III krajnik

odgovora

Objavljeno

I da, on ima povremeno problem sa kolenom, to mu se ponovilo 3-4 puta do sad i zadnji put smo radili sve analize i snimak, sve je bilo ok. Znaci nije utvrdjen uzrok, iako su gledala dva hirurga i ortoped. 

Mi sumnjamo da je povezano sa krajnicima, da li neko ima to iskustvo? 

Znam za to, za zglobove i krajnike, a i za bubrege i krajnike.

mada, moze i zbog naglog rasta...

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova sam na ovoj temi,samo me zanima da je je treci krajnik necijem detetu napravio problem po pitanju govora?Sve specijaliste obidjosmo dobismo razvojnu disfaziju senzornog tipa,dete konkretno kasni u razumevanju i samom govoru.Na orl nas niko nije slao cak ni na ispitivanje sluha to sad samovoljno planiram da ga odvedem.Ako je neko imao slican problem,bila bih zahvalna da mi napise nesto vise..Hvala :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova sam na ovoj temi,samo me zanima da je je treci krajnik necijem detetu napravio problem po pitanju govora?Sve specijaliste obidjosmo dobismo razvojnu disfaziju senzornog tipa,dete konkretno kasni u razumevanju i samom govoru.Na orl nas niko nije slao cak ni na ispitivanje sluha to sad samovoljno planiram da ga odvedem.Ako je neko imao slican problem,bila bih zahvalna da mi napise nesto vise..Hvala :-)

Prvo sto treba da obavite, jeste kontrola sluha kod Orl... Ako idete u Zavod za pat. govora, taj pregled je obavezan.

Da li ste dobili dijagnozu od privatnog logopeda ili nekog drugog strucnjaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo sto treba da obavite, jeste kontrola sluha kod Orl... Ako idete u Zavod za pat. govora, taj pregled je obavezan.

Da li ste dobili dijagnozu od privatnog logopeda ili nekog drugog strucnjaka?

U zavodu nikako ne mogu da ih dobijem.Il su u lipovici il su suprotna smena kad odem il se niko ne javlja.Jel oni tamo rade audiometriju ili timpanometriju?Od privatnika smo dobili razvojnu disfaziju a u zavodu r 62 usporen psihomotorni razvoj-kasni 6 meseci po proceni psihologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova sam na ovoj temi,samo me zanima da je je treci krajnik necijem detetu napravio problem po pitanju govora?Sve specijaliste obidjosmo dobismo razvojnu disfaziju senzornog tipa,dete konkretno kasni u razumevanju i samom govoru.Na orl nas niko nije slao cak ni na ispitivanje sluha to sad samovoljno planiram da ga odvedem.Ako je neko imao slican problem,bila bih zahvalna da mi napise nesto vise..Hvala :-)

Naravno, moze da napravi problem kod govora ako dete ne cuje

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TicaFica, koliko godina ima tvoje dijete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U zavodu nikako ne mogu da ih dobijem.Il su u lipovici il su suprotna smena kad odem il se niko ne javlja.Jel oni tamo rade audiometriju ili timpanometriju?Od privatnika smo dobili razvojnu disfaziju a u zavodu r 62 usporen psihomotorni razvoj-kasni 6 meseci po proceni psihologa.

Nama su radili timpanometriju, mislim da se audiometrija i ne moze raditi u tako malom uzrastu.

Moj decak je kasnio sa govorom, prilicno smo sve ispravili, mozes se javiti i pp ako zelis.

 

TicaFica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su radili timpanometriju, mislim da se audiometrija i ne moze raditi u tako malom uzrastu.

Moj decak je kasnio sa govorom, prilicno smo sve ispravili, mozes se javiti i pp ako zelis.

 

hvala ti puno,javljam se odmah!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zakazana nam je operacija sva 3 krajnika za 23. Jun.

Timpanmetrija: desno uvo C, levo B-C

Ako se neko razume u timpanomertriju, neka mi pomogne u tumacenju.

Uglavnom, dr kaze da stanje nije bas kriticno, ali bolje da ih se resimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zakazana nam je operacija sva 3 krajnika za 23. Jun.

Timpanmetrija: desno uvo C, levo B-C

Ako se neko razume u timpanomertriju, neka mi pomogne u tumacenju.

Uglavnom, dr kaze da stanje nije bas kriticno, ali bolje da ih se resimo...

I S je zakazana timpanometrija.Kako izgleda pregled,jel bio miran?

Kaze ušni pred njom moze biti da slabije čuje zbog upala ušiju,bolje da odradimo.

Pre neki dan joj nekoliko puta ponovim da slozi igracke.Tek kad se razdrah :D ona mi doskoci,jel tebi rekao doktor da ja mogu da ne cujem dobro :D

Srecno na operaciji!

Earl Grey i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pregled traje manje od minuta i potpuno je bezbolan. Ubaci neke cevcice i jedno, pa u drugo uvo i meri na aparatu 10-tak sekundi. Dete mora biti apsolutno tiho i mirno, sto verujem da vama nece biti problem...

