Kako ste dragom saopštili lepu vest?

odgovora

Objavljeno

E sta je dalje bilo...

... ni ja NIKADA necu zaboraviti sta je dalje bilo (taj dan) :D :D :D:rolleyes:

... A kada sam prvi put otisla na uz i videla svog bebca od 9mm bila sam najponosnija kao da niko na svetu nema dete,mislim da cu to pamtiti do kraja zivota.

Poznat mi je taj osjecaj, sestre u klinici su mi umirale od smijeha. Mislim da nikada nisu vidjeli "leprsaviju" trudnicu od mene u tom momentu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili vencani nepunih mesec dana,meni kasni. :huh: Uradim test i kada sam videla da je pozitivan skakala sam po kupatilu.Spremila se i otisla na posao a njemu test ostavila na stolu.Zovem kasnije da vidim reakciju,kad on nije ni pogledao.Naravno kada je video nije verovao,nego smo otisli na more i kada smo se vratili uradili smo test ali preko krvi.I tada je bio u soku,ali jos gore naredna tri meseca jer je mislio da nemoze da ima dece. :o Ali nasa devojcica je isti tata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo zajedno radili test....i oboje smo ostali bez reci. A kada sam prvi put otisla na uz i videla svog bebca od 9mm bila sam najponosnija kao da niko na svetu nema dete,mislim da cu to pamtiti do kraja zivota.

Jao ista situacija i kod mene....... Meni je prvi ultrazvuk nesto nezaboravno... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo očekivali dijete...odnosno nismo još planirali i desi se...kasnilo mi je pet dana...odmah sam znala o čemu se radi. Poslala sam mm da kupi test...i zajedno smo ga uradili. Bili smo jakooo uzbuđeni i srećni...Dan danas čuvam sliku...

yur-SP-A02.jpg

Palčica i Beki7 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili u Kraljevu kod mojih, i taj dan smo otisli do Vrnjacke banje da prosetamo. Kasnilo mi je mozda dan - dva al posto smo "radili na tome" znali smo odmah :) Prolazili smo pored apoteke, kupili test, otisli u neki kafic na palacinke. Ja ko na iglama nisam mogla da docekam da se vratimo u Kv i odmah otrcim u wc i u kaficu proverim :D Jao ni sad ne mogu da skinem osmeh s lica kad se setim kad sam izasla, sela kraj njega, a sva se tresem, a moja ljubav, zagrlio me pune mu oci suza, nikad necu zaboraviti tu bujicu osecaja... :wub:

A ja gladna a onaj konobar nikako da dodje sa onom palacinkom, te smo se zezali sram ga bilo, ostavlja trudnu curu da gladuje, pa ja bi ih kuci pun tanjir ispekla za to vreme :lol:

Naravno iako smo rekli da cemo da sacekamo da odemo na prvi pregled mi smo jos taj dan ( nakon palacinki ) morali da javimo bar nasima :) te su i moja i njegova mama saznale isti dan :)

A test i dalje cuvamo, racun iz te apoteke, sve :)

Zotja, Palčica i Fly Girl volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kasnilo ali sam imala sve simptome da ću dobiti. Kad mi je kasnilo 3-4 dana, što mi se inače ne dešava ja sam uradila test. Prvo se na testu pojavila jedna crta, pa sam se ja razočarala i dok sam tako razočarano sedela na wc šolji videla sam bledu i drugu crtu i krenem da iščitavam ono uputstvo i vidim da ta trakica reaguje na količini hormona i shvatim da sam najverovatnije trudna!!!MM mi nije verovao, i rekao mi da se ne nadam dok ne odem kod lekara, on je isto to mnogo želeo pa nije smeo da misli da jesam trudna da se ne bi razočarao. A doktorka moja je bila tad na odmoru, a ova što je menja mi je rekla da se to na UZ još nebi videlo i da dođem za 2 nedelje!!!!!Ja u šoku, i nadam se da jesam i nemam još potvrdu od lekara...ali kad mi je posle 2 nedelje moja doktorka rekla da je definitivno trudnoća u pitanju...MM nije znao šta će sa sobom smeškao se, išao da mi kupi vodu bio je totalno zbunjen...Tako da to saopštavanje kod nas se malo razvuklo...od testa do UZ...Ali kad smo ga videli na UZ, izgledao nam je kao kikiriki...odatle je i moj nick :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako smo tad bili 2 i po meseca tek u braku, mm i ja smo proteklih godinu dana bezuspesno pokusavali da dobijemo bebu i taman kad smo pali u potpunu depresiju i kad sam odlucila da vise ne radim testove cim pocne da mi kasni... Kad sam pomislila da necemo imati decu, zbog mog zdravstvenog stanja... desilo se :)

Kasnilo mi je deset dana (nakon 7 sam kupila test) mm me je ubedjivao da sam verovatno trudna :rolleyes: , ali nekako smo prestali toliko da se nadamo... Bili smo u Hrvatskoj u mojoj kuci na moru...

