Šta ćete pokloniti svom detetu za Novu Godinu

odgovora

Objavljeno

Cuj mene bicu skromna. Nema, kako god da okreneš moras puknuti lovu. Skupe su te kvalitetnije igracke. Ali mislila sam na to da cu im kupiti po jednu i finito. Ranijih godina sam uzimala po vise gluposti koje bi razbucali dok si rekao keks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke na odgovorima.

Pitala sam licno jer ce npr moje dete dobiti poklon od babe i dede, od tetki i paketic od moje firme. Po njihovom izboru. Ali on je izrazio zelju sta zeli od deda mraza i ja sam bila voljna da mu ispunim tu zelju. Medjutim, kako je u pitanju krupnija stvar, mm se protivi, jer ce dete vec dobiti gomilu poklona od drugih. (Ali ne to sto je jedino trazio)

A ja bih bas ovo sto je Mardz napisala, da mu ja ispunim zelju. Jednom je u godini taj Deda Mraz sto ispunjava zelje. Cak je i pisao Deda Mrazu pismo i rekao da to zeli....

Smey, pricalica i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena, napisala si vec da dobijate novac iz jedne od vase dve firme. Zasto ne kupite od tog novca, nema potrebe da uzimate i jedno i drugo? Iskreno, mi smo prosle godine kupili vec bili D poklon i tek nakon toga dobili vaucer iz mmove firme, pa smo na taj vaucer kupili poklone sestricima. Nisam htela da ga zatrpavam, tu sam kao tm. Ja jesam za to da se kupi nesto (pa i vredno) sto dete zeli, ali nisam za to da se kupuje trista stvari ako vec ne mora. Mi nista ne dobijamo od firmi, bas nista. Zato mi je bilo normalno da cemo sve sami finansirati, kao i uvek. Od baba i deda dobije neku dranguliju ili garderobu, od tetaka takodje. Ali jedan poklon je uvek glavni i volim da to bude ono sto dete zeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novac dobijamo od mm-ove firme. A on je protiv dodatnog poklona :lol:

Od moje firme je vaucer u prodavnici igracaka. A ono sto Uros zeli se kupuje u prodavnici tehnike.... :rolleyes:  

Naravno, mozemo da ne iskoristimo taj vaucer, da ostavimo za kasnije. Pa da Uki sad dobije samo jedan taj krupan poklon. Nekako mi je to najbolje resenje. I da ga saceka ujutru ispod jelke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila prasetu juče 7 knjiga. I bejbsiterka jednu, i baka još jednu. Dakle 9 knjiga. Nisam mogla da odolim....

I šta sad? Da mu dam sve ispod jelke? Ili jednu pa da svake nedelje vadim po jednu iz rukava?

jelena_ i pricalica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako - sta sad? 

Da nam okacis linkove svih 9 knjiga, da vidimo. :)

jelena_ i pricalica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lakše mi da napišem. Od Simeona Marinkovića Miško ljubomorko, Miško ljutko, Kućica u šumi, Vuk i 7 jarića i druge priče, od N.Novak i A.Jovanović- Ježić Miki je često ljut, Jelica Greganović- Mravac Mrav. Sedma je radosnica za malo prase, to u stvari nije za velikog. 

Od bake i bejbisiterke Richard Scarry - Great big air book i 365 priča za uspavljivanje od grupe autora (obe na mađarskom).

 

