Edukativne i druge igračke za malo dete

odgovora

Objavljeno

Imam ih brdo i vise ne znam sta cu sa njima...ne, ne igram se ja se njima vec moja cerkica. Obozava ih. Cekam da jos malo otopli pa da ih gurnem u masinu i operem...U komsiluku imamo jednom decaka od 5g koji je kao i moja cerka, voli plisane igracke, ali moj sin nikada nije bio zainteresovan za njih...a vasa deca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ih brdo i vise ne znam sta cu sa njima...ne, ne igram se ja se njima vec moja cerkica. Obozava ih. Cekam da jos malo otopli pa da ih gurnem u masinu i operem...U komsiluku imamo jednom decaka od 5g koji je kao i moja cerka, voli plisane igracke, ali moj sin nikada nije bio zainteresovan za njih...a vasa deca?

moje dete ih ne voli nešto posebno, ali ima periode kad su joj interesantne... uzme neku od njih, zagrli je, ljulja je malo ili je vozi u kolicima za lutke i onda je samo baci negde u stanu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sreca nasa pa ih obozava inace ne znam kud bih sa svim onim koje joj kupuju i donose... Mislim da sam ja jedina koja joj plisance ne kupuje (ja sam drvonosa :lol: ) al cinjenica da obozava mace i da ih ima 6kom, a da ne govorim o ostalom "zivotinjskom carstvu", celim In the Nigght garden i junacima i Winnnie the Pooh u svim mogucim varijantama (od kauboja, preko Bozicnih do klasicnih)... Ima i ove nove junake tipa Fifi, Dora, Pepa isl i ume ih sve poredjati po kuci i ispokrivati. Smesno kad udjes i nadjes armiju plisanaca pod cebicima, kuhinjskim krpama, pa cak i nasim gacama (ako se docepa cistog vesa) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Micilici, umirem od smijeha i zamisljam pepu prase u vasim donjim gacicama...Super ti je devojcica!

MOj ima par njih koje voli i sa kojima se stlano igra, ostali su potrpani u jednu korpu sa igrackama. Tu su 2 zabe, 1 panda i kuca sveznalica! Zna bas da se zaigra sa njima, ali preferira one male plasticne i gumene, tako d aimamo citavu farmu i zoo vrt, snezanu i 7 patuljaka isl. Njih vise voli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Luka ih ima nekoliko, ali mu je tata skoro doneo iz Nemacke plisanog Vini Pu-a, i od kada ga je video ne odvaja se od njega, posebno kad hoce da spava, stavi ga na glavu i odmah zaspi!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sreca nasa pa ih obozava inace ne znam kud bih sa svim onim koje joj kupuju i donose... Mislim da sam ja jedina koja joj plisance ne kupuje (ja sam drvonosa :lol: ) al cinjenica da obozava mace i da ih ima 6kom, a da ne govorim o ostalom "zivotinjskom carstvu", celim In the Nigght garden i junacima i Winnnie the Pooh u svim mogucim varijantama (od kauboja, preko Bozicnih do klasicnih)... Ima i ove nove junake tipa Fifi, Dora, Pepa isl i ume ih sve poredjati po kuci i ispokrivati. Smesno kad udjes i nadjes armiju plisanaca pod cebicima, kuhinjskim krpama, pa cak i nasim gacama (ako se docepa cistog vesa) :lol:

I mi oblacimo sve plisane igracke...svaki meda dobije svoje carape a lutkama stavimo i pampers... :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbegavam da kupujem plisane igracke, morala bi da ih perem svaki cas, jer je devojcica alergicna na grinje. I to sto imamo od plisanih igracaka, bacila bi, ali mi zao pa ih krijem po coskovima da ih ne nadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Micilici, umirem od smijeha i zamisljam pepu prase u vasim donjim gacicama...Super ti je devojcica!

Hvala Minoza! ;)

I mi oblacimo sve plisane igracke...svaki meda dobije svoje carape a lutkama stavimo i pampers... :D :D :D :D

Al nama nije interesantno ono sto je bas za tu lutku ili medu, vec da se svi zamene, pa najveca lutka utegnuta u najmanju bluzicu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj blago vama...ja toliko volim plisane igracke a mog luku one nikad nisu interesovale....dobio je divne sto pevaju, krevelje se i ostalo, ali nista....kao da ne postoje u kuci...on bi samo coveculjke, kucice, alat i autice i naravno playmobil.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru mozda zato sto je decak je sa njim je u globalu drugacije. Ima ih koji vole, al uticaj je na decake najcesce (od tata, drugih decaka i starijih ljudi) takav da su za decake decacke igracke, dok su za devojcice predvidjene lutke i kolica, plisanci i kuhinje. Cure su jos od malih nogu mame plisancima, moja recimo im je seka i sve ih zove "moj brat" ili "moja sestra".

Ja da imam musko sve bih mu kupovala i nudila- od kolica, beba, preko opreme za kuvanje isl jer sam za unisex odgoj koliko je to moguce. Kazu da decaci manje pricaju jer su igracke za njih sa manjom verbalnom tematikom i motivacijom- sve je svedeno na brm-brm isl. Za devojcice je cela bajka uz samo jednu lutkicu prisutna...

