Riblje ulje

odgovora

Objavljeno

Devojke, šta mislite o perlicama ribljeg ulja? Da li ste ga davali vašoj deci? Znam da smo ga mi pili redovno do 5. godine, danas ga pedijatri ne pominju, ili bar oni kod kojih sam ja bila, a sa druge strane kažu da je jako dobro za imunitet, pa sam u dilemi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ptičice, kako misliš da joj daš da proguta perlicu tako maloj. Ja ne bih smela mojoj da dam tako nešto jer mislim da bi se ugušila. Inače, nemam ništa protiv ribljeg ulja, mislim da je ono jako zdravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da joj stavim u hlebić, pa da proguta, ali nisam sigurna da li ću uspeti. Inače, ima ga i u tečnom stanju ali mislim da je groznog ukusa i da nema šansi da joj to dam na kašičicu, jer jedva popije i paracetamol kad mora, koji uopšte nije tako lošeg ukusa, a o ovom ne smem ni da mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno je ocajnog ukusa! Mi smo Lei skoro kupili riblje ulje sa ukusom limuna,ima i sa bananom i jagodom...ocajno je.Ubacila sam joj par puta u pasirano meso i jela je,ali ja kada probam (da li je vruce) slosi mi se...

Probaj mleveno laneno seme u kasice da joj stavis umesto ribljeg ulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pticice ja sam Ognjenu kupila pikovit omega 3 sirup,to su mi preporucili umesto perlica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Par puta sam detetu preventivno davala ekomer. Probušim kapsulu i istisnem mu tečni sadržaj u usta. Nije gadno, i ja ga tako ponekad uzimam ili čak izgrizem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam luki davala riblje ulje sa jos nekim vitaminima u tecnom stanju sa sokom od pomorandze, toliko je ukusno da ga i ja ponekad ukradem od luke i olizem celu kasicicu :lol:

Ecomer mu nisam davala, ali ja ga pijem.Da li mogu da istisnem ecomer i da mu npr stavim u sok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lei sam prosle zime ecomer stavljala ujutru u zitarice,tako sto probusim kapsulicu...ali i ecomer mi je manje neprijatan od standardnog ribljeg ulja

(Seceru ja bih za rodjendan da narucim to ukusno riblje ulje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Seceru ja bih za rodjendan da narucim to ukusno riblje ulje)

Naravno......Ili postom, ili kad dodjem, ili da dodjes licno :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da joj stavim u hlebić, pa da proguta, ali nisam sigurna da li ću uspeti. Inače, ima ga i u tečnom stanju ali mislim da je groznog ukusa i da nema šansi da joj to dam na kašičicu, jer jedva popije i paracetamol kad mora, koji uopšte nije tako lošeg ukusa, a o ovom ne smem ni da mislim.

secamse tih perlica :lol: obozavala sam da se IGRAM sa njima :lol::lol: odvratnog su ukusa,a ova ideja da joj das sa hlebom uopste nije losa!!! gde ima da se kupe te perlice sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maloj dok sam je dojila nisam davala riblje ulje, ali sam ga sama uzimala (Arctic Sea- 75% riblje + 25% maslinovo) pa ga je iz tog izvora i iz ribe koju sam sama jela dobijala kroz mleko. Takodje joj od 7 meseci dajem ribu i jede je 3-4 puta nedeljno (masnu ribu max 2 puta), a i u kuci sve spremamo sa maslinovim uljem. Zato mislim da ima zdrav izvor Omege 3 i 9 i da joj dodavanje ne treba. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto Ema definitivno neće da ručka ribu, prinuđeni smo da joj uvedemo ovu "alternativu". Da li da uzmem te riblje "kuglice" ili Ekomer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto Ema definitivno neće da ručka ribu, prinuđeni smo da joj uvedemo ovu "alternativu". Da li da uzmem te riblje "kuglice" ili Ekomer?

Hm..ja sam Aleksi neko vreme davala baš riblje ulje sa ukusom jagode (meni je bljak, ali njemu se sviđalo) i tada je imao pojačan apetit, pa sam prestala, jer on i bez toga jede sasvim ok i svu hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, moja malena je bez problema pila te kuglice bez ukusa, dakle one obične perlice ribljeg ulja. Uzme jednu sažvaće je bez imalo gadjenja, mada su grozne. Imala je bolji apetit i bila zdravija(mada nisam sigurna da je zbog toga). Preko leta sam prestala da joj dajem, po savetu lekara. Ali, uskoro počinjemo ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.