgleda problem treci krajnik! Sledece nedelje vodimo cerku da joj urade bris epifaringsa tj. bris treceg krajnika...da li neko ima iskustva sa tim, kako se radi taj bris?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo izvadili treci krajnik sa 20 meseci,bas zbog ceste upale krajnika,curenja nosa,hrkanja ali moram da vas razocaram a po najvise sebe da se nista nije promenulo posle vadenja :wacko:

Sto se tice dr. kazu da je najbolji u NS za to pa ako nekog interesuje mogu reci.

Mom muzu su kad je bio mali vadili treci krajnik, koji je nakon nekih godinu dana opet izrastao...i opet je isao na vadjenje!

Odlicno, ako su najbolji u NS! :) Mene interesuje koji lekar je najbolji za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i kod nas je izgleda problem treci krajnik! Sledece nedelje vodimo cerku da joj urade bris epifaringsa tj. bris treceg krajnika...da li neko ima iskustva sa tim, kako se radi taj bris?

Mi smo vadili krajnik, ali nismo radili bris... samim pregledom ORL nam je odmah rekao da je on u pitanju i da kad se izvadi sve će se vratiti u normalu... i bio je u pravu :)

Idemo kod dr. Komazeca na polikliniku, on je najbolji u NS-u :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da nadjem temu za sva 3 krajnika...

Mislimo da operisemo sva 3,posle treceg sto smo izvadili nije se nesto specijalno promenilo misleci na upale ova dva glavna..

Ima ceste upale,gnojne angine a i 'problema sa temper' (fras) tako da sam ja stalno pod stresom od toga :( i zelim da ima sto manje sanse za temper.

Inace nas je isto operisao Komazec u NS,a tada je bio mali ( godinu i po) za sva tri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde gore je pomenut Immunotrofina sirup...mozda bi mogla da bude i odvojena tema, al ajd. I mene interesuje da li je neko davao taj sirup detetu i ima li nekog poboljsanja nakon toga?

Htela sam da kupim cerki, jer ima uvecan treci krajnik, nije sad jos tako strasno...kako kaze dr orl- nije za operaciju, mada ona ima sad vec prilicno los apetit, hrce cesto, dise na usta i kad jede cesto ima nagon za povracanjem....a sad vec zbog svega toga i na kilazi ne dobija nesto posebno. I to me bas brine.

Radili smo i timpanometriju, nalazi su nesto losiji za levo uvo, ali kaze da ni to nije strasno. Inace, do sad je, za dve i po godine, imala dva puta upalu usiju i bar 3-4 puta upalu gornjih disajnih puteva, sa temp. ili bez, uglavnom sa dosta sluzi u nosu i slajmom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod kog ste ORL lekara išli?

Mi smo prošle godine koristili imunotrofina sirup, videlo se blago poboljšanje imuniteta i apetit, ali ne puno.... pili smo dva puta, tj tri meseca pili , pa pravili pauzu tri meseca i onda opet pili. Tek nakon vađenja krajnika je sve došlo na svoje, s tim što je nama treći krajnik izazivao česte bronhitise i otitise, a uz sve to smo imali i nekoliko puta gnojnu anginu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod kog ste ORL lekara išli?

Mi smo prošle godine koristili imunotrofina sirup, videlo se blago poboljšanje imuniteta i apetit, ali ne puno.... pili smo dva puta, tj tri meseca pili , pa pravili pauzu tri meseca i onda opet pili. Tek nakon vađenja krajnika je sve došlo na svoje, s tim što je nama treći krajnik izazivao česte bronhitise i otitise, a uz sve to smo imali i nekoliko puta gnojnu anginu...

Kod dr.Mitica u Zmaj Ognjena Vuka, deluje mi super i svidja mi se sto ne daje antibiotike "s vrata" kao vecina drugih lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod dr.Mitica u Zmaj Ognjena Vuka, deluje mi super i svidja mi se sto ne daje antibiotike "s vrata" kao vecina drugih lekara.

I mi smo jednom bili kod njega, ali nije mi baš nešto delovao stručno.... moja preporuka ti je dr. Komazec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo jednom bili kod njega, ali nije mi baš nešto delovao stručno.... moja preporuka ti je dr. Komazec.

Gde radi dr. Komazec?

Sta ja znam...kod Mitica je ogromna guzva, zakazuje se po dve-tri nedelje unapred, pa racunam da nije los, a meni se svidja sto bas sve uzima u obzir, trazi gomilu analiza, pa samim tim ni terapiju ne pise na precac, vec nakon svega razmotrenog- svakako jos jedan veliki plus je sto se ne razbacuje antibioticima!

Naravno, volim vise misljenja, pa nije iskljuceno da odemo i kod Komazeca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd i ja da se javim...dr Ozren Cebedzic u KC Dragisa Misovic na Dedinju. Operisao je moju najstariju devojcicu i kcerku iz prvog braka mm, covek izgleda da se prepadnes (ja kada sam ga videla sa sve loknama i narukvicama nisam bila sigurna da li da ostanem ili da odustanem) ali je izuzetan strucnjak, sto znaci da je kod njega strasna guzva.

Evo nadjoh ga:

Dr Ozren Cebedzic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde radi dr. Komazec?

Sta ja znam...kod Mitica je ogromna guzva, zakazuje se po dve-tri nedelje unapred, pa racunam da nije los, a meni se svidja sto bas sve uzima u obzir, trazi gomilu analiza, pa samim tim ni terapiju ne pise na precac, vec nakon svega razmotrenog- svakako jos jedan veliki plus je sto se ne razbacuje antibioticima!

Naravno, volim vise misljenja, pa nije iskljuceno da odemo i kod Komazeca :)

Kod Komazeca je još teže zakazati, ali VREDI :)

On radi na Poliklinici, jednom mesečno se zakazuje za sledeći mesec, najbolje ti je tamo na prizemlju proveriti datum zakazivanja. Ni on ne daje antibiotike tek tako, uvek pokuša drugim metodama :) Recimo nama se bio nakupio sekret u ušima i curio je, nije nam dao lek već je rekao da Aki što češće žvaće žvaku ili koricu hleba, i za kratko vreme su svi problemi nestali :)

Vrlo je prijatan lekar i ume sa decom, što je isto bitno da bi se oni opustili i dozvolili mu detaljan pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.