Jačina bola u toku porođaja

odgovora

Objavljeno

10

Kiki nije valjda?Jeste da te je Mihajlo namucio ali najbitnije je da je resio da izadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su kontrakcije bile najbolnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kontrakcije prvo 0 a zatim jedna 8

Sam porodjaj tu oko 8-9

Izlazak posteljice i usivanje 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su zakazali porodjaj 2 dana posle termina,obicno se ceka od 7 do 10,ali moja beba je bila velika 4,5 kg i stomak mi je isao samo napred,na kraju mi je pocela koza da puca i bukvalno sam se bojala da se istusiram jer dok mi je voda padala na stomak toliko me je peklo da sam bila na mukama.A beba se uspavala pa nikako da krene.Jedva sam cekala taj dan da me porode,bez ni malo straha.U bolnicu sam dosla u 7 am prikljucilu mi indukciju u 9,od pocetka me je krenulo lose,pvo nisu mogli vodenjak da probuse svu su me izboli pa sam prokrvarila,onda je dosao dr pa je konacno pukao.Bolovi su bili uzasni,mm je bio pored mene i sav se isprepadao,nakon 7 h dali su mi epidural e onda je bilo super,sve dok se nije pojavila jedna babica i rekla mi da sam spremna i da guram i da mi iskljuce epidural.Bol je se vratio vremenom sve jaci i jaci a beba ne izlazi dosao je drugi dr posto je proslo vec dosta sati pa se smena promenila,i kad me je pregledao kaze ona je otvorena samo 5 cm i jos nije spremna,nakon toga mi je bilo toliko muka valjda od toliko naprezanja,pa sam sve povracala ni vodu cak nisam mogla da pijem,mm mi je donosio led da kvasim usta ,i tako jos nekoliko sati i onda sam se otvorila skroz dr je bio uz mene celo vreme,i rekao mi da je beba konacno krenula,izlazila je sat vremena,i kad je konacno izasla,nisam osetila ni trunku bola.Mlo su mi posle konci smetali ali nista strasno. Ali zaista se isplati sva ta muka,pa nema nista lepse na svetu od bebice, i upravo sad je dosao da me poljubi kao da zna sta pisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki nije valjda?Jeste da te je Mihajlo namucio ali najbitnije je da je resio da izadje.

Uh...pevam ovih dana mužu pesmicu..."Biće tatin sin jedinac..." :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...pevam ovih dana mužu pesmicu..."Biće tatin sin jedinac..." :ph34r:

:lol: :lol: :lol:

A meni to peva moj muz :lol: Istraumiran ovom trudnocom, plasi se svake sledece, po principu nek' si ti meni ziva i dobro, a dete imamo.... Tako da cu za koju godinu morati u pregovore ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa Verom na skali od jedan do deset bili su 10 svo vreme, sa Nadom svo vreme 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrakcije 0

Guranje 9 ( sreca pa je to samo kratko trajalo, za minut je izletela napolje, ja sam se drala za to vreme i bas me je bilo briga sta ce ko da mi kaze, i meni je nekako bilo lakse da pustim glas nego da stenjem :D )

Posteljica je izasla da nisam ni osetila nit znala

Sivenje 0 uz lokalnu anesteziju i trajalo je svega par minuta jer su me jako malo secnuli

Sve u svemu ja sam se odmah mogla i istusirati i setati i jako brzo sam se oporavila, i iskreno vise mi je smetalo posle sto su mi se javili hemoroidi pa od njih nisam mogla da sedim normalno al eto i to je sad proslo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sam porodjaj nista,a kontrakcije bole.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UH,islo je od 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,sreca kad je doslo do 9,10,Vuk je brzo izasao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izdržive su i ocena je 8 otprilike ali posle 8 sati najjačih bolova koji su bili konstantno na 2 min,onda je ocena 10! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi porodjaj je bio 10/10, a ono nasilno otvaranje grlica pod grcom je bilo 110/10. Ali zato su sledeca dva bila super, mozda 5/10 u vrh glave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10.

Meni su bolovi od pocetka bili na tri minuta.Sve ukupno od prsnutog vodenjaka do Dunje 7 sati.

Usivanje me nije bolelo,ali zato rana sigurno vise od dve nedelje me bolela bas jako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su kontrakcije rasturale ali mislim da sam bila pod indukcijom, onda kad je trebalo da guram, odnosno kad sam se skroz otvorila, tako je bolelo da to ne mogu opisati! Stala sam i nisam vise gurala, onda su pozvali doktora i on je bebicu izvukao vakuumom(naravno uz moje guranje i babicino pritiskanje).

kontrakcije 9

naponi 10

prolazak bebe kroz kanal 11*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su kontrakcije rasturale ali mislim da sam bila pod indukcijom, onda kad je trebalo da guram, odnosno kad sam se skroz otvorila, tako je bolelo da to ne mogu opisati! Stala sam i nisam vise gurala, onda su pozvali doktora i on je bebicu izvukao vakuumom(naravno uz moje guranje i babicino pritiskanje).

kontrakcije 9

naponi 10

prolazak bebe kroz kanal 11*

jeli nisi imala snage vise da guras,ili od bolova vise nisi mogla..koliko je taj vakum opasna za bebu?sto se ja plasim da necu imat snage da guram,ali rekli su mi da moram samo babicu da slusam i da saradjujem sa njom da je to najbitnije,a kako cu se snaci bog zna....vrlo sam napeta . :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Početne kontrakcije 0.

Kontrakcije poslednja dva sata 10.

Sam porođaj 0 .

Epiziotomiju nisam imala.

Sve u svemu, mogu sutra odmah opet :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se pridruzujem SanjiRuski sa analizom.

