Jačina bola u toku porođaja

odgovora

Objavljeno

Joj... Moram ja da bezim iz ovih tema da me ne bi uhvatila panika... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrakcije 7 naponi 3 usivanje 1 UKRATKO ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrakcije od 5 do 10,ta desetka je bila na kraju.A ne znam da li me secanje dobro sluzi,al kao da naponi nisu boleli.ili...zaboravi se. Usivanje 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e tako i meni, iz ove perspektive (porodila sam se pre 3,2 meseca) cini mi se kao da me skoro nista nije bolelo..inace ja sam iz dosade na porodjaju merila devojkama oko mene napone (odnosno trajanje napona) i najduze je trajalo 8 min , pa kakav god da je bol 8 min se da izdrzati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dok se nisam otvorila 6 prstiju bili su 2...nije me bolelo skoro uopste,samo je bilo neprijatno,lezala sam na stolu i dosadjivala se dok nije jedna pocela da se poradja,onda sam pratila situaciju,pa sam malo plakala od srece kada sam ugledala njenu bebicu :lol:

na 6 su mi dali sintocinon da ubrzaju(iako je sve islo relativno brzo,al kao ajde jos brze) i onda su na sedmici krenuli bolovi i na svakoj cetvrtoj su se pojacavali

Bila sam otvorena 8 ili 9 kada je beba krenula da gura,napone nisam osecala,samo bebin pritisak i uzasan bol

tada je bol,rekla bih, bio jacine...recimo 8 ili 9

Ne znam...ali nije dugo trajalo...priznajem,kukala sam...nisam vristala,ali sam...cvilela...il kako vec da nazovem taj zvuk

Kada sam pocela da guram u dva navrata sam izgubila vazduh pa sam mislila da cu se onesvestiti,ali sve je bilo ok,samo mi se ucinilo,valjda zato sto je bolelo,pa mi je trebala dodatna snaga i koncentracija da se jako napinjem...

Sve nesto mislim da smo pozurili,mozda smo trebali da sacekamo da se otvorim skroz i da krenu naponi

Al kada me usivao,smorila sam se najcrnje :(

Valjda mi je bilo dosta bola,pa sam zato plakala dok me usivao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Goldice, kod tebe pravi scenario sa porođaja... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja se raspisala,izvinjavam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja se raspisala,izvinjavam se

Ma nemoj da se izvinjavaš, našim trudničicama i trebaju ovakvi "živi" opisi, a opet komični i zabavni... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda mi je bilo dosta bola,pa sam zato plakala dok me usivao...

:rolleyes:m1508.gif Gledam vreme je za bebe i skoro svaka place posle porodjaja, pa se mislim to je verovatno samo zato sto je kooonacno ogotono... Trudim se da sto manje razmisljam o porodjaju da bih otisla sto pribranija ... aLI NIJE NIMALO SVEJEDNO...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:m1508.gif Gledam vreme je za bebe i skoro svaka place posle porodjaja, pa se mislim to je verovatno samo zato sto je kooonacno ogotono... Trudim se da sto manje razmisljam o porodjaju da bih otisla sto pribranija ... aLI NIJE NIMALO SVEJEDNO...

Ma one plaču od sreće i olakšanja što se sve dobro završilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:m1508.gif Gledam vreme je za bebe i skoro svaka place posle porodjaja, pa se mislim to je verovatno samo zato sto je kooonacno ogotono... Trudim se da sto manje razmisljam o porodjaju da bih otisla sto pribranija ... aLI NIJE NIMALO SVEJEDNO...

Pa u neku ruku i jeste zato sto je konacno gotovo....jer vidis svoju bebu :)

A placu i od srece i od olaksanja...

Znam da ti dzabe ovo sada govorim, ali nemoj se plasiti,pokusaj da se opustis sto vise mozes.

Nije nista strasno...i videces,kada dodje vreme i kada krenes u porodiliste,nece ti biti uopste frka :)

Ja sam celu trudnocu imala lazne kontrakcije koje su bile dosadne i smarale su me hehe.

