Stavljanje katetera pre porođaja?

odgovora

Objavljeno

Kateter neboli nego je neprijatan osecaj pa se cini ....

Boga mi draga mene je boljelo baš, ne znam zašto ali gotovo su mi suze krenule. Možda su oni to grubo odradili a odradili su to u sred najvećih kontrakcija. Klistir je mala maca za mene bio u poređenju sa kateterom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mm rekla da je to bio najbolji potez u prvom porodjaju. U drugom sam sama mogla da mokrim, odmah posle pola sata od porodjaja.

И ја сам могла да мокрим чим сам дошла у собу на одељењу. Бабице су сматрале да је то одлично, а ја нисам баш разумела због чега :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kateter boli i to strašno. Mislim da su me i povredili jer od stavljanja katetera imam redovne bolove pri mokrenju. To mi je bilo najgore od cela dva porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno su ga "strucnjaci, sa paznjom" stavljali !

Pravi stručnjaci!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I klistiranje i stavljanje katetera pece i bas je neprijatan osecaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fuuuuj, stavljali su mi kateter čini mi se jedno petnaestak minuta pre porodjaja. To je bilo nešto najneprijatnije što sam osetila u životu. A prošla svašta. Nedeljama nisam mogla da mokrim kako treba. Ma i bolelo i peckalo i trnulo.

Molila sam ih Nećuuu kateter, idem ja da piškam. Oni meni gospođo nema vremena beba dolazi, a ne može dalje zbog punog mehura. A ja sve hoću da ustanem da odem na WC. :D I bili u pravu, Boba se rodio u sobi za pripreme, na onom malom krevetu :D :D :D :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su i klistirali i kateter stavili pre hitnog carskog reza, kako su samo za to imali vremena?! Srecom, ja nisam imala posledica posle, nisam osecala katetet posle porodjaja, a imala ga 3 dana, i posle sam normalno piskila. Jedino je uzasno neprijatno i peckavo kada stavljaju i kada odstranjuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve se zaboravi,ali kateter i dren nikako! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su usred prirodnog porodjaja trazili da piskim a ja nisam mogla pa mi je sestra cusnula valjda bas kateter i ispraznila mi besiku. Bas je grozan bio osecaj ali cim mi je ispraznila i zadnju kap izvukla ga je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve se zaboravi,ali kateter i dren nikako! :lol:

Ja kateter zaboravila, a dren nisam na svu srecu imala!

Stavili su mi ga pred ulazak u salu i nisam nista osetila ni tad a i ni kad su ga skidali (dan posle cr).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavljali su mi kateter ali bas kad sam imala jake bolove tako da nisam na to ni obratila paznju jer me ovo drugo rasturalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim i kateter su mi stavili 10 minuta pre porodjaja. Osecaj je grozan, nista me nije bolelo niti peckalo samo mi se cinilo da mi se piski non-stop. Ali posle porodjaja ga vise nisam osecala i bas mi je bilo krivo kada su mi ga skinuli, zato sto sam posle morala da ustajem iz kreveta da bih isla do wc-a, sto je bilo malo bolno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim i kateter su mi stavili 10 minuta pre porodjaja. Osecaj je grozan, nista me nije bolelo niti peckalo samo mi se cinilo da mi se piski non-stop. Ali posle porodjaja ga vise nisam osecala i bas mi je bilo krivo kada su mi ga skinuli, zato sto sam posle morala da ustajem iz kreveta da bih isla do wc-a, sto je bilo malo bolno...

Šta je onda bolnije stavljanje katetera ili posle ići u wc bez njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta je onda bolnije stavljanje katetera ili posle ići u wc bez njega?

Stvaljanje ne boli uopšte, al zato ustati i ići do WC-a kad ti skinu kateter 24h posle CR-a je "jao, ja ne mogu da ustanem i odem do WC-a!" od bolova....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavili su mi kateter u toku porođaja ali u sred najačih kontrakcija tako da me nije bolelo. Nisam ni ostetila kada su ga stavili već sam prijatan osećaj kada sam počela da praznim bešiku i slabo peckanje kada su ga vadili. IZgleda da sam odlično prošla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod prvog carskog reza su mi stavili katetar i da nisam znala da ga imam niti znam kad su ga stavili. Ujutru sam razgledivala sebe i kese oko kreveta i tad sam tek provalila da imam katetar. Ali kod drugog carskog reza mi je jako smetao. Smetalo mi dok su ga stavljali ali i bilo je jako neprijatno da ga nosim. Sve sam imala utisak da cu se upiskiti u krevetu i da ne drzi kako treba. Kad god sam se pozalila nekoj sestri-sve su odmahivale rukom i pricale da je bolnica nabavila los katetar i da se mnoge zene zale. Tako da znate da mnogo zavisi i od katetra koji vam stave. Skidanje je bezbolno skroz, samo sto posle ovog loseg nisam mogla da sedim lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ne znam kad su mi ga stavili (CR u pitanju),a sestre su nam nameštale kateter kad god smo tražile i sve je bilo super. Posle vađenja- malo neprijatno kad treba da se piški,ali ništa strašno. Vađenje nisam ni osetila. MOja cimerka je imala problem sa kataterom(piškila je u krevet) ,ali joj je sestra baš često nameštala ji sve je bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se uzasavala istog. Plasila sam se osecaja dok ga namestaju a i posle kad treba da piskim. Bzvze osecaj dok ga stave ali kratko traje, nije me bolelo nista. Posle sam razmisljala o njemu samo kad ustajem i treba da ga vucem sa sobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je isto uzasavala pomisao na to, iskreno nisam znala ni kako to izgleda, mislila sma da mi stave nesto plasticno ispod mene i d aja u to piskim :)) (stvarno sam smesna).

Medjutim, nista nisam osetila, stavi neku cevcicu, meni je cak osecaj bio prijatan, ali da napomenem da sam ja primila epidural, pa mozda zato nisam ni osetila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.