Da li pijete gazirane napitke u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad mi se pije, pijem. Coca Colu i kiselu vodu, prija mi za zeludac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi se pilo nista gazirano do nedavno i onda mi nesto doslo za kolu i morala sam da uzmem..a prija mi za stomak kad je onako nikakav...tako da popijem ponekad..kiselu slabo jel je inace ne volim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da nisam pila gazirane sokove u trudnoci, iako ih volim trudim se da ih izbegavam. Vise ih pijem leti kad je vruce, a zimi ne pamtim, nikako piti gazirane sokove u trudnoci jer oni nemaju nista zdravo u sebi.

Poz svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace obozavam gazirane sokove ali nisam pila u trudnoci znajuci koliko su stetni... Kad bas ne mogu da gledam flasu koka kole u frizideru popijem jedan gutljaj cisto da me prodje zelja B)

Suncokret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo gaziranog sigurno neće škoditi.

B.mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slabo ponekad uzmem po pola case od mm tek da me prodje zelja,znam da je gazirano stetno po zdravlje i trudim se da ga izbegavam maksimum,dok mm ne moze da ruca bez coca-cole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slabo ponekad uzmem po pola case od mm tek da me prodje zelja,znam da je gazirano stetno po zdravlje i trudim se da ga izbegavam maksimum,dok mm ne moze da ruca bez coca-cole.

imam i ja jednog takvog,sve mu uzmi samo nemoj kolu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam i ja jednog takvog,sve mu uzmi samo nemoj kolu

Ma moj mi daje ali ja ne pijem,vise volim da popijem sok od cedjene pomorandze nego nesto gazirano,ali mm ne,on je zavistan i makar jednu limenku da popije zadovoljan je. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vasi su muzevi sjajni, sto se zalite? :rolleyes: Moj ne moze bez piva :D

Izbjegaval sam u trudnoci, a i dalje izbjegavam gazirana pica.

Milkiniz voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vasi su muzevi sjajni, sto se zalite? :rolleyes: Moj ne moze bez piva :D

Izbjegaval sam u trudnoci, a i dalje izbjegavam gazirana pica.

Moj ne pije alkohol :D

Milkiniz voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ne pije alkohol :D

Blago tebi! :D:P

Milkiniz voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@snowhite ni moj ne pije ali verujem da mu je jetra podjednako unakazena kao da je alkos...dnevno bez 2-3l coca cole ne prodje

ja sam pila u prvoj trudnoci koliko mi je organizam trazio, pomagala mi je kod gorusice pred kraj...sad isto jednu casu dnevno uz pizzu ili tako nekako

Milkiniz voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se sada u ovoj trudnoći traži gazirano ali ne kupujem pa se tako, za sada, uspešno varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni inače ne pijem nikakve industrjske sokove, tako da ni gazirane, ali zato sam za vikend popila 2l gazirane vode. Nisam mogla da se napijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledam da ih izbegavam, u 4tom i 5tom mesecu ih nisam pila nikako, sada mozda popijem casu gaziranog u toku nedelje,ako ga se bas bas zazelim (sto je retkost) i primetila sam da je pepsi jaaaaaaako sladak, on me vise i "ne mami" u prodavnici, a pre sam ga rado popila. Ono sto mi je ostalo od gaziranog, a da ga pozelim popiti je šveps, to sad pijem po rodjendanima a uskoro po slavama i predstojecim praznicima :D To mi je jedini greh :P</p>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U poslednji trimester pila kiselu knjaz milos bas cesto... prijala mi.

Ako ne svaki drugi onda svaki treci dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja pijem coca colu jednom sedmicno ili mozda 2x kada suprug pije onda uzmem koji gutljaj cisto ono sode radi, mi smo inace prije pili uzasno puno cc pogotovo suprug. onda smo skontali da posto kupujemo velike flase onda se vis ei pije, vec jedno godinu ili dvije kupujemo samo male staklenke ili limenke i tu jednu smo prije dijelili na pola a ja sada pijem samo gutljaj ili dva.

mineralnu mogu popiti umjesto cc, ali onako kao pice, uz pizzu ... samo cola moze tih par gutljaja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kolu pijem ko malo dijete, ono bas sa uzitkom, ali ogranicila sam se sada na 2x mjesecno po jednu malu flasicu -_- al sam zato izbacila kafu i cajeve.

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čim sam videla temu sa gaziranim napicima, morala sam da se javim. :) Ja koka kolu, obožavam, msm da je i ta reč slaba za osećanje koje gajim prema njoj. ;) 

U stanju sam da je pijem sve vreme, ranije sam samo nju ili pepsi i pila, vodu skoro nikada, tako da se moj organizam navikao na sodu i mm mi " dozvoljava" vikendom da kupimo dvolitru i gucamo, tako da živim od vikenda do vikenda. :)

Znam da nije zdrava i suzdržavam se,ali nekad moram i sebi dati oduška, šta ću? U međuvremenu se truim da pijem običnu vodu,ali mi uopšte ne prija i ne utaljuje žeđ, tako da uz nju uvek imam i Mg Mivelu ili Minakvu.. Doduše, otkad me muči gorušica, gazirano je zakon! Par gutljaja me vrati u normalu, najiskrenije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nego sto sam odradila test za trudnocu znala sam da ce biti pozitivan jer sam pocela bukvalno da se davim u Svepsu Bitter lemon,zelja za njim je bila nerealna,kada popijem preplavi me osecaj zadovoljstva,posle par nedelja je to prestalo ali i dalje pijem kiselu  i kocu i iskreno ne znam kako bih prezivljavala mucnine i gorusice bez njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbegavaj Biter Lemon jer sadrži kinin koji izaziva kontrakcije. Pila sam ga pred porođaj. U ranoj trudnoći nikako.

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.