I onda,kada je porodjaj(tj. kontrakcije ) poceo neka 24 h pre rodjenja Irine,ja sam mislila da su laznjaci jer me nista nije bolelo....sedela sam kao sada i piskarala sa "drustvom" na jednom forumu,zajedno smo merili vreme izmedju kontrakcija,oni me zezali da ponesem kameru,da gledaju kako se poradjam :P

Legla sam,spavala,ujutru se nastavilo...pa sam se zabrinula,da nije neki problem...pa smo mm i ja otisli oko pola 7 uvece u bolnicu da vidimo sta se desava,jel beba ok i oni mi rekose da ostajem,a ni torbu nisam ponela,posto sam bila ubedjena da nije jos krenulo...pa sam se zbunila i uveravala ih da grese i da treba da me puste kuci,pa cu sutradan da se vratim :P

Primise me u 19h,na sto me stavili u 21:35 i porodila sam se u 00:50

I eto,opet ja sirim pricu bzvz....al htedoh da ti kazem,nema cega da se plasis,mada te razumem,ja sam poslednjih nedelju dana bila mnogo uplasena,a mm nije bas talentovan za pruzanje utehe ...vise me isparanoisao nego da me smiri :P

Ali kada krene,smiris se...sve je nekako u redu,jer smo stvorene takve....da radjamo(ne volim ovu recenicu,nervira me,ali realno,jeste tako)

Tako da,opusti se i uzivaj :D

Izvinjavam se ako sam smorila

P.S. ali kada su je uvili kao malu veknu hleba i stavili mi je na grudi i kada sam videla njeno maleno lice i oke koje su me gledale zmirkajuci... ihhhh :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.S. ali kada su je uvili kao malu veknu hleba i stavili mi je na grudi i kada sam videla njeno maleno lice i oke koje su me gledale zmirkajuci... ihhhh :wub:

E, ovde počinju suze radosnice... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj... Moram ja da bezim iz ovih tema da me ne bi uhvatila panika... :huh:

Milenice ajde da napravimo dil. Ja tebi držim strah a ti meni, tako se nećemo plašiti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice ajde da napravimo dil. Ja tebi držim strah a ti meni, tako se nećemo plašiti :D

Ubaci i mene tu negde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da boli - boli....I to kako....Ali niko nije ni rekao da ne boli,naravno,bez epidurala :D...

Porodila sam se,prvi put,pre 4 godine,a drugi put pre 6 meseci i ni jedan bol nisam zaboravila...Sa prvim detetom sam bolove imala maltene 12 sati a sa drugim 7 sati i oba puta je bolelo i oba puta je bilo komplikovano i oba puta su mi oci izpadale ali je proslo,zavrsilo se i kada su mi dali bebu,nista me vise nije bolelo.

Samo hrabro i bez razmisljanja o tome koliko to boli,jer,ponavljam,niko nije rekao da ne boli ali prolazi i taj bol se i te kako izplati trpeti!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1.put: dosla u 4 i 30ujutro,bez bolova,puknuo vodenjak, prikljucili indukciju,bolovi 10,izlazak 1,usivanje 1...porodila se u 10 i 10 ujutro

2.put:dosla u 4 i 30 ujutro sa bolovima,naprsao vodenjak,ukljucili indukciju(curio par dana,beba dobila sepsu) bolovi 3.izlazak 9 ,usivanje 5,porodila se u 5:10 ujutro

3.put:dosla u 5 i 30 poslepodne, pukao vodenjak,ukljucili indukciju,bolovi 3,4 izlazak 2...nije bilo epiziotomije... porodila se u 6:07... na sto legla oko 5min do 6... mozda i kasnije...prelako.. samo je trebala bolja koncentracija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj mami je rekao doktor da se sitne zene lakse porode! Ne znam koliko je istina, ali da znam da ce mi svaki porodjaj biti ovakav, bio bimi fudbalski tim u kuci! :lol:

Na skali od 1-10 meni jedna solidna 2! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok citam vasa iskustva nekako mi je lakse ali cim se sklonim od kompa i izadjem sa ovog sajta,uhvati me prpa opet, ipak mi je jako malo ostalo,ocekujem svaki dan jer mi se bebac jako spustio a i krsta me bole vec par dana, i strah me od nepoznatog...Mada ako ste sve vi prezivele nadam se da cu i ja :D U svakom slucaju vasa iskustva pomazu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes:m1508.gif Gledam vreme je za bebe i skoro svaka place posle porodjaja, pa se mislim to je verovatno samo zato sto je kooonacno ogotono... Trudim se da sto manje razmisljam o porodjaju da bih otisla sto pribranija ... aLI NIJE NIMALO SVEJEDNO...

Ja sam se trudila da sto manje mislim o tomo so me ceka ali ne vredi to je jace, ali sam samo sebi govorila, DA STO PRE OVO ODRADIM I IDEM KUCI SA BEBOM. Al iskreno meni su govorili NIT VEC BOLA NIT BRZEG ZABORAVA i stvarno jeste tako, sve to brzo prodje, samo misli da ce sve biti u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice ajde da napravimo dil. Ja tebi držim strah a ti meni, tako se nećemo plašiti :D

:D:lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa u neku ruku i jeste zato sto je konacno gotovo....jer vidis svoju bebu :)

A placu i od srece i od olaksanja...

