Voda i hrana nakon porođaja?

odgovora

Objavljeno

Voda i hrana nakon porodjaja? Da li ste se suzdrzavali i imali odredjeni rezim ishrane? Od svakog sam cula da posle porodjaja ne treba piti vodu da ne bi ostao stomak, pa sta vi mislite o tome? Ja bez vode ne mogu, ne znam koliko sam u stanju dnevno da popijem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon porođaja dok sam bila u porodilištu sam pila sok od jabuke i jela plazmu, a kad sam došla kući vratila sam se u normalan režim ishrane.

BicaKN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od svakog sam cula da posle porodjaja ne treba piti vodu da ne bi ostao stomak, pa sta vi mislite o tome?

Čista izmišljotina... ja bih ovo svrstala u babske priče... Jedna od najbitnijih stvari posle porođaja je upravo voda i naravno tokom perioda dojenja... Pitaj svakog zdravstvenog radnika i reći će ti to.

Ja sam odmah nakon porođaja konzumirala plazmu i vodu a par sati kasnije i jogurt. U prvim satima nakon porođaja ali i kasnije nikako uzimati čokoladu (ako dojite bebu miže da ima grčeve), takođe se ne preporučuje sok od borovnice (stvara porbleme sa stolicom).

Što se tiče pića najbolje je voda, jogurt ili sok od jabuke

Hrana plazma i supica i bolnička hrana (ako je ona u opšte kvalitetna)

Od grickalica, ako vam se baš nešto "prijede" su suve kajsije, šljive ili grožđice najbolji izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čista izmišljotina... ja bih ovo svrstala u babske priče... Jedna od najbitnijih stvari posle porođaja je upravo voda i naravno tokom perioda dojenja... Pitaj svakog zdravstvenog radnika i reći će ti to.

Ja sam odmah nakon porođaja konzumirala plazmu i vodu a par sati kasnije i jogurt. U prvim satima nakon porođaja ali i kasnije nikako uzimati čokoladu (ako dojite bebu miže da ima grčeve), takođe se ne preporučuje sok od borovnice (stvara porbleme sa stolicom).

Što se tiče pića najbolje je voda, jogurt ili sok od jabuke

Hrana plazma i supica i bolnička hrana (ako je ona u opšte kvalitetna)

Od grickalica, ako vam se baš nešto "prijede" su suve kajsije, šljive ili grožđice najbolji izbor.

Upravo tako!!!

Čim sam stigla u sobu iz porođajne sale, babica me je pitala gde mi je čaša da mi da vodu. Rekla mi je da treba da pijem što više tečnosti. I, stvarno ta tri dana u porodilištu pila sam nenormalne količine tečnosti dnevno (4-5 tetrapaka soka dnevno). Nisam primetila da mi je stomak ostao veliki zbog toga. Inače, s obzirom koliko se krvi izgubi na porođaju, sasvim je logično da to treba da se nadoknađuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nisam suzdrzavala, ali taj prvi dan nisam mogla ni da zamislim da nesto popijem ili pojedem. Znam da su me sestre tjerale da popijem neki sok, jer sam izgubila dosta krvi prilikom porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo mogu da potpisem ovo sto su rekle devojke pre mene,

to za stomak je cista glupost, iz iskustva izbegavaj slatkice jer mozes imati problema sa kakenjem :D , voda jogurt..sve sto je hladno meni je jako prijalo...

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moze da se pije caj i koji? ... smije li se caj zasladiti sa medom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moze da se pije caj i koji? ... smije li se caj zasladiti sa medom?

Može :) . Valjda žalfija i nana loše utiču na produkciju mleka, a voćni, kamilica, šipak... su sasvim ok. Nama su u porodilištu svako jutro za doručak davali i čaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moze da se pije caj i koji? ... smije li se caj zasladiti sa medom?

Šipak i kamilica a za ostalo, zbilja nisam sigurna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam toliko puno pila cedevite, soka od jabuke i vode, tak oda mi je sada stomak zaljepljen za kičmu...možda to ima neke veze?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam toliko puno pila cedevite, soka od jabuke i vode, tak oda mi je sada stomak zaljepljen za kičmu...možda to ima neke veze?!

Tajna je u cedeviti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila puno vode (ko nikad do tad), nisam pila napitke koji nadimaju, ali i inace ih ne pijem. Pila i caj od lista maline zbog pozitivnog dejstva na vracanja materice u pred-trudnicko stanje.