Moj cuje, al se pravi da ne cuje kad mu je to po volji-_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broc, mislim da je idealan nalaz A, a ovi su već ukazuju na lošije stanje, posebno C....ali znam da se tu ne gleda samo ta oznaka, već i popunjenost nekih kvadratića (to bi trebalo da je na nalazu koji ste dobili) koji valjda pokazuju ispunjenost uva sekretom, ako se dobro sećam....pa se ta dva parametra gledaju zajedno i tumače....tako je bar bilo ovde kod nas i kod specijaliste kod kog smo mi vodili stalno mlađu ćerku jer je mučila muku sa upalama

svejedno i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo znam od ranije da nije dobra ravna linija, a kod levog ide mali uspon, pa ravno. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I imam jos dva pitanja, verujem glupa, ali prastajte danas sam se ipak malo pomela jer je operacija zakazana... Meni je osma, racunajuci decu i sebe:huh: uff...

1. Ako se operisu sva tri krajnika, onda se treci garantovano ne vraca? 

2. Koliko traje oporavak i da li bismo mogli na more posle recimo 2-3 nedelje? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo samo treci operisali i oporavio se za dva dana bukvalno. Operisali smo na ljeto, pocetkom jula.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I imam jos dva pitanja, verujem glupa, ali prastajte danas sam se ipak malo pomela jer je operacija zakazana... Meni je osma, racunajuci decu i sebe:huh: uff...

1. Ako se operisu sva tri krajnika, onda se treci garantovano ne vraca? 

2. Koliko traje oporavak i da li bismo mogli na more posle recimo 2-3 nedelje? 

 

 

1. Ne bi trebalo Broc, jedino ako je bas neko cudo od krajnika, oni ga dobro sastruzu. Vratio se jer ste ga operisali kad je bio malen, tad je verovatnoca da se vrati zaista velika.

2. Mislim da je za more prerano, 3 nedelje ce jesti blendiranu hranu, rizicni su 7 i 15 dan, nije bas tako lako kao operacija 3. krajnika, to su ipak dve rane u grlu koje ne smeju da prokrvare. Ako prokrvare-siju se, a to je nesto sto niko ne bi zeleo svom detetu :( 

Onda, ici cete svake nedelje na kontrolu i mislim mesec dana posle op.

Mislim da je najbolje da birate drugu polovinu avgusta za more. 

Verovatno znas i da je imunitet slabiji posle op.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Operacija 3. je, ako mogu tako da kazem, smesna u odnosu na operaciju sva tri krajnika. Ali deca se brzo oporavljaju, a vec posle mesec, dva vidis koliko si dobru odluku doneo.

broccoli i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Operacija 3. je, ako mogu tako da kazem, smesna u odnosu na operaciju sva tri krajnika. Ali deca se brzo oporavljaju, a vec posle mesec, dva vidis koliko si dobru odluku doneo.

Malo si me uplasila, ali sta je- tu je:huh:

Sad mislim da li cu moci da ga sprecim da se ne dere ko magare:(

Opet, znala sam da je malo teze, dva decaka koje poznajem su se bas napatili prvih 7 dana, ali sad su bas porasli i ocvrsli. Promena neverovatna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo samo treci operisali i oporavio se za dva dana bukvalno. Operisali smo na ljeto, pocetkom jula.

Ma i nama je treci tako bio. Ja mu blendala i titrala, kad on treci dan sam zgrabi koricu hleba sa stola i smaza:o

P.s. Pa In-greed, gde ste vi:) Sto godina te nema... Kako su decica? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broc, timpanometrija, koliko se sećam, ide A pa C pa B. Znam da je neki nelogičan redosled. 

Srećno, želim vam da sve prođe kako treba. Mi smo bili na klackalici hoće-neće operacija, ali se nekako izvukosmo.

 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam... Evo ne prestajem da razmisljam o onome sto nas ceka:(

A, opet, da odlazem nesto sto ce mu sigurno pomoci, nema svrhe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i nama je treci tako bio. Ja mu blendala i titrala, kad on treci dan sam zgrabi koricu hleba sa stola i smaza:o

P.s. Pa In-greed, gde ste vi:) Sto godina te nema... Kako su decica? 

Slabo stizem, ali citkam. Dobro smo, kasljemo svi redom, Ema juce primila mmr i tako. Vrtic, posao, parkic, kuca, zacarani krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari, mi sutra idemo u bolnicu, operacija u petak.

Rezultati ok, brisevi cisti, dr pedijatar dala zeleno svetlo. Drzite fige;)

In-Greed i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugari, mi sutra idemo u bolnicu, operacija u petak.

Rezultati ok, brisevi cisti, dr pedijatar dala zeleno svetlo. Drzite fige;)

Srecno Broc!

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Leni:wub:

Ja mu rekla da idemo u neki hotel- bolnicu, kupila mu slatkise, nove papucice, uzeli nove knjizice iz biblioteke.... Da probam da umanjim frustraciju, koliko je moguce:huh:

A ja sam iskreno potpuno frustrirana...Treba da se spakujem, sve odlazem:(

majat i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.