Disanje u toku porođaja

odgovora

Objavljeno

Ma ja sam se trudila da predisem sve kontrakcije i napone ali uvijek bi zadnjih 5 sekundi iasao iz mene vrisak ... nisam mogla da izdrzim! :D

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to disanje je meni bas pomoglo... mada mislim da je to vise psihicki , razmisljas o tome kako treba da dises i malo se iskljucis i sto je najbitnije ne mislis na lose stvari..

meni je skolica donela dosta dobrog, sve su nam mogucnosti prilikom porodjaja dobro objasnili, druzis se sa sebi ravnima- u periodu trudnoce samo o tome razmisljas i pricas a to ume da smori one koji nisu trudni!!!, i takodje tamo sam upoznala jednu divnu zenu koja mi je postala pravi prijatelj.. stalno se cujemo, posecujemo se, klinci su nam drugari iz prenatalnog doba!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uz epidural se dise skroz normalno... E jedino kad kreces da guras tu zadrzavas vazduh 20ak sec... I jedino pred kraj kada mi popustio epid da bih osetila napone, disala sam malo drugacije, ali onako kako je meni rpijalo, a ne kako sam negde procitala ili cula... Tako da, oooopustenoooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super sto si tice disanja,skontala sam sta i kako al mene interesuje sto se tice porodjaja sta sledi kada beba dodje na ovaj svet,sta se onda radi i kako se izbacuje posteljica?Prva mi je trudnoca i zelim da znam sta me ceka na porodjaju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super sto si tice disanja,skontala sam sta i kako al mene interesuje sto se tice porodjaja sta sledi kada beba dodje na ovaj svet,sta se onda radi i kako se izbacuje posteljica?Prva mi je trudnoca i zelim da znam sta me ceka na porodjaju :rolleyes:

Posteljica se izbacuje takođe blagim napinjanjem...ja nemam lično iskustvo, jer moja posteljica nije htela da izađe, pa su mi radili oba puta reviziju u totalnoj anasteziji.

Moj savet ti je da se fokusiraš na instrukcije koje ti bude davala babica i sve će dobro proteći. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, Ujnina mamice toliko si se bojala, vidim porodila si se, i kako je proslo sa disanjem? Jesi li se skoncentrisala ili ne? Jesi li disala kratko ili dugo? Sve nam reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je disanje puno pomoglo. Udisala sam kad krenu kontrakcije i polako izdisala, sa Verom mi je smanjivalo malo bolove. Sa Nadom su mi bolovi bili bas slabi ali opet pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se trudila da disem kao sto su nas ucili u skolici ali kad sam legla na sto sestra mi je rekla da ne duvkam tako nego da disem normalno kao da se nista ne desava.Bas je bila nervozna i bukvalno se izdrala na mene jer sam tako disala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec sam u temi "Otvaranje" pisala o tome koliko mi je disanje pomoglo na porodjaju. Ukratko - pomoglo mi je toliko da slobodno mogu reci da nije boljelo, tj. da je boljuckalo. Vjerovatno cete reci da je tome zasluzno to sto sigurno dobro podnosim bol. Ne, ja sam od onih koje se plase i kad im na 40 stepeni malo padne pritisak, odmah se uspanicim i odmah sve pocne da me boli :rolleyes:

Pomoglo mi je sto sam disanjem odvukla paznju sa kontrakcija i sto sam njime nekako ispunila vrijeme, pa su brzo prosla ta dva sata koliko sam bila na stolu (prethodno sam oko 18 sati imala kontrakcije - one ne toliko bolne, tokom kojih sam takodje disala po uputstvu iz Skole za trudnice). Pomoglo mi je i sto sam disanjem doprinijela da se brze otvorim - kad disete kako treba, materica dobija kiseonik, pa se samim tim lakse - manje bolnije i brze otvara!

O tome sam detaljno pisala i u ovoj temi.

Samo nemojte da disete pet minuta, pa ako osjetite da vam ne pomaze, prestanete. Disite do kraja kako treba i vidjecete da ce vam pomoci :rolleyes: Sigurno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam disala pravilno,kao sto su nam govorili u skolici,do trenutka kada su mi poceli toliki bolovi (poslednji pola sata,sat)da sam umesto disanja ispustala zvukove(jauke).Uopste nisam mogla da se skoncentrisem na disanje od bolova.Srecom,brzo sam se otvarala,pa se brzo zavrsilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo imali skolicu zaz trudnice ali mi je babica pokazala da udahnem na nos i izdahnem na usta tako da se cuje sssssssss. Pomagalo je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nesto ne secam da mi je to disanje iz skolice za trudnice pomoglo u toku dva porodjaja.

Sad sam i zaboravila kako se to dise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam išla u školicu ali sam u toku kontrakcija udisala na nos i izdisala na usta, sećajući se disanja na pilatesu. E, kada su kontrakcje postale mnogo bolne fuktala sam kao lokomotiva i pomagalo je... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.