jelena_, andisam, Smey i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi dobijamo vaucere od firme mm-a i pare od moje firme. To kupujemo mi, to je od nas. Prvi poklon dobiju prilikom dodele paketica u mojoj firmi, to ce biti sad u nedelju, a drugi poklon cemo staviti ispod jelke i to je od Deda Mraza. S zna da je poklon na mom poslu od nas, a za ovaj koji otvara 1-og januara veruje da je od DM-a. Jos imamo i foru, imamo veliku carapu u koju uvece ostavimo neku sitnicu i svako jutro do Bozica, saceka je po pokloncic. Mnogo se raduje tome. :D Plus ce dobiti poklone od baka i tetke, ali svakako mora dobiti od nas. Inace danas smo bili u Aksi posto smo tamo dobili vaucere. Starijoj devojcici smo uzeli knjigu Mali Princ, Vulkanovo izdanje, mnogo je lepa, zatim jednu knjigu u kojoj se nalaze sitne princeze i likovi iz crtaca, to znam da ce je oduseviti i uzeli smo joj kao lego kocke, samo nije lego nega neka druga firma na S cini mi se, mnogo su jeftinije, ima 300 delova, da sklopi restoran, jedva cekam da otvori da ga slazemo zajedno. :) Mladjoj smo uzeli veliki kos, posto se kod Jelene tako slatko igrala, pa nas je to inspirisalo, zatim drvene slagalice (sa ruckicama za vadjenje), imamo samo jednu, a zna sve sama da slozi i obozava je i uzeli smo joj tablu po kojoj se pise i brise, kao magicnu tablu. Knjige je sad dobila za rodjendan, pa sam se skoncentrisala na igracke. Inace moja deca mnogo vole da se igraju, cuvaju igracke, i jako su zahvalne kada ih dobiju, pravo im je uzivanje nesto kupiti. A i mm i ja smo zaljubljenici u igracke i volimo da ih kupujemo. Igranje je mnogo vazan deo njihovog detinjstva i zato sa velikom paznjom biramo sa cime ce se igrati.

jelena_ i pricalica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupicu neku sitnicu, za sv. Nikolu je vec dobio krupniju i finansijski jaču stvar :D po sopstvenoj želji. Naravno to ce biti od deda Mraza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako R jos ne ume da ogovori na

"Sta bi voleo da pronadje u uQDUV5.gif za Novu godinu?"naravno da ce ga prvog dana u novoj 2016.god cekati poklon ispod jelke:) i pored toga sto je skoro,( za svoj prvi rodjendan) bio "zatrpan" igrackama

ovo je dobio pre mesec dana od tate i mame za rodjendan,sa auticima obozava da se igra ....sa sve balonima... brrrm ,brrrm...sIWhGx.jpg

..ma bice tu svasta nesto.. slikovnica obavezno,autic,figurica zivotinjica,pena za pravljenje balona,loptica- skocica(lopti nikad dosta:D)plazma keks,sokic..

Nesto u carapu a nesto ispod jelke:D

jako mi se svidja.. Kao mala sam volela kocke a vidim da i moja deca vole i uvek dajem glas ZA kocke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Inace moja deca mnogo vole da se igraju, cuvaju igracke, i jako su zahvalne kada ih dobiju, pravo im je uzivanje nesto kupiti. A i mm i ja smo zaljubljenici u igracke i volimo da ih kupujemo. Igranje je mnogo vazan deo njihovog detinjstva i zato sa velikom paznjom biramo sa cime ce se igrati.

:wub:

I kod nas je ovako nekako.. :)

inace ovih dana sam isla po knjizarama, kupovala neke rodjendanske pokloncice. Jaoooo koliko je lepih knjiga! Dodje mi ovako kao Voljena da pokupujem sve sto mi se svidja, dakrijem negde pa vadim jednu po jednu.

Dopao mi se vulkancicev mali princ. Ehi, koji ste format uzeli, manji ili veci? 

Uzela bih cak i novo izdanje riznice, lepe su ilustracije. Pa deciji atlas, razne neke enciklopedije za najmladje. Takodje shvatila sam da imamo puno zbirki bajki ali nijednu s basnama. Pa bih i neke basne.... A vec dve godine zelim da kupim Najlepse srpske bajke, prelepo izdanje s odlicnim ilustracijama, i nikako da to stigne na dnevni red. 

Nego odlucili jedan veci poklon za NG, knjizice cemo drugom prilikom. Ne znam kako cu odoleti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E videh reklamu za Rodu ima kinetički pesak piše set ne mogu da se setim da li 799 ili 899 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

I kod nas je ovako nekako.. :)

inace ovih dana sam isla po knjizarama, kupovala neke rodjendanske pokloncice. Jaoooo koliko je lepih knjiga! Dodje mi ovako kao Voljena da pokupujem sve sto mi se svidja, dakrijem negde pa vadim jednu po jednu.

