Da li ste se i koliko promenile nakon udaje?

odgovora

Objavljeno

Zanima me da li ste nakon udaje ostale iste kao i pre braka i kolko je trebalo da prilagodite jedno drugom, navike, zelje, osobine i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li ste nakon udaje ostale iste kao i pre braka i kolko je trebalo da prilagodite jedno drugom, navike, zelje, osobine i sl.

Sustinski,ostala sam ista...mada desile su se neke promjene,postala sam zrelija,odgovornija,na neki nacin mudrija...Sto se tice prilagodjavanja,toga i nije bilo nesto specijalno puno,vise sam morala da se adaptiram na njegove roditelje,jer zivimo sa njima i na njegovu cerku iz prethodnog braka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista preterano se nisam promenila, cak mislim da sam potpuno ista. Dugo sam ga znala i bila s njim, znala sta me ocekuje tako da se nisam imala cemu prilagoditi. Ali, dobitkom Alekse sve se promenilo i uglavnom se nas dvoje prilagodjavamo ''malom gospodinu'' :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li ste nakon udaje ostale iste kao i pre braka i kolko je trebalo da prilagodite jedno drugom, navike, zelje, osobine i sl.

Mislim da me sam brak nije promenio već vreme, zrelija sam, ozbiljnije razmišljam, imam mnogo više strpljenja, naučila sam da "brojim do 10"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf .... ja sam ja, ovakva kakva jesam i uvijek cu biti takva .... odgovorna kada treba, dijete kada pouzelim to da budem MADA MISLIM DA SU MUSKARCI izvukli ono najgore iz mene pokusavajuci da me slome i budu jace licnosti tako da imam osjecaj da postajem sve veca i veca *ucka kada je muski rod u pitanju ...

U tom kontekstu promjenilo me na gore...

Bivsi muz je zapoceo taj proces a sadasnji kako vidim ga dovrsava ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da sam se dosta promenila i to na bolje... i dosta sam ozbiljnija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice naseg odnosa-nisam.Bili smo zajdeno 4 meseci kad smo poceli da zivimo zajedno,tako da je oduvek bilo isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se zabavljali pune tri godine pre nego smo se vencali i tri godine smo u braku. Za to vreme izlazenja smo se jako dobro upoznali, upoznali navike,nesto uspeli da korigujemo, na nesto se navikli, tako da je brak i zajednicki zivot nije doneo "iznenadjenja" u ponasnanju i stavovima... Sto se mene licno tice,mislim da sam postala ozbiljnija i zrelija, za neke stvari sam mnogo opustenija otkako smo u braku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista se promenila nisam, sem od kako sam rodila Minu, mozda sam postala ozbiljnija, zrelija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nisam se baš promenila. Mi smo bili zajedno 5 ipo godina kad smo počeli da živimo zajedno, pa smo se venčali posle 5 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre toga nesto malo ziveli zajedno.

Mislim da sam se promenila, samim tim sto sam pocela da delim zivot s nekim, da brinem o nekome, sto do tada nisam morala. Uklapali smo se i to nas je oboje menjalo. Ipak, ostavila sam jedan deo samo za sebe i neke samo svoje obaveze, da bih ostala ja, onakva kakva jesam sa ili bez njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li ste nakon udaje ostale iste kao i pre braka i kolko je trebalo da prilagodite jedno drugom, navike, zelje, osobine i sl.

Promenila ili bolje rečeno prilagodila sam se novonastalom načinu u stvari PRILAGOĐAVALA sam se duuuugo.....bolje rečeno naša se ljubav 'kalila' nekih 5-6 godina....eh toliko je trebalo da sve dođe na svoje....da ja 'sazrim' (još sazrevam)...da se naviknemo...da jednostavno 'osetimo' jedno-drugo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam se nesto promenila bas posle udaje.. da, naravno menjali smo se oboje, sto kazu i druge PRILAGODJAVALI se jedno drugom. drago mi je da ni mm ni ja nismo izgubili neko svoje misljenje zbog ovog drugog. mi smo ostali isti sto se nas dvoje tice, sve se menjalo vremenom pa tako i mi..

ono sto se najvise promenilo, a generalno nema veze samo sa udajom je mozda neko drustvo, manje vise..

to sam shvatila kad sam bila trudna sa Lukom, tada smo poceli vise da se druzimo sa onima koji ili cekaju ili vec imaju decu. jednostavno, skontas da nemas puno tema da onima kojima udaja i dete nisu ni na pameti. mi smo samo o tome razmisljali a to bi smaralo druge..

eh, otegla ja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se u braku poceli zabavljati....tj. nase zabavljanje je trajalo samo dve i po nedelje...da,da dobro ste culi 2 i po nedelje i BUUUUM pala je prosidba i odmah smo poceli da zivimo zajedno nekih 6 meseci do svadbe i dan danas se zabavljamo,ne mogu reci da sam se promenila (sem fizicke promene od 10kg. viska :( :( ),ali sam se ja prilagodila njemu i on meni i funkcionisemo perfektno,e sad dosta ljudi kaze da se odnosi menjaju sa dolaskom dece,ja se nadam da cemo se i onda voleti i postovati kao sad :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... svakim danom se sve više i više pitam ko je ta osoba sa druge strane ogledala .... (kada su muškarci u pitanju)

