Stavljanje katetera pre porođaja?

odgovora

Objavljeno

Kakav je osecaj? Da li boli? Meni to bas ruzno zvuci ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odvratan osećaj!!! Uh, kad se samo setim... Ma ne boli nešto strašno. Više pecka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokušaala sam se sjetiti osjećaja i Taki me je vratila...

Peckanje...to je taj neprijatan osjećaj...ufff...gadno pecka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odvratnoo,kao sto rece,Taki,meni su kateter stavljali kada su me spremali za carski,jer se nisam mogla poroditi prirodnim putem i skinuli su ga posle 2-3 dana!Nije bolan,vise neprijatan osjecaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam, meni nisu stavljali kateter... Cekaj, je li to stavljaju kateter kada ne rade klistir? Kako to ide? Ja sam mislila da to samo stavljaju zenama koje su se porodile CR... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam...meni su stavili...možda dva sata prije samog čina poroda...ne znam zašto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osećaj nije nikakav. Ja sam bila toliko uzbuđena, da sam na to skroz i zaboravila niti mi je bilo nešto neprijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao sama rec KATETER .ufff... ma ne mogu da napisem taj osecej ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam, meni nisu stavljali kateter... Cekaj, je li to stavljaju kateter kada ne rade klistir? Kako to ide? Ja sam mislila da to samo stavljaju zenama koje su se porodile CR... :unsure:

Ja sam stavila čepić pre porođaja, a kad sam bila na porođajnom stolu, dr je pitao da li sam išla u WC , rekla sam da jesam, a on je rekao:˝Ma stavite joj katetar, za svaki slučaj.˝ :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takođe bila ubeđena da to stavljaju samo ženama koje se spremaju za carski rez. Meni su radili klistir tako da nisam imala kateter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je vadjenje katetera bilo gore.A,posto sam na stolu bila skoro 20 sati,desetinu puta su mi praznili besiku kateterom...pa vi vidite(zelim da zaboravim to).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostarila bi a ne bi znala za kateter pred porodjaj. Meni su radili klistir i to je to .... praktikuju li i kateter kada je prirodni podojaj, kako ga stavljaju uopste, gdje??? :mellow::blink::wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko znam kateter stavljaju kad je carski jedna drugarica-komsinica se poradjala na carski mesec dana posle mene i ona mi je bas pricala o tome i kaze da je bolilo uzasno,kad treba da ustane ili kad ga malo dohvati kaze da je uzas.Ja sam se porodila prirodno i radili su mi samo klistir cega sam se ja bojala vise nego icega i mislila sam da boli,ali suprotno je bilo u opste ne boli,za cas se zavrsi mozda 1 min da traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam porodjena carskim rezom i kateter su mi stavili u operacionoj sali pred sam ulazak u anesteziju. Nisam osetila kad mi je stavila. Imala sam ga par dana i nije mi zadavao probleme. Ali zato klistir! Nije bolno ali je nekako grozan osecaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostarila bi a ne bi znala za kateter pred porodjaj. Meni su radili klistir i to je to .... praktikuju li i kateter kada je prirodni podojaj, kako ga stavljaju uopste, gdje??? :mellow::blink::wacko:

Ja sam se porodila prirodnim putem ali su mi stavljali kateter,medjutim nisu ga ostavili u meni vec su ga stavljali dva tri puta da isprazne besiku tako da...koriste ga i kad je prirodni porodjaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su posle porodjaja,a pre nego sto su me odvezli u sobu samo gurnuli kateter da mi isprazne besiku i odmah ga izvadili.Nije bilo nista strasno,malo neprijetno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojma nisam imala da se stavlja i kad je prirodan porodjaj,sva sreca pa sam ipak izbegla to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad čeprkam po sećanju,izgleda da su i meni to stavljali,kroz glavu mi prolazi da su mi praznili bešiku,drugačije nisu mogli,ali sam imala tolke bolove da ja katetar nisam ni osetila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj, meni su stavljali katetar na laparoskopiji. ODVRATNO!!!! Mislim da mi nista bolje na porodjaju nece biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, taj odvratni kateter. Stavljaju ga posle porodjaja. Valjda da nr moras neko vreme da ustajes da bi mogla da odmoris. Ja imam problem s mokrenjem od porodjaja, pretpostavljam zbog katetera. Ne osecam uopste da mi se piski. U wc idem radi reda, par puta dnevno, al vec danima nemam osecaj da mi se piski. Vec postajem ocajna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni uopšte nisu stavljali kateter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je mm stavio posle prvog, jer mi je bila puna besika, a nisam osecala nista odmah posle porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su stavili pola sata prije samog porođaja, zašto nemam pojma, znam samo da je osjećaj grozzzzan i da me jako bolilo, obzirom da je babica bila jako "nježna"i želim to da zaboravim što prije. Još ne mogu normalno da idem u WC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala srecu :lol: stavili su mi kateter u sred moje najvece agonije i kontrakcija,tako da to nisam ni osetila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, stavljanje mora malo da boli, ko god da stavlja. Ta rupica nije bas stvorena za to, jednostavno.

Ja sam mm rekla da je to bio najbolji potez u prvom porodjaju. U drugom sam sama mogla da mokrim, odmah posle pola sata od porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.