Šta ćete pokloniti svom detetu za Novu Godinu

odgovora

Objavljeno

Za koji uzrast je taj kineticki pijesak?

Sad je A nasla na jutjub neki klip gdje je prikazano kako se radi sa play-doh. Ona nije trepnula. Mislim da joj se svidjelo. Ima li ga neko, kakav je?

Sta uopste kupiti petogodisnjakinji...ja nesto nemam pojma...meni se oduvjek svidjao onaj pino Ne ljuti se covjece samo nisam sigurna da ce ona znati da ga igra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa moje dete ga vec koristi, a koristim ga i ja, tako da je za uzrast od dve do 52 godine :D (pise da je 3+ godine ali bezbedan je nama vec za koriscenje)

Ja ga provlacim kroz ruke u terapeutske svrhe :rolleyes:

Play doh isto voli, ali pesak za nekoliko nijansi vise. 

 

 

snowhite i Ilina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://519-C--Dat.jpg

Klaker,mi imamo ovo,gimnastiku koja se okrece u aktivni stocic,i skoro tri godine nam skuplja prasinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kineticki pesak je super, ne prodje dan da se ne igra sa njim ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I koliko košta taj kinetički pesak?  Koji valja? 

V. voli play doh ali ne da on pravi nešto, nego naređuje meni šta da mu pravim. 

Ja sam mu uzela lego duplo, onaj kreativni sladoled, i neku ogromnu drvenu umetaljku sa 30-ako vozila, saobraćajnih znakova i sl. Voli inače i sve vrste drvenih slagalica i puzli, kocki... Babe su pitale šta da mu kupe, pa razmišljam da naručim taj kinetički pesak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snowhite, play-doh je odlican! Odusevljena sam teksturom, a svako pakovanje ima super modlice, lepo mirise... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto sve, Anon. Ima A. desetoincni laptop, to je njen. Sama ga pali i gasi, odlazi na yt, bira pesmice, a trenutno obozava da oblaci hello kitty. Razmisljam samo zasto bi joj pored tog lap topa trebao i tablet, ali mm misli da je tablet lakse nositi i koristiti, npr. u putu. On i ja smo za gedzete uvek i ovo trenutno je vise njegova zelja nego Ankina da se razumemo :) Sto se tice A., ona koristi komp uzgred, dostupan joj je koliko i svaka druga igracka i uopste nema neki poseban odnos prema tome, nit se nesto preterano vezala, jednostavno ga dozivljava normalno kao i sve drugo. Ka tome smo sve vreme i tezili.

Kako to da postignem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam tacno ali naslucujem :) 

Najiskrenije, ja mislim da je kljuc ne braniti dok im je paznja ionako 3 min pa nesto drugo. 

Nikad nismo branili TV, ni komp, ni cokoladu, ni virslu, ni tortu... Ako to postoji u nasoj kuci i ako mm i ja nismo odlucili da i sami ne radimo/gledamo/jedemo spomenuto pred detetom, onda i ono prihvata to kao deo nase kuce. 

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo kod cene igracaka, na pijaci ima lik sto prodaje mau, tatu, Pepu i Dzorzda, gumene su igracke, nisu uopste male, ceo set kosta 500 din. Odlicno su uradjene igracke. A po radnjama tako nesto kosta i po 3000. :angry:

Play doh je super, mi se vec dugo igramo sa njim, ali iskreno i on je skup, radije sama napravim plastelin koji je manje vise istog kvaliteta. Jedino sto play doh ima te razne modle koje su zanimljive. Kineticki pesak zelim da kupim za S, ali je preskup.

Inace mm i ja planiramo akciju, ne znam da li cemo je ostvariti, ako uspemo pisem utiske. Ima soping tura za Segedin, krece se jako rano subotom ujutru, vraca se subotom uvece, tamo vas ostave u trznom centru, imate ceo dan. Lego kocke su tamo mnooogo jeftine, ma sve igracke, garderoba. Otisli bismo tamo u decembru da kupimo deci poklone za Ng i deci iz porodice, kazu mi ljudi koji su bili da se bas isplati. Jedna karta je 1000 dinara. Moja S se mnogo raduje igrackama, za nju je zadovoljstvo kupiti i lizalicu, strasno je zahvalno dete, obecala sam joj lego, zato bih probala ovu soping turu, pa da joj za iste pare uzmem vise kocaka...

Ummu, Smey, andjelita i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smey, kod nas isto potpuno. Da smo striktno branili, on bi samo tome tezio. Dakle, jos gore. Ovako necu da branim neke stvari sa kojima ce da se susrece svuda. Uostalom, internet danas je kao televizor juce. Od toga ne mozes da ga zastitis.