Tog jutra sam se kao luda probudila u 6h i otisla pravo u WC da uradim test, istog casa se pojavila druga crtica i ja sam se trudila da mi ne ispadne onaj test iz ruke u WC solju koliko su mi se tresle ruke od srece i uzbudjenja :rolleyes:

Istrcala sam iz kupatila i skocila na krevet i pocela da mu masem onim testom ispred nosa, on je skocio onako iz sna i poceo da me grli da se smeje i da place sa mnom... Nasoj sreci nije bilo kraja ;)

Cuvamo i testic i kutiju i racun, ma sve :)

Palčica i Zotja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako smo tad bili 2 i po meseca tek u braku, mm i ja smo proteklih godinu dana bezuspesno pokusavali da dobijemo bebu i taman kad smo pali u potpunu depresiju i kad sam odlucila da vise ne radim testove cim pocne da mi kasni... Kad sam pomislila da necemo imati decu, zbog mog zdravstvenog stanja... desilo se :)

Kasnilo mi je deset dana (nakon 7 sam kupila test) mm me je ubedjivao da sam verovatno trudna :rolleyes: , ali nekako smo prestali toliko da se nadamo... Bili smo u Hrvatskoj u mojoj kuci na moru...

Tog jutra sam se kao luda probudila u 6h i otisla pravo u WC da uradim test, istog casa se pojavila druga crtica i ja sam se trudila da mi ne ispadne onaj test iz ruke u WC solju koliko su mi se tresle ruke od srece i uzbudjenja :rolleyes:

Istrcala sam iz kupatila i skocila na krevet i pocela da mu masem onim testom ispred nosa, on je skocio onako iz sna i poceo da me grli da se smeje i da place sa mnom... Nasoj sreci nije bilo kraja ;)

Cuvamo i testic i kutiju i racun, ma sve :)

Joj divno! Prica puna optimizma i nade za sve koji se nadaju bebi! Cestitke bebo Dinic, i tebi i tm-u! :)

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj divno! Prica puna optimizma i nade za sve koji se nadaju bebi! Cestitke bebo Dinic, i tebi i tm-u! :)

Hvala! Zato sam je i podelila, sanse da ostanem u drugom stanju nakon operacije raka grlica su bile lose, jos suzeni jajovodi i policisticni jajnici i vec smo poceli da gubimo nadu, dr su nam govorili da pokusamo vestackom oplodnjom, da oni misle da to nece moci prirodnim putem, gotovo da sam odustala i bas tada su se pojavile te divne dve roze crtice :) Kad sam im se najmanje nadala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! Zato sam je i podelila, sanse da ostanem u drugom stanju nakon operacije raka grlica su bile lose, jos suzeni jajovodi i policisticni jajnici i vec smo poceli da gubimo nadu, dr su nam govorili da pokusamo vestackom oplodnjom, da oni misle da to nece moci prirodnim putem, gotovo da sam odustala i bas tada su se pojavile te divne dve roze crtice :) Kad sam im se najmanje nadala...

Nisam neki veliki vernik ali mislim da bog odredi kad ko ima da se rodi, i kad ko ima da dobije bebu. Imaš gomile tih priča...nisu mogli da imaju dece, a sa oboje je sve u redu. Ili pak šanse su bile nikakve, operacije, hormonski poremećaji, zavaljena materica, a bebe dolaze jedna za drugom. Ma bre ako uspeju mali i preko kondoma da se provuku...nema tu bre , kad onaj od gore kaže biće beba ima da bude beba!!! :lol:

December i Fly Girl volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam neki veliki vernik ali mislim da bog odredi kad ko ima da se rodi, i kad ko ima da dobije bebu. Imaš gomile tih priča...nisu mogli da imaju dece, a sa oboje je sve u redu. Ili pak šanse su bile nikakve, operacije, hormonski poremećaji, zavaljena materica, a bebe dolaze jedna za drugom. Ma bre ako uspeju mali i preko kondoma da se provuku...nema tu bre , kad onaj od gore kaže biće beba ima da bude beba!!! :lol:

I ima da ih i bude!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo zajedno kupili test i ujutru sam sve donela u sobu , kapnula na plocicu, sedeli smo i gledali kako se pojavljuje prva pa zatim i druga crta...ja sam mu rekla..." to znaci da smo trudni ', a on kaze " ajde ti ipak idi kod lekara"...a ja njemu " pa trudni smo, kaze test" a on me pogledao sa ocima punim suza i kaze " ja neverujem" zagrlio me i poljubio. Onda smo uzeli telefone i u isto vreme poslali poruku bakama a zatim tetkama.

