Recept za srecan brak i veselu porodicu?

Najvažnija stvar za jednu zdravu vezu je:   46 votes

  1. 1. Srećan brak???

    • Dobra komunikacija
      14
    • Obostrano poštovanje
      13
    • Dobar seks
      2
    • Finansijska podrška
      0
    • Fizička podrška
      0
    • Psihička podrška
      2
    • Iskrenost
      7
    • Povjerenje
      8

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

djaba ti strpljenje ako je samo sa tvoje strane i ako nema ostalog...

a sto se sexa tice,,,ni ja ga ne volim narocito...i vecina zena u mom okruzenju... ;)

Nekada i vrlo često u stvari je ovako razmišljanje pogrešno....nažalost....ne možemo uvek da budemo oboje razumni u istom trenutku/periodu....budimo razumni i tolerantni kada je druga strana nerazumna,pokušajmo da mi u tom trenutku budemo taj pozitivan glas koji emituje razum,strpljenje,toleranciju.....eto nešto rekoh na brzinu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I manite se sexa više....nije on presudan za dobru vezu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada i vrlo često u stvari je ovako razmišljanje pogrešno....nažalost....ne možemo uvek da budemo oboje razumni u istom trenutku/periodu....budimo razumni i tolerantni kada je druga strana nerazumna,pokušajmo da mi u tom trenutku budemo taj pozitivan glas koji emituje razum,strpljenje,toleranciju.....eto nešto rekoh na brzinu ;)

Mozda je na brzinu ali je jako pronicljivo!Pa zamislite samo situaciju:svadljiv muz,besan,nervozan-besna zena! :ph34r: bomba Ali zato:nervozan muz-razumna zena?dogovor,stalozena situacija,primirje B) Velike vrline su po meni tolerancija,razumevanje,stalozenost i eto vam uspesnog braka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I manite se sexa više....nije on presudan za dobru vezu ;)

Mladost, ludost... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedeljno? Pa, sedam puta i jos sedam sa ljubavnikom :lol::P

Mladost-ludost. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da i toga ima...ali malo redja kombinacija,zar ne? <_<

mislim na razumnog muza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema tu sta, malo razumevanja, malo vise sexa i sve bude kao podmazano. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da i to me ljuti... :angry:

Ima, i ja sam ga upecala. :P I ne bih da razocaram ostale,al' neznam da li je koji primerak na svetu ostao. A takav, kako opisujes svog muza, je bio moj bivsi, zato i jeste bivsi. Dok sam ja cutala, trpela i "bila razumna", sve je bilo ok, kad sam ja pukla i nas brak je pukao. Sad zivim sa covekom sa kojim sam svaki dan, ne bas po ceo dan, ali svaki dan srecna. Razuman je i postuje moje misljenje, bez nametanja svog, ako nam se kose misljenja, onda ili prihvatimo cinjenicu da se u tome ne slazemo (ako je nesto nebitno) ili sednemo i nadjemo kompromis. Prvi put osecam kao da nema nikakvog takmicenja u tome cija ce biti poslednja, ko ce imati paametniju izjavi ili ko je od koga pametniji, stariji i sl. Nema "musko sam-zensko si" vec "moj si zivot, ja tvoja ljubav". I, po prvi put, razumem recenicu, "njega je lako voleti", njega nema ko nebi voleo... Ma, nije da se hvalim, al' mi je, napokon, upala kasika u med. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima, i ja sam ga upecala. :P I ne bih da razocaram ostale,al' neznam da li je koji primerak na svetu ostao. A takav, kako opisujes svog muza, je bio moj bivsi, zato i jeste bivsi. Dok sam ja cutala, trpela i "bila razumna", sve je bilo ok, kad sam ja pukla i nas brak je pukao. Sad zivim sa covekom sa kojim sam svaki dan, ne bas po ceo dan, ali svaki dan srecna. Razuman je i postuje moje misljenje, bez nametanja svog, ako nam se kose misljenja, onda ili prihvatimo cinjenicu da se u tome ne slazemo (ako je nesto nebitno) ili sednemo i nadjemo kompromis. Prvi put osecam kao da nema nikakvog takmicenja u tome cija ce biti poslednja, ko ce imati paametniju izjavi ili ko je od koga pametniji, stariji i sl. Nema "musko sam-zensko si" vec "moj si zivot, ja tvoja ljubav". I, po prvi put, razumem recenicu, "njega je lako voleti", njega nema ko nebi voleo... Ma, nije da se hvalim, al' mi je, napokon, upala kasika u med. :D

E sada se postavlja pitanje izbora....pa same ste birale zar ne...na osnovu čega ste ih birale kada su tako 'loši' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se s tim,,,al kada je uvijek zena ta koja smiruje situaciju i koja je uvijek razumna za bubice svog muza-to dojadi i najstrpljenijoj zeni...

imal tu gdje nervozna zena-razuman muz???

