Recept za srecan brak i veselu porodicu?

Najvažnija stvar za jednu zdravu vezu je:   46 votes

  1. 1. Srećan brak???

    • Dobra komunikacija
      14
    • Obostrano poštovanje
      13
    • Dobar seks
      2
    • Finansijska podrška
      0
    • Fizička podrška
      0
    • Psihička podrška
      2
    • Iskrenost
      7
    • Povjerenje
      8

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Dodala sam jednu anketu na ovu temu...zanimaju me odgovori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih zaokruzila sve, zato sto mislim da je sve od navedenog potrebno za srecan brak. Kako psihicka, tako fizicka i materijalna podrska igraju veliku ulogu, obostrano postovanje i iskrenost, poverenje... Takodje, ono sto je isto tako bitno, gusenje partnera moze da ugrozi srecan brak/vezu . Mm i ja se ne gusimo, kad izadjemo odvojeno nit' on mene zivka nit' ja njega. Njegova bivsa ga je izuzetno gusila i ima fobiju od toga, mene je moj bivsi gusio, (pisala sam u drugoj temi) tako da smo se nasli i jako nam prija takav opusten odnos. Isto tako, nikad se nismo culi 100 puta dnevno, cak ni na pocetku veze, dovoljno je jednom, sem ako imamo jedno drugom nesto da saopstimo, dogovorimo.... pa se cujemo jos koji put, nema potrebe sad bezpotrebno da cvrkucemo. Mi smo jedan drugom sve, i muz i zena, i najbolji prijatelji. To je moj recept za srecan brak i ne merem ga menjati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Ljubav nikad ne umire prirodnom smrću. Umire jer joj ne znamo obnoviti izvor. Umire od sljepoće, pogrešaka, izdaje. Umire od bolesti i rana; umire zbog dosade, gubitka svježine i sjaja.

Ljubav se stalno mora osvezavati,"zalivati",obnavljati.Dovoljne su samo male sitnice da osveze brak u suprotnom ljubav se polako gubi.

Brak cesto propada jer ga ne "zalivamo"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je moto mm,ali kada je on u pitanju,,,a kada sam ja u pitanju,onda bi to bilo:"zivi kako ti ja kazem" <_<

mislim da su ljubav,postivanje,razumijevanje i strpljenje jako bitni u braku,,,ali ne sa jedne strane,vec sa obje...

kod mene je problem sto imam osjecaj da sam samo ja ta koja se drzi ovoga...a mm je taj koji je uvijek nezadovoljan... :(

:D kako sam se prepoznala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni je kljucna stvar naci pravog muskarca za sebe. Da imate slicne zelje, da se radujete istim stvarima, da vam je isti pogled na zivot kao i zivotni cilj.

Uzivanje u malim stvarima (prva jutarnja kafa, setnja se klincima, paznja i neznost...), postovanje, razgovor, obostrani kompromis, osmeh.

Sto se tice odnosa sa decom, po meni je najbitnije strpljenje i razgovor, nikako batine i vika, cika...

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Mene interesuje KAKO se prilagoditi promeni koja posle par godina divnog, slatkog, veselog i ljubavlju ispunjenog zivota prerasta u kolotecinu, cangrizavost, nepodnosljivost onog drugog.Kako se zivi u braku, kako treba zena da docekuje muza sa posla da ne bude nadrndana kad on ostane duze, kako vi zivite devojke svaki dan?MM i ja se mnogo volimo (ili smo se bar voleli) ali nam je komunikacija ocajna, nema lakoce u postojanju, vec je nekako sve nategnuto....Imamo devojcicu od 2 god i do sad sam je obasipala ljubavlju paznjom, sva svoj red, dobra je i poslusna, ali sada vec pocinjem da brinem, jer mm zbog bilo kakve sitnice tresne vratima itd.Otudjio se, ne interesujemo ga vise :( kako da ga "vratim" i od doma napravim oazu mira, srece i radosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh srećice. Moje mišljenje je da svi, prije ili kasnije upadnemo u tu kolotečinu. Što se tiče savjeta, ima ih raznih, i nadam se da će djevojke dati svoje primjere kako postupati.

Ima niz spoljašnih faktora, na koje možemo ili ne možemo uticati, a oni mijenjaju naš bračni put.

Posao, finansijska kriza, porodični problemi, zdravlje...

