Da li pijete gazirane napitke u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Pijem ponekad coca colu, znam da ne treba ali nekad je jace od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na pocetku ove trudnoce (a sad kao vec trudna iha-haj.... 10 nedelja) imala stalnu gorusicu, i nista mi nije pomagalo osim coca-cole. Popijem pola case i meni lepo... a do tada sam se mucila danima... Znam da su sva gazirana pica stetna, ali ja ih volim. Mislim da je najvaznije imati meru, treba ugadjati sebi, ali umereno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima ovde neko da pije gazirano u trudnoći?! :) Ja od početka pijem sve redno coca colu,fantu...znam da ne valja ali mi se samo gazirano traži... Pokušavam da se suzdržim ali džaba.. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima ovde neko da pije gazirano u trudnoći?! :) Ja od početka pijem sve redno coca colu,fantu...znam da ne valja ali mi se samo gazirano traži... Pokušavam da se suzdržim ali džaba.. B)

Sandra, a da piješ neku prirodno gaziranu vodu? Pre neki dan mi je mm pročitao da Cocacola povećava, ne znam koliko, šansu za spontani :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valja ne valja - ja sam pila

Najviše coctu, sa koka kole sam se skinula odavno - iz razloga što je previše slatka i mnogo mi je stvarala gasove.

Sećam se da se moja kuma šlogirala kad je videla da pijem koka kolu na rođendanu (silom prilika - nije bilo cocte)

Dete mi zdravo i pravo, mislim da je sve propaganda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet lično mislim da je moguće da utiče na opšte zdravlje trudnice e sad baš koliko utiče i na bebu u stomaku, iskreno i nisam razmišlata o tome jer baš malo pijem colu (5-6 čaša godišnje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda ću sad malo biti OT ali....

Mislim da sve ima veze, kako ono što jedemo, tako i ono što pijemo - sa tim kako je naš organizam naviknut.

Sećam se da je u porodilištu došla pred moj izlazak žena koja me posavetovala oko ishrane dojilje. Tad sam je pitala oko pasulja, znate šta mi je rekla?

Sve je to do pondeblja - šta misliš da li oni u Meksiku koji žive na pasulju čekaju godinu dana da bi detetu dali pasull, ili da mame ne jedu pasulj dok doje?

Gazirano naravno ne dok se doji (pa i meni prave gasove :lol: ), ali se ne sećam da mi je iko (osim kume) prigovorio niti se začudio što pijem gazirano.

Opet navodim da nisam pila koka kolu, već koktu i kiselu vodu, nekad donatmg

buhla voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,ne mogu gaziranu vodu,samo sokove gazirane,to mi se baš traži... Pu,pu,daleko bilo,evo smanjujem odmah... s obzirom da sam prestala da pušim u trudnoći,a bila sam ubeđena da neću moći da ostavim cigare,mogu da prestanem da pijem ono što najviše volim... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem gazirano. U pocetku sam zbog mucnina samo mogla da pijem mineralnu vodu, od obicne mi bilo muka. Popijem poneku casu coca cole, aj gledam da ne preteram. Nego ono na sta sam se navukla, a strasno mi prija i nije gazirano je Aqua Viva Hydroactive, ona sa ukusom breskve. Ne mogu nigde da nadjem info jel ok da se ta voda pije u trudnoci, ja popijem i do 3 flasice dnevno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sokove gazirane-negazirane ne pijem, slatko mi je i ne volim. Ali popijem nekad kiselu, doduse retko ali eto kad odem negde pa da ne trazim bas samo casu vode :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li pijete gazirane napitke u trudnoci? Kazu da ne treba piti, ne znam koliko je tacno, mada ih ja za svaki slucaj ne pijem, a volim.

Ja sam prva tri mjeseca zivjela od mineralne,sve ostalo mi je stvaralo kiselinu a voda mi se gadila,kasnije kad su prestale mucnine pila sam potoke Coca-Cole i rodila savrseno zdravu bebicu i zato smatram da bi trebalo da pijes oni sto se tebi pije.Doduse sad dok dojim pazim sta jedem i pijem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem gazirano. U pocetku sam zbog mucnina samo mogla da pijem mineralnu vodu, od obicne mi bilo muka. Popijem poneku casu coca cole, aj gledam da ne preteram. Nego ono na sta sam se navukla, a strasno mi prija i nije gazirano je Aqua Viva Hydroactive, ona sa ukusom breskve. Ne mogu nigde da nadjem info jel ok da se ta voda pije u trudnoci, ja popijem i do 3 flasice dnevno....

