Jačina bola u toku porođaja

odgovora

Objavljeno

Ma ja mislim da nema pravila,to je slucajnost...

Pa ona je meni objasnila i tu neku njihovu teoriju... Prvi je najtezi bas zato sto je prvi ;) Drugi je laksi jer je telo vec naviknuto, a treci je opet tezi jer zene uglavnom misle da im je poslednji pa se valjda stisnu :blink::lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno ista situacija :)

E sad, meni je rekla babica da kod njih (babica :)) vazi nepisano pravilo da je svaki parni porodjaj laksi a svaki neparni tezi, tj. 3. je tezi od 2. :blink: Vidim da je kod mame dytako, je l' i kod ostalih sa 3+ dece?

KOd mene jeste. Treci je bio tezi nego drugi, bas sam dosta popucala, kratko je trajao, ali vise je boleo nego drugi, i morala sam posle na kiretazu jer je ostao nekakav ovojak od posteljice...no, dobro, ipak je bio i mnoooooogo laksi nego prvi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KOd mene jeste. Treci je bio tezi nego drugi, bas sam dosta popucala, kratko je trajao, ali vise je boleo nego drugi, i morala sam posle na kiretazu jer je ostao nekakav ovojak od posteljice...no, dobro, ipak je bio i mnoooooogo laksi nego prvi :)

:blink: :blink: Zasad se samo potvrdjuje ova naizgled besmislena teorija... Bas bih volela da cujem sta mna mama ima da kaze na onu temu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KOd mene jeste. Treci je bio tezi nego drugi, bas sam dosta popucala, kratko je trajao, ali vise je boleo nego drugi, i morala sam posle na kiretazu jer je ostao nekakav ovojak od posteljice...no, dobro, ipak je bio i mnoooooogo laksi nego prvi :)

:blink: :blink: Zasad se samo potvrdjuje ova naizgled besmislena teorija... Bas bih volela da cujem sta mna mama ima da kaze na ovu temu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: Zasad se samo potvrdjuje ova naizgled besmislena teorija... Bas bih volela da cujem sta mna mama ima da kaze na ovu temu ;)

Moje tumacenje te teorije (bar to vazi za mene), da sam prvi put otisla nemajuci pojma sta me ceka. Mislim znala sam ja sve to kako ide, ali dok nisam na svojoj kozi osetila, nije mi delovalo strasno, a posto je prvi, normalno da je islo teze i sporije nego kasnije. Na drugi sam otisla isprepadana ocekujuci horor, pa mi je mozda zato delovao i jos lakse nego sto je bio ili sam se posebno trudila da budem pribrana da sto pre prodje. Na treci sam opet otisla rasterecena svake moguce brige i straha, toliko sam bila euforicna sto cu dobiti jos jednu bebu i tako sam se skoncentrisala na to da sam potpuno zaboravila da cu morati da se potrudim da ta beba izadje napolje :) Mozda mi je zato delovao teze, mozda sam se manje trudila jer sam racunala da ce sve to samo od sebe i glatko kao drugi put da prodje...ko bi znao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

100.

Vrlo iskreno. Ja se cudim kad neko napise ma nije to nista. Bogami jeste, uzasno boli, i mislim da je to najveci bol koji se iskusi. Ej pa kosti se razdvajaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo iskreno. Ja se cudim kad neko napise ma nije to nista. Bogami jeste, uzasno boli, i mislim da je to najveci bol koji se iskusi. Ej pa kosti se razdvajaju.

Ni meni nije jasno kada neko tako kaze. Moja ujna kaze da se smejala dok se poradjala. Imala sam milion napada bubrega sa temperaturom 40 i groznicom. To je malo mace za porodjaj. Svim svojim drugaricama kazem to jer moraju da budu spremne na takav bol. Drugo, to traje dvanaest sati. Sam porodjaj me je najmanje boleo-brzo prodje, dok kontrakcije... Otisla sam nasmejana u porodiliste misleci da sam hrabra i da cu ja to zacas... Kako da ne, mislila sam da mi je to kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka to bude neka 8-ica,vise je nekako cudno napeto i tesko :blink:

Mislim da me ne bi toliko bolelo da nisam morala da guram i bez napona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka to bude neka 8-ica,vise je nekako cudno napeto i tesko :blink:

Mislim da me ne bi toliko bolelo da nisam morala da guram i bez napona...