Dopao mi se vulkancicev mali princ. Ehi, koji ste format uzeli, manji ili veci? 

Uzela bih cak i novo izdanje riznice, lepe su ilustracije. Pa deciji atlas, razne neke enciklopedije za najmladje. Takodje shvatila sam da imamo puno zbirki bajki ali nijednu s basnama. Pa bih i neke basne.... A vec dve godine zelim da kupim Najlepse srpske bajke, prelepo izdanje s odlicnim ilustracijama, i nikako da to stigne na dnevni red. 

Nego odlucili jedan veci poklon za NG, knjizice cemo drugom prilikom. Ne znam kako cu odoleti. :)

Imas li preporuku za knjigu bajki ali za mladji uzrast, da mogu da skapiraju i da nema previse odsecanja glava i slicnog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena uzeli smo veci format Malog Princa, nisam mogla da odolim.  :)Videla sam slicno kao kod tebe one male knjige bajke u jednoj velikoj, ima ogromno izdanje kao za devojcice, bajke sa princezama, ima i za decake, jedino je cena jaka, oko 2500 cini mi se. Knjiga je toliki izbor da bih ja mogla celu platu da potrosim na njih i opet da ostane sta bih jos kupila.

Malagarava mi imamo ovu knjigu

http://www.politika.rs/scc/clanak/276236/Bajke-potka-detinjstva-i-u-21-veku

prezadovoljni smo. Moze za vecu decu, ali i za manju. Za rodjendan smo dobili knjigu 101 prica sa sela, ilustracije su predivne, price kratke, bas preporucujem za manju decu (moze i za vecu naravno)

http://www.laguna.rs/n2851_knjiga_101_prica_sa_sela_laguna.html

Za svu decu bih preporucila knjige iz ove edicije

http://evro-giunti.com/snezna-kraljica.html

Ovde je Snezna kraljica, mi imamo jos cetiri knjige, ne zna se koja je bolja. U principu su za vecu decu, zgodne su i da poklonite nekome, cena je ok.

Za kineticki pesak bih iznela svoje misljenje. Sveki je kupila S taj pesak, bila je pametna pa je uzela manje pakovanje, tj. bez modli, dobije se 1kg peska za nekih 1700 dinara, a modle je uzela obicne za kolace. Igrale smo se neki dan, obe su odusevljene, mada ja moram da kazem da nije nista posebno u odnosu na plastelin i da mislim da je cela zabava preskupa. Lepo je da osete razlicite teksture pod prstima, ali zaista mislim da mogu i bez kinetickog peska. Glasam za domaci plastelin obojen prehrambenim bojama, tu je zabava najbolja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Debeljoni je fasciniran crtacem Traktor Tom. Samo i njemu prica, peva pesmicu... I cesto spominje Vizija. Ko ne zna, Vizi je zuti kombajn, tih i povucen, dobra srca. :wub: Vizi mu je iz nekog razloga omiljen junak. Posto nema sanse da nadjem bas Traktor Tom igracke, ipak taj crtac ima vise godina, pokusavam da nadjem bilo kakav zuti kombajn (ja ne mogu naci nikakav, a kamoli zuti). Da nije neko mozda negde naleteo? Velike radnje, imaju svasta, ali kad trazim kombajn - gledaju me bledo.

andjelita, jelena_, JEJA* i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam bila u Lavirintu i ne nadjoh. Moram probati u nekoj drugoj radnji. Mada, ovaj je zeleni, ako ne nadjem zuti, posluzice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

N će dobiti lego, sad dal duplo dal junior-videćemo. B mu je poturio katalog, čisto da se orijentisemo u pravcu želja. Medjutim, malac vrti stranu za stranom i sve mu se svidja, krene prsticem od vrha strane, predje preko svih modela do dna strane, uz rečenicu 'oću oooooooovo'. Tako da nam plan nije uspeo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi,Snezna kraljica je divna,mi imamo Konjica Grbonjica,

ilustracije su prelepe.

