Kakav je osećaj postati majka?

odgovora

Objavljeno

Kakav je osecaj postati majka...? Jedva cekam da to dozivim...sada mogu samo da imam predstave o tome, ali osjecaj.......... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo nisam bila svesna tog osećaja... U početku je taj osećaj mogao da se poredi sa nekom dozom odgovornosti koju imate kada vam brat ili sestra daju da im pričuvaš njihovo dete... Ljubavi jeste bilo ali ne baš preterane kao sada... Više kao "baš mi je draga" i postojao je taj neki "zaštitnički" stav i to je to... E onda su vremenom ta osećanja "sazrevala" i prelazila u tzv. majčinsku ljubav I to tek kada je Emilija imala 5-6 meseci. I čini mi se da ta ljubav raste iz dana u dan. To su emocije koje zbilja nikada nisam u svom životu osetila i koje sigurno samo majčinstvo može da donese svakoj ženi.

princessadora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nešto slično sam doživljela kao i Ana. Prije me djeca nisu baš zanimala :blink: odnosno, nisam bila baš spremna za tu ulogu niti sam ju jedva čekala...ali trenutak kada sam ga I put ugledala promijenio je sve...Oko srca se odmah stvorila neka hemija hoja se proširila na cijelo moje tijelo i koje tinja kao vječna vatra...to je nevjerovatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savrsen osjecaj...svaka rijec je mala da se opise taj osjecaj...nista prirodnije,spontanije i tako iskonsko se ne dozivljava kao osjecaj postati majka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije me djeca nisu baš zanimala :blink:

To je prava recenica za mene, nisam bila osoba koja se 'pekmezi' na svako dete koje ugleda. Zelela sam decu jednog dana i cini mi se da je trudnoca dosla u pravom trenutku :) Mada dok nije stomak poceo da raste i dok nisam osetila ritanje bebe mogu reci da i nisam bas bila svesna da cu uskoro postati mama :) A onog momenta kada sam se porodila i kada su je stavili meni na grudi....paaaaa ja sam se odmah zaljubila u nju :rolleyes: Najdivniji, najemotivniji i 'najcistiji' trenutak u mom dosadasnjem zivotu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja nikad necu da zaboravim kad su mi je stavili na grudi kad se rodila,onako mekana i topla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja nikad necu da zaboravim kad su mi je stavili na grudi kad se rodila,onako mekana i topla...

Ja, bogami nisam tako pomislila... Već sam gledala a u mojoj glavi je bio ovakav "razgovor": "jao isprlja mi spavaćicu... jao ana kakva si ti majka ćuti i gledaj je i divi joj se...a sta joj je ovo sluzavo :unsure: bljaaaakkkk .... "

Hoću da kažem devojke, sasvim je normalno da ne osetite istog trenutka taj famozni "majčinski osećaj" već da vam se kasnije a nekima i posle par meseci (kao meni) tek "javi" taj osećaj koji nikada u životu pre niste doživeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, bogami nisam tako pomislila... Već sam gledala a u mojoj glavi je bio ovakav "razgovor": "jao isprlja mi spavaćicu... jao ana kakva si ti majka ćuti i gledaj je i divi joj se...a sta joj je ovo sluzavo :unsure: bljaaaakkkk .... "

Hoću da kažem devojke, sasvim je normalno da ne osetite istog trenutka taj famozni "majčinski osećaj" već da vam se kasnije a nekima i posle par meseci (kao meni) tek "javi" taj osećaj koji nikada u životu pre niste doživeli.

Hahahah bas me nasmeja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja tek sad pocinjem skroz da budem svesna svega... I nije mi svejedno... :)

Covece, do juce sam trckarala po kaficica, cirkala i zezala se, a gle sad, nosim novi zivot... Uh uh :)

Ali mislim da nema vece srece i radosti od toga :)

Decu inace obozavam, ko zna koliko cu tek onda svoje da volim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to najlepsi osecaj koji se u zivotu moze doziveti...zastitnicki stav imam jos dok je u stomaku ,a ljubav prema detetu raste iz dana u dan...kao st kaze ana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, bogami nisam tako pomislila... Već sam gledala a u mojoj glavi je bio ovakav "razgovor": "jao isprlja mi spavaćicu... jao ana kakva si ti majka ćuti i gledaj je i divi joj se...a sta joj je ovo sluzavo :unsure: bljaaaakkkk .... "

Hoću da kažem devojke, sasvim je normalno da ne osetite istog trenutka taj famozni "majčinski osećaj" već da vam se kasnije a nekima i posle par meseci (kao meni) tek "javi" taj osećaj koji nikada u životu pre niste doživeli.

