diranje polnog organa

odgovora

Objavljeno

Ciao svima,

Mozda mozete da mi pomognete, moj beban od dva i po meseca od pre nekoliko dana s'vrmena na vreme kad ga presvlacim dira svoj polni organ, tj pokusava u tome obzirom da mu ja sklanjam ruku. Zanima me da li je neko imao slicna iskustva i da li treba da se zabrinem tj obratim pedijatru. Unapred hvala.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ciao svima,

Mozda mozete da mi pomognete, moj beban od dva i po meseca od pre nekoliko dana s'vrmena na vreme kad ga presvlacim dira svoj polni organ, tj pokusava u tome obzirom da mu ja sklanjam ruku. Zanima me da li je neko imao slicna iskustva i da li treba da se zabrinem tj obratim pedijatru. Unapred hvala.. :unsure:

mislim da je to normalno,da se upoznaje sa svojim telom!Moj mali to radi i dan danas a ima 15meseci!Secam se da smo DAVNO ucili iz psihologije da deca masturbiraju kad im ne dostaje paznja i ljubav 1-og od roditelja(ili oba)!ali to nije slucaj i kod nas,a i ne bi mogla to pipkanje pise da nazovem bas masturbacijom!U skolici za trudnice su nam rekli da se decaci danas ne igraju dovoljno sa svojim polnim organom,i da se zato muskoj deci danas povlaci kozica na pisi od kad se rode! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i ja mislim da je to sasvim normalno. Jer oni tako upoznaju svoje telo. Sve je to ok i mislim da bi trebala da mu dozvolis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se bas pitala kada ce do ovoga i kod nas da dodje, posto sam to primijetila kod malog bratica- poceo je sa nekih 6 mjeseci, i traje i danas, iako ima vise od godinu dana. Ali, Miha jednostavno jos nije skontao da ima pisu. Tek se skoro jako obradovao kada je dotakao svoje koljeno, i sada mu je to glavna zanimacija kada ga skinem. Pretpostavljam da nas uskoro ceka i ta faza... Sve je to normalno, nemoj da se brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene brine sto se Luka uopste ne igra sa pisom. :blink:

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene brine sto se Luka uopste ne igra sa pisom. :blink:

:lol:

Ma, sta ima da te brine...

Igrace se kada mu bude zanimljivo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Ma, sta ima da te brine...

Igrace se kada mu bude zanimljivo... :)

pa tako i ja nekako razmisljam , igrace se celog zivota :lol::lol:

B_Lu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aki, ne da dira pišu, nego uhvati, pa povuče. Samo čekam kad će jednom da zavrišti od bola.

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ne brini...sve je to prolazna faza...prestaće...pa će onda opet početi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aki, ne da dira pišu, nego uhvati, pa povuče. Samo čekam kad će jednom da zavrišti od bola.

danilo je kao beba isto tako vukao sivonjski,i stiskao ga JAKO,i nije mi bilo jasno kako ga to ne boli-mene je bolelo dok ga gledam! :blink: Ali prestao je tako jako da ga "cupa"!Valjda je ukapirao da mu je mnogo prijatnije kad je nezniji sa njim! :P:lol:

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene brine sto se Luka uopste ne igra sa pisom. :blink:

igrace se celog zivota :lol::lol:

Devojke, fenomenalne ste :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...kod nas se uvijek sve vrti oko piša!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...kod nas se uvijek sve vrti oko piša!

Da ,kod muskaraca se sve vrti oko pise na kraju krajeva. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...eto, jos sam napravila smehotresnu temu. :P Pa dobro, nije ni to lose. Hvala vam svima na odgovorima.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se drzi za pisu, sutra ce za uvo, pa za nos... a posle ce da predje na tebe i da tebe cupa za nos, usi, prste. Sve je to normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se drzi za pisu, sutra ce za uvo, pa za nos... a posle ce da predje na tebe i da tebe cupa za nos, usi, prste. Sve je to normalno.

:lol::lol::lol: Kod nas je sve pomenuto!Za sve se drzi! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo od skoro poceli sa diranjem pise,samo sto bebac jako vuce i strah me da se ne povredi,pa mu sklanjam ruke.Al,eto,koliko vidim to je normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa se nikad nije hvatao za pišu, jedino možda slučajno, a juče me pita: Jel mogu da diram pišu? Ja kažem: Ne, a mm: E lepo si mu rekla i kako misliš da nauči da piški sam stojeći, a da ne pominjem one stvari... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa se nikad nije hvatao za pišu, jedino možda slučajno, a juče me pita: Jel mogu da diram pišu? Ja kažem: Ne, a mm: E lepo si mu rekla i kako misliš da nauči da piški sam stojeći, a da ne pominjem one stvari... :lol:

Nikada to ne zabranjuj detetu :) . To je normalna i prirodna stvar, samo ga opominji da to radi kada je sam, da nije pristojno da to radi pred publikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se drzi za pisu, sutra ce za uvo, pa za nos... a posle ce da predje na tebe i da tebe cupa za nos, usi, prste. Sve je to normalno.

Kod malo starije dece je drugačija stvar. Nije to samo otkrivanje sveta, već uživanje u dodirivanju. Deca vrlo rano primete da je to lepo i često rade takve stvari da se reše napetosti i anksioznosti. To im se ne sme zabranjivati jer kasnije može da se ispolji kao neka seksualna frustracija. Samo im treba objasniti da to ne rade pred drugima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je to normalno,da se upoznaje sa svojim telom!Moj mali to radi i dan danas a ima 15meseci!Secam se da smo DAVNO ucili iz psihologije da deca masturbiraju kad im ne dostaje paznja i ljubav 1-og od roditelja(ili oba)!ali to nije slucaj i kod nas,a i ne bi mogla to pipkanje pise da nazovem bas masturbacijom!U skolici za trudnice su nam rekli da se decaci danas ne igraju dovoljno sa svojim polnim organom,i da se zato muskoj deci danas povlaci kozica na pisi od kad se rode! ;)

Nije tačno da to rade deca kojoj nedastaje pažnje i ljubavi, to rade mahom sva deca i to je normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada to ne zabranjuj detetu :) . To je normalna i prirodna stvar, samo ga opominji da to radi kada je sam, da nije pristojno da to radi pred publikom.

Važi Kristal... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Moj Luka (4.5 meseca) od skora otkrio da za "nesto" moze da se uhvati, pa jos kad stegne onako jaako, MM se samo krsti i cudi se kako ga nista ne boli :lol: :lol: :lol:

Meni je to sasvim normalno, dodje mu kao neka igracka :D

Jedini mi je problem kad se ukaki.. pa se "uhvati" za porodicne dragulje.. a umazan :D :D

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je normalno ne sekirajte se oko toga,Andrija je još sa par meseci počeo da se hvata za pure kako on kaže a sad sa tri ipo godine igranje uveliko sa puretom.

Jedino treba povesti računa koliko jako se stežu,pure neće da ih zaboli niti testisi ali

je problem ako jako stežu testise mogu da ostanu sterilni.

Tako da im dozvolite da se igraju sa puretom ali ako stežu testise ne dajte im da to rade!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.