Dečija obuća

odgovora

Objavljeno

Ove sam kupila sestricini za rodjendan

454478-103~V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima u Enci Menci da se uzmu gumenjaci za 1000din. ne znam da li su Chiccove ali s obzirom da ih dete nece nositi svaki dan, ulozak bas i nije neophodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se krajem leta zaletela i kupila Emiliji patike :(

Deca do treće godine ne bi trebalo da nose patike jer su one pravljene po uzoru na modele za odrasle

Roditelji za svoje dete uvek žele samo najbolje, što se odnosi i na kupovinu cipela, pa njoj, posebno kada je u pitanju kupovanje prvih cipelica, najozbiljnije pristupaju.

Imajte na umu da deca do treće godine ne bi trebalo da nose patike jer su one pravljene po uzoru na modele za odrasle, što znači da su kalupi predviđeni za formirano stopalo.

Proverite da li cipele imaju čvrstu petu, fleksibilan đon, dobre uloške i podršku u predelu članka

Dužinu stopala izmerite kada dete stoji

Neka cipelica uvek bude malo veća, za širinu palca između vrha prstiju do kraja cipela

Ne kupujte one u kojima stopalo ispada u predelu pete

Izvor Bebac.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde Ana...brzo će ona to prerasti, ako već nije...Mi kupili POLINO gumene-futrovane čizme..17 eura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana* da li te patike koje si kupila mogu da se saviju? Da li imaju taj fleksibilan djon?

Mi ovih dana gledamo decije patike i ni jedan model na koji smo naisli ne moze da se savije u djonu, bas su dosta tvrde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde Ana...brzo će ona to prerasti, ako već nije...Mi kupili POLINO gumene-futrovane čizme..17 eura...

Pa još uvek nije, ali sam je vratila u cipelicu a patike joj oblačim baš kada nemam drugog izbora. Još kažu da nije toliko strašno za dečake i njihova stopala ali je nezgodno za devojčice koja trebaju da imaju uska i lepa stopala. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana* da li te patike koje si kupila mogu da se saviju? Da li imaju taj fleksibilan djon?

Mi ovih dana gledamo decije patike i ni jedan model na koji smo naisli ne moze da se savije u djonu, bas su dosta tvrde...

Da, imaju. Čak imaju i onaj "lepi" uložak koji odigne malo sredinu tabana. ALi nisu oko zgloba :( a i naravno svaka patika "širi" nogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana ja ovo prvi put cujem,ali sad vidim da sam dobro postupila.

Mi smo letos Jani hteli da kupimo patikice.Ja sam se zaista razocarala.Iako su original sve su bile jako glomazne krute,tvrde uzas,tako da smo odustali.U jednoj sportskoj radnji su nam rekli da se patikice za decu ne prave sa anatomskim uloskom-jednostavno ne postoje.

I zaista jeste tako,jos nisam naisla na hodajucu patikuicu tako mali broj,a da je mekana i savitljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I zaista jeste tako,jos nisam naisla na hodajucu patikuicu tako mali broj,a da je mekana i savitljiva.

Kao da su cokule u pitanju, koliko su tvrde, a ne decije patikice! A gledala sam NIKE; REEBOK, ADIDAS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jeste li probali reebokove?! One su baš savitljive i mekan im je đon (ono kao jako sunđerast) a i ima onaj uložak... Ali opet zglob nije zaštićen a i svaka patike ja glomazna na svoj način što zna da utiče na "širinu" stopala

Ček da izvrtim sliku negde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se jedino ova marka cini ok,ali u Uzicu nema.

a9l-images_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E nisam na netu uspela da nađem pa sam isekla par naših sličica

kux-Untitl.jpg

U svakom slučaju, mogu da one budu i mekane i za đonom ali ne mogu da štite zglob (jer su konkretno ove plitke) a i ne idu uz samu nogu (u širinu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reebokove su stvarno ok, ali opet... mm je bio za da joj ih kupimo ali ja jos uvek odlazem nosenje patika. Ipak su cipele najbolje, a posto jos uvek ne trazi koju ce obucu da nosi, onda ce mama da bira umesto nje! :rolleyes: Moja sestra ima 20 godina i nosi broj 42, bas zato sto kao mala nije izlazila iz patika, retko kad je nosila cipele.