Znam da ti dzabe ovo sada govorim, ali nemoj se plasiti,pokusaj da se opustis sto vise mozes.

Nije nista strasno...i videces,kada dodje vreme i kada krenes u porodiliste,nece ti biti uopste frka :)

Ja sam celu trudnocu imala lazne kontrakcije koje su bile dosadne i smarale su me hehe.

I onda,kada je porodjaj(tj. kontrakcije ) poceo neka 24 h pre rodjenja Irine,ja sam mislila da su laznjaci jer me nista nije bolelo....sedela sam kao sada i piskarala sa "drustvom" na jednom forumu,zajedno smo merili vreme izmedju kontrakcija,oni me zezali da ponesem kameru,da gledaju kako se poradjam :P

Legla sam,spavala,ujutru se nastavilo...pa sam se zabrinula,da nije neki problem...pa smo mm i ja otisli oko pola 7 uvece u bolnicu da vidimo sta se desava,jel beba ok i oni mi rekose da ostajem,a ni torbu nisam ponela,posto sam bila ubedjena da nije jos krenulo...pa sam se zbunila i uveravala ih da grese i da treba da me puste kuci,pa cu sutradan da se vratim :P

Primise me u 19h,na sto me stavili u 21:35 i porodila sam se u 00:50

I eto,opet ja sirim pricu bzvz....al htedoh da ti kazem,nema cega da se plasis,mada te razumem,ja sam poslednjih nedelju dana bila mnogo uplasena,a mm nije bas talentovan za pruzanje utehe ...vise me isparanoisao nego da me smiri :P

Ali kada krene,smiris se...sve je nekako u redu,jer smo stvorene takve....da radjamo(ne volim ovu recenicu,nervira me,ali realno,jeste tako)

Tako da,opusti se i uzivaj :D

Izvinjavam se ako sam smorila

P.S. ali kada su je uvili kao malu veknu hleba i stavili mi je na grudi i kada sam videla njeno maleno lice i oke koje su me gledale zmirkajuci... ihhhh :wub:

Hvala goldice... k1805.gift4801.gif

Iskreno, sad jedva cekam da dodje taj dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da boli - boli....I to kako....Ali niko nije ni rekao da ne boli,naravno,bez epidurala :D ...

Porodila sam se,prvi put,pre 4 godine,a drugi put pre 6 meseci i ni jedan bol nisam zaboravila...Sa prvim detetom sam bolove imala maltene 12 sati a sa drugim 7 sati i oba puta je bolelo i oba puta je bilo komplikovano i oba puta su mi oci izpadale ali je proslo,zavrsilo se i kada su mi dali bebu,nista me vise nije bolelo.

Samo hrabro i bez razmisljanja o tome koliko to boli,jer,ponavljam,niko nije rekao da ne boli ali prolazi i taj bol se i te kako izplati trpeti!!!!!

Ja se trudim da ne razmisljam o tome kako ce i sta ce da bude da se ne bih plasila i jedva cekam taj dan i jedino sto zelim je da bude prirodno i da se beba okrene na dole...k1818.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj mami je rekao doktor da se sitne zene lakse porode! Ne znam koliko je istina, ali da znam da ce mi svaki porodjaj biti ovakav, bio bimi fudbalski tim u kuci! :lol:

Na skali od 1-10 meni jedna solidna 2! :)

khm... sitne zene? Ja tu ne spadam... Visoka, a i ima me... k1817.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok citam vasa iskustva nekako mi je lakse ali cim se sklonim od kompa i izadjem sa ovog sajta,uhvati me prpa opet, ipak mi je jako malo ostalo,ocekujem svaki dan jer mi se bebac jako spustio a i krsta me bole vec par dana, i strah me od nepoznatog...Mada ako ste sve vi prezivele nadam se da cu i ja :D U svakom slucaju vasa iskustva pomazu :)

I meni su mnoge clanice pomogle svojim lepim recima... Divne su... k1817.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je ovo prava tema da se malo zaboravi na to, procitam po koji smesan komentar, pa pomislim sve su mogle, mogu i ja. Meni se bebac vec okrenuo, zuri mu se izgleda :blink: . A sto se muzevljeve podrske tice, nisam sigurna ni ko ce od nas dvoje voziti u porodiliste i pasti u nesvest, nemojte pogresno da me shvatite, divan je on i pun razumevanja, ali musko, sve sto boli i krvari se obilazi u sirokom luku :lol:

Uzgred Milenice i kikiriki, ko ce meni da drzi strah, otvaram konkurs :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.