• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• VTO - procesi
      Započeo/la Iwka · Objavljeno
      hvala ti Pilce! 
        cenim! Svakom odgovor znaci :-) za Bujas sam Cula isto puno lepih stvari, mislim da cu pratiti trag Kopitovickinih ucenika ipak, pa u privatne vode za njima :-*
    • Trudnice posle 35-te godine
      Započeo/la Milena1984 · Objavljeno
      Ja sam trudna prvi put u 35-oj - danas sam ušla u 6. nedelju. Do juče su jedino po malo bolne i blago veće grudi bile jedina promena, međutim od juče kreće pospanost, blagi naleti mučnine-gladi-ne gladi. I, evo već drugi dan - pre podne imam osećaj da ne mogu da zadržim oči otvorene, da će mi se golub smestiti u usta ako ne pripazim sa zevanjem, sve mi je teško, troma sam, inertna, a onda, od popodnevnih sati skoro ništa. Na momente se zapitam da li umišljam, pa se onda zabrinem što simptomi tako nestanu odjednom, pa mi je onda muka..i tako u krug. Trudnoća posle 35., ali, verujem i do tada - strah.
    • Prednosti i mane trudnoće posle 35 godina
      Započeo/la Milena1984 · Objavljeno
      Zdravo svima! Vidim, mišljenja su podeljena. Evo mene blizu 36-oj, u 6. nedelji. I, svaka čast vama koje se ne plašite - recite mi kako uspevate. Naiđoh na situaciju sličnu svojoj - nisam želela dete dok nisam shvatila da ga želim. Dala sam sebi "granicu" - godina 35 i želja mi se ostvarila. No, sve mi je sumnjivo i ništa mi nije sumnjivo i dan mi je pravi rolerkoster! Možda ovde nije mesto tom pitanju, ali, to mi je jedan od najvećih strahova, pa hajde da pitam - da li je neka od vas bila u situaciji da je po datumu poslednjeg ciklusa trebalo da bude trudna određeno vreme, a UZ je pokazao drugačije, odnosno manje odmaklu trudnoću (2.5 nedelje manje u mom slučaju)? Doktor je rekao da je sve u redu, ali, kad je rekao da ćemo videti za dve nedelje da li se bebac razvija svi moji strahovi pohrliše i podivljaše. I zato sad, kad krene da me preplavljuje radost, zaustavim se da se ne bih radovala pre nego zaista smem. Možda i to ima veze sa godinama? Hvala svima unapred..
    • VTO - procesi
      Započeo/la Пилче · Objavljeno
      Dobro dosla na forum i u ovu kratku ludnicu nazvanu VTO. U ovome sam preko 10 god iskustva na pretek.  Prvo bitno je da si se osvestia da treba vto na vreme i da nije bauk kao sto nije ni dokumentacija.    https://rfzo.rs/index.php/osiguranalica/vto na ovom sajtu tacno objasnjeno kako i sta ti treba od analiza i tebe i supruga. Ja nisam tvoj sistem osiguranja pa neko vise mora da te uputi a smatram da tvoj ginekolog treba vec da zna nesto vise o tome.    Pitanje za klinike ,ni u jednoj od njih nisam bila. Ali znam dobro price o Ireni Bujas i bas dosta ljudi kod nje uspevalo imam i licno drugaricu koja posle Srbije dva puta ,pa posle praga dva puta otisla kod Bujas i dobila dva divna klinca. Za nju nisam cula ruzne reci za sad. Ona ti je ucenica poznate Kopitovic doktorke tako da ima dobrog mentora u nastavku svoje uspesne karijere. Pisi sta zelis jos te interesuje? 
    • VTO - procesi
      Započeo/la Iwka · Objavljeno
      Pozdrav cure! 
        pratim vas I čestitam svima na lepim vestima! tu sam da se pridruzim svima koji se bore. 
        prvi put krećem u VTO postupak, pa sam sva u haosu. 
        moja priča je kratka ali traje već dugo hodina. 
      od 2012 sa jednim missed ab. Pa pauza, pa histeroskopija i TVL zbog polipa, par stimulacija sa biohemijskom, neuspešna inseminacija i evo nas. Skupljamo nalaze. 
        iskreno najviše me hvata panika zbog papirologije, uputa, i komisija. 
        sta treba da piše na mojim uputima? sta treba da piše na suprugovom uputu? da li se zakazuje komisija na Zitnom trgu? Za onu u Betaniji znam da da. 
        a htela bih da čujem i vaša mišljenja. Betanija ili Ferona? Kako je gde? I gde imamo veće šanse da ranije dobijemo pozivno pismo?   ako neko ima vremena bila bih jako zahvalna za pomoć. 
  • Teme