Disanje u toku porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja nisam isla na te vezbice, prvi razlog zato sto sam odrzavala trudnocu (mada mi je ginekolog rekla da bi mozda i mogla) a drugi u to vreme je bio aktuelan onaj virus H...pa nesto :huh:

Ali kada je doslo do tog cina :) babica mi je rekla 'samo' da je slusam sta prica i da radim ono sto ona kaze, i da nikako ne urlam i gubim snagu... tako i bi :) porodila sam se bukvalno iz tri napona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da bre... Biti smiren i opusten je najvaznije... Razbistris glavu, kazes sebi " moja beba dolazi, moram joj pomoci najbolje sto mogu" ... Mislis na nju i na to kako ces da je njuskas i ljubis, i sve ostalo, slusas babicu sta prica, i eto...

Poneti bistru glavu je najbitnije....

Mimimimi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno da ces se snaci bre :) Sve je to priroda uredila sta i kako... Ajde bre kad mogu da se poradjaju devojcice od po 15-16, mozemo i mi... I sta sve ljudi prozive i dozive, i osete... Sta je jedan porodjaj naspram toga... Ja na to tako gledam, i tesim se :P

Pa tu si u pravu... :) ne znam... videcemo vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nisam, turdim se da ne citam tudja iskustva, jer do sada sam svasta cula, i sto sam htela i sto nisam.... I najbolje je ne citati tudja iskustva, jer se samo jos vise uprpis i uplasis... Tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda bolje nemoj da citas ovo.... Jeste bolje, slazem se...t2703.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vam je frka, šta, kako, zašto.... a kad dođe vreme, biće vam muka od svega i jedva ćete čekati da se to završi, pa ćete i zaboraviti i strah i sva ona pitanja kako, zašto, kada... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vam je frka, šta, kako, zašto.... a kad dođe vreme, biće vam muka od svega i jedva ćete čekati da se to završi, pa ćete i zaboraviti i strah i sva ona pitanja kako, zašto, kada... :lol: :lol: :lol:

p0708.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam išla na psihofizičke pripreme prije poroda, bila sam uvjerena da sve znam što se tiče disanja...ali kada je krenulo ja nisam znala šta da primjenim...sjećam se da su mi babice stalno govorile...Jelena pogrešno dišeš :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p0708.gif

Ček, ček, nemoj me pogrešno shvatiti, meni je stvarno bilo tako.... i meni je isto bilo frka, kako će biti, šta ću raditi, koliko će boleti... i milion drugih pitanja... al kad je došao taj trenutak sve sam zaboravila... :)

A iskreno, par dana pred porođaj mi je stvarno bilo dosta svega, što sam ogromna, što ne mogu da spavam kako ja hoću, što ne mogu da uradim nešto sama... i jedva sam čekala da se porodim... videćeš.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E tako je i sad meni, ali ne zbog toga, nego zbog vadjnja krvi te za ovo, te za ono, te idi vadi ovaj bris, te onaj, te idi do ovog doktora, te onog... Zgadili su mi seeee...

Sledeca trudnoca, ako Bog da, idem da utvrdim trudnocu, i tek od 6-7 ima da pocnem da idem kod lekara jednom mesecno cisto da vidim da je bebac ok... Jer ovo je stvarno preterano... Uzas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ček, ček, nemoj me pogrešno shvatiti, meni je stvarno bilo tako.... i meni je isto bilo frka, kako će biti, šta ću raditi, koliko će boleti... i milion drugih pitanja... al kad je došao taj trenutak sve sam zaboravila... :)

A iskreno, par dana pred porođaj mi je stvarno bilo dosta svega, što sam ogromna, što ne mogu da spavam kako ja hoću, što ne mogu da uradim nešto sama... i jedva sam čekala da se porodim... videćeš.... :rolleyes:

Boksujem te zato sto se smejes... :P A inace ovako se slazem sa tobom... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je disanje pomoglo dok god nsu krenuli bolovi bez prestanka i bilo vreme za napone..tad nista vise nije pomagalo :lol:

inace umesto onog njihovog s,s,s,s meni je bilo lakse uf,uf,uf,uf :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je disanje pomoglo dok god nsu krenuli bolovi bez prestanka i bilo vreme za napone..tad nista vise nije pomagalo :lol:

inace umesto onog njihovog s,s,s,s meni je bilo lakse uf,uf,uf,uf :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pomogao prvi tip disanja, jer su u toku napinjanja poceli da padaju tonovi ploda. zavrsila sam jedno izdisanje prvi tip i tonovi su se povratili. ja mislim da zavisi jedino koliko je ko u tom momentu pribran, iscrpljen od bolova da bi mogao da odreaguje na pravi nacin. a mene su vezbice ucinile neustrasivom porodiljom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam istampala pola postova sa ove teme :D Kod nas nema nigde tih vezbi disanja, najblize mi je NS a to mi je sat vremena voznje sto mi vec ne prija bas puno. A ja i disanje ... eeee.... ja izgubim tok disanja dok se popnem na 5 sprat sa kesom iz radnje ... ccc :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja i disanje ... eeee.... ja izgubim tok disanja dok se popnem na 5 sprat sa kesom iz radnje ... ccc :lol:

ISTI SLUCAJ.. :lol: . KO CE DA IZDRZI TOLIKE SATE... JADAN JA... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako god disale, porodicete se. Nema druge mogucnosti.

Ja sam pred kraj trudnoce mogla na 6 sprat da se popnem bez ikakvih problema, bas sam imala kondiciju, ali kad je poceo porodjaj, shvatila sam da mi je dosta da me nesto boli, pa da me bodu... Doslo mi da vicem da mi izvade bebu, ali me je bilo sramota.

I to sve zato sto su mi svi, sem mm, pricali da je drugi porodjaj laksi. Brzi jeste bio, ako je to moguce, ali zato mnogo vise boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako god disale, porodicete se. Nema druge mogucnosti.

JA MISLIM DA SAMO TREBA U PRAVO VREME KAD BABICA KAZE DA BI SE STO BRZE PORODILE... JA NISAM RADJALA ALI TAKO TO SHVATAM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako god disale, porodicete se. Nema druge mogucnosti.

100% tačno :lol::D !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja koliko god da sam u zivotu nesto planirala i vezbala sve mi je bilo suprotno, tako da, porodjaj kad dodje - dodje, slusam tamo sta mi kazu i to je to, a sad cu samo da se trudim da maksimalno uzivam sa svojom curicom, pa ona kako resi da izadje to mi je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja koliko god da sam u zivotu nesto planirala i vezbala sve mi je bilo suprotno, tako da, porodjaj kad dodje - dodje, slusam tamo sta mi kazu i to je to, a sad cu samo da se trudim da maksimalno uzivam sa svojom curicom, pa ona kako resi da izadje to mi je :D

JEL SI SMISLILA IME JACKA? KAD TI JE TERMIN? TI SI TU NEGDE KAO I KIKIRIKI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JEL SI SMISLILA IME JACKA? KAD TI JE TERMIN? TI SI TU NEGDE KAO I KIKIRIKI...

Elena bi trebala da se rodi oko 10. aprila :) S tim da mi termin seta par dana nakon svake posete ginekologu, a najbolji je bio kad mi je rekao " ti ces biti vec polovinom marta u devetom, a s tvojom nemirnom curicom ja bi bio u pripravnosti" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SUPER I JA MARTA OCEKUJEM MOJU MALENU... MI SMO SE RAZNISLJALI IZMEDJU ELENE I UNE I UNA JE POBEDILA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao bas lepo, meni je Una isto lepo ime samo sto imamo vec dve u familiji pa smo trazili neko ime da se ne ponavlja bas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam se trudila da predisem sve kontrakcije i napone ali uvijek bi zadnjih 5 sekundi iasao iz mene vrisak ... nisam mogla da izdrzim! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.