Edukativne i druge igračke za malo dete

odgovora

Objavljeno

Ha ha ha.Oni znaju najbolje za sta ce da je upotrebe. :lol:

Za mene ne postoji edukativna igracka.Najbolja edukacija je igranje sa decom,ali ne sa igrackama vec sami da improvizuju.Dalje,trcanje za loptom,igranje u blatu,pravljenje kucica u sumi itd.Znaci kada sami smisljaju i ni od cega prave nesto!E to razvija vijugu,a ne ove moderene vec gotove igracke koje ne daju deci da razvijaju mastu,nego im je vec sve servirano.Gluposti,nego ajde,ne moze covek bas da ih odvaja od druge dece,iako imaju punu sobu igracaka,protivnik sam toga,ali sam u neizbeznoj situaciju,bar dok jos malo ne porastu.

Slazem se sa celim postom,posebno sa boldovanim. :)

N.je ume da se igra sa svim i svacim.Posto sad vecinu vremena provodi napolju,ima bezbroj mogucnosti za igranje.Npr,igra se sa loptama-to su joj bebe,ona je mama i dovodi ih meni koja sam vaspitacica da ih cuvam dok je ona na poslu.Svaka beba-lopta ima svoje ime. Takodje,saksije sa cvecem su joj veoma zanimljive.I one su bebe,uzima kamencice pa ih njima kao hrani.Zatim,tatin alat ume da bude zanimljiva igracka,ma sve sto nadje u dvoristu.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas to kad oni sami improvizuju i ni od cega prave nesto,mastaju zamisljaju.Takvoj deci nikada nije dosadno,nisu zahtevni i zadovoljavaju se sitnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sara je odusevljena mekanim kockama za igru, sarenih boja, mogu da se glodju :D

I ovu knjigu sam joj uzela

http://www.pcelica.rs/izdanje-Muu!-Muu!-4205

da ucimo zivotinje, a svaka zivotinja je od razlicitog materijala, vuna, plis, i td..pa je zanimljivo da opipava teksture

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za improvizaciju se slazem, al to kad bude malo veca, sad bi ona da grize kablove i tako dalje..dakle ne smem bas da je pustim da improvizuje kako hoce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam za igracke koje podsticu decu da nesto stvaraju, naravno kad su malo veci i kad su takve igracke za njih bezbedne ali opet tu nema univerzalne preporuke. Pomenula sam Lego kocke kao dobre ali opet kad bi me neko pitao za savet sta da kupi svom detetu, nasla bih se u neobranom grozdju jer ne vole sva deca ni to, neka nemaju koncentracije i zivaca, pa ljudi kupe i bacene pare a nisu ni male pare :) Znaci opet se mora posmatrati dete i videti za sta je zainteresovano i sta njemu konkretno odgovara. Moje dete plisane igracke ne zarezuje ni strucno a dobio ih je dosta tako da znam da to necu kupovati a ima dece koja ih obozavaju.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naišla sam na brend Djeco (dizajniraju se u Francuskoj). www.djeco.com 

Cene nisu baš pristupačne (mada u tom rangu edukativnih igračaka ne razlikuju se od pina,ili gokija) ali su zaista igračke divno napravljene i one koje podstiču razvoj.Izmedju ostalih imaju ono drveno voće što je spojeno čičak trakom pa dete može da secka.Igračka koja se sastoji iz tri pločice što predstavljaju logičan sled dogadjaja samo treba malo dete da razmisli kojim redom idu.Razne bajke u puzlama.

Ja sam ih pronašla u mamutu.

 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto slicno ima Pino, manje je cini mi se samo.

Kako besplatno? Ima li jos slicnih stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Nesto slicno ima Pino, manje je cini mi se samo.

Kako besplatno? Ima li jos slicnih stvari?

Ima 3d tetris,neke didadičke igračke,rolerkosteri..

Pa lepo,nula evra,dolara,dinara hhahaha.Samo se plaća poštarina.(mada nije tako jeftina,devet evra je za mene)

Poslali su mi mail da stiže za tri do sedam nedelja,i da im šibnem fotku mene zadovoljnog kupca sa igračkom hahahaa

 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bas voli ove "tradicionalno" zenske igracke:D

A vasa deca?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

D voli kuhinju,stalno kuva nesto,ali mi mm ne da da mu kupim,kaze da je za devojcice,na sta ja poludim i tu krene svadja,ali uzecu mu pa ako sme neka je baci kada je donesem,ne mogu vise da cistim rernu ni mikrotalasnu od makarona i pirinca(to mu dam da kuva)evo ga sada mesi plastelim i kaze pravi kolacice.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tekst je veoma dobar, ali zaista, koliko god da razmišljam na tu temu, ne mogu da dokučim da li je cela ta priča oko muško/ ženskih igračaka samo stvar trpanja dece u poželjni (socijalni) okvir ili tu itekako ima i urođenih predispozicija.

