Jačina bola u toku porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja se trudim da ne razmisljam o tome kako ce i sta ce da bude da se ne bih plasila i jedva cekam taj dan i jedino sto zelim je da bude prirodno i da se beba okrene na dole...k1818.gif

Milenice opusti se! Ja nisam ni znala sta je porodjaj! Kada su poceli kukovi da me bole to am pripisala tome sto sam se udebljala i sto se beba spustila :lol: :lol: ! Za manje od 24 h sam se porodila! Ima malo i istine u onome "Sto manje znas, bolje ti je". Nemoj pogresno da shvatis, ali ja da sam znala uhvatila bi me taaakvaaa panikaaaa!!!! :lol:

A beba moze i da se okrene u poslednjem momentu! Moju mamu su vodili na carski kada je bila trudna sa mnom, da bi se ja okrenula na putu do sale i izletila prirodnim putem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice opusti se! Ja nisam ni znala sta je porodjaj! Kada su poceli kukovi da me bole to am pripisala tome sto sam se udebljala i sto se beba spustila :lol: :lol: ! Za manje od 24 h sam se porodila! Ima malo i istine u onome "Sto manje znas, bolje ti je". Nemoj pogresno da shvatis, ali ja da sam znala uhvatila bi me taaakvaaa panikaaaa!!!! :lol:

A beba moze i da se okrene u poslednjem momentu! Moju mamu su vodili na carski kada je bila trudna sa mnom, da bi se ja okrenula na putu do sale i izletila prirodnim putem!

Trostruka mama potpisuje da ne treba da znas sve sta se desava! Jeste prirodno ali nepotrebno ces se jeziti i razmisljati o svacemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mi je poznat taj osjecaj...

I ja sam panicila i plasila se, i iskreno, iako dobrodosle, rijeci utjehe nisu mi puno pomagale... Sjecam se da sam, kada sam ulazila u porodiliste, penjuci se uz stepenice, uhvatila mm-a za ruku i rekla:"Jao, hajdemo mi kuci, ja to ne mogu..." :blink: :blink:

A evo me, ziva i zdrava, i nadasve, spremna da vas utjesim! :lol:

Zamisljajte kao i ja, sve one smotane drugarice, tetke, ujne, koje su se porodile... Pa kako to ne mogu i ja?! :D

Istina je da vas nece toliko doticati nista sto se desilo prije dolaska na svijet vasih malih andjela... To je jedino vazno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e tako i meni, iz ove perspektive (porodila sam se pre 3,2 meseca) cini mi se kao da me skoro nista nije bolelo..inace ja sam iz dosade na porodjaju merila devojkama oko mene napone (odnosno trajanje napona) i najduze je trajalo 8 min , pa kakav god da je bol 8 min se da izdrzati..

Ma, izdrzala bi svaka, ali ne znas kad je kraj. Da ti kazu jos 2 sata i gotovo, onda bi trpela 2 sata i ne bi bio problem, a ovako kad znas da moze da boli i ceo dan, nije lako. A i kako stedeti snagu kad sve to trosi? Jednostavno u nekom momentu vise ne mozes. Ne moze telo bas sve da podnese, a za bol da ne pricamo.

To je bar moje misljenje, a meni su oba porodjaja trajala krace od 4 sata, od prvih bolova. Ne smem ni da pomislim sta to znaci kod onih zena koje su tako ceo dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, izdrzala bi svaka, ali ne znas kad je kraj. Da ti kazu jos 2 sata i gotovo, onda bi trpela 2 sata i ne bi bio problem, a ovako kad znas da moze da boli i ceo dan, nije lako. A i kako stedeti snagu kad sve to trosi? Jednostavno u nekom momentu vise ne mozes. Ne moze telo bas sve da podnese, a za bol da ne pricamo.

To je bar moje misljenje, a meni su oba porodjaja trajala krace od 4 sata, od prvih bolova. Ne smem ni da pomislim sta to znaci kod onih zena koje su tako ceo dan.