Sve od navedenog moraš analizirati, odnosno zaključiti šta je u vašem slučaju da bi se mogla boriti.

TM vjerovatno nešto muči i moraš doprijeti do toga razgovorom. Ukoliko vidiš da ni razgovor ne pomaže, pusti ga malo i posmatraj i uvijek osmijeh na lice.

Savjet plus: Šumeći Magnezijum svaki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo ga dočekaš sa ručkom, sa osmehom...ignorišeš to neko loše ponašanje nedelju dana...pa ako nastavi, onda razgovor sa pitanjem šta ga muči, ali ne nadrdano, već smireno i zabrinuto...u braku se dešavaju oscilacije, ne može svaki dan iz godine u godinu da bude savršen...ima uspona i padova...ali razgovor i komunikacija moraju da postoje, zato ste u braku, ako toga nema, onda nema ni braka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja čekam recept za srećan brak........

Na prvom mestu ljubav.

Pa onda slicna interesovanja, slicni pogledi na svet, razumevanje, postovanje, dobra komunikacija, iskrenost, da ste jedno drugom potrebni i dovoljni :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam idealan primjer za "loš brak" i znam reći šta sve ne treba da se radi ali nikako ne znam da pogodim šta sve treba da radim :lol:

Ja licno mislim da dvoje ljudi ili se nadju ili ne. Sve sto je usiljeno, bilo to NAMJERNO buđenje strasti, romantike, ljubavi itd vremenom dosadi i opet se sve vrati na staro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam idealan primjer za "loš brak" i znam reći šta sve ne treba da se radi ali nikako ne znam da pogodim šta sve treba da radim :lol:

Ja licno mislim da dvoje ljudi ili se nadju ili ne. Sve sto je usiljeno, bilo to NAMJERNO buđenje strasti, romantike, ljubavi itd vremenom dosadi i opet se sve vrati na staro.

Kako mozes da zivis u losem braku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam idealan primjer za "loš brak" i znam reći šta sve ne treba da se radi ali nikako ne znam da pogodim šta sve treba da radim :lol:

Ja licno mislim da dvoje ljudi ili se nadju ili ne. Sve sto je usiljeno, bilo to NAMJERNO buđenje strasti, romantike, ljubavi itd vremenom dosadi i opet se sve vrati na staro.

Slazem se da dvoje treba da se "nadju".. tako sam nesto i pokusala da definisem gore.

To je preduslov, pa onda sve ostalo..cak i to nije dovoljno nekad

ALi svakako se ne moze sa pogresnim partnerom ocekivati neka dugorocna sreca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, recept. Inače ih nisam ljubitelj, pridržavam ih se jedino kad su kolači u pitanju. Ostalo sve uglavnom ne radim po receptu, već po unutrašnjem nahođenju.

Na početku je naravno potrebno da se dvoje ljudi nađe, da između njih se javi ono nešto, neka hemija ili kako ko već hoće to da zove, ali kasnije kao i za sve dobro u životu, treba dosta truda, ulaganja, a ponekad bogami i odricanja da bi brak opstao. Svakako, trud je potreban s obe strane, mada verujem da u svakom braku ili vezi jedna strana uvek više "povuče" i više se trudi, što i nije nužno loše. To može da znači da se dvoje ljudi savršeno dopunjavaju, jedno je malo više uslovno rečeno lenjo i inertnije, drugo energično i poletno i daje podsticaj svom partneru da nešto uradi. Na drugoj strani, postoji i masa primera gde su se brakovi raspali jer jedan partner konstantno radi na braku i trudi se da opstane, onaj drugi uopšte ne. Zato sam stava da univerzalnog recepta nema i da sve zavisi od samih bračnih drugova.

Komunikacija, kompromis i ljubav su po meni nešto što bi u braku trebalo da se podrazumeva i ne smatram to nikakvim receptom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prioritet, mislim da je to kljucna rec... Jednom sam, videvsi da se svi razvode, pitala mamu kako su to ona i tata toliko dugo izdrzali, na sta mi je ona rekla: "Oduvek smo znali svoje prioritete", i eto...

Zato sam ja jako ponosna na svog muza sto je odbio odlicno placen posao na platformi, da bi ostao kod kuce sa porodicom... Sto ne ostaje na poslu do 21h, kao njegov kolega koji zbog toga zaradjuje 50% vise od njega, jer zeli da provodi vreme sa porodicom, jer mu je porodica prioritet... Sto oboje sve vise ustupaka cinimo jedno drugom, jer nam je prioritet da zivimo u miru...