Jaooooo pričaj mi o tome....i ja sam se navukla na tu vodu...i mislim da nije štetna za trudnoću.... Više je štetna sigurno coca cola koju baš dosta pila za ovih 7 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Coca-Colu volim posle nekog dooobrog jela, ali ništa preterano, jednu čašu, dve maximalno. Nezamislivo mi je da posle roštilja,ili pizze recimo ne gucnem Coca-Colu B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada smo vec kod gaziranih sokova.....OBOZAVAM PEPSI TWIST

Bukvalno nemogu da zamislim dan bez njega,ali mogu i coca colu,inace i u trudnoci sam pila,mada znatno manje.Ali sada sve nadoknadjujem :lol::lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace nisam neki ljubitelj sokova, mleko i voda mi bas prijaju, al desava mi se da popijem sok, pa i gazirani. Obicno je to kola, guarana ili neki slican napitak. Ne branim sama sebi da pijem, al mi se jednostavno vise od jedne case ne pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene muz kritikuje kako me vidi da kupujem coca colu..ali jednostavno, ne mogu da joj odolim.. :( pitala sam ginekologa i naravno dobila sam odgovor da ne trebam da preterujem ali od case, dve nece nista strasno da bude... od bilo kojih drugih sokova u tetrapaku ili cak i cedjeni od narandje, grejpa ili slicno pojacavaju mi gorusicu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene muz kritikuje kako me vidi da kupujem coca colu..ali jednostavno, ne mogu da joj odolim.. :( pitala sam ginekologa i naravno dobila sam odgovor da ne trebam da preterujem ali od case, dve nece nista strasno da bude... od bilo kojih drugih sokova u tetrapaku ili cak i cedjeni od narandje, grejpa ili slicno pojacavaju mi gorusicu..

Svaki put kad te muz napadne za to ti mu kazi da ti dize pritisak, sto je gore od case koka kole. :P Ti znas sta je za tebe dobro i radi ono sto ti se radi kad ti se radi. Nisi debil da zelis zlo sopstvenom detetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki put kad te muz napadne za to ti mu kazi da ti dize pritisak, sto je gore od case koka kole. :P Ti znas sta je za tebe dobro i radi ono sto ti se radi kad ti se radi. Nisi debil da zelis zlo sopstvenom detetu.

hehe pa upravo mu tako nesto i odgovorim.. :P moram da se snadjem.. zaista mi prija ta sumeca hladna coca cola ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad ne pijem sokove, to mi je preslatko... Volim casu piva, limunadu bez secera i vodu. Ali od kada sam trudna poceh da pijem koka-kolu, obicno uvece popijem casu. Uzasno mi prija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim casu piva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja slabo pijem gazirane sokove. Kiselu vodu volim. Medjutim , otkad sam ostala trudna, jako mi se pije gazirano, pogotovo biter lemon i tonik. Ne znam koliko to direktno moze da steti bebi... :huh: cak nisam o tome ni razmisljala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace nisam ljubitelj gaziranih sokova, osim sto ponekad mi dodje da popijem tako pitku i divnu Alpinu. To je jedini izuzetak bio i ostace. Iskreno i nisam neka ''sokara''. :)

Trenutno pijuckam sok od koprive, kuma mi napravila i da znate da je fin, nije sladak a osvezavajuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače ih ne volim i izbegavam.... ali nekada mi tako prija Sprite ili Tonic.... naročito na ovih 35 +, tako da sebe počastim sa jednom flašicom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače nisam neki l jubitelj gaziranih napitaka (osim guarane i švepsa) ali u poslednjih par dana me uhvatilo ludilo za coca-colom i fantom (koje uopšte nisam ljubitelj) pa sam udovoljila sebi. Ali danas sam isključivo na vodi i zabranila sam mm da kupujete sokovi ili ako ih kupi da ih ostavi dole kod njegovih tj. što dalje od mene :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ljubitelj gaziranih sokova,ali kad mi se bas popije casa gaziranog soka(to bude Coca-Cola ili Pepsi)popijem...Patronazna nam je cak u skolici rekla,ako vam se pije gazirano sad pijte,nemojte kad budete dojile ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.