Dok god roditelji ne dizu frku oko igracaka za ovaj ili onaj pol i podrzavaju to da decak voli da se igra kolicima (jer ce zaboga jednog dana i on ista samo kao tata gurati) ili devojcica auticima to je po meni savrsen odgoj. Jako mi je nedavno bilo neprijatno kada je jedna mama svom sinu koji je hteo kolica od moje male rekla: "Pa sta ce tebi kolica, ti si decak, a kolica nisu za decake." Meni je bilo glupo jer jadnicko se bas lepo zaigrao a ona mu otela... Ima nas razlicitih... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micilici i moj luka voli kolica, ali ona za supermaket i to uglavnom gura po kuci sa hiljadu dzidza bidza unutra...mada kad obicno odemo kod neke devojcice obozava da uzme njena kolica i da gura i ja zaista nemam nista protiv toga...a i ja sam se kao mala igrala klikerima, pa nisam postala muskobanjasta :)..tako da mislim da to nema nekog uticaja..... ja sam za to da se ne dele igracke na musko - zenske, ali jednostavno luka sam tako bira....iako je mali....isto koristi verbalnu komunikaciju dosta u igri sa njegovim coveculjcima i zivotinjicama ali lutke ga ne interesuju nikako....ima samo dve "lutke" koje voli i koristi u igri i jedna je plisana i to noddy, a druga je "handy manny" koja je cela plasticna ali je velika lutka majstor...:)

jedino sta sam primetila kod decaka iz okoline jeste da se igraju plisanim lutkama kad su malo stariji...tipa od 4.godine,...da tad pocnu da koriste neku plisanu lutku npr za spavanje i slicno.....ali ne znam da li ce to biti i kod nas...ma svako dete za sebe, nevezano da li je musko ili zensko.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihihihihi! Ja sam samo sa decacima i odrasl, igrajuci fudbal i veruci se preko ograda po kraju! Kazase mi bila sam u tom smislu "ruzno pace" a sad vidi me zenstvene i "labuda" :lol:

Da, da, nema tu pravila, neki vole neki ne... Ja recimo imam iskustva da mladji decaci koje znamo vole sve te igracke za devojcice (prate instinkte ili sta) a kasnije to odbace i prebace se iskljucivo na "muske" - mozda zbog uticaja sredine i toga sto im druga deca najvise nametnu sta je za decake, sta ne, jer od druge dece najvise uce. Ma dok god im mi ne namecemo nista sve je u redu. Ja samo smatram da im ne treba zabranjivati i otvoreno diskriminisati igracke ko nasa poznanica iz mog prethodnog posta...

P.S. I mi znamo Handy Manny-ja, on je najnovija Disney-eva svakodnevna zvezda na TV-u i u njihovim shopovima, koliko sam primetila :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihihihihi! Ja sam samo sa decacima i odrasl, igrajuci fudbal i veruci se preko ograda po kraju! Kazase mi bila sam u tom smislu "ruzno pace" a sad vidi me zenstvene i "labuda" :lol:

Da, da, nema tu pravila, neki vole neki ne... Ja recimo imam iskustva da mladji decaci koje znamo vole sve te igracke za devojcice (prate instinkte ili sta) a kasnije to odbace i prebace se iskljucivo na "muske" - mozda zbog uticaja sredine i toga sto im druga deca najvise nametnu sta je za decake, sta ne, jer od druge dece najvise uce. Ma dok god im mi ne namecemo nista sve je u redu. Ja samo smatram da im ne treba zabranjivati i otvoreno diskriminisati igracke ko nasa poznanica iz mog prethodnog posta...

P.S. I mi znamo Handy Manny-ja, on je najnovija Disney-eva svakodnevna zvezda na TV-u i u njihovim shopovima, koliko sam primetila :P

Dobro si primetila....Handy Manny ti je opsesija sad svakog decaka...a iskreno i meni je crtani jedan od lepsih koje sam gledala....sve je tako slatko....:)

ali nema ovde jos toliki izbor igracaka sa handy-jem kao npr u U.s.a. ipak je grcka na balkanu, ne zaboravimo to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ova dvojica obozavaju ona kolica sto se vozaju lutke,ove godine cu im kupiti po jedna :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ova dvojica obozavaju ona kolica sto se vozaju lutke,ove godine cu im kupiti po jedna :lol: :lol: :lol: :lol:

JOJ TI SVE PO DVA KOMADA MORAS....KAKO MI JE TO SLATKOOOOOOOOOO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja volim plisane!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JOJ TI SVE PO DVA KOMADA MORAS....KAKO MI JE TO SLATKOOOOOOOOOO

Draga moja bilo nekad po dva komada,sada je po cetri,ali to se samo odnosi na autice...

Mora za svaku ruku po jedan,inace se odmah potuku....nista me ne pitaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja bilo nekad po dva komada,sada je po cetri,ali to se samo odnosi na autice...

Mora za svaku ruku po jedan,inace se odmah potuku....nista me ne pitaj

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja bilo nekad po dva komada,sada je po cetri,ali to se samo odnosi na autice...

Mora za svaku ruku po jedan,inace se odmah potuku....nista me ne pitaj

:) :) :) Maja ce tu da bude tampon zona... ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin obozava kucu sveznalicu, ima medu sa kojim spava i tigra kojeg nosa po kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo voleli plisane igracke, ali sada vise nisu zanimljive posto ne mogu da cesaju zube..tj. desni, zubice jos nemamo.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAo i mi imamo raznorazne plisane igrackice! Od velicina, oblika, boja, "rasa" pa do onih sto pricju i pevaju! Ona ih bas voli, vucara po celom stanu za sobom a sa plavim malim sloncetom voli da spava :) Taj je ipak pored foke najomiljeniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je dan za pranje plisanih igracaka...jedna masina je gotova. a druga vrti li vrti...pa onda ce treca i valjda nece biti i cetvrte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin obozava kucu sveznalicu, ima medu sa kojim spava i tigra kojeg nosa po kuci.

i ja sam njima to htela da kupim.....kazu da je jako edukativna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puna mi je kuća plišanih igračkica hehe..Steva obožava jednog medu, sa njime i spava, a ostali..dodju povremeno na red za igranje heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.