Ne bi ni valjalo da u dvanaestoj ne zna ni da ukljuci racunar. Naravno, samo umjereno i sve ok.

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete zna da otključa telefon, zapamtio je vizualno šifru, zna da otvori YouTube i nadje crtani( koji ostanu u favoritima pa samo stisne i otvori, zna da pozove na skype... On je vrlo aktivan i njemu to dosadi jako brzo, tako da vise od pola sata dnevno jako retko gleda ista. To sto na skype zna da nazove smatram cak jako korisnim. Živimo u vremenu tehnologije i drugačijih igračaka nego sto smo ih imali mi i mislim da se s tim treba pomiriti i prigrliti to, a ne pokušavati se boriti protiv toga. Tako da ako je to kontrolisano i vremenski i sadržajno nemam nista protiv tih tableta i sl (moje dete doduse nema, ne interesuje ga to dovoljno da bih mu kupila a i skupo mi je to malo za igračku :D ). Kupila sam mu Play Doh Set onaj kao mini pekara, njemu se to strava počelo svidjeti nesto, zanima ga u zadnje vreme i crtanje,bojenje, kao i knjige i slikovnice te cu mu za NG nesto od toga. 

Brezica i Kate Kapetanica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih volela da stalno visi na telefonu, kompjuteru, da igra igrice i slicno...a znam puno dece koja sve to rade, a jos ne idu u skolu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maricia, super je kuca. Ne znam kako A, ali bojim se da V-u nešto ne bi pažnju privukla plišana igračka koja peva. Možda pre plastična i u tom slučaju bih aktiviti sto. Kada  budeš imala vremena, šibni mi na wapp link i ako ima neki na srpskom ili samo sa muzikom. Hvala :)

Žene, pogledajte lego i na Kupindu, ima baš lepih setova koji umeju da budu dosta jeftiniji nego u radnjama. Mislim da nabavljaju iz Mađarske pa se malo ograde, ali su i dalje jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maricia, S je za proslu novu godinu dobio kucu od nas. I nikad nije bio posebno zainteresovan. Ja se i dalje trudim, valjda ce je vise koristiti u jednom trenutku.

Razmisljamo da F za NG uzmemo bicikl. Za S jos uvek ne znamo. Neki predlog? Tada ce imati 15 i po meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufff...sad tek nemam pojma... Ako ne kucu, uzecu neki dobar rolerkoster i/ili auto umetaljku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama kuca jos uvek nije posebno zanimljiva,kupili mu prosle godine...Nekada se malo igra sa njom,ali mu brzo dosadi..Mi cemo mu kupiti neku edukativnu igrackicu,verovatno cu naruciti iz kockice,posto je kod nas suzen izbor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj beban će za Ng biti punih 5, 6ti mesec pa će dobiti neku svetleću, muzičku igračku..još nisam videla ništa tako interesantno,al naći ću već..tako nešto mi je u planu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I koliko košta taj kinetički pesak?  Koji valja? 

V. voli play doh ali ne da on pravi nešto, nego naređuje meni šta da mu pravim. 

Ja sam mu uzela lego duplo, onaj kreativni sladoled, i neku ogromnu drvenu umetaljku sa 30-ako vozila, saobraćajnih znakova i sl. Voli inače i sve vrste drvenih slagalica i puzli, kocki... Babe su pitale šta da mu kupe, pa razmišljam da naručim taj kinetički pesak. 

ja sam uzela u dexyco i mislim da je set bio 3500 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je trazilo da mu Deda Mraz donese formulu. Kad sam ga pitala veliku ili malu, kaze malu, crvenu. :wub: 

Anchi82, Ilina, Maricia i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardž, lako je naci malu crvenu formulu, imas srece :)

crnokosa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videh danas u Pertiniju kineticki pesak, kosta 3200. ona velika kutija. A manje pakovanje je 1800 cini mi se. Nije da mi treba, ali zapao mi je za oko jer ste pisale o njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj će beban dobiti kamionče :wub: Za šta god drugo je maleni, kasnije će se igrati s njim, sad će verovatno samo da mu se smejulji. :) 

I da se raduje balonima jeeeej! Njih će biti puna kuća! :)

andjelita, Ivushka i Anchi82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narode sta ste smislili da kupite deci za ng, dajte mi neku ideju, mojim cetvoro trebam kupiti + kumicima koji ih ima 3. Svakako ce svi dobiti nesto od garderobe al kakvu igracku mojima kupiti izludeh vise razmisljajuci. Mislila neku konzolu da babi bude lakse kad ih cuva ne znam kakvi su deciji tableti ima li neko i kakav?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.