I opet se postavlja pitanje....kako...zašto...na osnovu čega su birani...partneri ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I manite se sexa više....nije on presudan za dobru vezu ;)

ali zato los sex jeste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je razumjevanje presudno, zatim poštovanje, smjeh i naravno ljubaaaaaaaaaaav.....A sex je samo jedna dodatna aktivnost iskazivanja ljubavi između partnera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan od recepata za srećniji brak i bolju komunikaciju među supružnicima

Bez agresije i verbalne torture

Porodica je osnovna ćelija društva. Osim toga, ona je oaza mira, sloge i razumevanja. Istovremeno i velika odgovornost koju ljudi preuzimaju zarad lične i sreće svojih ukućana. Nažalost, zbog načina života i brojnih egzistencijalnih problema, ona se pretvara u nešto sasvim drugo.

Sve je manje srećnih brakova, a sve više razvoda, a i nasilja unutar porodice. Nasilje u svojim ekstremnim oblicima poprima vid fizičkog zlostavljanja, čije su žrtve većinom žene i deca. Ono što mu prethodi je vid mentalne torture, koja često ostavlja trajne posledice. Ako govorimo o porodicama u kojima ne figurira neki od čestih problema kao što su preljuba, alkoholizam ili narkomanija, postavlja se pitanje zašto dolazi do sukoba supružnika? Najčešći uzrok leži u akumulaciji problema koji se ne rešavaju usled pomanjkanja kvalitetne komunikacije. Razlozi mogu biti brojni: ritam života, stvaranje materijalne sigurnosti ili jednostavno pomanjkanje volje i vremena.

Da bi svaka zajednica, pa i brak opstali, neophodno je međusobno poštovanje i uvažavanje. Ako želite korigovati sebe i svog partnera sa ciljem da veza bude uspešna, potrebno je zapamtiti šta su obaveze supružnika:

1. Bez verbalne torture. U kvalitetnoj vezi nema uvreda, poniženja, podsmeha, ironije i mentalnih igara.

2. Nema mesta agresiji. Bez dranja, vike i bacanja predmeta po kući.

3. Neophodno je poštovanje, poverenje i međusobno uvažavanje. LJubomora, analiza gestova i pogleda totalno su nepotrebne. U bračnoj zajednici ne sme postojati nipodaštavanje vrednosti partnera i samostalno donošenje odluka. Već sve mora biti stvar dogovora uz obostranu saglasnost.

4. Nema ucena. Isključiva kontrola kućnog budžeta od strane samo jednog partnera, zabrana zapošljavanja i kažnjavanje u obliku lišavanja novca, nedopustivi su.

5. Bez seksualnog maltretiranja. Nijedan od partnera nema prava da primorava ili lišava seksa dugog. Zabrana upotrebe kontraceptivnih ili sredstava za zaštitu, direktno je ugrožavanje života i volje ličnosti.

Brak i porodica su velika odgovornost i potrebno je uraditi sve da bi se sačuvali i opstali. Ali, ukoliko je cena srećnog braka nipodaštavanje i ugnjetavanje ličnosti jednog od partnera, to više nije srećni dom za koji se vredi boriti. Potreban je visok stepen svesnosti i odgovornosti oba supružnika da bi zajednica opstala. I zato, kada se čini da vas partner ne razume, setite se zakletve koju ste dali pred oltarom i pokušajte da stvari rešite kao odrasli, civilizovani ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kako me zeznuo net, a ja ceo sastav napisala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vukadinka, svaka cast. Bas lepo receno. To sam i ja mislila, samo nekako nikako da srocim. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema tu sta, malo razumevanja, malo vise sexa i sve bude kao podmazano. :D :D :D

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan od recepata za srećniji brak i bolju komunikaciju među supružnicima

Bez agresije i verbalne torture

Porodica je osnovna ćelija društva. Osim toga, ona je oaza mira, sloge i razumevanja. Istovremeno i velika odgovornost koju ljudi preuzimaju zarad lične i sreće svojih ukućana. Nažalost, zbog načina života i brojnih egzistencijalnih problema, ona se pretvara u nešto sasvim drugo.

Sve je manje srećnih brakova, a sve više razvoda, a i nasilja unutar porodice. Nasilje u svojim ekstremnim oblicima poprima vid fizičkog zlostavljanja, čije su žrtve većinom žene i deca. Ono što mu prethodi je vid mentalne torture, koja često ostavlja trajne posledice. Ako govorimo o porodicama u kojima ne figurira neki od čestih problema kao što su preljuba, alkoholizam ili narkomanija, postavlja se pitanje zašto dolazi do sukoba supružnika? Najčešći uzrok leži u akumulaciji problema koji se ne rešavaju usled pomanjkanja kvalitetne komunikacije. Razlozi mogu biti brojni: ritam života, stvaranje materijalne sigurnosti ili jednostavno pomanjkanje volje i vremena.

