Matične ćelije

odgovora

Objavljeno

ono sto ja znam je da u cryo save cuvaju na dve odvojene lokacije, u dve drzave pa fakticki dva puta mogu i da se iskoriste. sva lecenja i operacije verujem da se rade samo negde preko, za sada.. ali i to je olaksanje kad imas ono sto je potrebno za lecenje, gde god da je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako razmislja na svoj nacin. Neko ce pre taj novac uloziti u nov auto, putovanje...

To su sve materijalne stvari i osim trenutnog zadovoljstva ne pruzaju nista drugo.

Ako neko moze da poredi avion i zdravlje nije na meni dalje da komentarisem!

Sto bi jedan dr stomatologije rekao na komentar pacijenta da je mogao umesto sto je cerki stavio fiksnu protezu da kupi nov lcd televizor, " A ti joj stavi televizor u usta, pa da vidimo kako ce joj to pomoci!"

xaxa za dr,a i tebi svaka cast za avion !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene ovo interesuje. Da li se mogu vise puta da se uzimaju ukoliko zatreba ili samo jednom cela kolicina???

Ja sam sad narucila za blizance i pitala isto. Dakle, za sada je moguce samo jedno koriscenje a rade ispitivanje za razmnozavanje. Ovde ostavljaju dve porcije pa ako bude dozvoljeno i moguce moze se druga porcija iskoristiti za razmnozavanje maticnih celija.

Evo jos novosti: prosli put smo mogli da ostavimo samo krv iz pupcanika a sad i krv i pupcanik. Jedno sadrzi 90% celija koje stvaraju krv a drugo celije koje stvaraju tkiva. Ali mogu i jedno i drugo oba koliko sam pohvatala a u pitanju je kolicina celija :blink:. Za svaki slucaj ostavicemo oba..

Jos jedna novost : kostalo je 2500 franaka a sad kosta 3975!!!! To je 3315 evra, duplo skuplje nego u srbiji <_< u cryo save-u. Pitam ja kako tolika razlika, kaze ovde standard veci. Jeste, hmmmm. Za blizance sa popustom je 6250 fr. + 2500 za prvo, znaci skoro 9000 mi platili. E kad bi pitao svajcarca, to bi njemu bilo preskupo. Sumnjam da bi dali. Ali ajde, jes da jos ne znamo dal ista vredi ali dacemo. Nadam se da nikad nece trebati! Pu-pu... Ah da, poskupilo jeste ali sad cuvaju 25 god. Znaci racunaju 300 fr po godini a na srpskom sajtu kazu da ce biti oko 40 evra/god. Jbg standard je tu u pitanju <_<

Eto toliko od mene na tu temu.

Ima novi clanak, kod dece sa ostecenjima mozga ( nedonoscad / d.paraliza) poceli da primenjuju i deca dobro reaguju. Doduse u americi i australiji, ali nada postoji da jednog dana u srbiji pocne da leci nesto maticnim celijama. Samo je pitanje kojih stotinu god....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam opredelila za Future Health. Nadam se da si se uverila u njihov profesionalizam i da je proslo sve u najboljem redu..... pozzzzzz

Mi cemo, po preporuci doktora koji mi vodi trudnocu, ostaviti mat.celije preko Future Health-a, a koliko vidim njih ovde niko ne spominje... :unsure:

Da li je neko cuo nesto o njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam opredelila za Future Health. Nadam se da si se uverila u njihov profesionalizam i da je proslo sve u najboljem redu..... pozzzzzz

Jeste, hvala Bogu sve je OK prošlo, dosta su brzi, za ne punih nedelju dana su nam već javili da su rezultati dobri, i tako... Jel ste vi već ostavili kod njih ili tek planirate? Pošto nemaš tiker ne znam da li si trudnica ili si već mama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za nenu1: Koliko Svajcarci ostavljaju maticne celije? Da li doktori tamo savetuju da se to odradi?

Retko se ostavljaju i slabo se o tome i prica. Kad sam ostavljala za sina, koliko se secam bila sam druga u bolnici sa tim zahtevom a bolnica je glavna u kantonu. Ginekolog mi ni jednom nije takvu soluciju spomenuo. A svajcarci ne daju tako lako pare pa makar bilo i zdravlje u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam videla odgovor na svoje pitanje,meni ovo niko ovde nije pominjao,ali ako budem radjala trece dete,sigurno cu se bolje raspitati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Retko se ostavljaju i slabo se o tome i prica. Kad sam ostavljala za sina, koliko se secam bila sam druga u bolnici sa tim zahtevom a bolnica je glavna u kantonu. Ginekolog mi ni jednom nije takvu soluciju spomenuo. A svajcarci ne daju tako lako pare pa makar bilo i zdravlje u pitanju.

