Jačina bola u toku porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja sam izgleda jedini slucaj, koji je na svu srecu lezao deset dana u porodilistu,jer ja sam se porodila u rekordnom roku i bez bolova. U 20h sam i dalje kao i pre 7 dana bila otvorena 4 prsta, to je kod mene islo specificno i ostavili su da u 7h idem na carski, jer porodjaj ne napreduje 7 dana, beba se muci, a usla sam u 36, pa sam kao lagane talase pocela da osecam oko 21h, u 22h sam otisla do sestre jer sam ponovo jako krvarila, a osecala sam menstrualne bolove, a krvarila sam zbog marginalne placenta previa-e, inace me ne bi ni poslali do dr, u 22:10h, nakon pregleda dr, poslali me u pripremnu salu jer sam bila otvorena svih devet i po... Uhvatio me u tus kabini u 22:20h jak grc u donjem stomaku, brzo me stavili na sto probusili vodenjak i rekli mi da guram, nisam ni imala napon, bar ga ja nisam osetila... Milana je rodjena u 22:22h, tesko da cu imati jos jedan takav porodjaj... Ma za pozeliti, osim onog dela kada su shvatili da je ipak karlica preuska, pa su poceli da urlaju da guram i sekli me... Imala sam rekordnih 11 kopci... E to me je bolelo vise od porodjaja, ma i busenje vodenjaka je vise bolelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopste nisam shvatila da se poradjam, a posto nisam ni glasa pustala ni medicinsko osoblje nije reagovalo oko mene. Posto sam se bojala za bebu (duga prica) naterala sam ih da me pregledaju da bi oni shvatili da je beba krenula i da je porodjaj pri kraju. Ja i dan danas ne znam sta sam ja u onoj sali radila i da li me je i koliko bolelo! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopste nisam shvatila da se poradjam, a posto nisam ni glasa pustala ni medicinsko osoblje nije reagovalo oko mene. Posto sam se bojala za bebu (duga prica) naterala sam ih da me pregledaju da bi oni shvatili da je beba krenula i da je porodjaj pri kraju. Ja i dan danas ne znam sta sam ja u onoj sali radila i da li me je i koliko bolelo! :blink:

hehe ... simpaticno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jacina bola u toku porodjaja 10+10, a jacina bolova pre porodjaja,tj.kontrakcija 10*10000000o je. Mislila sam da se raspadam.I to je trajalo samo 8 sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh drage moje,mene uskoro ocekuje treci porodjaj. Verujte da sam se totalno uprpila, Ne plasim se bola vec ne znam ni ja cega. Prvi porodjaj mi je bio igracka. Slabi bolovi,verovatno neciji menstrualni,prvi napon nista strasno i drugi, bebac vec napolju. E sad drugi porodjaj,ludacki bolovi 10+,svikala ceo krug bolnice. Napone nisam imala pa sam naprazno gurala. sreca pa je sve trajalo nekih sat vremena. a sad sta mi Bog da. Malo se namucimo ali dobijemo najlepsi poklon. Kad pomislimo da je to 1,2,3 sata naseg zivota,nije to nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh drage moje,mene uskoro ocekuje treci porodjaj. Verujte da sam se totalno uprpila, Ne plasim se bola vec ne znam ni ja cega. Prvi porodjaj mi je bio igracka. Slabi bolovi,verovatno neciji menstrualni,prvi napon nista strasno i drugi, bebac vec napolju. E sad drugi porodjaj,ludacki bolovi 10+,svikala ceo krug bolnice. Napone nisam imala pa sam naprazno gurala. sreca pa je sve trajalo nekih sat vremena. a sad sta mi Bog da. Malo se namucimo ali dobijemo najlepsi poklon. Kad pomislimo da je to 1,2,3 sata naseg zivota,nije to nista.

A zar drugi porodjaj nije laksi od prvog :unsure: ?

Bar me tako drugi hrabre :rolleyes:

Nego, kao prvorotka i ja sam prosla kroz sve moguce strahove pred porodjaj - sta ako nesto krene kako ne treba, sta ako se pogubim od bola, sta ako se spetljam pa sama nesto iskomplikujem, sta, sta, sta... A kad sam usla u salu, nista od toga mi nije padalo na pamet. To je bol od kojeg vas boli samo dolje, znaci, nema gusenja, nema pucanja u glavi, nema nesvjestice... Bitno je samo da pravilno disete! Cim disete kako treba, materica je opustena i siri se kako treba, a samim tim i manje boli. A ako ne disete, kiseonik ne struji ka dolje :rolleyes: , pa se materica grci, i onda boli li boli.

Ja sam disala (ima vec na forumu o tim tehnikama) vec od blagih kontrakcija (trajale su ukupno 20 sati). Boljele su kao kad dobijete, znaci nista. Najvise boli pred napone, ali ti bolovi traju najkrace!!!

Onda prestaju i kao da vas nikad nista nije boljelo i krecu naponi, kao kad vrsite veliku nuzdu - nista strasno! Ako naucite da dajete pravilno napone, eto bebe iz drugog-treceg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boljele su kao kad dobijete, znaci nista. Najvise boli pred napone, ali ti bolovi traju najkrace!!!

Onda prestaju i kao da vas nikad nista nije boljelo i krecu naponi, kao kad vrsite veliku nuzdu - nista strasno! Ako naucite da dajete pravilno napone, eto bebe iz drugog-treceg!

Ne znam kako boli kad se dobije, ali kontrakcije nisu bile nista strasno.Koliko su nas samo zaplasili to nije ilo nista. Jeste boli malo pred napone. Meni su naponi bili gori deo, nisu bolni ali su mi bili vrlo neprijatni.

Sve u svemu bol bih ocenila sa 6-7, i to najjaci bol mi je bio kad su me secnuli. Neko kaze da to ni ne oseti, mene je jako zaolelo.

ps kontrakcije su mi trajale od pocetka do kraja 7 sati, s tim da mi je trebalo 3 sata da ukapiram da je to to :rolleyes:

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se mene tice..rekla bih 6-7 su bili na prvom porodjaju

a sad ocekujem max 7.2 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Indukovan porodjaj,kontrakcije 3 sata na skali od 3 do 10 i sa epijem,naponi 100000 ,sivenje 5 . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.