Da bi svaka zajednica, pa i brak opstali, neophodno je međusobno poštovanje i uvažavanje. Ako želite korigovati sebe i svog partnera sa ciljem da veza bude uspešna, potrebno je zapamtiti šta su obaveze supružnika:

1. Bez verbalne torture. U kvalitetnoj vezi nema uvreda, poniženja, podsmeha, ironije i mentalnih igara.

2. Nema mesta agresiji. Bez dranja, vike i bacanja predmeta po kući.

3. Neophodno je poštovanje, poverenje i međusobno uvažavanje. LJubomora, analiza gestova i pogleda totalno su nepotrebne. U bračnoj zajednici ne sme postojati nipodaštavanje vrednosti partnera i samostalno donošenje odluka. Već sve mora biti stvar dogovora uz obostranu saglasnost.

4. Nema ucena. Isključiva kontrola kućnog budžeta od strane samo jednog partnera, zabrana zapošljavanja i kažnjavanje u obliku lišavanja novca, nedopustivi su.

5. Bez seksualnog maltretiranja. Nijedan od partnera nema prava da primorava ili lišava seksa dugog. Zabrana upotrebe kontraceptivnih ili sredstava za zaštitu, direktno je ugrožavanje života i volje ličnosti.

Brak i porodica su velika odgovornost i potrebno je uraditi sve da bi se sačuvali i opstali. Ali, ukoliko je cena srećnog braka nipodaštavanje i ugnjetavanje ličnosti jednog od partnera, to više nije srećni dom za koji se vredi boriti. Potreban je visok stepen svesnosti i odgovornosti oba supružnika da bi zajednica opstala. I zato, kada se čini da vas partner ne razume, setite se zakletve koju ste dali pred oltarom i pokušajte da stvari rešite kao odrasli, civilizovani ljudi.

Vukadinka pošto ovo ti nisi 'smišljala' onda mogu da dam komentar...meni ovaj tekst 'zvuči' kao da je upustvo za upotrebu nekog aparata na pr. za domaćinstvo....recimo šporet :P ...ili u najboljem slučaju da ga je smišljala neka američka baba-devojka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vukadinka pošto ovo ti nisi 'smišljala' onda mogu da dam komentar...meni ovaj tekst 'zvuči' kao da je upustvo za upotrebu nekog aparata na pr. za domaćinstvo....recimo šporet :P ...ili u najboljem slučaju da ga je smišljala neka američka baba-devojka :lol:

:lol::lol::lol:

BRAVO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom davno ,

kada ja uopste nisam ni razmisljala o braku , mudri covek mi rece: "Brak je JEDNO BURE do vrha puno meda i gov_ana . U vecini slucajeva je med na samom vrhu , i ljudi biraju da jedu samo taj med , nekoliko godina ... ne razmisljajuci da ce im posle ostati samo ...hm.. da ne kazem sta ... Zato kada se budes odlucila za brak , obavzeno u startu pomesajte med i ono drugo , kako vam nista ne bi tesko palo u zivotu , da u svemu losem sto se desi nadjes i med . "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

recepta nema..brak ili je dobar ili los....

slazem se stobom ilinka brak ili je dobar ili los drugog nema.. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se stobom ilinka brak ili je dobar ili los drugog nema.. :o

Loš je onoliko koliko dozvolimo da bude loš, ili obrnuto.. :D

Ja nisam dugo u braku, ali mislim da razumevanje, dobra komunikacija i puno seksa proizvode veselu porodicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubav, postovanje, podrska, smeh, umiljatost, neznost, oslonac, razumevanje, poverenje, isti pogledi na svet i shvatanja, kao i jos poduzi spisak razloga koji mog muza cine savrsenog muskarca za mene... Prosto smo se nasli... Niko nije morao da se menja ili prilagodjava necekom, prosto smo od prvog trenutka bili i i dalje smo par

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost, za to recept nepostoji. Sve zavisi od partnera - njihovih licnosti i ocekivanja. Vazno je da naprave takav odnos u braku i zivotu uopste i da se oboje maksimalno dobro osecaju u tome!

Ali ono bez cega nama srece je - razumevanje, tolerancija, porska, postovanje i ljubav!!! :wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savrsenog braka nema,ili je dobar ili je los...i slazem se da je brak los koliko mi to dozvolimo...

Ljubav(jer od nje sve pocinje),medjusobno razumevanje,podrska,komunikacija,sto da ne i sex,i ne dozvoliti drugima da udju u vas mali svet,jer se onda sve pokvari...Nema mesta u porodici i braku ni za koga osim za vas,a drustveni zivot te iste porodice je vec druga tema,da li se slazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.