Pocetne kontrakcije 0.

Kontrakcije poslednjih sat vremena 6.

Sam porodjaj 2.

Epiziotomiju sam imala malu sa jedne strane,tri sava,bez bola :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvaranje (dvadesetak sati prije porodjaja): 2-3

Kontrakcije - pocetne (dva sata pred porodjaj): 3-4, zavrsne (pred napone, koje ukupno i najkrace traju): 6-7

Naponi: 2-3

Epiziotomija (radjena pod totalnom anestezijom): 0

Opet: glas za pravilno disanje tokom kontrakcija!!! I utjeha :rolleyes: - porodjaj nije najbolniji, vise boli napad bubrega, kazu ljekari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocetno otvaranje 0-1

Najace, zavrsno otvaranje 7-8

Naponi (jer suu krenuli dosta pre) 9-10

Epiziotomija (osetila sam da su me isekli, ali ne kao bol, usivena sam tako da su me mnoge setre ubedjivale da nemam epiziotomiju :lol: ) 0

Od pododjaja mi je 100x bio tezi mastitis i pocetno dojenje, sveukupno prbvih mesec dana posle porodjaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocetno otvaranje 0-1

Najjace, zavrsno otvaranje 7-8

Naponi (jer su krenuli dosta rano) 9-10

Epiziotomija (osetila sam da su me isekli, ali ne i bol, usivena sam tako da su me mnoge setre ubedjivale da nemam epiziotomiju :lol: ) 0

Od pododjaja mi je 100x bio tezi mastitis i pocetno dojenje, sve ukupno prvih mesec dana posle porodjaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

b0415.gif

joooooooj .................

kad bi mogla mm da posaljem da se on porodi mesto mene kad dodje taj dan!!!!

ja ne smem!!! :blink:

hahah...gotovo ti je...moraš :lol: ... ne brini....epidural je tu da rešiš svoje muke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

b0415.gif

joooooooj .................

kad bi mogla mm da posaljem da se on porodi mesto mene kad dodje taj dan!!!!

ja ne smem!!! :blink:

ja sam se celu trudnocu bojala od porodjaja u poverenju cak sam i plakala od straha kad sam sama kod kuce, imam tri kume koje su u to vreme imale decu i svaki dan sam ih zvala da mi prepricavaju njihove porodjaje.... :lol: ali nekim cudom na porodjaj sam otisla bas smirena i bez straha :blink: e sad priznajem da se opet bojim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: ja stalno mm pricam kako ja mislim da necu znati kako treba da se porodim!!!!

mada to valjda ide samo od sebe...ili ne..... :unsure:b0406.gif

Stvarnoi nemas razloga za brigu! Jos PLUS, koliko vidim, imas epidural! Moj ti je savet da razmisljas pozitivno, da to MORA da se desi i da hrabris sebe! Samo saradjuj i videces, stvarno brzo prodje (koliko god da traje-mozda zvuci konradiktorno, ali dok pomislis na tvoje, bebu..., stalno te pregledaju, stalno se nesto desava...i hop - gotovo!!!!). Meni su vece muke bile posle porodjaja sa grudima i uopste to prilagodjavanje. Nisam znala gde sam prvih meseca dana... a i to prodje... ;) I, da! Bices MNOGO ponosna na sebe!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeli nisi imala snage vise da guras,ili od bolova vise nisi mogla..koliko je taj vakum opasna za bebu?sto se ja plasim da necu imat snage da guram,ali rekli su mi da moram samo babicu da slusam i da saradjujem sa njom da je to najbitnije,a kako cu se snaci bog zna....vrlo sam napeta . :(

I meni su bebu izvukli vakumom jer sam ja izgubila svu snagu dok sam imala bolove i verovatno nisam imala dovoljno snage da izguram bebu,pritom su me poprilicno i secnuli (7 ili 8) savova.Vakum boli jako a sivenje moyda jos vise jer su mene sili bez ikakve anestezije pola sata nakon porodjaja kad se sve vec ohladilo.Sad se opet blizi termin drugog porodjaja i moram priznati malo me hvata panika,da li ce opet biti toliko bolno ili ce sa drugim detetom sve ici lakse i brze? U svakom slucaju,sav bol se zaboravi istog trenutka kad ugledate svoje dete! Koliko god da me je bolelo brzo smo se odlucili za drugo dete i jako sam srecna zbog toga! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala epidural, i kontrakcije, osim onih pocetnih koje jedva da sam osetila, uopste nisu bile bolne, iako se na onom aparatu sto meri kontrakcije videlo da su bas bas bas jake, nisu silazile sa 99....... Medjutim smnajili su mi pred kraj bili taj epidural, i kada sam osetila prvi napon....hmmm.....necu da opisujem, samo cu dati ocenu 10! I sam porodjaj isto 10! Jeste da je to trajalo samo 5 minuta, ali.......uhhhhh

E sad, ja mislim ta je meni taj bol bio ustvari vise kao sok u smislu otkud sad odjednom da me ovako boli!!!! Ja sam se bila pripremila za BEZBOLNI porodjaj sa epiduralnom anestezijom, i obzirom da me nistra nista nista nije bolelo sve vreme, ja sam se tako uplasila kada sam osetila taj napon i tu bol.......pogubila sam se skroz.....

Sve zavisi od anesteziologa i od toga kako telo odreaguje na anesteziju....devojka koja se pored mene poradjala je prosla isto kao ja, nista, a onda haos. A devojka sto je samnom u sobi bila je osecala kontrakcije, iako je imala epidural, a napone i porodjaj sam nije osetila.......tako da sve zavisi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.