Konkretno u našoj kući, niko dečacima niti gura niti brani išta. Stariji sin se kao mali približavao svakoj vrsti igračaka. Naročito kada bi otišao u goste kod drugarica, onda bi mu bile pre svega zanimljive igračke koje u svojoj kući nema- lutke, kolica za bebu, flasice i sl., ali na kratko, tek vreme da vidi o čemu je reč nakon čega bi se opet okretao auticima i ostalim "muškim" zezalicama. Kuhinja ga zanima oduvek, i dan danas bi sate proveo sa mnom gnjaveci testo. Igračaka serpica, sporetica i one plastične hrane ne znam ni koliko ima. Jednom smo svi porodično pravili veliku kuhinju od kartona. Uostalom, kad je o kuhinji reč, ne vidim zašto je svrstana na žensku stranu, šta su onda svi vrsni kuvari muškarci? Zanimaju ga životinje i njihove plastične imitacije, za 4. rođendan je tražio onog interaktivnog papagaja sa kavezom (ne znam da li je to unisex igračka) i dobio ga. Sada već sam ima svest o ovoj temi i sam će mi reći da je nešto" za devojčice ", ne bih znala reći koliki je uticaj u tom smeru imao vrtić, a koliko je sam došao do zaključaka. 

Mladji dečko je opet druga priča, on je potpuno pod uticajem svoje opsednutosti bratom i lepi se samo za ono što on uzme. Izuzetak je kuhinja kojom zna da se igra i sam jako dugo. Za dalje ćemo videti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes i da mu napravis rernu i sporet od kartonske kutije, ima na netu sjajnih primera... To ne moze da baci:D, iako baci, nije steta... I skupis mu neko posudje koje ne koristis.

Voljena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin bi trenutno  najviše voleo one bebe igračke i ja mu svakako ne branim.Voli i kuhinjicu da nešto kuva,sprema zajedno sa sestrom.Kćerka je trenutno opsednuta biciklom.Kroz sve faze njihovog odrastanja nikad nisam govorila to je za dečake,to za devojčice.I sve te faze su pratile smjenu raznih igračaka od plišanih do onih na točkićima.Pištolje recimo nikad nisam kupovala jer mi je to jedina stvar koju ne smatram igračkom za bilo koji pol..

Voljena i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo za pištolje i puške  potpisujem! 

Lično mi je jako simpatično kad se detetu nešto sviđa i ne obazire se na "norme" . Moj sestrić je godinama trenirao gimnastiku kao jedini dečak u grupi devojčica, a sada je, na košarci, u grupi mog sina, i jedna devojčica koja im parira u svakom smislu. Dok je igra zdrava, važno je da su deca srećna i slobodno prolaze kroz svoje razvojne  faze, a odrasli bi mogli ponešto i da prećute. 

broccoli i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde mogu da nadjem takvu?

 

Mi smo slucajno naleteli na limundu polovnu. Bila je 1600, inace je nova mnogo skuplja... Ne znam da li kod nas ima da se kupi ovakva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gledala sam na kupindu,bila je jedna 3200,ali je prodata,nigde vise je nema :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gledala sam na kupindu,bila je jedna 3200,ali je prodata,nigde vise je nema :(

 

Bas su skupe i polovne. Ova je bas od kako dete propuze i za manji uzrast...

Ja iskreno nisam trazila bas ovakvu, neku malo kvalitetniju samo, posto se pojedine nove sruse, cim se dete malo jace nasloni:mellow:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno


@Mirka90 imaš na kupujem prodajem za 20-ak evra da nadješ kuhiniice solidne.Meni je kupujem prodajem sajt zakon,nema šta nisam našla.

http://www.kupujemprodajem.com/Igracke-Setovi-1157-1150-2-grupa.htm?action=list&data[keywords]=kuhinja&data[list_type]=group&data[category_id]=1157&data[group_id]=1150&data 

Ja sam baš jutros njihovu spakovala i odnela u vrtić.Prvo su se žalili ali ne igraju se sa njom vec duzeee vreme a meni zauzima prostor.A tamo nema igračaka.Verujem kad danas odem po njih da će visiti oko kihinje puno žara. :lol:

 

Mirka90 i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko kupovao deci one "projektore" za crtanje?

Znate na sta mislim, lici na lampu, ima sablon i oslikava se na papir ispod na stocicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broc, starija ćerka je prošle godine dobila za rođendan...ona mnogo voli da crta, pa sam ja podržala tu kupovinu....dosta dugo se zanimala jer je bilo oko 20+ različitih sličica...malo je prošlo interesovanje sad, ali mlađa pokušava, nju počinje da nteresuje, ali nam se nešto pokvario jer im je ispadao pa svetlo treperi...generalno, kod nas se pokazao kao ok izbor.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.