Matične ćelije

odgovora

Objavljeno

moze tamo gde porodilista imaju da tako kazem ugovor sa kucom, tj bankom.

konkretno mogu reci za cryo save, imaju svoja dva momka koji rade "transport" i gde god treba idu po uzorke.

nadam se da sam pomogla :rolleyes:

Hvala Ivana, znaci moram da se raspitam u porodilistu. Mislila sam da to samo radi odredjeni broj lekara po pozivu ili ugovoru, brine me da to ne rade u porodilistu gde bih ja trebala da se porodim, pa da li ce me samo zbog toga primiti u porodiliste u N. Sadu (to mi je prvo najblize).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je danas stigao paket koji smo porucili sa ugovorima i prospektima od SERACELL-a

Podpisali ugovore i sutra im saljemo...Zadovoljni smo njihovim uslovima a i mnogi su nam njih preporucili... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je danas stigao paket koji smo porucili sa ugovorima i prospektima od SERACELL-a

Podpisali ugovore i sutra im saljemo...Zadovoljni smo njihovim uslovima a i mnogi su nam njih preporucili... ;)

Čini mi se da su oni skroz ok, nema nikakvih skrivenih troškova. Moja sestra i moj kolega su sa njima prošle godine završili posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čini mi se da su oni skroz ok, nema nikakvih skrivenih troškova. Moja sestra i moj kolega su sa njima prošle godine završili posao.

Joj iskreno nadam se da su OK...U ovoj nasoj drzavi ne smes ni na koga da se oslonis... :rolleyes:

Ali hvala u svakom slucaju,znaci kad cujem da su ljudi zadovoljni sa njima... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htela sam da potpisem ugovor sa seracell, medjutim nezvanicno saznam od svog doktora u dz da ne mogu da sklapam ugovor s kim ja hocu, nego da proveri u porodilistu s kim mogu

gde mi zivimo, pa to je strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htela sam da potpisem ugovor sa seracell, medjutim nezvanicno saznam od svog doktora u dz da ne mogu da sklapam ugovor s kim ja hocu, nego da proveri u porodilistu s kim mogu

gde mi zivimo, pa to je strasno

Ovde kod nas u bg..je zabranjeno da lekari u dz i porodilistima savetuju za koju banku da se odlucis...Bar koliko sam ja upucena...a i na sajtu nekih porodilista to pise (da ne daju savete za banke)Kog god lekara da sam pitala bilo je samo ako imate love Vi odlucite...A posto nasa porodilista sardjuju sa svim bankama na nama je da se odlucimo...Vidim da si ti iz Vrsca pa posto je to mali gradic(bar koliko znam)moguce da vase porodiliste saradjuje samo sa odredjenim bankama... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ostavili preko Seracell-a i prezadovoljni smo.

Sad jos samo da nam stigne potvrda da je sve u redu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja se dvoumim za ovo, ostaviti ili ne..ne znam bas koliko verujem u celu tu pricu.

Da mi je nekako da pouzdano znam da to sve stvarno deluje, ne bih se dvoumila..ovako, nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja se dvoumim za ovo, ostaviti ili ne..ne znam bas koliko verujem u celu tu pricu.

Da mi je nekako da pouzdano znam da to sve stvarno deluje, ne bih se dvoumila..ovako, nemam pojma.

Baš tako, s obzirom kolike pare su u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno cemo i mi ostavljati..nismo jos definitivno odlucili, ali 90 posto..samo jos da odlucimo da li seracell ili cryo-save..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je mnogo krivo sto o ovome nisam razmisljala na vreme <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ми смо се одлучили за seracell, јер су нам дали најповољнију понуду, даће Бог да нм никад не затребају, али боље да има него да нема.

I mi cemo verovatno kod njih.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla nam je potvrda :)

Sve je super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htela sam da potpisem ugovor sa seracell, medjutim nezvanicno saznam od svog doktora u dz da ne mogu da sklapam ugovor s kim ja hocu, nego da proveri u porodilistu s kim mogu

gde mi zivimo, pa to je strasno

MegiMej, moju prijateljicu je u Vrscu porodila Violeta Radmanovac Stepanovic i sacuvala je maticne celije preko Seracell-a... ne znam ko ti je rekao da ne mozes da sklapas ugovor s kim hoces. Tvoja licna stvar je da li ces cuvati maticne celije ili ne. Kada oni budu placali, neka oni i biraju ko ce im cuvati. Nadam se da sam ti pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene sad zanima, za seracell, zar nemaju nikakvo sediste gde moze da se ode i poprica sa nekim uzivo, sve ide preko interneta?