Uh da sa trecim meni je trajalo ceo dan. Ali sad da me neko pita, kad ga pogledam, za njega ja bih sve ponovo. Trudnice sve sam vam rekla/ :) Nemojte mnogo o tome da razmisljate i sa radoscu cekajte taj dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice,hodaj cetvoronoske da se beba okrene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iscekujem svaki dan da me istefi,iako sam u 38.nedelji,tacno osecam da necu izdrzati do termina jer mi se stomak jako spustio i ne mogu da izdrzim vise :) Da bih olaksala sebi i da bih otklonila,makar malo,strahove,svakodnevno svracam po 5 puta na dan ovde i citam sve postove ispocetka :D Lakse mi je tako,mnogo mi pomaze sve sto pisete i sto ste pisale.Nadam se da cu i ja biti hrabra kao i sve sto ste bile,i da cu imati jedno lepo iskustvo da podelim sa buducim mamama koje tek,kao i ja sad,trebaju da prodju kroz sve to i da cu im pomoci kao i vi meni. :) Iskreno jedva cekam da ugledam svog bebca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice ti lakse ako si pribrana jer ces moci da se fokusiras da radis ono sto ti babica govori da radis. A i oni imaju malo drugaciji stav prema panicarkama koje urlaju i ne saradjuju i prema zenama koje se trude da same sebi pomognu. :D Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam panicar,ali se isto tako nadam da cu biti pribrana,samo da ne cutim previse posto to umem :D Pre nedelju dana sam izasla iz bolnice gde sam lezala zbog upale pluca i veruj da me je bilo sramota da vicem sestru kad mi je trebala,da li da mi otkaci infuziju ili zbog visoke temperature koju sam jedva podnela. Ja sam cutala i cekala da ona dodje,da je ne bih ne daj Boze uznemiravala,posto su se drugi drali kao da ih kolju,u svako doba dana i noci :D ... Nadam se da necu biti takav kreten i u porodilistu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam panicar,ali se isto tako nadam da cu biti pribrana,samo da ne cutim previse posto to umem :D Pre nedelju dana sam izasla iz bolnice gde sam lezala zbog upale pluca i veruj da me je bilo sramota da vicem sestru kad mi je trebala,da li da mi otkaci infuziju ili zbog visoke temperature koju sam jedva podnela. Ja sam cutala i cekala da ona dodje,da je ne bih ne daj Boze uznemiravala,posto su se drugi drali kao da ih kolju,u svako doba dana i noci :D ... Nadam se da necu biti takav kreten i u porodilistu :D

Haha, i ja sam takva... Za cimerku mi nije bilo tesko ustati sa onog visokog kreveta i gegati po hodnicima trazeci sestre, dok sam se jedva nakanila da ih zamolim da mi pokazu kako da dojim. Inace, primijetices da te za tvoje dijete nista nije sramota! Ja sam sto se toga tice napokon progledala! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, izdrzala bi svaka, ali ne znas kad je kraj. Da ti kazu jos 2 sata i gotovo, onda bi trpela 2 sata i ne bi bio problem, a ovako kad znas da moze da boli i ceo dan, nije lako. A i kako stedeti snagu kad sve to trosi? Jednostavno u nekom momentu vise ne mozes. Ne moze telo bas sve da podnese, a za bol da ne pricamo.

To je bar moje misljenje, a meni su oba porodjaja trajala krace od 4 sata, od prvih bolova. Ne smem ni da pomislim sta to znaci kod onih zena koje su tako ceo dan.

Apsolutno se slažem sa ovim.

Meni su kontrakcije počele nešto malo poslije ponoći. Bile su jako bolne, javljale se svakih 10 min. i tako cijelu noć i cijelo jutro kad su nakon indukcije postale učestalije i malko duže. Na skali od 1 do 10 čista 10-ka. Porodila sam se u 11:20h ujutru, napone nisam osjetila, samo jaku bol u kojoj sam gurala svom snagom koja mi je preostala (sreća pa sam jaka :lol: ) Čitavo vrijeme nisam jauknula, samo sam na samom na kraju dreknula "ne mogu višeeeee" i u tom momentu sam ugledala svoju curicu.

Epiziotomiju sam osjetila, boljelo jeste ali ne toliko, na skali kod mene 4, ušivanje epiziotomije, dobila lokalnu anesteziju na tri mjesta, nije toliko bolno - skala 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Epiziotomija je kad te secnu dole da naprave mesta za bebu da izadje, a indukcijom se ubrzava ili izaziva porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrakcije, na moju srecu 0/10... Bolovi kojima sam se otvarala 6/10, poslednjih 15 minuta... Napon, osetila sam izuzetno jak bol, ali je ona izasla nakon 1 minuta, pa hvala Bogu nije dugo trajao, ali za njega 9/10! :)

Revizija, radjena kiretom bez anestezije, cista 10! Sivanje me je bolelo, ali da mu damo 5/10!

Sto se dranja tice kad je dr rekla da joj se glava zaglavila i kad se babica na tom mom prvom i jedinom naponu naslonila na moj stomak, mislim da sam gurnula sa toliko snage koliko ne bih u normalnim okolnostima imala da sam jos ovolika i da sam se razdrala vise iz straha da bebi ne bude nesto i da izadje sto pre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrakcije, na moju srecu 0/10... Bolovi kojima sam se otvarala 6/10, poslednjih 15 minuta... Napon, osetila sam izuzetno jak bol, ali je ona izasla nakon 1 minuta, pa hvala Bogu nije dugo trajao, ali za njega 9/10! :)

Revizija, radjena kiretom bez anestezije, cista 10! Sivanje me je bolelo, ali da mu damo 5/10!