 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava, pisem posle s kompa.

Kate, ako do sad nije imao lego uzmite duplo. Taman ce biti i za malca sledece god. A onda sledece god velikom bati uzmite junior. Mi imamo i jedne i druge, vise razlicitih kompleta. Lego je Urosu No.1. igracka godinama :)

 Videcu posle i tebi da bacim neki link s preporukama. Reci mi samo je l N vise u fazonu autica kamiona, ili zivotinja, igre s kucicom, coveculjcima..?

Margaritta, pre god i po je Uki bio u traktor tom fazi. Razmislicu pa ti javljam. Ako se ja ne setim kontaktiraj nasu Nanny, njen Markic je tata mata za te traktore bagere kombajne i sl, ako neko ima pravi savet po tom putanju to je Nanny :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala unapred, to bi mi baš pomoglo :)

N interesuje sve sto ima tockove :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas li preporuku za knjigu bajki ali za mladji uzrast, da mogu da skapiraju i da nema previse odsecanja glava i slicnog?

http://www.laguna.rs/n1974_knjiga_riznica_kratkih_bajki_laguna.html

http://www.delfi.rs/knjige/1426_najlepse_price_sveta_knjiga_delfi_knjizare.html

a za malo kasnije: http://vulkancic.vulkani.rs/eb7d9c12-34ca-47d0-87be-1ce05350a054/Lastavica-prvi-put-leti-KOMPLET-I-kolo.aspx#.VnmoI1k5yGU

Lastavica nije losa, ali nije bas da sam odusevljena. Lepo je imati sve na jednom mestu, za biblioteku :) Dok su prve dve knjige super. Nema odsecanja glava, ostavljanja dece u sumi i sl. Jedino sto u prvoj knjizi ima i Devojcica s sibicama. A nju ne mozes nikako ublaziti.

Imamo i gomilu bajki u mekanom omotu. Npr Tri praseta imamo sigurno 10 komada, od raznoraznih izdavaca.

I jos samo da dodam da sam na zalost najmanje zadovoljna kratkim bajkama u mekanom omotu, one od 99din. Evo uzeh knjigu da citiram. Ivica i Marica, izdavac Mono i manjana. Prva stranica: "Roditelji Ivice i Marice su bili toliko siromasni da su odlucili da decu ostave u sumi"!? tece radnja dalje... I knjiga se zavrsava sa recenicom: "Zla vestica je bila veoma bogata; deca su se vratila roditeljima i niko od njih vise nije gladovao". Propraceno ilustracijom otvorenog kovcega sa blagom/zlatom i deca u zagrljaju roditelja. No comment.

 

Nego da se vratim na lepe teme, moja deca je nemaju, i nisam je detaljno citala, ali sam po preporuci kupovala za pokon i svi su veoma zadovoljni. Pa mi je to prvo na listi zelja, i jedva ceka da je i sebi nabavim:

http://www.goodreads.com/book/show/16145280-srpske-narodne-bajke-za-decu-xxi-veka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Debeljoni je fasciniran crtacem Traktor Tom. Samo i njemu prica, peva pesmicu... I cesto spominje Vizija. Ko ne zna, Vizi je zuti kombajn, tih i povucen, dobra srca. :wub: Vizi mu je iz nekog razloga omiljen junak. Posto nema sanse da nadjem bas Traktor Tom igracke, ipak taj crtac ima vise godina, pokusavam da nadjem bilo kakav zuti kombajn (ja ne mogu naci nikakav, a kamoli zuti). Da nije neko mozda negde naleteo? Velike radnje, imaju svasta, ali kad trazim kombajn - gledaju

Ima u idei kombajn ali nije zuti nego zeleni. To su one vece radnje sa odeljenjima igracaka. Pogledaj na njihovom sajtu kosta 1000 dinara.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.