Bebi ne odgovara lezeci polozaj

odgovora

Objavljeno

moja beba sad će da napuni tri meseca i vec neko vreme kad je ostavim da leži na leđima buni se i plače, hoće da bude u uspravnom položaju. jedino kad je presvlačim hoće i kad je raspoložena za to. kad je spustim jednostavno se izdiže ima jake trbušne mišiće, pokušava da ustane. meni se čini da je rano za to... da li je još neko imao ovakva ili slična iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nema problema sa ušima? Znam da bebe koje imaju taj problem, posebno je jak intezitet u ležećem položaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda želi da razgleda stvari po sobi i prostor u kom boravi, a kad je staviš da leži na leđima vidi samo plafon... probaj da je okreneš sa strane da leži, ako i dalje plače, onda vidi sa pedijatrom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nema problema sa ušima? Znam da bebe koje imaju taj problem, posebno je jak intezitet u ležećem položaju.

Pa nisam primetila. ali ima problema sa nosicem, sa sekretom vec neko vreme, mada joj stavljam fizioloski redovno i vadim sa pumpicom...Prošle nedelje smo bili u savetovalištu i sve je bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde pokušaj ručno opipati ima li bola, da li je crveno unutra i stisni da vidiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde pokušaj ručno opipati ima li bola, da li je crveno unutra i stisni da vidiš?

Ne nema crvenila a na dodir ona ne reaguje uopšte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda nisu uši(super)...onda je njoj dosadno na leđima(što razumijem u potpunosti jer bi i meni bilo)...

Ja ti preporučujem ovo:

fischer_price_sjedalica_sa_vibracijom.jp

2849.jpg

Ili slično naravno...

Staviš bebu kraj sebe...ona se zanima i gleda svoju mamu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda nisu uši(super)...onda je njoj dosadno na leđima(što razumijem u potpunosti jer bi i meni bilo)...

Ja ti preporučujem ovo:

fischer_price_sjedalica_sa_vibracijom.jp

2849.jpg

Ili slično naravno...

Staviš bebu kraj sebe...ona se zanima i gleda svoju mamu...

Ah, da takozvano majčino krilo (tako mi reče prodavačica).baš sam šmeknula jedno slatko narandžasto sa tim igračkama ispred, i pomislila da bi joj to bilo super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 3meseca i do sad je htela na ledjima da lezi (dok je budna), da se igra rucicama i da udara nozicama. Ali od pre 3 dana je pocela da place i da se nervozi. A na stranu nikako nece da lezi,to nema sanse. Zato sam je bas danas stavila u to majcino krilo i to preko puta slike na zidu i skoro sat vremena je bila mirna. Nadam se da ce i tvojoj bebi to pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga Majamama,

Neka te to ne zabrinjava, i moj mali decko od dva i po' meseca je od rodjenja prvo voleo da je sa strane, sad ne voli, onda je poceo da voli da je na stomaku jer lakse sisa palac tako ;) a sad posle citave noci kad spava na stomaku voli da ujutru bude na ledjima..nekada mu ni to ne odgovara..menjaju oni svoje potrebe i polozaje bas kao i mi u spavanju. Tokom dana nekad zaspi na stomaku ali na ledjima nikako..Probaj da ga okrenes na stomak, pokusavace sigurno da se odize na rucice i da gleda levo - desno, time jacaju i vratne i ledjne misice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da nema problema sa stomacicem. nasa beba nece da lezi na ledjima kada ima problema sa stomacicem (nasa beba ima 7 sedmica)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda nisu uši(super)...onda je njoj dosadno na leđima(što razumijem u potpunosti jer bi i meni bilo)...

Ja ti preporučujem ovo:

fischer_price_sjedalica_sa_vibracijom.jp

2849.jpg

Ili slično naravno...

Staviš bebu kraj sebe...ona se zanima i gleda svoju mamu...

Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nasa beba cesto nije htjela na ledja ali smo skontali da ima problema sa (acid reflux) sa vracanjem tj. "kiselinom".

nadam se da to nije slucaj kod tvoje bebe. samo pripazi da li pljucka, da li nece na ledja poslije hranjenja itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.