Gurala sam i ja bez napona i pukla mi je hemoroidalna vena pa sam ih sve uprskala! :mellow:

a jos nisam ni bila skroz otvorena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad se setim, shvatam da uopšte ne mogu da se setim :lol: :lol: :lol:

Pre neki dan sam čitala sms-ove koje sam slala neposredno nakon porođaja, apsolutno se ne sećam da sam ih slala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka to bude neka 8-ica,vise je nekako cudno napeto i tesko :blink:

Mislim da me ne bi toliko bolelo da nisam morala da guram i bez napona...

E bas tako, ja sam mm-u objasnjavala da je to osecaj kao da ti se jaaaaaaaaaaaaaaaako kaki, a ti sve vreme moras to da zadrzavas :wacko: Koga to ne bi bolelo? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: Zasad se samo potvrdjuje ova naizgled besmislena teorija... Bas bih volela da cujem sta mna mama ima da kaze na onu temu ;)

Ja tek sada videh ovo...kod mene je nekkao išlo 'po knjigama',prvi najduže (ne bi čak rekla najteže),pa drugi brže...treći zamalo da se desi na hodniku Gradske bolnice a za četvrti,šta reći,osim,izletelo :rolleyes: ...i to sam taj 4. put otišla u bolnicu oko 11h ujtru,radi jačeg krvarenja,inače blagi bolovi su počeli oko 16h,da bi malo jači bili oko 17 i 45...a onda u 18 i 5 je Anđa ugledala svetlost dana :rolleyes: ...a što se tiče bola,pa boli najjače,ali stvarno je to čudno opisati,kada znaš da taj bol imao smi onda nekkao je sve lakše...moj prag bola baš i nije visok,na svakom porođaju sam uredno pitala da malo 'vičem' kada bude gusto,možda 2-3 min a posle ću sve to hrabro..i bi tako,svima im je to nešto bilo zanimljivo tako da su me 'slušali' bez da me prekidaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek sada videh ovo...kod mene je nekkao išlo 'po knjigama',prvi najduže (ne bi čak rekla najteže),pa drugi brže...treći zamalo da se desi na hodniku Gradske bolnice a za četvrti,šta reći,osim,izletelo :rolleyes: ...i to sam taj 4. put otišla u bolnicu oko 11h ujtru,radi jačeg krvarenja,inače blagi bolovi su počeli oko 16h,da bi malo jači bili oko 17 i 45...a onda u 18 i 5 je Anđa ugledala svetlost dana :rolleyes: ...a što se tiče bola,pa boli najjače,ali stvarno je to čudno opisati,kada znaš da taj bol imao smi onda nekkao je sve lakše...moj prag bola baš i nije visok,na svakom porođaju sam uredno pitala da malo 'vičem' kada bude gusto,možda 2-3 min a posle ću sve to hrabro..i bi tako,svima im je to nešto bilo zanimljivo tako da su me 'slušali' bez da me prekidaju :D

Haha carice :lol: :lol: I moja mama je prosla isto tako, svaki porodjaj sve lakse ( s tim sto je ona i prvi porodjaj prespavala <_< ). Kad je radjala mog mladjeg brata (4. dete), secam se da smo u jednom trenutku zvali porodiliste da cujemo sta se desava, javila se sestra i samo odjednom prekinula vezu. U pitanju je bila bas moja mama, koja ih je u tom trenutku pozvala, i za par minuta moj brat se vec rodio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za jacinu bola na porodjaju neka 8-ica,ali za one preglede u toku porodjaja(koliko prsta sam otvorena) 100. Pa to me je najvise bolelo,na kraju sam se otimala i nisam dala da me vise pregledaju,a porodjaj,tj.naponi su me najmanje boleli i zavrsili se za par minuta. A da, boli dosta i spustanje bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad se setim, shvatam da uopšte ne mogu da se setim :lol: :lol: :lol:

Pre neki dan sam čitala sms-ove koje sam slala neposredno nakon porođaja, apsolutno se ne sećam da sam ih slala :D

I ja sam na neki nacin to zaboravila. Kazu psiholozi da se to ubrzo zaboravlja. Dan dva nakon porodjaja sam samo na to mislila i plasila se da cu se toga secati svakog dana do kraja zivota.

Za jacinu bola na porodjaju neka 8-ica,ali za one preglede u toku porodjaja(koliko prsta sam otvorena) 100. Pa to me je najvise bolelo,na kraju sam se otimala i nisam dala da me vise pregledaju,a porodjaj,tj.naponi su me najmanje boleli i zavrsili se za par minuta. A da, boli dosta i spustanje bebe.

