Kakav je osećaj postati majka?

odgovora

Objavljeno

Kao da jedan deo tebe nepovratno nestane...a nije ti ni trunku zao zbog toga...cak naprotiv,a na to mesto dodje neka nova-bolja-drugacija ti...

Pun pogodak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osecaj je predivan! Od prvog dana kad sam saznala da sam trudna, vrlo cesto sam razmisljala kako je to biti majka. Kad mi je pukao vodenjak pa sve do porodjaja, iskreno, imala sam tremu :rolleyes: ! Ali ... kad sam ugledala malu cupavicu ... trema je nestala i preplavila su me osecanja ... POSTALA SAM MAJKA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najlepsi trenuci u zivotu, preplavile su me takve emocije da ni sama nisam znala da li bi pre plakala ili smejala se, pitala se sanjam li ja ovo ili je malo cudo najlepse na svetu zaista deo mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav je osecaj postati majka...? Jedva cekam da to dozivim...sada mogu samo da imam predstave o tome, ali osjecaj.......... :)

Ovaj citat ce ti sve reci: ‎"OVDE U OVOJ KOLEVCI JE CITAV VAS ZIVOT. ZA TAJ MAJUSNI ZIVOT DALI BISTE SVOJ SOPSTVENI. NIKO VAM NIJE REKAO DA CE TO TAKO IZGLEDATI. NIKO TO I NE BI MOGAO DA VAM KAZE"

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj citat ce ti sve reci: ‎"OVDE U OVOJ KOLEVCI JE CITAV VAS ZIVOT. ZA TAJ MAJUSNI ZIVOT DALI BISTE SVOJ SOPSTVENI. NIKO VAM NIJE REKAO DA CE TO TAKO IZGLEDATI. NIKO TO I NE BI MOGAO DA VAM KAZE"

:D

Prelepo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da to retko ko ukapira odmah!!! meni su dani trebali da shvatim sta se desilo tj da sam mama!!! na pocetku ti je valjda malo frka,brines za to da li ces moci sve da stignes,ne osecas se bas najbolje...preokupiran si gomilom stvari,a jos te gomila ljudi zove...ma ne znas sta te snaslo...al kad sve to prodje i kad shvatis-osecaj je mnogo lep..meni je dolazilo i da placem u nekim trenutcima od toplote tog osecaja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

osecaj je mnogo lep..meni je dolazilo i da placem u nekim trenutcima od toplote tog osecaja :rolleyes:

Oooooo daaaa, upravo tako... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj citat ce ti sve reci: ‎"OVDE U OVOJ KOLEVCI JE CITAV VAS ZIVOT. ZA TAJ MAJUSNI ZIVOT DALI BISTE SVOJ SOPSTVENI. NIKO VAM NIJE REKAO DA CE TO TAKO IZGLEDATI. NIKO TO I NE BI MOGAO DA VAM KAZE"

:D

:rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj citat ce ti sve reci: ‎"OVDE U OVOJ KOLEVCI JE CITAV VAS ZIVOT. ZA TAJ MAJUSNI ZIVOT DALI BISTE SVOJ SOPSTVENI. NIKO VAM NIJE REKAO DA CE TO TAKO IZGLEDATI. NIKO TO I NE BI MOGAO DA VAM KAZE"

:D

Prelijepo!

Koliko sam se samo puta rasplakala gledajuci je dok spava ili dok se igra, od srece sto postoji! Tako minijaturna i medenaaaaa!!!! Sav moj svijet! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su emocije posebno divljale kad ih vidim kako su majusni i nemocni a ipak osecaju kad je mama tu i kako se iako su se tek rodile priviju kod mene na grudi i umire...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oduvek volela decu,i mislim da sam celog zivota ceznula za njima...jedva cekala da se to desi..i kada sam ostala trudna konacno,toliko sam se uplasila,svesna da se ceo moj svet menja i da ja vise nikada necu biti ista...da cu morati da budem potpuno odgovorna i svesna u svakom trenutku...da necu imati vise svoj zivot u potpunosti...i kada sam se porodila,svim ovim mislima se pridodala i misao da nisam dovoljno dobra majka,merila sam i odmeravala svaki postupak sa bebom...ma,nisam ni sama bila svesna nicega sto se desilo...smenjivalo se odusevljenje bebom i ta nadolazeca ljubav,sa nervozom i hiljadama pitanja...Sada,posle 5 meseci,ne znam kako sam mogla da zivim bez ovog stvorenjca...volim ga najvise na svetu...i ovo je nesto sto se ne moze porediti ni sa cim.Jednostavno-VOLIM GA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj citat ce ti sve reci: ‎"OVDE U OVOJ KOLEVCI JE CITAV VAS ZIVOT. ZA TAJ MAJUSNI ZIVOT DALI BISTE SVOJ SOPSTVENI. NIKO VAM NIJE REKAO DA CE TO TAKO IZGLEDATI. NIKO TO I NE BI MOGAO DA VAM KAZE"

:D

Divno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oduvek volela decu,i mislim da sam celog zivota ceznula za njima...jedva cekala da se to desi..i kada sam ostala trudna konacno,toliko sam se uplasila,svesna da se ceo moj svet menja i da ja vise nikada necu biti ista...da cu morati da budem potpuno odgovorna i svesna u svakom trenutku...da necu imati vise svoj zivot u potpunosti...i kada sam se porodila,svim ovim mislima se pridodala i misao da nisam dovoljno dobra majka,merila sam i odmeravala svaki postupak sa bebom...ma,nisam ni sama bila svesna nicega sto se desilo...smenjivalo se odusevljenje bebom i ta nadolazeca ljubav,sa nervozom i hiljadama pitanja...Sada,posle 5 meseci,ne znam kako sam mogla da zivim bez ovog stvorenjca...volim ga najvise na svetu...i ovo je nesto sto se ne moze porediti ni sa cim.Jednostavno-VOLIM GA!