Od hrane jela puno voca i povrca i unosila dovoljno vitamina i minerala za sebe i bebu.

Ja sam toliko puno pila cedevite, soka od jabuke i vode, tak oda mi je sada stomak zaljepljen za kičmu...možda to ima neke veze?!

Filipa, jel se ja dobro secam da je Cedevita prosle-pretprosle godine bila na crnoj listi zbog svog sastava? Mislim da sam citala o citavoj hajki po Hrvatskoj ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voda i hrana nakon porodjaja? Da li ste se suzdrzavali i imali odredjeni rezim ishrane? Od svakog sam cula da posle porodjaja ne treba piti vodu da ne bi ostao stomak, pa sta vi mislite o tome? Ja bez vode ne mogu, ne znam koliko sam u stanju dnevno da popijem...

Gluposti.Pila sam sok od borovnice posle porodjaja i to po preporuci babice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, jel se ja dobro secam da je Cedevita prosle-pretprosle godine bila na crnoj listi zbog svog sastava? Mislim da sam citala o citavoj hajki po Hrvatskoj ...

Iskreno, ja cedevitu svrstavam u rang sa Coca colom samo što cedevita mi je ukusnija od Cole. Kako u jednoj knjizi poše "SFRJ za ponavljače" "... cedevita je jedini "prirodni" napitak, samo nikome nije jasno kako su uspeli da u njega stave celu Medeljevu tablicu...Deca ga prosto obožavaju a posebno što svetli u mraku"

OT sam a213.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Više ne pijem i ne kupujem CEDEVITU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Više ne pijem i ne kupujem CEDEVITU.

:lol: :lol: :lol:

Sad ti je kasno! :P

Ja nisam neki ljubitelj cedevite, ali stvarno nisam cula sve to... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam vodu, a dosta sam pila i sok od jabuke i od borovnice (nisam imala problema sa stomakom) i plazmu sam satirala. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gluposti.Pila sam sok od borovnice posle porodjaja i to po preporuci babice.

Pila sam vodu, a dosta sam pila i sok od jabuke i od borovnice (nisam imala problema sa stomakom) i plazmu sam satirala. :P

Tako je. S' vremena na vreme sam pila hippov caj za dojilje dok se nsimo uskladili.Uglavnom, voda je najvaznija ako dojis. A inace, voda se zadrzava u telu samo ako organizam ima viska soli, mada samim tim je krvni pritisak bude veci. Tako da ta prica o stomaku nema nikakve veze. Stomak se vrati, samo je pitanje koliko je koja od nas 'naslagala' masnog tkiva na njega ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se s Yelenomc, nema veze sta pijete, vazno je koliko smo se ugojile. Nije mi ostalo salo na stomaku nijednom, te mi nije smetalo to sto sam pila mnogo tecnosti.

Sad dojim bebu i pijem svasta i ne izgleda mi da mi stomak raste od tecnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala carski. Kad su me dopremili u sobu, lekar mi je rekao da nista ne jedem i ne pijem. I tako ja cekala - prosao 1. dan, prosao i 2., a treceg dana lekar na viziti me pita kako to jos nisam imala stolicu. Ja mu lepo kazem da mi je rekao da nista ne jedem i ne pijem, te da sam cekala da mi neko da dozvolu. On nije verovao da sam ja 2 i po dana nista jela - nista pila. Ja sam pitala sestre kada mogu da pijem i jedem, ali su mi sve rekle da sacekam da mi lekar kaze. Tako sam ja cekala...

Inace, to sto nisam pila vodu nije mi pomoglo (evo 9 meseci i koji dan) da skinem stomak. :) Doduse, uopste se i ne trudim nesto da smrsam. Skidanje kilaze (i stomaka) ide malo po malo, ali ja ionako nikud ne zurim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala carski. Kad su me dopremili u sobu, lekar mi je rekao da nista ne jedem i ne pijem. I tako ja cekala - prosao 1. dan, prosao i 2., a treceg dana lekar na viziti me pita kako to jos nisam imala stolicu. Ja mu lepo kazem da mi je rekao da nista ne jedem i ne pijem, te da sam cekala da mi neko da dozvolu. On nije verovao da sam ja 2 i po dana nista jela - nista pila. Ja sam pitala sestre kada mogu da pijem i jedem, ali su mi sve rekle da sacekam da mi lekar kaze. Tako sam ja cekala...