ovako sam ostala ista ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova zena koja pise sad i ona koja je zivela i ludovala pre braka imaju malo dodirnih tacki.... :rolleyes: pre nego sto sam pocela da zivim sa mm bila sam slobodna zena puna ludorija u svojoj glavi i u stvarnosti, izlazila i lumpovala do zore, momci na sve strane, zivela sama, radila i samu sebe izdrzavala, puno uzbudljivih dana i noci i ljudi je bilo u mom zivotu...od kad smo poceli da zivimo zajedno prvih 6 meseci sam nastavila da se ponasam isto, sto je njega izjedalo, ali mi je na fin nacin stavio do znanja da bi trebalo da se promenim...to je bilo pre 4 godine... danas lumpuje nocima moja mala cerka, ona mi donosi uzbudjenje, prava sam ocajna domacica, na porodiljskom sam , znaci ne radim i prava sam keva i kuvarica... i ja imam 10 kg viska, sreca pa sam bila dosta mrsava kao devojka pa mogu da prodjem sa ovom kilazom... eto toliko od stare slave je ostalo.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Menjali smo se zajedno tako sto smo sazrevali i nadogradjivali nas odnos. U sustini smo ostali isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo tek poceli :unsure:

posle godinu veze smo se vencali, 3 meseca ranije nego sto smo planirali jer sam ostala u drugom stanju i za sada prilagodjavanje dosta tesko ide.

Moj muzic je navikao da zivi sam, u domu, da ostavlja haos za sobom koji spremi kada mu dodje i nastavlja tako da se ponasa i u braku.

Za sada njemu koliko vidim to prilagodjavanje jako tesko pada, ume da bude jako nervozan i razdrazljiv, ali ne vidim drugaciji nacin.

Ni sa 27god nije kasno nauciti da se dlake za sobom kupe odmah ili da se ne ostavlja tush podignut ili cipele na sred hodnika, pa koliko god tesko padalo neke stvari se moraju nauciti i preci u rutinu.

Ja sam se dosta promenila za ovih godinu dana, najvise sam dobila na strpljenju :D

Nisam bila neka cistunica ni ne znam ti kako uredna, ali sam tek sada shvatila koliko takve sitnice mogu da izlude coveka.

Navikavam se na cinjenicu da su zene i muskarci ipak drugaciji i da je to nepopravljivo i ako me je mm icemu naucio to je da trazim.

Dakle nema vise podrazumevanja, nema ocekivanja da on jednostavno zna sta mi je potrebno i sta zelim, nego da to jednostavno i kazem i zatrazim.

To je meni bilo bolno, ali sada mi je mnogo lakse i nas odnos je mnogo drugaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvom braku sam se skrooooz promenila. Toliko da samu sebe nisam mogla da prepoznam. Vise sam licila na biljku, nego na coveka. Sad, u drugom braku, osecam se ponovo kao ja. Mislim da sam se vratila u normalu, pronasla staru sebe, i da se necu nikad promeniti. (osim na bolje, ako primetim u cemu gresim kada pogresim) Ne vredi se menjati (ne pricam o onom da sklonite cetkicu u stranu da bi njegova stala, ili da pobacate stari donji ves i kupite novi da on ne bi video). Govorim o onom sto ste duboko u sebi, da prestanete da se salite, ako je on mrgud ili ljutica, da prestanete da se cujete sa svojim dragim prijateljima jer je on ljubomoran i sl. Sve sam promenila zbog starog muza, i nikad mu nisam valjala, al' sad sam nasla muza kome odgovaram bas ovakva kakva jesam. Sa svim mojim manama i vrlinama, i znam da ako se promenim, postoji mogucnost da ga izgubim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da mm u braku vise ugadjam, imam zelju da uradim sve za njega-za razliku od bilo koje druge veze (cak i sa njim pre braka). U vezi sam bila samo JA vazna, u braku sam se skroz prepustila osecanjima :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I brak i roditeljstvo su dosta uticali na mene. Suštinski se nisam promenila, moj karakter je otprilike isti kao i ranije, ali se jako promenila moja lista prioriteta, moj pristup prema većini stvari je postao ozbiljniji i odgovorniji, i kao što reče A.N.A. više nisam JA na prvom mestu, ima važnijih stvari, a to su moje dete i moj brak. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da mm u braku vise ugadjam, imam zelju da uradim sve za njega-za razliku od bilo koje druge veze (cak i sa njim pre braka). U vezi sam bila samo JA vazna, u braku sam se skroz prepustila osecanjima :wub:

i ja sam se ovde pronasla... ali da, stvarno uzivam u tome.. to je valjda ta bezuslovna ljubav :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I brak i roditeljstvo su dosta uticali na mene. Suštinski se nisam promenila, moj karakter je otprilike isti kao i ranije, ali se jako promenila moja lista prioriteta, moj pristup prema većini stvari je postao ozbiljniji i odgovorniji, i kao što reče A.N.A. više nisam JA na prvom mestu, ima važnijih stvari, a to su moje dete i moj brak. :)

Potpisujem! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam pocelal da zivim sa njim imala sam 19, a sada 26 znaci sazrela sam. Nisam se toliko promenila za prvih 6 godina, radila sam, usput se doskolovala, vidjala se sa drugaricama bar jednom mesecno, sa koleginicom sa posla sam znala bar jednom nedeljno da odem u Usce... Bilo mi je super. E onda je dosla bebica i tada sam se dosta promenila, ustvari ne ja vec stil zivota. Prvi put posle porodjaja sam otisla do grada od kog sam udaljena 15 km kada je beba imala 11 meseci i to da bih produzila bolovanje. Totalno sam otupela za ovo vreme, muz radi, svekrva radi, po ceo dan sam sa maleckom u kuci, cini mi se ne znam ni o cemu drugom da pricam osim o njoj. Sreca pa imam dve drugarice tu blizu koje takodje imaju malu decu pa se bar sa njima vidjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.