Kako ide procedura, porucim preko neta sve, a kad mi stize ona torbica za skladistenje i kako :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene sad zanima, za seracell, zar nemaju nikakvo sediste gde moze da se ode i poprica sa nekim uzivo, sve ide preko interneta?

Kako ide procedura, porucim preko neta sve, a kad mi stize ona torbica za skladistenje i kako :blink:

Meni je odgovaralo što mi se sve donosi na noge :) Nije mi se dalo da šetkam s onolikim stomakom.

Naručila sam preko neta, stigla mi je pošiljka sa svim informacijama. Onda su me zvali da provere da li je stiglo, pa sam i preko telefona dobila sve informacije. Vratila sam im potpisan ugovor, pa mi je kutija stigla 2-3 nedelje pred porođaj. Onda sam s tom kutijom otišla u Betaniju. Posle porođaja je muž zvao njihovu kurirsku službu; došao momak, pokupio kutiju, poslali je za Nemačku i pre neki dan nam je stigla potvrda da je sve u redu i da su matične ćelije sačuvane. Čak su nas i zvali da nam to kažu. Svidelo mi se što su bili ljubazni i zaista su izašli na kraj s mojim ludujućim hormonima :blink: Tek sad treba da im platimo prvu ratu.

Sve u svemu, sećam se da imaš i broj telefona na sajtu, pa ih nazovi i raspitaj se :)

Nadam se da sam ti pomogla :)

Kada ti je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je odgovaralo što mi se sve donosi na noge :) Nije mi se dalo da šetkam s onolikim stomakom.

Naručila sam preko neta, stigla mi je pošiljka sa svim informacijama. Onda su me zvali da provere da li je stiglo, pa sam i preko telefona dobila sve informacije. Vratila sam im potpisan ugovor, pa mi je kutija stigla 2-3 nedelje pred porođaj. Onda sam s tom kutijom otišla u Betaniju. Posle porođaja je muž zvao njihovu kurirsku službu; došao momak, pokupio kutiju, poslali je za Nemačku i pre neki dan nam je stigla potvrda da je sve u redu i da su matične ćelije sačuvane. Čak su nas i zvali da nam to kažu. Svidelo mi se što su bili ljubazni i zaista su izašli na kraj s mojim ludujućim hormonima :blink: Tek sad treba da im platimo prvu ratu.

Sve u svemu, sećam se da imaš i broj telefona na sajtu, pa ih nazovi i raspitaj se :)

Nadam se da sam ti pomogla :)

Kada ti je termin?

Znaci i kutija ti stize na kucnu adresu..aha. A njihov kurir onda dodje u porodiliste da pokupi kutiju?

Pomogla si, hvala :)

Termin mi je 11 oktobar..imam ja jos 3 meseca, ali hocu da uradim ovo na vreme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci i kutija ti stize na kucnu adresu..aha. A njihov kurir onda dodje u porodiliste da pokupi kutiju?

Pomogla si, hvala :)

Termin mi je 11 oktobar..imam ja jos 3 meseca, ali hocu da uradim ovo na vreme :)

Da, da, sve stiže na kućnu adresu. Muž je javio kad je postao tata kurirskoj službi, pa su došli po kutiju u Betaniju.

Nema na čemu... sećam se kroz šta prolaziš ;)

Javi kako je prošlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, sve stiže na kućnu adresu. Muž je javio kad je postao tata kurirskoj službi, pa su došli po kutiju u Betaniju.

Nema na čemu... sećam se kroz šta prolaziš ;)

Javi kako je prošlo.

Hocu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen sve kako ti je milicap napisala tako smo i Mi...

Nista ne moras da se ti cimas oni sve sami odrade... ;)

Tvoje je samo da ih pozoves... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen sve kako ti je milicap napisala tako smo i Mi...

