Problemi sa ušima

odgovora

Objavljeno

Znam da ta cevčica nije ništa strašno, ona se vadi nakon 6 meseci. Za sada smo dobili vežbe da duva balon kroz nos ( što baš i neće) i da što više žvaće žvaku, da bi se bubna opna pomerala i izbacivala tu nečistoću... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ta cevčica nije ništa strašno, ona se vadi nakon 6 meseci. Za sada smo dobili vežbe da duva balon kroz nos ( što baš i neće) i da što više žvaće žvaku, da bi se bubna opna pomerala i izbacivala tu nečistoću... :D

A žvaku hoće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A žvaku hoće?

Da :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je ovde mesto,ali ajde da ovde pitam.

Vule ima na ulazu u uho crnu tackicu,i nisam sigurna da li je mitiser ili mladez.Probala sam da malo zagrebem da vidim da li je istureno i nije,probala sam kao da iscedim i nece.I uopste nam nije jasno sta je..ne zali se na to uvo,ali ima u oba malo vise tog voska,i dr nam je rekla da nije to nista strasno,samo da mu ne cistimo usi cesto,vec samo da pokupimo peskirom vodu posle kupanja. A sad ne znam sta je ovo crno,ta tackica,sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je ovde mesto,ali ajde da ovde pitam.

Vule ima na ulazu u uho crnu tackicu,i nisam sigurna da li je mitiser ili mladez.Probala sam da malo zagrebem da vidim da li je istureno i nije,probala sam kao da iscedim i nece.I uopste nam nije jasno sta je..ne zali se na to uvo,ali ima u oba malo vise tog voska,i dr nam je rekla da nije to nista strasno,samo da mu ne cistimo usi cesto,vec samo da pokupimo peskirom vodu posle kupanja. A sad ne znam sta je ovo crno,ta tackica,sta vi mislite?

I kod nas je pojačana ta "smola" u uvetu pa se suzdržavam da ne čistim. A tako me iritira.

Što se tiče te tačkice, bolje ne čačkati, nije isključeno da je možda mladeš. Čisto sumnjam da je mitiserčić. Ne znam kada ćete imati sledeću kontrolu (sistematski) pa da možda tada napomeneš a do tada pratiti da se možda ne uvećava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom sinu su ugradili cevcice sa 16 meseci. Izvadjen mu je i treci krajnik tom prilikom. Cevcice ispadaju same u roku od 8-12 meseci ili ako se to ne desi oni mu izvade. Imao je ceste upale od kako je krenuo u jaslice i moralo je. Da nismo to uradili sluh bi mu se ostetio. Bas imamo muke sa tim usima jer i nakon operacije on ima upale usiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Ivana, znači ni operacija ne garantuje saniranje tog problema 100%...baš mi je žao... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je pojačana ta "smola" u uvetu pa se suzdržavam da ne čistim. A tako me iritira.

Što se tiče te tačkice, bolje ne čačkati, nije isključeno da je možda mladeš. Čisto sumnjam da je mitiserčić. Ne znam kada ćete imati sledeću kontrolu (sistematski) pa da možda tada napomeneš a do tada pratiti da se možda ne uvećava.

Uf,i mene nervira,neko ce pomisliti da ne vodim racuna o svom detetu i njegovoj higijeni. Pa,ne cackam vise,a mi na sistematske ne idemo,karton mu je u selu,a u selu nemamo pedijatra :angry: pa mi idemo samo na vakcine i kad smo bolesni. Ali prvom prilikom cu pitati,jer planiram da ga vodim da vidim da li cuje,jer sam ja imala problema sa sluhom zbog krajnika,umalo nisam ostala gluva na levo uvo,i danas slabije cujem na to uvo,i sto ti akzes treci krajnik je cudo...pa,bih njega da prekontrolisem,mada se on ne zali na usi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.