Patuljcica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubav i nista drugo.Meni je dovoljno samo da se mnogo,mnogo volimo,a ako se volimo naravno i da cemo brinuti jedno o drugome.Naravno da cemo pretrpeti nesto,precutati,podrzavati jedno drugo itd.

Ako nema ljubavi nema ni srecnog braka,bar je kod nas tako,jer ja ne umem da glumim.Prosto sloznost i ne moze da se glumi,kad tad brak ce puci.

Mm i ja se jednostavno volimo.Zato kad on dodje s'posla svi cetvoro legnemo na krevet mazimo se i gnjavimo.Kad je kuci uvek se njuskamo i suskamo.Deca to vide,deca osete da u porodici ima ljubavi i zato su deca srecna.Mm nije najvaznije da mu rucak bude spreman i da mu zena titra.Njemu je najbitnije da sam ja srecna,raspolozena,srecna i da se volimo,ostalo ce biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubav i nista drugo.Meni je dovoljno samo da se mnogo,mnogo volimo,a ako se volimo naravno i da cemo brinuti jedno o drugome.Naravno da cemo pretrpeti nesto,precutati,podrzavati jedno drugo itd.

Ako nema ljubavi nema ni srecnog braka,bar je kod nas tako,jer ja ne umem da glumim.Prosto sloznost i ne moze da se glumi,kad tad brak ce puci.

Mm i ja se jednostavno volimo.Zato kad on dodje s'posla svi cetvoro legnemo na krevet mazimo se i gnjavimo.Kad je kuci uvek se njuskamo i suskamo.Deca to vide,deca osete da u porodici ima ljubavi i zato su deca srecna.Mm nije najvaznije da mu rucak bude spreman i da mu zena titra.Njemu je najbitnije da sam ja srecna,raspolozena,srecna i da se volimo,ostalo ce biti.

Kao da sam ja pisala, od reči do reči....samo što nema dece još uvek. Nadam se da će tako i ostati pošto smo u braku 10 meseci tek.

C*I*C*A*N*A meni milina da ovo pročitam. Sad znam koliko si ti srećna, mažena i pažena žena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mozes da zivis u losem braku?

Dok ne doživiš neke stvari na svojoj koži ne znaš kako to izgleda. Nije sve tako crno-bjelo .... ima tu i drugih nijansi. Čovjek se uvjek nada da će se neke stvari ispraviti, da će vrijeme raditi u korist vašeg odnosa i braka, da će se neke stvari iskristalizovati, da je potrebno ljudima a i samom sebi dati drugu šansu .... Ne možeš dizati ruke tek tako od svega, treba iscrpiti apsolutno SVE, svaku sitnicu, dati maksimum od sebe i tek onda, kada više nemaš šta da dadneš, da pokušaš, da uradiš da bi spasio sve što se spasiti da, tek kada vrijeme pokaže da zaista nema više ničega dižeš ruke od svega.

Nada umire poslednja a dokle god je u meni i trunak nade da ipak možemo biti koliko toliko normalna porodica te da nisam pokušala sve neću stati.

Mnogo ljudi sa kojima sam razgovarala mi kažu da su u braku imali ne samo loših perioda nego i loših godina, možda je i kod mene tako - loša godina ... možda će proći jer ne mogu i ne želim da vjerujem da mi se ista stvar dešava dva puta. Sve je to samo jedno veliko MOŽDA a ja žđelim da vjerujem da je to mož-DA

Možda će ovo sada zvučati surovo, hladno i sebično ali u ovom periodu sada jakoooooo puno mi pomaže oko S. i A., apsolutno ih je preuzeo na sebe jer pored male bebe ja jednostavno ne mogu sama da se brinem i za malo djete i za djete koje je na pragu pubereteta. Ovako sam oslobođena svih obaveza oko njih i brinem se za malu bebu i meni odgovara ....

Nemaš pojma koliko je to sve tuženo, koliko duša zaboli ... imaš sve, ne brineš se oko posla, para, krova nad glavom a odnosi unutar porodice između roditelja - nikakvi .... srce ti se cjepa kada svojim očima gledaš da se raspada a ništa ne možeš a i dalje se nadaš ..... nada valjda umire onda kada bol prestane ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao da sam ja pisala, od reči do reči....samo što nema dece još uvek. Nadam se da će tako i ostati pošto smo u braku 10 meseci tek.