Ovo kao da sam ja pisala s tim sto moj bebac ima 9 meseci. :D

Citav moj zivot tj.sve ove 32 godine stale su u ovo malo bice.Kad sam razdvojena i pola sata od njega,fali mi.A kad se vratim kuci posle tih pola sata,ja ga ljubim,ljubim kao da ga nisam videla citav dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi postovi su divni... Ja ne mogu da dočekam taj trenutak kada ću ugledati i poljubiti to malo stvorenje... :wub: Aaaaa ko izmisli da ovo traje 9 meseci?! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pun pogodak :)

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedne lepe poruke:

Postoji trenutak u životu žene,

lepši od nje same, nežniji

od najnežnijeg pupoljka nevena

belji od najbeljeg snega i oblaka,

trenutak u kome je svaka

suza zlatna, kad svetlo obasja dušu,

a nestane mraka.

Trenutak kad znamo da možemo,

kada smo istovremeno i nežne i jake,

kad ugledamo dva oka najmilija,

trenutak kad postanemo majke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista ne moze da se meri sa tim osecajem.. kod mene se stalno preplitala ljubav prema detetu, strah za njegov zivot, strah od nepoznatog.. puno sam pa i sad cesto znam da zaplacem od siline te ljubavi, a majka sam vec vise od 2 god.. pravi odgovor je da nema potpunog odgovora jer se taj osecaj ne moze bukvalno opisati..

znam kad je Luka bio bas mali da sam sebe hvatala kako ga gledam i pricam sama sa sobom tipa, pa sta, i ako bude razmazen ili ne bude bas slusao, ne smes da ga grdis puno jel vidis kako je divan..

obozavam svoje dete, i drugo cu verujem isto tako. vise sam bila uzbudjena u prvoj trudnoci, sto je i logicno jer mi je tad sve bilo novo i nepoznato.. sad se trudimo svi da Luka lepo prihvati cinjenicu da cemo uskoro biti bogatiji za jos jednog clana. da ne bude ljubomoran..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hormoni.. svasta sam nalupetala, ne znam sta sam mislila da napisem ali mislila sam malo lepse da docaram taj divni osecaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista je osecaj diva kad postanes majka-gledas i ne verujes da je jedno tako savrseno i predivno malo bice zaista tvoje! Ali smatram da je izmedju tih divnih osecanja normalno i da se osecas iscrpljeno, bez slobodnog vremena, da se zapitas gde odose oni sati koje smo imale samo za sebe, a sad ni do wc-a ne mozes kao covek! Pa se zapitas-sta mi je ovo trebalo! Naravno, sve je to prolaznog karaktera, ali o tome niko ne govori pa mislis sa tobom nesto nije kako treba ako tako razmisljas. Ali i to je sastavni deo majcinstva. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je osjecaj koji samo MAMA zna i nemože ga nitko opisati riječima!!!Nešto,nešto .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista je osecaj diva kad postanes majka-gledas i ne verujes da je jedno tako savrseno i predivno malo bice zaista tvoje! Ali smatram da je izmedju tih divnih osecanja normalno i da se osecas iscrpljeno, bez slobodnog vremena, da se zapitas gde odose oni sati koje smo imale samo za sebe, a sad ni do wc-a ne mozes kao covek! Pa se zapitas-sta mi je ovo trebalo! Naravno, sve je to prolaznog karaktera, ali o tome niko ne govori pa mislis sa tobom nesto nije kako treba ako tako razmisljas. Ali i to je sastavni deo majcinstva. ;)

Baš si lepo ovo rekla. Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najlepsi na svetu!!! Nema niceg sto bi moglo da se uporedi sa osecanjima koje zena dozivi kad postane mama i kad ugleda svoje dete, to je nesto najdivnije i najcistije na celom svetu... Ja sam toliko dugo zelela i cekala moju devojcicu i sad kad je najzad tu, ja sam presrecna... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam jako tezak porodjaj, jedva sam se izvukla. Luka je rodjen vakumom i bojali smo se da li ce biti sa njim sve uredu. Dva sata posle porodjaja da me neko pitao da li bi kroz iste muke prosla ponovo a da se Luka rodi normalno, sve bih ponovo i ako treba jos teze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista ne moze da se meri sa tim osecajem.. kod mene se stalno preplitala ljubav prema detetu, strah za njegov zivot, strah od nepoznatog.. puno sam pa i sad cesto znam da zaplacem od siline te ljubavi, pravi odgovor je da nema potpunog odgovora jer se taj osecaj ne moze bukvalno opisati..

Najlepsi na svetu!!! Nema niceg sto bi moglo da se uporedi sa osecanjima koje zena dozivi kad postane mama i kad ugleda svoje dete, to je nesto najdivnije i najcistije na celom svetu...

POTPISUJEM sve gore navedeno! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osecala sam se ponovo rodjenom. Trenutak kada je rodjena, a zatima data meni u narucje zaustavili su vreme.

Dosli su onda i trenitci velike brige, niz pitanja u glavi sta,kako,gde...bojala sam se greske, ali svaki trenutak sa mojom bebom brise negativne misli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.