Mozda zato sto je sve to pod velikim znakom pitanja,a Svajcarci vole da je sve sigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda zato sto je sve to pod velikim znakom pitanja,a Svajcarci vole da je sve sigurno!

Ima terapije u kojima se provereno koriste m.celije kao leukemije itd ( imam spisak). Vise mislim da je u pitanju skrtost. Navikli su da im sve pokriva zdravstveno pa izbegavaju sve sto moraju da plate sami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"i da i ako nemaju pare, ljudi koji imaju bolesnu decu lece ih.. skupljaju pomoc i snalaze se kako znaju i umeju.. ovo je da mozemo da budemo korak ispred.."

Ja sam dijabeticar vec 14 godina, na IKIT dozi. 2009.god.sam se porodila u 8.mesecu, hitan carski rez iz nepoznatih razloga. Sa bebom sam do 8meseca njenog zivota zivela u bolnici prva beba u srbiji koja je imala tu bolest i lekari nisu znali kako da je lece... Te inekcije za nju smo kupovali iz nemacke (120amp. mesecno po 400 eura) . Samo nam je jedan lekarski potpis trebao da nam socijal sve refundira, medjutim stigli smo cak i do ministarstva zdravlja ali niko nije hteo da nam pomogne.

Hvala Bogu sada je moja Tijana ziva i zdrava!

Tek sam nedavno cula za maticne celije, sad sam u 3.mesecu trudnoce... razpitivala sam se dosta jer u Novom Sad-u mi vode trudnocu, i mogu vam reci malo lekara preporucuju ili veruju u maticne celije uglavnom su im odgovori:

"Ako imate para ostavite pa ce vreme pokazati svoje" ili "Zasto onda bogati ljudi ne lece svoju decu i porodicu..." itd...

Neznam sta raditi...volela bih da uradim ali ne zbog sebe, nego za NEDAJ BOZE...

ali suma je ogromna a malo garantuju za to da je lecenje sa maticnim celijama uspesna!

(izvinjavam se zbog pravopisa, madjarica sam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

andy....ako si u mogucnosti da priustis sakupljanje maticnih celija, obavezno to uradi. Prvenstveno zbog svoje dece, a i za sebe jer je maticnim celijama dijabetes 100% izleciv.

Moja majka je hirurg, tako da sam prilicno upucena u ove stvari. Takodje, maticne celije se mogu uzeti i iz mlecnih zubica ili umnjaka ( bilo da su impaktirani ili ne ) samo je bitno da su vitalni.

Ja sam u 28. nedelji trudnoce i suprug i ja smo uplatili u Nea Viti, jer imaju predstavnistvo i u Nisu pa mi je to bilo najprakticnije. U svakom slucaju, za koju god banku da se odlucis, neces pogresiti, jer su to sve proverene stvari i sve banke u Srbiji imaju dozvolu naseg ministarstva zdravlja.

Ono sto znam za Nea Vitu je da je banka iz Soluna i vlasnik je geneticar koji se skolovao u Americi. Ja sam dobila popust od skoro 4ooe jer sam se prijavila pre 6.meseca trudnoce. Dostupna je i otplata na rate, a takodje imaju dogovor sa bankom Intesa kod koje mozes uzeti kredit sa 12% kamate-namesnski za maticne celije. Takodje,mozes i naknadno uraditi odredjene testove, verujem da sve banke to nude. DNK test, koji cini mi se kosta nekih 300e koji ce pokazati od kojih bolesti osoba moze da oboli. To u mnogome resava stvari jer nasi lekari nikada ne znaju koju dijagnozu da uspostave.

Sve u svemu, nisam htela da rizikujem, jer je majka mog suprga umrula od ms-a, a maticnim celijama je i to izlecivo. Samo je bitno da ih pri prikupljanju ima vise od 85%, a ukoliko ne novac ce ti biti vracen. Za Nea Vitu znam da ti ne moras da radis alalize krvi na hiv, hepatitis i dr. vec ce oni to uraditi o njihovom trosku i ne placa se taksa za izvoz ministarstvu. To oni pokrivaju. Pruzaju cak i mogucnost cuvanja celija i u Bg-u jer i tu otvaraju banku. Svakako se raspitaj i za druge banke.

Eto...nadam se da sam makar malo pomogla ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neka od vas nesto o uzimanju maticnih celija iz mlecnih zubica i sta mislite o tome? Da li je to dobra alternativa za nas koje smo propustile uzimanje iz pupcanika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neka od vas nesto o uzimanju maticnih celija iz mlecnih zubica i sta mislite o tome? Da li je to dobra alternativa za nas koje smo propustile uzimanje iz pupcanika?

