Kakav je osećaj postati majka?

odgovora

Objavljeno

Kakav je osecaj postati majka...? Jedva cekam da to dozivim...sada mogu samo da imam predstave o tome, ali osjecaj.......... :)

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nesto nisam verovala u majcinski instinkt i kada su mi je doneli bilo mi je vise kao neko olaksanje sto je vidim tu , zivu i zdravu i to je to ali kada sam posle u sobi bila sa jos dve devojke i jednoj od njih na vec drugi podoj nisu doneli bebu i onako hladno kako to samo lekari mogu , rekli su joj da je njena beba na aparatima, da ne moze da dise, da modri i sl..ja sam samo stegla mog andjela i vise je ne pustam !!!! nekako me to bas prodrmalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedne lepe poruke:

Postoji trenutak u životu žene,

lepši od nje same, nežniji

od najnežnijeg pupoljka nevena

belji od najbeljeg snega i oblaka,

trenutak u kome je svaka

suza zlatna, kad svetlo obasja dušu,

a nestane mraka.

Trenutak kad znamo da možemo,

kada smo istovremeno i nežne i jake,

kad ugledamo dva oka najmilija,

trenutak kad postanemo majke...

wub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vreme stane...starost više nije strašna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vreme stane...starost više nije strašna...

g13223.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub:

Vreme stane...starost više nije strašna...

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednostavno osecaj koji te ispuni za ceo zivot,kada prestajes da budes sebican,i kada dobijes nove gospodare tvog zivota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uskoro mi je termin..mogu samo da se nadovezem da ne volim sad decu nesto preterano,sem mojih najblizih koje obozavam.ali kad gledam vreme je za bebe...uvek placem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista ne moze da se meri sa tim osecajem.. kod mene se stalno preplitala ljubav prema detetu, strah za njegov zivot, strah od nepoznatog.. puno sam pa i sad cesto znam da zaplacem od siline te ljubavi, a majka sam vec vise od 2 god.. pravi odgovor je da nema potpunog odgovora jer se taj osecaj ne moze bukvalno opisati..

Evo jedne lepe poruke:

Postoji trenutak u životu žene,

lepši od nje same, nežniji

od najnežnijeg pupoljka nevena

belji od najbeljeg snega i oblaka,

trenutak u kome je svaka

suza zlatna, kad svetlo obasja dušu,

a nestane mraka.

Trenutak kad znamo da možemo,

kada smo istovremeno i nežne i jake,

kad ugledamo dva oka najmilija,

trenutak kad postanemo majke...

Ovaj citat ce ti sve reci: ‎"OVDE U OVOJ KOLEVCI JE CITAV VAS ZIVOT. ZA TAJ MAJUSNI ZIVOT DALI BISTE SVOJ SOPSTVENI. NIKO VAM NIJE REKAO DA CE TO TAKO IZGLEDATI. NIKO TO I NE BI MOGAO DA VAM KAZE"

Kao da jedan deo tebe nepovratno nestane...a nije ti ni trunku zao zbog toga...cak naprotiv,a na to mesto dodje neka nova-bolja-drugacija ti...

Svakim danom taj osećaj majčinstva je sve jači i jači. Taj osećaj je najlepši na svetu... neopisiv.

.... sasvim je normalno da ne osetite istog trenutka taj famozni "majčinski osećaj" već da vam se kasnije a nekima i posle par meseci tek "javi" taj osećaj koji nikada u životu pre niste doživeli.

Zelela sam te i pre nego sto sam znala da si na putu... Volela te i pre tvog rodjenja... Zavolela te jos vise kad sam te videla... Zaljubila se u tvoje lice kad sam te ugledala... Svaki dan te gledam i ispunjena sam neizmernom srecom... Za tebe bih i zivot svoj dala... Deca... su cudo zivota...

... sve bih ponovo i ako treba jos teze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postati majka je meni bilo malo zbunjujuce, iako sam to zelela od kada znam za sebe. Bilo je tesko, i bolno, trebalo je umeti nositi se sa svim emocijama.

Ali posle kratkog vremena mi se javio najcistiji osecaj koji sam ikada osetila prema nekome, tako jak da me je uplasilo.

I od toga dana je to sve jace, da vise ne znam gde to moze sve u meni da stane, i iznenadim se da mogu voleti jos vise, iz dana u dan.

Zaista neopisivo. To ne mozes razumeti ni dok si trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo nisam bila svesna tog osećaja... U početku je taj osećaj mogao da se poredi sa nekom dozom odgovornosti koju imate kada vam brat ili sestra daju da im pričuvaš njihovo dete... Ljubavi jeste bilo ali ne baš preterane kao sada... Više kao "baš mi je draga" i postojao je taj neki "zaštitnički" stav i to je to... E onda su vremenom ta osećanja "sazrevala" i prelazila u tzv. majčinsku ljubav I to tek kada je Emilija imala 5-6 meseci. I čini mi se da ta ljubav raste iz dana u dan. To su emocije koje zbilja nikada nisam u svom životu osetila i koje sigurno samo majčinstvo može da donese svakoj ženi.

