Voda i hrana nakon porođaja?

odgovora

Objavljeno

Ali ta priča da će ti ostati stomak ako piješ vodu je toliko rasprostranjena i prihvaćena, da je to neverovatno! Mene je čak jedna sestra u porodilištu upozorila da ne bi trebalo da unosim toliko tečnosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može :) . Valjda žalfija i nana loše utiču na produkciju mleka, a voćni, kamilica, šipak... su sasvim ok. Nama su u porodilištu svako jutro za doručak davali i čaj.

Ja pijem najmanje litar caja od nane dnevno,i nemam problema sa mlekom...

Bitno je uzimati sto vise tecnosti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila na carski,i rekli su mi da toga dana nista ne pijem i ne jedem...sledeceg dana samo caj i voda po malo,a od treceg supa sa pirincem i belim mesom,cetvrtog dana sam jela normalnu hranu.Nikakvih problema nisam imala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čista izmišljotina... ja bih ovo svrstala u babske priče... Jedna od najbitnijih stvari posle porođaja je upravo voda i naravno tokom perioda dojenja... Pitaj svakog zdravstvenog radnika i reći će ti to.

Ja sam odmah nakon porođaja konzumirala plazmu i vodu a par sati kasnije i jogurt. U prvim satima nakon porođaja ali i kasnije nikako uzimati čokoladu (ako dojite bebu miže da ima grčeve), takođe se ne preporučuje sok od borovnice (stvara porbleme sa stolicom).

Što se tiče pića najbolje je voda, jogurt ili sok od jabuke

Hrana plazma i supica i bolnička hrana (ako je ona u opšte kvalitetna)

Od grickalica, ako vam se baš nešto "prijede" su suve kajsije, šljive ili grožđice najbolji izbor.

Ja sam pila samo sok od jabuke i narandze... Poneki caj koji su davali tamo, keksice, narandze,cokoladno mleko i to je to.. Od hrane nista. Nisam mala apett uopste. A stomak mi je trenutno kao u sedmom mesecu trudnoce :( bas se plasim da ne ostane tako.. Mama mi kaze da je vec trebalo da mi splasne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila na carski,i rekli su mi da toga dana nista ne pijem i ne jedem...sledeceg dana samo caj i voda po malo,a od treceg supa sa pirincem i belim mesom,cetvrtog dana sam jela normalnu hranu.Nikakvih problema nisam imala.

Ja nisam prva dva dana nista jela niti pila, treceg samo solju caja, 2 jogurta i 9 keksica zbog stolice, a kad sam presla kod porodilja narandze, sokovi, cajcic, cokoladno mleko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog CR-a ništa dva dana, samo vodu i čaj, vodu inače pijem non stop, tražila sam čim su me probudili iz anestezije da mi daju...

Hrana bolnička sr**e, meni su nudile bolju, nisam htela da koristim jer sam samo mogla plazmu da pojedem, kasnije i supu.

Po izlasku iz bolnice, sam polako počela da ručkam sve, imala sam problem sa stolicom tek posle mesec dana, ali se i to regulisalo... Rekoše mi kod lekara da moram da unosim više tečnosti a ja min. 3 litre unosila samo preko dana....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su odmah nakon porodjaja doneli veceru,jer je bilo vreme vecere,nisam pojela,nije mi se jelo,ali sam pila vode,a posel sam uglavnom jela plazmu i pila sok od jabuke,nekad sam jela i njihovu,tipa griz,sutlijas...I onda je moja cimerka iz sobe uspela da prokrijumcari pljeskavice,batkove i cevapcice,to je bilo vece pre izlaska,i bas smo se lepo naruckale. :rolleyes: Njeni su nam poslali veceru. njami,njami...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prvih 18h od porodjaja nista nisam jela ni pila, a ni vise od 24h pre porodjaja. Zato mi je posle porodjaja opao secer i pritisak,pa nisam mogla da ustajem jer bih se onesvestila. A sto je najgore,organizam mi nije trazio hranu,pa sam juce silom jela plazmu i cokoladno,i sinoc neke njihove kifle s jogurtom,i odmah se videli rezultati,pocela sam da ustajem i da se osecam bolje. A da,pojela sam i pola cokolade na njihov predlog. Verujem da mi re apetit vraca i da je sve ok, samo je to sok bio za organizam da ne unese skoro 48h nista od hrane,niti kap vode ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muž je bio sa mnom na porođaju,kao i posle jedno sat vremena,a onda ga je babica poslala da mi kupi da jedem.Rekla sam da imam plazmu,bonžitu,ona kao "ma to su gluposti,kupi joj nešto konkretno,da dobiješ snagu"Tako da mi je doneo pileće belo,i u slast ga pojedoh čim me odvezoše u sobu.I narednih dana su nas forsirali da jedemo,pogotovu jer je večera oko 18,pa da obavezno imamo nešto i za noć-neki sendvič,nešto kalorično.Meni je bila ok i njihova hrana,samo je moglo biti više :-D Šta da kažem,posle porođaja sam dve sedmice imala apetit kakav nisam imala u celoj trudnoci:-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prvih 18h od porodjaja nista nisam jela ni pila, a ni vise od 24h pre porodjaja. Zato mi je posle porodjaja opao secer i pritisak,pa nisam mogla da ustajem jer bih se onesvestila. A sto je najgore,organizam mi nije trazio hranu,pa sam juce silom jela plazmu i cokoladno,i sinoc neke njihove kifle s jogurtom,i odmah se videli rezultati,pocela sam da ustajem i da se osecam bolje. A da,pojela sam i pola cokolade na njihov predlog. Verujem da mi re apetit vraca i da je sve ok, samo je to sok bio za organizam da ne unese skoro 48h nista od hrane,niti kap vode ;)

Tek sad videh, cestitaaaaaaaaaaam :*********

Dobro da si lepo pocela da jedes, pa da brzo seckas bebca! <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prvih 18h od porodjaja nista nisam jela ni pila, a ni vise od 24h pre porodjaja. Zato mi je posle porodjaja opao secer i pritisak,pa nisam mogla da ustajem jer bih se onesvestila. A sto je najgore,organizam mi nije trazio hranu,pa sam juce silom jela plazmu i cokoladno,i sinoc neke njihove kifle s jogurtom,i odmah se videli rezultati,pocela sam da ustajem i da se osecam bolje. A da,pojela sam i pola cokolade na njihov predlog. Verujem da mi re apetit vraca i da je sve ok, samo je to sok bio za organizam da ne unese skoro 48h nista od hrane,niti kap vode ;)

Hm...a što nisi jela? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...a što nisi jela? :huh:

U nedelju uvece sam vecerala i u ponedeljak ujutru otisla na uz,a na kraju ispao porodjaj i porodila sam se u 17:50,znaci 24h bez hrane i vode,a posle porodjaja sad bila jako lose tako da nisam mogla ni na silu nista uzeti do sutradan u podne. Ali sve se vratilo u normalu kasnije,tek kad sam dobro jela povratila sam snagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam normalno jela i pila

dan ranije sam ostala u bolnici, u pola osam je bio dorucak koji sam morala da pojedem (treba imati snage za predstojeci porodjaj), ali sam u dvanaest zavrsila sa carskim rezom, u dva su me vratili u sobu gde me je vec cekala flasa vode i termos sa cajem od komoraca i pitanje da li zelim da pojedem nesto (posto sam propustila rucak u dvanaest), u pola sest je bila vecera sasvim normalna.... nisam imala nikakvih problema ni tada ni sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.