:lol: :lol: :lol: isprlja mi spavacicu,idi bre u ...gde ti samo to palo na pamet...

meni je dali obrisanu tako da nije bilo sluzi a posle toga mi udario adrenalin od srece nisam mogla da se uspavam cele noci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to sam Ana može reći i pomisliti :lol: :lol: :lol:

Da mi je samo 24 časa provesti s njom...mislim da bih se napunila poz.energijom bar za godinu dana...

OT sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: isprlja mi spavacicu,idi bre u ...gde ti samo to palo na pamet...

meni je dali obrisanu tako da nije bilo sluzi a posle toga mi udario adrenalin od srece nisam mogla da se uspavam cele noci :rolleyes:

ali bukvalno sam vam "prepričaka" svoj monolog u glavi... A taj adrenalin/hormoni ma šta god uh, mene spičili još dok me doktorica ušivala pa sam počela svašta da pričam a ona se smeje i "štopa" me

Ma to sam Ana može reći i pomisliti :lol: :lol: :lol:

Da mi je samo 24 časa provesti s njom...mislim da bih se napunila poz.energijom bar za godinu dana...

OT sam...

a200.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam odmah osjetila onu bezgranicnu ljubav... Prinijeli su mi ga, poljubila sam ga, a u glavi mi je brujalo- JA SAM MAJKA! Znam da sam osjetila ogromno sazaljenje prema tom malom modrom bicu. Sve osjecaje je smijenio bol od revizije i usivanja, tako da nisam mogla ni da razmisljam... Iskreno, nisam nikako mogla da se odmah "prebacim" u tu ulogu majke...

Zato sada svaki dan osjecam sve jacu i jacu ljubav... Cudno, sa tim se nista drugo ne moze uporediti!

princessadora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vremenom sam postajala svesna činjenice da sam mama..postaješ nekako zaštitnički nastrojena i voliš, voliš to zamotuljče :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi dodir tog malenog bića, on na mojim grudima, gledam ga, srce mi je puno. JA SAM MAJKA. OVO JE MOJ SIN. Svakim danom taj osećaj majčinstva je sve jači i jači. Taj osećaj je najlepši na svetu... neopisiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da u pocetku nisam bila svjesna, da sam bila zbunjena i nista mi nije bilo jasno. Kako je vrijeme prolazilo, svakom sekundom, satom, danom sam osjecala to nesto sto ne moze da se poredi apsolutno nisacim na ovome svijetu .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"jao isprlja mi spavaćicu... jao ana kakva si ti majka ćuti i gledaj je i divi joj se...a sta joj je ovo sluzavo :unsure: bljaaaakkkk .... "

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i voliš, voliš to zamotuljče :lol:

ZAMOTULJCE... :lol: :lol: :lol: :lol: PA I STVARNO JESTE... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo nisam bila svesna tog osećaja... U početku je taj osećaj mogao da se poredi sa nekom dozom odgovornosti koju imate kada vam brat ili sestra daju da im pričuvaš njihovo dete... Ljubavi jeste bilo ali ne baš preterane kao sada... Više kao "baš mi je draga" i postojao je taj neki "zaštitnički" stav i to je to... E onda su vremenom ta osećanja "sazrevala" i prelazila u tzv. majčinsku ljubav.

Ja sam se isto osecala kao i ti,apsolutno je takav osecaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav je osecaj postati majka...? Jedva cekam da to dozivim...sada mogu samo da imam predstave o tome, ali osjecaj.......... :)

Kad sam se poradjala,jedna sestra mi je rekla nesto sto nikad necu zaboraviti.NIJE LAKO NI POSTATI NI BITI MAJKA,I MADA JE NAJTEZI,ISTO TAKO JE I NAJLEPSI POSAO NA SVETU :rolleyes: I totalno je bila u pravu.Svakoj pravoj majci je to nesto urodjeno da voli i stiti svoje dete od samog rodjenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao da jedan deo tebe nepovratno nestane...a nije ti ni trunku zao zbog toga...cak naprotiv,a na to mesto dodje neka nova-bolja-drugacija ti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao da jedan deo tebe nepovratno nestane...a nije ti ni trunku zao zbog toga...cak naprotiv,a na to mesto dodje neka nova-bolja-drugacija ti...

t2015.gif

Lijepo receno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2015.gif

Lijepo receno...

t4837.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se potpuno isto osecala kao Ana.Ljubav dodje dosta kasnije.Iako su mi pricali o tome,slusajuci price majki koje su odmah svoje bebe volele bezgranicno,cesto sam se pitala da li sam ja normalna... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.