Cicana, neka je jos malo u cipelama, sta ce joj faliti?! ;)

Ana, ovu su platnene, zar ne? Nisu koza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reebokove su stvarno ok, ali opet... mm je bio za da joj ih kupimo ali ja jos uvek odlazem nosenje patika. Ipak su cipele najbolje, a posto jos uvek ne trazi koju ce obucu da nosi, onda ce mama da bira umesto nje! :rolleyes:Moja sestra ima 20 godina i nosi broj 42, bas zato sto kao mala nije izlazila iz patika, retko kad je nosila cipele.

Cicana, neka je jos malo u cipelama, sta ce joj faliti?! ;)

Jel ti stvarno misliš da je to zbog toga???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamilice, u pravu si potpuno. Treba izbegavati patike i da se one korisiste ako ne nikako onda što ređe.

Filipa, patike doooosta znaju da utiču na širinu stopala a za dužinu... manje više ali na širinu, pouzdano, da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ti stvarno misliš da je to zbog toga???

Ja sam joj rodjena sestra, nosim 38 i odrasla sam u cicibanu, a ona se rodila za vreme krize, '92 i nosila je samo patike. Cak i brat od strica nosi manji broj, tako da genetika nije u pitanju, sigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nisam nosila cipelice...ni kao mala...ADIDAS patike su bile moja obuća(tata je bio FAN)...nosim broj 38, a niko nema uže noge od mene...

Što se mene tiče to su geni...

Moja mama je odrasla u gumenim opancima...kao i tata...

Iskreno...pretjeruje se...definitivno, kao i svemu, na kraju krajeva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nisam nosila cipelice...ni kao mala...ADIDAS patike su bile moja obuća(tata je bio FAN)...nosim broj 38, a niko nema uže noge od mene...

Što se mene tiče to su geni...

Moja mama je odrasla u gumenim opancima...kao i tata...

Iskreno...pretjeruje se...definitivno, kao i svemu, na kraju krajeva...

Bravo,Filipa,svaka ti je Njegoseva! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jeste...

Te nemoj nošene cipele, te neka pokrivaju ovo ili ono, te neka su savitljive, ali ne savitljive ovdje već ovdje...

Posmatrajući ovi kriznu situaciju...djeca će nam biti dugonogi, iskrivljenogi...Užas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jeste...

Te nemoj nošene cipele, te neka pokrivaju ovo ili ono, te neka su savitljive, ali ne savitljive ovdje već ovdje...

Posmatrajući ovi kriznu situaciju...djeca će nam biti dugonogi, iskrivljenogi...Užas...

Filipa,izvini,morala sam se nasmijati,ovo si tako dobro srocila! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za to da dete ne obuva već nošene cipele, svako gazi različito, nisam nikad ja nosila tuđe, i neću dati ni detetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OPANKE SU ZAKON... :rolleyes:

Al se mnogo klizaju.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al se mnogo klizaju.... :rolleyes:

Hm...nalijepiš malo itisona :lol:

Šalu na stranu...samo kažem da si ne mogu svi priuštiti ono o čemu pričamo...ne želim da taj neko pomisli šta će biti sa stopalom njegovog djeteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Ana mnogo su slatke ,dusa mala bas su medene.Koliko su udobne ne znam,ali sta vas briga nosice ih jos samo malo.

Na opanke je dobro nabaciti napred vrh od vunene carape :lol:

Filipa slazem se,mislim da su geni cudo.Ja nosim 41 i imam bas usku nogu.Obicno sve elegantnije cipele kupujem 40 jer mi je tesko da nadjem broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajd valjda ce izmisliti i opanke ekserice pa se zimi nece klizat... :lol:

:lol: :lol: :lol: Vala kad toliko izmišljaju, mogli bi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.