Sto se dranja tice kad je dr rekla da joj se glava zaglavila i kad se babica na tom mom prvom i jedinom naponu naslonila na moj stomak, mislim da sam gurnula sa toliko snage koliko ne bih u normalnim okolnostima imala da sam jos ovolika i da sam se razdrala vise iz straha da bebi ne bude nesto i da izadje sto pre...

Eh,ovakav porodjaj prizeljkuju ja mislim sve zene,prve dve stavke hocu i jaaaa,a ostale malo teze, ali mora bar nesto da boli,i to se izdrzi,sve u svemu dobar porodjaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrakcije, na moju srecu 0/10... Bolovi kojima sam se otvarala 6/10, poslednjih 15 minuta... Napon, osetila sam izuzetno jak bol, ali je ona izasla nakon 1 minuta, pa hvala Bogu nije dugo trajao, ali za njega 9/10! :)

Revizija, radjena kiretom bez anestezije, cista 10! Sivanje me je bolelo, ali da mu damo 5/10!

Sto se dranja tice kad je dr rekla da joj se glava zaglavila i kad se babica na tom mom prvom i jedinom naponu naslonila na moj stomak, mislim da sam gurnula sa toliko snage koliko ne bih u normalnim okolnostima imala da sam jos ovolika i da sam se razdrala vise iz straha da bebi ne bude nesto i da izadje sto pre...

E stvarno je ovo porođaj za poželeti :rolleyes: i još si prvorotka......

Meni su svi porođaji bili 'školski',ali sam svaki put 'najavila' moju dreku,a to zvuči ovako:doktore izvi'nte ja ću samo par puta da viknem jako AAAAAAAAAAAAAAA :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E stvarno je ovo porođaj za poželeti :rolleyes: i još si prvorotka......

Meni su svi porođaji bili 'školski',ali sam svaki put 'najavila' moju dreku,a to zvuči ovako:doktore izvi'nte ja ću samo par puta da viknem jako AAAAAAAAAAAAAAA :lol:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E stvarno je ovo porođaj za poželeti :rolleyes: i još si prvorotka......

Meni su svi porođaji bili 'školski',ali sam svaki put 'najavila' moju dreku,a to zvuči ovako:doktore izvi'nte ja ću samo par puta da viknem jako AAAAAAAAAAAAAAA :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pocinje frka da me hvata :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm...pa nisam znala sta da ocekujem...kao i vecina ocekivala sam milionski bol...ali hajde u brojevima kontrakcije su bile recimo 5 do epidurala, onda 0 (bog poziveo epidural ;)), zatim guranje recimo 7, epiziotomija 0 (valjda sam vec bila utrnula pa nisam ni osetila samo secenje, samo sam cula onaj grozan zvuk makaza), ali na kraju sivenje 100000000000000000000 (najgore moguce i nikad da se zavrsi...6 kopci a kao 600, a jos su me zasili previse pa jos uvek imam poteskoca :angry: ).

Sve u svemu, moj porodjaj nije bio strasan...ima ih mnoooooooooogooooo strasnijih i bolnijih, pa ako ne moze manje onda nek me drugi boli taman toliko kao prvi i bicu zadovoljna.

A onda sam videla naseg malog strumfa :) lepu ljubicastu nadivenu strumfeticu, malu bokserku i sve je bilo gotovo :) ljubav na prvi dodir :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila cr-om ali mozda ce nekoga da zanima pa ajd da napisem. Budjenje iz anestezije vrlo bolno oko 9. Dok nisam dobila novalgetol. Posle toga kateter samo neprijatnost oko 2, okretane na bok 5. Rana posle prvog dana skoro da me nije bolela. Sve u svemu nije bilo ni malo strasno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka vam cast kada dajete ovako niske ocene porodjajnim bolovima. Ja stvarno dajem ocjenu 10, ili u najboljem slucaju (da smanjim malo kriterijum) pa neka bude 9+.

Prvi put je svakako najteze jer ne znas sta te ceka, a poslije si bar psihicki pripremljena na sve.

I naravno, ma koliko me mrzile, ne podrzavam vristanje na porodjaju. Boli. Mora da boli. Pritrpite se par sati i zaboravite za cio zivot kada ugledate ono malo stvorenjce koje lici na vas ili vaseg voljenog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pocinje frka da me hvata :unsure:
sto manje posecuj ove teme... ja da sam gurala nos u carski ne znam kako bih usla u salu... ovako nista nisam znala pa sam se plasila kako bi bilo da sam i cituckala iskustva... a i nista ne brini... sve to prodje a neverovatno brzo se i zaboravi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kontrakcije od 8-10

a sami naponi 0+ takoreci nista

epiziotomija 0+

usivanje 0+

potpisujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pocinje frka da me hvata :unsure:

Ne zalazi ovde i ne čitaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.