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste dragom saopstili lepu vest? I kakva je bila njegova reakcija? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno jutro sam ga probudila tako sto sam mu pokazala test i rekla:"neko zeli da ti pozeli dobro jutro" :wub:

December i Palčica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvi put je bilo bas,bas veliko iznenadjenje za oboje jer bas pazimo...moji su bili protiv ali smo se izborili i srecno docekali lenicu...a on je bio preeeesrecan...a za ovu trudnocu smo se stvarno oboje iznenadili...trenirala sam konstantno bez prekida,mene je iznenada poceo da boli stomak i da mi curka nesto dole,otisla sam kod ginekologa,pregledao me je i kao ne moze nista sad da mi kaze posto je moguce da sam se preforsirala a i od dijete moze da bude,i da idemo na UZ,kad smo otisli tata i lena su me sacekali ispred doma zdravlja ...doktor se zagledao u monitor i 3 minuta nista nije progovarao...zacudjeno se okrenuo ka meni i rekao mi da sam trudna 8 nedelja...iskreno slogirala sam se,pocela sam da placem i od tuge i od radosti...kad sam izasla napolje mm je zacudjeno gledao,i kao pa sta je bilo sto se smejes i places u isto vreme...a ja sam mu pokazala nalaz uz i rekla mu vidi sta si napravio...lena ce imati batu ili seku...njemu se pojavio kez od uva do uva i samo me je pita....EEE JEL SI GLADNA?...xexexex

a zasto sam bila tuzna...jer je lena jako mala,a ja sam planira dosta stvari da krenem na fax,da pocnem da radim...ali odlozice se ti planovi na jos jedno 2 godine...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MA DOBRO IMA VREMENA I ZA TO, JOS SI TI MLADA.... A STA BI DA UPISES?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kriminalisticko policijsku akademiju...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za faks uvek ima vremena B) Ti bi malo kod mene u Munze u komsiluk...

Uzivaj sad u decici, lako ces za faksic i moj master ce da priceka koju godinicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je samo da imam sto bolji posao i da makar radim ono sto volim....a za takav posao zivim...a u svemu tome me samo svekar podrzava...muz se ne slaze jer je jako opasan posao...al kad pogledas u danasnje vreme je svaki posao postao opasan... -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je samo da imam sto bolji posao i da makar radim ono sto volim....a za takav posao zivim...a u svemu tome me samo svekar podrzava...muz se ne slaze jer je jako opasan posao...al kad pogledas u danasnje vreme je svaki posao postao opasan... -_-

Ma šta je tu bre opasno, sediš i prevrćeš papire. Ljudi taj posao zamišljaju kao jurcanje za krimosima sa pištoljem, ii sedenje po zasedama noću. A u stvari je to gomila ppapirčina koje moraš da gledaš i da pišeš i ti, da drugi gledaju. Gomila prava, gomila teorije o tome kakvi su kriminalci, vrste grupacija, da razlikuješ spontane i organizovane grupe kriminalaca, nešto psihologije čisto da znaš kako oseća psihopata, kako se ponaša epileptik, šizofrenik ali u stvarnosti sam posao je gomila papirologije kloju posle završene škole gledaš profesionalno a ne kao sad kao laik. laiku to sve deluje mnogo interesantnije nego što zaista jeste. A još pride računaj na to da ti sigurno ne bi dali da radiš zemunski klan tako mladoj, to rade ljudi sa iskustvom od 20-30 godina, a do tad bi već naučila da se čuvaš podvodnih mina.

Fly Girl voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma šta je tu bre opasno, sediš i prevrćeš papire. Ljudi taj posao zamišljaju kao jurcanje za krimosima sa pištoljem, ii sedenje po zasedama noću. A u stvari je to gomila ppapirčina koje moraš da gledaš i da pišeš i ti, da drugi gledaju. Gomila prava, gomila teorije o tome kakvi su kriminalci, vrste grupacija, da razlikuješ spontane i organizovane grupe kriminalaca, nešto psihologije čisto da znaš kako oseća psihopata, kako se ponaša epileptik, šizofrenik ali u stvarnosti sam posao je gomila papirologije kloju posle završene škole gledaš profesionalno a ne kao sad kao laik. laiku to sve deluje mnogo interesantnije nego što zaista jeste. A još pride računaj na to da ti sigurno ne bi dali da radiš zemunski klan tako mladoj, to rade ljudi sa iskustvom od 20-30 godina, a do tad bi već naučila da se čuvaš podvodnih mina.

hvala kikirki na savetu....ja njima pricam ali meni niko ne veruje...a prvensveno da bi dosao do nekog visokog pozicioniranja treba dosta da guras i napredujes....zato ne zelim da gubim vreme ali ne da mi se....samo da bi polozio treba biti jako dobro psihicki spreman a i fizicki....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala kikirki na savetu....ja njima pricam ali meni niko ne veruje...a prvensveno da bi dosao do nekog visokog pozicioniranja treba dosta da guras i napredujes....zato ne zelim da gubim vreme ali ne da mi se....samo da bi polozio treba biti jako dobro psihicki spreman a i fizicki....

Ma, bre guraj svoje. Ako vide da si ozbiljna u tome ako otkineš prijemni, upadneš na budžet, smiriće se oni i podržati te, veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa kikiriki :)

Sledi svoj san, mlada si, imas pred sobom sve sto ti treba da zavrsis...

Mada ni fakultet nije merilo svega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali u nekim profesijama ne možeš bez njega da radiš posao koji želiš. Npr. lekar, advokat, zubar, sveštenik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovde mogu da zavrsim deset fakulteta a posao ne mogu da nadjem... Sve ide preko veze... A po prodavnicama za platu od deset hiljada bas i ne zelim da radim...

Fly Girl i Palčica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.