Nista ne moras da se ti cimas oni sve sami odrade... ;)

Tvoje je samo da ih pozoves... ;)

Jos samo da proverim da li rade skupljanje u zemunskoj bolnici..tamo planiram da se porodim, mada jos nije sto posto odluceno

A koliko cujem sad bi trebalo da moze svuda da se odradi to skupljanje maticnih celija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos samo da proverim da li rade skupljanje u zemunskoj bolnici..tamo planiram da se porodim, mada jos nije sto posto odluceno

A koliko cujem sad bi trebalo da moze svuda da se odradi to skupljanje maticnih celija..

Mislim da rade 100% u svim beogradskim porodilistima... ;) Ali naravno bolje ih pozovi .. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje pa ako neko moze da mi pomogne :)

Naime,mi smo se odlucili da sacuvamo maticne celije,istrazivali po internetu,gledali preporuke,razgovarali sa par kompanija.E sad,nama se najvise svidela seracell ali posto nosim jednojajcane blizance sve ostale firme su rekle da u tom slucaju treba jedan uzorak jer nema potrebe za dva jer su jednojajcani,u slucaju da su dvojajcani onda treba dva uzorka a u seracellu mi devojka iz call centra ubedjuje da i u slucaju jednojacanih blizanaca treba 2 uzorka pa me je zbunila jer ne znam da li hoce vise para da zarade ili sta..?!meni je cak i moj doktor rekao da ide jedan uzorak,ali me ta devojka skroz sad zbunila..sta da radimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje pa ako neko moze da mi pomogne :)

Naime,mi smo se odlucili da sacuvamo maticne celije,istrazivali po internetu,gledali preporuke,razgovarali sa par kompanija.E sad,nama se najvise svidela seracell ali posto nosim jednojajcane blizance sve ostale firme su rekle da u tom slucaju treba jedan uzorak jer nema potrebe za dva jer su jednojajcani,u slucaju da su dvojajcani onda treba dva uzorka a u seracellu mi devojka iz call centra ubedjuje da i u slucaju jednojacanih blizanaca treba 2 uzorka pa me je zbunila jer ne znam da li hoce vise para da zarade ili sta..?!meni je cak i moj doktor rekao da ide jedan uzorak,ali me ta devojka skroz sad zbunila..sta da radimo?

Hm.... koliko se ja sećam, čovek s kojim sam ja pričala (mislim da se Dejan zove... nazovi, pa proveri) i koga sam davila kao zmija žabu dobrih 15-20 minuta mi je rekao da postoji mogućnost i da čuvanje ne uspe, odnosno da ne bude dovoljno krvi... sećam se da je spominjao majku prirodu. Pretpostavljam da ti je zato rečeno da je bolje uzeti za oba bebirona. Šta ako ne bude dovoljno krvi baš u toj pupčanoj vrpci iz koje budu uzimali? A i bolje je da imaš više.

Nama je pre neki dan stigla potvrda da je sve okej i da imamo dve kese... Ja bih volela da imamo još dve :)

Volela bih da mogu više da ti pomognem.... a koliko je čuvanje za dvoje dece? Imaš li neki popust? Nije valjda da plaćaš za oba deteta pun iznos?! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm.... koliko se ja sećam, čovek s kojim sam ja pričala (mislim da se Dejan zove... nazovi, pa proveri) i koga sam davila kao zmija žabu dobrih 15-20 minuta mi je rekao da postoji mogućnost i da čuvanje ne uspe, odnosno da ne bude dovoljno krvi... sećam se da je spominjao majku prirodu. Pretpostavljam da ti je zato rečeno da je bolje uzeti za oba bebirona. Šta ako ne bude dovoljno krvi baš u toj pupčanoj vrpci iz koje budu uzimali? A i bolje je da imaš više.

Nama je pre neki dan stigla potvrda da je sve okej i da imamo dve kese... Ja bih volela da imamo još dve :)

Volela bih da mogu više da ti pomognem.... a koliko je čuvanje za dvoje dece? Imaš li neki popust? Nije valjda da plaćaš za oba deteta pun iznos?! :blink:

Pa za drugo dete imas 50% popusta tako da to ispadne 2620 a za jedno 1750 a meni je to ipak velika razlika jer smo se i za ovo odlucili jedva,kao ajde toliko cemo skupiti, a bas zelimo to da uradimo,ali me samo zbunilo sto ova devojka insistira na tome da se uzme 2 uzorka a svuda drugde su mi rekli da za tim nema potrebe..nisam pametna :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.