E! Ja upravo na to ustvari i mislim. Ja sam molila dfa me ne diraju vise i skupljala noge :( kada su me poslali u salu ocekivala sam rastavljanje sa zivotom, a zapravo su pregledi najvise boleli. Najvise je bolelo kada je doktor nesto radio kao da mi "uvrce" grlic. O Boze dragi, to je bilo strasno! I naravno-kontrakcije, one poslednje. Verujte zene, kada krene porodjaj u sali, znaci da je najgore vec proslo! Kada sam ja izdrzala i vi cete ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za jacinu bola na porodjaju neka 8-ica,ali za one preglede u toku porodjaja(koliko prsta sam otvorena) 100. Pa to me je najvise bolelo,na kraju sam se otimala i nisam dala da me vise pregledaju,a porodjaj,tj.naponi su me najmanje boleli i zavrsili se za par minuta. A da, boli dosta i spustanje bebe.

I ja sam na neki nacin to zaboravila. Kazu psiholozi da se to ubrzo zaboravlja. Dan dva nakon porodjaja sam samo na to mislila i plasila se da cu se toga secati svakog dana do kraja zivota.

E! Ja upravo na to ustvari i mislim. Ja sam molila dfa me ne diraju vise i skupljala noge :( kada su me poslali u salu ocekivala sam rastavljanje sa zivotom, a zapravo su pregledi najvise boleli. Najvise je bolelo kada je doktor nesto radio kao da mi "uvrce" grlic. O Boze dragi, to je bilo strasno! I naravno-kontrakcije, one poslednje. Verujte zene, kada krene porodjaj u sali, znaci da je najgore vec proslo! Kada sam ja izdrzala i vi cete ;)

To nisu obicni pregledi, to vas doktor otvara svojim rukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To nisu obicni pregledi, to vas doktor otvara svojim rukama.

Da, da. Ja se nisam otvarala pa je on to radio vestacki. Secam se kada sam bila mala i kada gledam neki film u kome se neka zena poradja, a mama mi kaze "Ma nije to tako kao na filmu, to ne boli toliko" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih samo volela da mi je neko pre toga rekao da treba da se napinjes kao da kakis i da te u stvari taj donji deo ledja boli... ja sam mislila sve drugacije i nisam nista znala kad sam otisla u porodiliste, ali opet sam super prosla pored tog neznanja. Kontrakcije mi nisu bile nesto bolne, i isto imam osecaj da sam se napinjala na prazno jer ni u sali nisam imala neke jake bolove... ali mi je sam taj porod, izlazak bebe bas bio bolan, ja sam cak i rekla "sad cu morati da se derem malo " pa mi je babica rekla slobodno i ovako zavrsavas :) A inace sam se bas brzo otvorila, od pola 10 kad sam stigla i bila za 4 prsta otvorena do 13h skroz. Malo posle 13 h sam bila u sali, u 14 sam vec zvala mm. I gin mi je nakon sto mi je cestitao rekao da je to jedan od najlaksih porodjaja, iako sam ja imala osecaj da je bilo bas cupavo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih samo volela da mi je neko pre toga rekao da treba da se napinjes kao da kakis i da te u stvari taj donji deo ledja boli... ja sam mislila sve drugacije i nisam nista znala kad sam otisla u porodiliste, ali opet sam super prosla pored tog neznanja. Kontrakcije mi nisu bile nesto bolne, i isto imam osecaj da sam se napinjala na prazno jer ni u sali nisam imala neke jake bolove... ali mi je sam taj porod, izlazak bebe bas bio bolan, ja sam cak i rekla "sad cu morati da se derem malo " pa mi je babica rekla slobodno i ovako zavrsavas :) A inace sam se bas brzo otvorila, od pola 10 kad sam stigla i bila za 4 prsta otvorena do 13h skroz. Malo posle 13 h sam bila u sali, u 14 sam vec zvala mm. I gin mi je nakon sto mi je cestitao rekao da je to jedan od najlaksih porodjaja, iako sam ja imala osecaj da je bilo bas cupavo :)

Nama su ovo rekli u skolici za trudnice, i cak smo tamo ucile kako da guramo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah taj bol,sta to bese......ma ja sam to skroz zaboravila,davno je to bilo....uglavnom prvi malo teze,drugi bas super tako da i ono malo sto je bolelo ja zaboravila :lol::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su ovo rekli u skolici za trudnice, i cak smo tamo ucile kako da guramo ;)

Eeeee u mome selu toga nema :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila pre 19 meseci,kontrakcije sam trpela od 7h do 19h,kada vise nisam mogla da da izdrzim otisla sam u bolnicu,a ocena je definitivno 10.

P.S:PONOVO SAM TRUDNA... :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.