Svaka čast na izdržljivosti! :)

Ja sam u prvih 12 sati nakon porođaja popila skoro 3 litra tečnosti, a tokom trudnoće sam se ugojila prilično - 18, skoro 19 kg. Međutim, vrlo brzo sam se vratila na staru težinu i imam ravan stomak. Nisam držala nikakvu dijetu, mada sam bila dosta fizički aktivna. Što se hrane tiče, bitno je samo da se u početku nakon porođaja izbegava hrana koja može da izazove zatvor i hrana koja bi preko mleka izazvala grčeve kod bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha kakva glupost!! Mi smo u bolnici takođe jeli specijalnu hranu za porodilje, laganiju ne mnogo začinjenu i koja ne nadima ali su nam govorili da pijemo vode jer treba bešika da se prazni češće. Čak su nam danali par puta na dan čaj za dojenje. Radili smo i lagane vežbe da bi se mišići vratili. Meni je ostao stomak ali to nema nikakve veze sa vodom i hranom.

I da, ja sam imala problem sa zatvororom posle porođaja pa su mi baš preporučivali tečnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala carski. Kad su me dopremili u sobu, lekar mi je rekao da nista ne jedem i ne pijem. I tako ja cekala - prosao 1. dan, prosao i 2., a treceg dana lekar na viziti me pita kako to jos nisam imala stolicu. Ja mu lepo kazem da mi je rekao da nista ne jedem i ne pijem, te da sam cekala da mi neko da dozvolu. On nije verovao da sam ja 2 i po dana nista jela - nista pila. Ja sam pitala sestre kada mogu da pijem i jedem, ali su mi sve rekle da sacekam da mi lekar kaze. Tako sam ja cekala...

Inace, to sto nisam pila vodu nije mi pomoglo (evo 9 meseci i koji dan) da skinem stomak. :) Doduse, uopste se i ne trudim nesto da smrsam. Skidanje kilaze (i stomaka) ide malo po malo, ali ja ionako nikud ne zurim...

I ja sam bila u slicnoj situaciji, pripremali su me za normalan porodjaj i od frke nisam mogla da jedem, primili su me u porodiliste u 11h a tek sutradan me stavili na indukciju u 8h, i tako od kad sam stigla u porodiliste nisam jela nista, a nisam pila nista od kad su me probudili da me vode na indukciju. Prvo sto sam unela u sebe je bio caj i to 24h nakon porodjaja. I to je bio najlesi caj koji sam popila u zivotu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam sva tri porodjaja normalna i nisam uopste vodila racuna da li cu da pijem vodu ili jedem. Iskreno, nisam ni mislila na stomak posle porodjaja. Tek posle prvog porodjaja sam smrsala, dok sam dojila i takva sam ostala i dan danas, a do tad sam bila debeljuca. Mislim da treba voditi racuna o zdravlju, a ne toliko o izgledu. Ipak se na porodjaju izgubi dosta snage i krvi i sve to treba nadoknaditi, a ne padati u nesvest. Mi majke smo bas tada najpotrebnije bebama i treba sto pre da povratimo snagu. Posebno u frendli programu (koji je prilicno opterecujuc).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta prica o velikom stomaku koji ostaje ako se voda popije odmah nakon porodjaja, je toliku svadju napravila izmedju mm i mene! MM je cuo da voda ne sme da se pije posle porodjaja ali ne zna zbog cega-nego zna da NE SME! I istina je da smo svi bili okruzeni novim pravilima-ne sme ovo, ne sme ono, treba ovo-ali na ovaj i onaj nacin...razloge smo slusali-ali vise smo obracali paznju na to sta treba a sta ne. On je cuo da su mi starije zene pricale "Koliko god ti se pila voda-nemoj"... I dosao je taj dan kad sam ja otisla u bolnicu i njemu trazila da mi kupi vodu (cesmara nije valjala u to vreme). On mi kupi 1/2l vode i kaze donecu ti jos veceras-A JA BIH 2l u jednom dahu popila! DA POLUDIS! I nisam kontala zasto me tako ogranicava-a on mislio da iz nekih jacih razloga ne sme voda posle operacije (carski rez)...i tako sam ja vise od jednog dana pila sokice umesto vode-koji nisu mogli da mi ugase zedj! Nikad zednija nisam bila! Ne zelim da dovodim u vezu to sa dojenjem-jer nikada nisam imala dovoljno mleka za bebu-uvek je sam morala da je dohranujem... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.