C*I*C*A*N*A meni milina da ovo pročitam. Sad znam koliko si ti srećna, mažena i pažena žena :)

Naravno da ce i ostati tako,samo ce biti jos jace i lepse.

Ja nekad zezam mm kako vise mazi decu nego mene i ja sam kao ljubomorna. :rolleyes:

mm i ja smo se zabavljali manje od dva meseca,niko nije verovao u nasu ljubav sem nas.I sada ga svakim danom sve vise i vise vilim i posle 4 godine zajednickog zivota.Svaki sex nam je bolji i bolji.Nismo imali kriza u braku apsolutno nikad.Imali smo kriznih dana npr sto se tice novca ili nekih problemcica u kuci,ali ni tada se nismo svadjali.Samo bi se jos vise pribrizili jedno drugome,jos vise bi se scucurili i postali jaci zajedno.

Topaz tvoja situacija je bas komplikovana,ali znaj da moras misliti malo i na njega.Sam taj cin koliko ti on sad pomaze pokazuje koliko ti je dobar muz.Kada bi mu ti pokazala zahvalnost mozda bi se i on okrenuo ka tebi.Pokusaj nesto da promenis,da se vise obazires na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da ce i ostati tako,samo ce biti jos jace i lepse.

Ja nekad zezam mm kako vise mazi decu nego mene i ja sam kao ljubomorna. :rolleyes:

mm i ja smo se zabavljali manje od dva meseca,niko nije verovao u nasu ljubav sem nas.I sada ga svakim danom sve vise i vise vilim i posle 4 godine zajednickog zivota.Svaki sex nam je bolji i bolji.Nismo imali kriza u braku apsolutno nikad.Imali smo kriznih dana npr sto se tice novca ili nekih problemcica u kuci,ali ni tada se nismo svadjali.Samo bi se jos vise pribrizili jedno drugome,jos vise bi se scucurili i postali jaci zajedno.

Veruješ li da su mi suze krenule...ja sam toliko srećna što je on takav da nemam reči. Ma sto puta sam rekla da sam ga pravila kako sam ga zamišljala ne bi bolji ispao.

I stvarno, kao da čitam našu priču... Prelepo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz tvoja situacija je bas komplikovana,ali znaj da moras misliti malo i na njega.Sam taj cin koliko ti on sad pomaze pokazuje koliko ti je dobar muz.Kada bi mu ti pokazala zahvalnost mozda bi se i on okrenuo ka tebi.Pokusaj nesto da promenis,da se vise obazires na njega.

to su mu jedine obaveze i jedna jedina stvar koja nas smiruje i drži naš brak. Zna da me jedino to smiruje da ga ne izbacim iz kuce. Ne smatram da mu trebam biti zahvalna na tome jer NIŠTA DRUGO KOD NJEGA NE ŠTIMA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potrebna je tolerancija i poverenje da bi brak trajao...ljubav manje-više...nek bude na trećem mestu. :)

Patuljcica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to su mu jedine obaveze i jedna jedina stvar koja nas smiruje i drži naš brak. Zna da me jedino to smiruje da ga ne izbacim iz kuce. Ne smatram da mu trebam biti zahvalna na tome jer NIŠTA DRUGO KOD NJEGA NE ŠTIMA!!!

Imam utisak da ovo kazes ljuta, jer, da se ranije niste nasli ne biste ni bili sada u braku, ne? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam utisak da ovo kazes ljuta, jer, da se ranije niste nasli ne biste ni bili sada u braku, ne? :D

me me .... odavno to traje, ne znam da li si citala moje postove u temi razvod braka ali ima preko 17-18 mjeseci od kako on mene nervira i izbacuje iz takta tako da definitivno nije ljutnja, ljutnja je davno prosla. Ja sam duboko razocarana po pitanju nasih odnosa i braka i kod nekih ljudi jednostavno nista ne pomaze - ni fino ni ruzno. Ja nisam budala da ja njemu pruzam i dajem, da ga postujem i imam povjerenja a da pri tome ne dobijam nista za uzvrat osim lazi, uvreda, svadja i negodovanja. Zato vise necu da budem ni fina, ni takticna ni dobra prema njemu. Njega covjek treba da spusti na zemlju i postavi na njegovo mjesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.