Diskutovali smo o tome nekoliko stranica unazad... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Diskutovali smo o tome nekoliko stranica unazad... :D

Ju,a ja kao citala sinoc i mislim da je sve o pupcaniku.Da to nisu oni nestali postovi?Ajde sada da citam detaljno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju,a ja kao citala sinoc i mislim da je sve o pupcaniku.Da to nisu oni nestali postovi?Ajde sada da citam detaljno!

E moguće da su postovi nestali...baš smo Kamilica i ja pričale o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moguće da su postovi nestali...baš smo Kamilica i ja pričale o tome...

Pa evo ponovo iscitala,nema,pa ako se secas diskusije u kratkim crtama ti mi rezimiraj,a ja cu te posteno nagraditi jednim osmehom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa evo ponovo iscitala,nema,pa ako se secas diskusije u kratkim crtama ti mi rezimiraj,a ja cu te posteno nagraditi jednim osmehom :rolleyes:

:lol::lol::lol:

Pa ovako, matične ćelije uzete iz mlečnih zubića imaju podjednako dobre ćelije, kao i iz pupčanika. Ali to je za sada samo u fazi priče...Kamilica verovatno ima bolje pamćenje, pa može nešto da doda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Pa ovako, matične ćelije uzete iz mlečnih zubića imaju podjednako dobre ćelije, kao i iz pupčanika. Ali to je za sada samo u fazi priče...Kamilica verovatno ima bolje pamćenje, pa može nešto da doda...

Ja, u principu, nesto ne verujem u bilo koje maticne celije, i po meni je suludo davati tolike pare u nesto sto nije sigurno i cija je buducnost neizvesna, tako da je moje pamcenje ove teme jako kratko! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam citala da u Makedoniji postoji predstavnistvo banke iz Soluna,pa posto je to bilo davno,da li nije mozda nesto kod nas krenulo?

Kamilici i Neuhvatljivoj hvala na prisecanju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam citala da u Makedoniji postoji predstavnistvo banke iz Soluna,pa posto je to bilo davno,da li nije mozda nesto kod nas krenulo?

Kamilici i Neuhvatljivoj hvala na prisecanju :lol:

Da...postoji u Beogradu i Nisu i imaju predstavnike i po drugim regionima, po pozivu. Do kraja godine otvaraju banku i u Bg-u ;-)

A sto se tice mlecnih zubica, nije u fazi ispitivanja. Funkcionise i delotvorno je, svakako, samo vazi isto pravilo...vise od 85% da bi se odnelo na smrzavanje, tj.kolicina koja je dovoljna za lecenje. Takodje, one se svakako mogu i umnozavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Pa ovako, matične ćelije uzete iz mlečnih zubića imaju podjednako dobre ćelije, kao i iz pupčanika. Ali to je za sada samo u fazi priče...Kamilica verovatno ima bolje pamćenje, pa može nešto da doda...

iz mlecnih zubica imaju manju mogucnost transformacije, tj ne mogu da se iz njih dobiju sve celije kao iz pupcanika, ako sam dobro objasnila (malo sam umorna)

Ja, u principu, nesto ne verujem u bilo koje maticne celije, i po meni je suludo davati tolike pare u nesto sto nije sigurno i cija je buducnost neizvesna, tako da je moje pamcenje ove teme jako kratko! :lol:

buducnost je danas, vec ima dosta primera ljudi oko nas koji su imali terapiju maticnim celijama ili neke operacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iz mlecnih zubica imaju manju mogucnost transformacije, tj ne mogu da se iz njih dobiju sve celije kao iz pupcanika, ako sam dobro objasnila (malo sam umorna)

buducnost je danas, vec ima dosta primera ljudi oko nas koji su imali terapiju maticnim celijama ili neke operacije.

Pa to sam ja i razmisljala,iz pupcanika se dobije citava jedinica krvi,a zubic je tako mali,ali opet mozda gresim.

blc10-ako znas cenu uzimanja ili neki link za te predstavnike u Nisu i Beogradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to sam ja i razmisljala,iz pupcanika se dobije citava jedinica krvi,a zubic je tako mali,ali opet mozda gresim.

blc10-ako znas cenu uzimanja ili neki link za te predstavnike u Nisu i Beogradu?

http://www.neavita.rs/article/informacije-...-iz-zubica.html

ovde imas i spisak izlecivih bolesti, ali ne znam tacnu cenu,jer sam ja uplacivala za pupcanik. Najbolje je da ih pozoves.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

setih se da mi je zena, koja tamo radi, rekla da zubi nesmeju sami da ispadnu,tj.da ne bi trebalo da se mnogo klate...uostalom,objasnice ti oni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blc 10,hvala na trudu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.