apsolutno se slazem sa ovim, zaista jeste tako

emocije rastu iz dana u dan tako da ,iako mozda zvuci glupo, u startu su i najslabije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam prilicno svesna svega tokom trudnoce. Onda, kada sam se porodila, kao da je to bio neko drugi. Moguce da je to tako zbog veoma teskog porodjaja. Do pre neki dan mi je beba bila draga, ali isam imala preteranu zelju da se mazim sa njom. Samo da je presvucem, nahranim i stavim da spava. Cim bi krenula da place, ja bi se izgubila. Non stop bi ga sazaljevala i plakala kada ga vidim. Ne znam sta me je to snaslo tih prvih dana. Medjutim, dan za danom, volim ga sve vise i samo bi da ga ljubim i mazim :wub::rolleyes:

Dzo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto sto se ne moze opisati recima....samo o njoj razmisljam...samo je gledam i razmisljam kako je neverovatno volim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada ću sa vama podeliti nešto zaista intimno.

Rođena sam "carkim rezom" i mislim da se to odrazilo, (možda preterujem) ne celokupni moj život. Imam utisak da mi je kroz ceo život uvek bila potrebna nečija pomoć. Nikad nisam bila dovoljno sigurna da sama krenem negde. Iako mogu da kažem za sebe da sam prilično ambiciozna, uvek je neko bio pored mene, i ulivao sigurnost-mama, sestra, drugarice, momak, muž, koleginice....

Međutim, rođenjem sina, bila sam presrećna zato što sam: Ja to uradila sama. (Mislim, ako ne računamo medicinsku pomoć ;) ). Zato što sam sama to izgurala do kraja, bez carskog reza, epidurala i sl. To mi je nekako podelilo život na dva perioda. Pre i posle njegovog rođenja.

A osećaj , ne samo postati majka, nego i biti majka, mislim da , na zalost razumeju samo majke! Zato smo pretpostavljam i sve ovde! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada ću sa vama podeliti nešto zaista intimno.

Rođena sam "carkim rezom" i mislim da se to odrazilo, (možda preterujem) ne celokupni moj život. Imam utisak da mi je kroz ceo život uvek bila potrebna nečija pomoć. Nikad nisam bila dovoljno sigurna da sama krenem negde. Iako mogu da kažem za sebe da sam prilično ambiciozna, uvek je neko bio pored mene, i ulivao sigurnost-mama, sestra, drugarice, momak, muž, koleginice....

Međutim, rođenjem sina, bila sam presrećna zato što sam: Ja to uradila sama. (Mislim, ako ne računamo medicinsku pomoć ;) ). Zato što sam sama to izgurala do kraja, bez carskog reza, epidurala i sl. To mi je nekako podelilo život na dva perioda. Pre i posle njegovog rođenja.

A osećaj , ne samo postati majka, nego i biti majka, mislim da , na zalost razumeju samo majke! Zato smo pretpostavljam i sve ovde! ;)

Lepo si ovo napisala...ali ipak mislim da CR nema veze što si ti bila nesigurna...takva ti je priroda.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda, samo sam ja to tako nekako povezala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav je osecaj postati majka??? Hmmmmmm

Ne postoje dostojne reci kojima bih to opisala, to znaju samo majke.... od trenutka kada saznas da u sebi nosis u mom slucaju nove zivote u sebi, preko onog kada ih prvi put drzis na grudima, kada sike, kada ih odvedes kuci, kada imaju grcice i ti places zajedno sa njima,kada ti poklone prvi osmeh i prvo aaaaaa, kada ih jednostavno gledas kako mirno spavkaju i brises suze radosnice.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sada toliko volim svoje dete da tek sada razumem sta znaci biti spreman da das za nekoga svoj zivot. To stvarno ne moze da se opise-mora se doziveti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima !

Jako je lep osecaj biti majka.Ne moze se recima opisati vec se mora doziveti.U pocetku kad beba stigne kuci sve je tako cudno i neobicno,ali se onda posle nekog vremena naviknete jedno na drugo i tada je tek prava uzivancija.Kad se beba osmehne prvi put,kad uradi nesto novo,mislim da svaka majka u tom trenutku moze da poleti od srece i uzbudjenja. :DDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osecaj je neopisiv! Biti majka je nesto najlepse!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najlepsi osecaj na svetu!!! Meni je sve bilo normalno, u smislu snalazenja, kao da mi je peto dete, a ne prvo,a ponovo sve tako drugacije. Prosto ne znam kako sam do sada zivela bez njega!

bullet voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najlepsi osecaj na svetu!!! Meni je sve bilo normalno, u smislu snalazenja, kao da mi je peto dete, a ne prvo,a ponovo sve tako drugacije. Prosto ne znam kako sam do sada zivela bez njega!

E bas to! Kako sve deluje nevazno. Od kada je ON dosao, ja sam postala druga osoba...

bullet voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"...Ali, postoje u nama neke neprevodive dubine, postoje u nama neke stvari neprevodive u reči, ne znam..."

Dok nisam doživela nisam mogla verovati da se neko biće može toliko silno voleti i zaista ne postoje reči kojim se ta ljubav i sam osećaj majčinstva može opisati. Tek sada posmatrajući njega kako bezbrižno spava ili mi se nasmeši tim krezubim osmehom mogu reći da je moj život ispunjen i da sam srećna...istinski srećna :wub:

Šećerlema i bullet volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad te tuđa bola više boli nego tvoja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.