Problemi sa ušima

odgovora

Objavljeno

Koliko sam pregledala forum, nigdje nisam pronašla pitanja i odgovore vezane za probleme sa ušima.

Juče sam slučajno kod Filipa vidjela "nešto crno" u dubini uha. Ne znam o čemu je riječ, ali pretpostavljam da je cerumen...ali mi liči i na zgruš

Da li ste imali/e sličnu situaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre dva meseca moja cerka je imala blagu povisenu temp i zalila se na bol,desno uvo.na pregledu doktorica je rekla da ne vidi opnu jer ima cep koji za sad izgleda normalan,nije sluzav itd. dijagnoza pocetak upale,prepisala joj antibiotik.Na kontroli za tri dana taj cep je i dalje stajao tu,poslata na ispiralje,posle dva sprica nije izaslo i onda mi je sestra rekla da joj dva dana stavljam ulje da omeksa pa da dodjem,Sledeci put su uspeli ocistiti i to je bio veci komadic,skoro crn,rekla mi je da to ume izazvati problem ,bol,redovno ciscenje nosa u slucaju prehlade i da joj ne cistim usi stapicima,jer samo kao naguram unutra nego samo spolja peskirom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nataša, hvala na odgovoru. Koliko ti je stara ćerkica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam čula da je biljka čuvarkuća idealna za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i da joj ne cistim usi stapicima,jer samo kao naguram unutra nego samo spolja peskirom.

Ovo sam cula puno puta. Moj bratic je skoro isao na operaciju usiju, nakon koje su STROGO naglasili da se stapici ne koriste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima cetiri god.

Da, i cuvarkuca,ja sam je koristila kao devojcurak kad dojem s kupanja,kad mi voda udje,zapuse se,neki kazu i obicno jestivo ulje pa se kao malo smlaci,mada nisam eksperimentisala ni sa cim dok mi nisu rekli,tad sam uzela u apoteci,parafinsko.

Dok, npr moja snaja cerki stavlja to skoro redovno,kaze devojcica ima dosta taman sekret uveta pa ruzno izgleda,a ovako joj se procisti.koliko je to dobro ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Akiju ispiram hidrogenom uši, a kod nas ima u apoteci da se kupi sredstvo za ispiranje ušiju, ali ja ga lično nisam probala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nasi pedijatri savetuju ispiranje hidrogenom.Neka deca su sklona stvaranju cepica i kod njih je ispiranje obavezno,jer taj cepic moze tako da se napravi i stvrdne da se bubna opna uopste ne vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodila sam Filipa, pedijatrica je rekla da je to normalna pojava...kao neka zaštita, odnosno, njimanije razvijen taj zaštitni sistem, pa se stvara cerumen kao zaštita. Rekla mi je da to ne diram... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mu tek skoro počela jednom mesečno ispirati hidrogenom uši, a cerumen nam je "problem" odavno, samo je dva puta išao na ispiranje, a ostalo je ispadalo samo. I ORL nam je rekao da ne diramo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana smo (preventivno) bili kod pedijatra, koja je kroz standardni pregled ušiju utvrdila da Emica u jednom uhu ima malo povećanu "smolu". Po njenoj preporuci dovoljno je dva puta nedeljno po dve-tri kapi hidrogena sipati u uvo da bi se očistilo i izbaciti štapiće (a štapiće nisam koristila.... ma i ne pamtim od kada)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana smo (preventivno) bili kod pedijatra, koja je kroz standardni pregled ušiju utvrdila da Emica u jednom uhu ima malo povećanu "smolu". Po njenoj preporuci dovoljno je dva puta nedeljno po dve-tri kapi hidrogena sipati u uvo da bi se očistilo i izbaciti štapiće (a štapiće nisam koristila.... ma i ne pamtim od kada)

E,Anci i mi smo isto bili kod pedijatra na redovnoj kontoli.Rekla sam mu da beba non-stop ceska usice (ne bole je),ali kad joj cistim usi,ne vidi se "smola"na stapicu.Nama je rekao,nikako hidrogen,nego smo uzeli neki audi-clean,kao kapi za ispiranje.Ja isto bebi stavljala hidrogen,a eto sta mi on kaze.Vidis i tu su im misljenja podeljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti na preporuci, onda ću i ja uzeti pre taj audi-clean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili sprej Oto Aqua acida,bas zbog povecanog cerumena,5 dana smo ga koristili i super je..cak mi je rekao da moze dva puta mesecno da se prsne cisto preventivno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bože, nisam ni znala da postoji toliko vrsta rastvora za čišćenje ušiju. Gaga 86, hvala na preporukama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili sprej Oto Aqua acida,bas zbog povecanog cerumena,5 dana smo ga koristili i super je..cak mi je rekao da moze dva puta mesecno da se prsne cisto preventivno..

E i to smo uzeli!Jel ti mirise na sirce?Ja naprskala i decu i muza i sebe,mirisala nam kuca na sirce 2 sata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smem li ja sama da kupim neki od tih rastvora, mislim bez saveta lekara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smem li ja sama da kupim neki od tih rastvora, mislim bez saveta lekara?

Ovaj oto aqua acida mu dodje kao toaleta za uho,tako da mislim da smes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i to smo uzeli!Jel ti mirise na sirce?Ja naprskala i decu i muza i sebe,mirisala nam kuca na sirce 2 sata :D

Pa ima neki miris,ali po meni vise na alkohol..I kada se otvori ne sme da se koristi vise od 28 dana..A po koliko prskas deci,ja sam mojoj po jednom u oba uva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smem li ja sama da kupim neki od tih rastvora, mislim bez saveta lekara?

I ja mislim da ovaj Oto akva acida moze bez lekara,ali u uputstvu pise da nije za decu ispod 3 godine koliko mi se cini,moja imala 2.5 a od doktora ga dobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas išli na kontrolu ORL zbog streptokoke, pošalje nas dr na snimanje ušiju jer nam često desno uvo "flisuje" što bi rekla naša pedijatrica... kad ono ima šta da se vidi... oslabljen sluh na desnom uvetu. Dobili smo sprej da koristmo mesec dana, pa ako ništa ne poboljša onda ćemo dobiti cevčicu... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( treći krajnik je č-u-d-o :(

E što se tiče cevčica (ako u opšte i bude moralo) nije ništa strašno. Komšinica iz Loznice je sa malom to radila ovde u Bg (Institut za majku i dete) i kasnije (sa nekih njenih 10ak godina) su joj izvadili. Nikakvih problema nisu imali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam ni znala da to 'crno' može biti problem...Anđelina ima dosta toga u ušima..povremeno joj kapnem hidrogen i to je to...inače lekari su baš podeljenih mišljenja u vezi tih cevčica...vidm da ih puno dece ima u ušima...jedan lekar će reći da treba,drugi da ne treba,treći će reći kasnije...barem je tako bilo sa nekom decom u vrtiću kada su moji pilići išli u isti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sin moje prijateljice, koja je inace doktorka, je nosio tu cevcicu, ali samo 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da na VMA ugradjuju neke cevcice koje same posle nekog vremena ispadaju. To su imala oba klinca iz komsiluka i pomoglo im je.

I moja mladja cerka ima bas crno u usima, taj cerumen joj je gust i crn. Povremeno ocistimo hidrogenom, najcesce posle kupanja malo peskirom pokusam da ocistim i to pomaze, znam da nikako ne treba da se koriste stapici za usi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.